Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Mesje

Zegarek vintage typu panda do 1000 zł z tachometrem

Recommended Posts

Witam!

Zauważyłem ostatnio w sieci zegarek Seiko, w którym się całkowicie zakochałem. Problem w tym, że była to reklama podróbki zegarka Seiko na Wish, oryginalnego już nie sprzedają nigdzie. Patrzyłem chrono24, allegro, olx, ceneo, skąpiec, amazon itd ... nic.

Czy ktoś wie czy jest jeszcze jakakolwiek szansa gdzieś kupić Seiko SNDF93P1 ??

Jeśli nie ma takiej opcji to czy znacie podobne zegarki jak ten? (panda, tachometr, vintage)

67_SNDF93P1-1.jpg

Edited by Mesje

Widziałem tą ofertę, niestety to nie ten model, 93P1 jest z tachometrem. 

Edited by Mesje

Wow! Niezłe. Jaką opinię ma marka? 

Proszę bardzo, tu na pewno czegoś się dowiesz i wyrobisz sobie zdanie. Ja miałem (choć bardzo krótko) model 1970 w kopercie 40 mm. Ogólnie polecam  :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/161670-dan-henry/?hl=%2Bdan+%2Bhenry

I jeszcze jedno, w przypadku DH masz wysyłkę z Europy, więc nie ma żadnych dodatkowych opłat, co w szczególności dotyczy VATu, który zazwyczaj wyraźnie podnosi koszt zakupu zegarka zza "wielkiej wody"  ;)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Na facebooku pojawił się właśnie Dan Henry 1964 z tarczą reverse panda, sporo poniżej Twojego budżetu :)

Na facebooku pojawił się właśnie Dan Henry 1964 z tarczą reverse panda, sporo poniżej Twojego budżetu :)

Sporo ponizej budżetu? Przecież 260 dolarów przeliczając po 4,3 bo tak średnio liczony jest kurs ostatnio to wychodzi powyżej tysiaka albo ja nie umiem liczyć :)

Edited by johndeacon

Sporo ponizej budżetu? Przecież 260 dolarów przeliczając po 4,3 bo tak średnio liczony jest kurs ostatnio to wychodzi powyżej tysiaka albo ja nie umiem liczyć :)

Po ile ty wymieniasz dolary? U mnie są po 3,95...

Edited by xMuss

Może o Euro chodziłi? Aktualnie USD faktycznie bliżej 4 pln znowu...

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Przecież napisałem, że na Facebooku, a nie na stronie producenta :) Używany zegarek w ogłoszeniu o którym wspomniałem kosztował/kosztuje 650zł, czyli sporo poniżej budżetu.

Po ile ty wymieniasz dolary? U mnie są po 3,95...

Po 4,3 liczył mi ostatnio bank kupując zegarek z niemieckiego Amazon :)

No tak nie doczytałem że na Fb ten zegarek, przepraszam za zamieszanie.

Edited by johndeacon

Kursy banków z reguły są sporo wyższe, im wyższa kwota wymiany tym niestety jest to bardziej odczuwalne.

https://www.ebay.pl/itm/ORIENT-WV0041TX-Neo70s-neo-Seventies-Solar-Chronograph-Watch-DUTY-ZERO-STORE/253846640348?hash=item3b1a7056dc:g:-XUAAOSw0c9bjCyh

Tacho co prawda nie ma, ale zegarek polecam w 100% A w temacie złodziejskich kursów polecam Revoluta, czy to Amazon, czy ebay zawsze po aktualnej stawce. Nikt na nic nie jest skazany. 

Edited by Krygo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mmw
      Witam!
       znalazłem taki zegareczek. Mógłby ktoś powiedzieć coś więcej na jego temat? Rok?

Zdjęcia zegarka:

https://ibb.co/RB200vJ

https://ibb.co/SsRJzkg

https://ibb.co/5FG4bMH

https://ibb.co/0mQzwCV
    • By kadu
      Cześć,

zastanawiam się nad zakupem kolejnego (po PH200M) divera w klimacie vintage.
      Tym razem miałoby to być coś o jedną półkę wyżej (na Omegę czy Tudora jeszcze nie czas).

Do głowy przyszedł mi Oris Divers Sixty Five w wersji Movember Edition:
      https://monochrome-watches.com/oris-divers-sixty-five-movember-edition-specs-price/

oraz Christopher Ward C65 Dartmouth w wersji czarnej na bransie:
      https://www.christopherward.eu/c65-dartmouth-series1-black-3

W przypadku Orisa biorę jeszcze pod uwagę podobną wersję kolorystyczną, z datą na 6 i bezelem z brązu.

Poniżej moje za i przeciw:

Oris:
      - marka z historią, pozycjonowana wyżej niż Certina, Tissot, itd. (byłby to dla mnie krok dalej),
      - jak dla mnie brak opcji bransolety, ponieważ oryginalna bransa Orisa dla tego modelu kompletnie mi nie pasuje, a wszelkie uniwersalne odpadają. Nie jest to dla mnie duży minus, ale opcja fajnej bransolety byłaby na pewno plusem.
      - w środku Sellita SW200-1 w wersji Standard, o czym niestety ciężko jest zapomnieć, biorąc pod uwagę cenę zegarka.

Christopher Ward:
      - microbrand, co mnie osobiście trochę odstrasza - marka bez tradycji, historii.
      - bransoleta wydaje się być fajna, ma mikroregulację. Dokupiłbym sobie pasek skórzany i NATO.
      - dużo fajniejszy dekiel,
      - Sellita SW200-1 z COSC (tutaj mam nadzieję na lepszą selekcję mechanizmów i lepszą regulację względem Orisa),
      - brak daty - dla mnie niestety minus.
      - niższa cena.

Co byście wybrali z tych dwóch opcji? Rozsądek mówi - CW, natomiast trochę mnie odstrasza fakt, że to microbrand i cena jednak jest już dosyć spora jak na tego typu zegarki. W Orisie za to trochę odstrasza mnie fakt, że za dosyć spore pieniądz dostajemy bazową Sellitę, która właściwie pod każdym względem jest gorsza niż mechanizm z o wiele tańszej Certiny PH200m.

Z góry dzięki za rady!
    • By AleksanderP
      Witam wszystkich,
      Jestem nowym użytkownikiem, który zapragnął posiadać stary nietypowy zegarek mechaniczny z epoki 60s (posiadam również inne, ale są to głównie kwarce i jeden automat). Zaczynając od początku, po przerzuceniu oferowanych na allegro czasomierzy i ustaleniu budżetu przystąpiłem do licytacji czegoś co po prostu wpadło mi w oko. W licytując w pocie czoła pewien egzemplarz miałem już wyobrażenie o wspólnych chwilach na moim nadgarstku, udało się, nabyłem. Sprzedawca jako zarejestrowana firma wydawał się ok, 99% pozytywnych komentarzy i oferty sprzedającego przekraczające nawet 27 tyś. zł utwierdzały w przekonaniu o uczciwości i pewnej powtarzalnej historii sprzedaży, więc bez wachania z uśmiechem na ustach dokonałem przelewu w oczekiwaniu na paczkę. Dzisiaj odwiedził mnie kurier i dostarczył zegarek, fakt dość kiepsko zapakowany, ale stan paczki nie budził zastrzeżeń. Paczka odczekała kilka godzin w domu przed moim powrotem a następnie po jej odpakowaniu zabrałem się do tej przyjemnej chwili pierwszych wzrokowych oględzin. Stwierdziłem, że skoro paczka w temp. pokojowej czekała na mnie 4-5 godzin to zegarek z czystym sumieniem ma już odpowiednią temp. żeby go nakręcić i sprawdzić jego chód. Z najwyższą starannością ustawiłem aktualny czas, pamiętając o przestawianiu wskazówek do przodu, nakręciłem mechanizm i odstawiłem żeby sprawdzić jego punktualność. W przeciągu 20 min zatrzymał się 2 krotnie, tracąc +- 2-3 minuty na każde 10 min chodu, celowo sprawdzałem wraz z innym dokładnym zegarkiem ustawionym w tym samym czasie. Po próbie uruchomienia jednej z komplikacji o zgrozo odpadła wskazówka jednej z tarcz... Zegarkiem nie rzucałem, nie mógł w żaden sposób ulec jakiemukolwiek uszkodzeniu. Obchodziłem się z nim jak z jajkiem od chwili odpakowania paczki. Mechanizm to VALJOUX 7733, opis aukcji nie pozostawiał niedopowiedzeń tzn. mechanizm ok, na dobrym chodzie. Forumowicze, czy jest jakakolwiek szansa żeby takie uszkodzenie powstało z mojej winy? Z pewnością czeka mnie zabawa w dochodzenie do zwrotu środków i chciałbym mieć absolutną pewność czy to kwestia przygotowania zegarka typowo pod sprzedaż a następnie wypchnięcie bubla w nadziei, że jakoś potrzyma chwilę czy mogłem w jakikolwiek sposób się do tego przyczynić obchodząc się z zegarkiem jak z jajkiem. Proszę o pomoc, czy mieliście podobną sytuację? Jak wybrnąć nie wikłając się w wojnę ze sprzedającym, który powinien przed zapakowaniem rzetelnie sprawdzić stan sprzedawanego przedmiotu?   
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.