Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Recommended Posts

1.2, 1.1, 0.1 nie bardzo nawiązują do oznaczeń godzin. Lepiej tak 01, 05, 12.

czy nawet 001, 005 i 012 , będzie bardziej technicznie i nadal czytelnie.

Inspiracje które zebralem jakis czas temu:

10922841-10206492793860306-8630326921010

F8A3846.jpg

manometr-w-wiezy-cisnien-we-wroclawiu-la

Edited by QuadrifoglioVerde

Jak ma być po kilka cyferek to może: 0.083, 0.166, 0.25, 0.333, 0.416, 0.5 itd. i 1 jako pełny obrót wskazówek :)

Jak jeszcze dacie czerwoną strefę od 3 do 6 to zawsze będę miał miejsce w autobusie :D

rau-manometr-345b1146178.jpg

Edited by kaktus22

Można by zrobić tarczę na wzór manometru z podwójnym skalowaniem.

Na skali zewnętrznej umieszczamy godziny od 1 do 12 a na wewnętrznej od 13 do 24

post-86034-0-82398200-1565413171_thumb.jpeg

Marcin - wskazówka w typie tych z 2 zdjęcia i podobna czcionka indeksów oraz niezbędnych napisów na tarczy. Byłoby super :)

Bardzo podoba mi się wykończenie PVD z MV Ardesia. Takie już lekko zużyte w chwili zakupu. Wybitnie tu by to pasowało.

Surowy charakter. Jak z faryki z "ZIemi Obiecanej" Wajdy.

post-103481-0-00746100-1556047707.jpg

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

To już było, w pierwszym Visie. Lepiej wykonane niż w pierwszej wersji Ardesia MV.

Lepiej nie próbować wchodzić dwa razy do tej samej rzeki ;)

Pozdrawiam

Piotr

No właśnie. Pierwszego VIS'a na oczy nie widziałem. Oddaję honor. Szkoda, strasznie takie wykonczenie mi sie podoba.

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

To już było, w pierwszym Visie. Lepiej wykonane niż w pierwszej wersji Ardesia MV.

Lepiej nie próbować wchodzić dwa razy do tej samej rzeki ;)

Nie koniecznie. A gdyby to tak mocno wytłuc kamieniami, że została by taka spatynowana stal. Tzn odwrócenie proporcji z VIS-a. Więcej stalowego mniej czarnego :-) Moim zdaniem siadłoby.

benrus-gi-military-watch-vintage-case-ba

poler w wersji " samochodowej" ścieruś w wersji przemysłowej.

Tak mniej więcej mógłby wyglądać ścierus, przy okazji poprawiona podziałka i większa koronka. W wersji przemysłowej przydadzą się fajne inskrypcje wypisane historycznym fontem. Popracujemy nad tym.

podglad1.jpg

podglad2.jpg

Jak dla mnie . To musi być zegarek z vintage'owym twistem. W chwili sprzedaży powinien mieć wygląd zegara ściągniętego wprost z kadzi browarniczej.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edited by opolczyk

Jesli chodzi o manometry to jedną z najstarszych marek produkujących manometry była/jest:

https://en.wikipedia.org/wiki/Budenberg_Gauge_Company

Opatentowali oni także jako pierwsi podziałkę manometryczną.

old_budenberg_gauge.jpg

3773758297_900edd7b62_b.jpg

z tym brązem/ mosiądzem też ktoś miał rację ale wykonanie zegarka z tego materiału czyni go mniej atrakcyjnym dla większej grupy odbiorców. Poza tym uważam, że chwilowa moda na zegarki z tego materiału powoli przemija.

DA9H8C.jpg

ERY0FM.jpg

A może wykorzystać mechanizm z małą sekundą żeby na jej bazie zrobić wskaźnik pracy zegarka? Można by szybko sprawdzić czy zegarek jeszcze chodzi.

ChronoDB (aplikacja dla twoich zegarków): Windows, macOS, Android

Projekt idzie w dobrym kierunku, mam nadzieję, że ten rodzaj wskazówki zostanie.

A może wykorzystać mechanizm z małą sekundą żeby na jej bazie zrobić wskaźnik pracy zegarka? Można by szybko sprawdzić czy zegarek jeszcze chodzi.

Nie bardzo to widzę.

Ja bym to widział tylko na takiej zasadzie, że mała sekunda nie jest sekundnikiem a jakąś kręcącą się figurą jak np. w nurku Pity. Koperta ścieruch ok. Co do brązu to przeminął szał. Moda ciągle jest. QV, czy jest szansa na wizualkę z czerwoną wskazówką? Można też zmienić tradycyjny układ indeksów. Kto powiedział, że w jednowskazówkowcu indeks 12 ma być na północy?

rXQHFG4.jpg

Też mi się podoba kierunek w którym to zmierza.

Można też zmienić tradycyjny układ indeksów. Kto powiedział, że w jednowskazówkowcu indeks 12 ma być na północy?

Miałem proponować żeby 0 było w okolicach godziny 7-8 o do tego imitacja podpórki wskazówki :D ale się zastanawiałem czy to nie przesada :)

Czegoś takiego chyba jeszcze nie było

Ja bym zrobił z 20 sztuk (przykładowo) z czerwoną lub spatynowaną wskazówką. Tak dla zasłużonych klientów. Taka forma wyróżnienia i odróżnienia, nie dla każdego :)

Pytanie zasadnicze czy stawiamy na maksymalną czytelność wskazań czy na "design" czy przerwa w podziałce Wam nie przeszkadza czy jednak podziałka powinna zachować ciągłość na całej tarczy

Ja uważam, że jeden taki freak watch można mieć w kolekcji. Można tu poszaleć. Tylko pytanie: Ilu ludzi będzie w stanie podobnie pomyśleć? Ten zegarek musi się sprzedać, więc nie może być wyj.ny w kosmos. 

Jak dla mnie osobiście, design może zwyciężyć. Jednowskazówkowiec i tak jest już zegarkiem z definicji - w którym wygrywa wygląd nad poręcznością. 

Moim zdaniem bardzo ciekawy projekt. Przerwa w podziałce jest świetna, choć faktycznie odczytanie godziny pomiędzy 4 i 6 może być "trochę" utrudnione. Ale przecież to nie ma być zegarek do sprawdzania godziny co do minuty!

Edit - jaka jest przewidywana WR?

Edited by szuwi

Ja jestem za designem, chociaż pusta przerwa we wskazaniach to chyba przesada, która spowoduje, że mógłby być problem z wyjściem z takim zegarkiem poza nasze podwórko.

Może w przerwie dać inne znaczniki, bez zamknięcia ringu wokół - same znaczniki, kreski, może szare zamiast czarmych/czerwonych, może kropki? Coś co nie będzie brudziło tarczy wskaźnika, ale jednocześnie pozwoli na odczyt godziny.

Ja jestem za designem, chociaż pusta przerwa we wskazaniach to chyba przesada, która spowoduje, że mógłby być problem z wyjściem z takim zegarkiem poza nasze podwórko.

Może w przerwie dać inne znaczniki, bez zamknięcia ringu wokół - same znaczniki, kreski, może szare zamiast czarmych/czerwonych, może kropki? Coś co nie będzie brudziło tarczy wskaźnika, ale jednocześnie pozwoli na odczyt godziny.

Tak, jest taki pomysł. Zobaczymy czy to zagra

W przerwie tylko indeksy 15 i 5 minutowe i sprawa załatwiona. Godzinne pogrubione.

Edited by kkwpk

rXQHFG4.jpg