Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Bastler

Kienzle 1915?

Recommended Posts

Kolego zamieściłeś swój temat nie w tym Dziale, powinieneś go napisać w dziale Zegary, może Moderator go przeniesie.

W 1915 roku w Niemczech prawie już nie produkowano zegarów, a jeżeli, to z maksymalnym użyciem tańszych niż mosiądz materiałów, oznaczanych np. Kriegs Modell. Zegar najprawdopodobniej wyprodukowano przed rokiem 1914. Natomiast ktoś mógł w tym roku kupić zegar, odkupić go, odebrać z naprawy itd. 

Model taki oferowano już w roku 1908.

post-109112-0-92358200-1573660779_thumb.jpg

Natomiast ktoś mógł w tym roku... odebrać z naprawy... 

Wyobrażam sobie, że mogła być wymiana mechanizmu w okresie późniejszym.
Same zegary i dezign tarczy wykonane do 1910 roku, a taki model mechanizmu zaczęto używać już po Pierwszej wojnie Światowej.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Tomasz64
      Dzień dobry,
       pozdrawiam serdecznie forumowiczów u progu kolejnego roku.
       Mój kolega otrzymał w prezencie piękny zegar Kienzle. Brakuje mu tylko mechanizmu bicia godzin.
        Może ktoś takim dysponuje?
         Proszę o informacje i pozdrawiam,
              Tomasz
    • By Eryks
      Szanowni Eksperci tego forum,
      Chcialbym uprzejmie prosic o probe okreslenia okresu produkcji tego zegara, a szczegolnie jego mechanizmu. Zegar dostalem w spadku i ma dla mnie duza wartosc sentymentalna. Chcialbym dowiedziec sie o nim mozliwie jak najwiecej. Z gory dziekuje.

• By MagdaP
      Witam.  Piszę tutaj w sprawie oceny/ autentyczności zegara. Zegar jest mocno zakurzony, stał u nas 5 lat nieruszany, a wczoraj przez przypadek zbiłam tą górną szybkę. W miejscu na górze powinna być twarz kobiety (mam ją ale odpadła nam i trochę się pokruszyła). Na mechanizmie zegara są napisy : d.r.patent 125605 oraz non plus ultra. Z tego co patrzyłam w internecie bardzo podobne zegary mają firmy Kienzle oraz Junghans (charakterystyczne głowy kobiet oraz wykończenia) Po numerze patentu wskazuje mi że jest to Kienzle, lecz jestem zupełnie zielona. Być może skrzynia jest inna a mechanizm z innego zegara. Dostałam go kilka lat temu od osoby dość zamożnej, niestety niedługo po tym zmarła i nie mam możliwości dowiedzieć się skąd jest ten zegar.
      Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek poradę lub wskazówkę.

Pozdrawiam serdecznie

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.