Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Recommended Posts

No nie, ale z tego tematu to sugeruję wypad z zegarkami :(;)

Pozdrawiam

Piotr

No nie, ale z tego tematu to sugeruję wypad z zegarkami :(;)

Dobra.... :P

Na mini konkurs wysłałem bo był temat "Zegarek"....

Pozdrawiam, Marek

Dobra.... :P

Na mini konkurs wysłałem bo był temat "Zegarek"....

Jaki zegarek? Mistrz logiki podpowiada: zegar.

Pozdrawiam

Piotr

Jaki zegarek? Mistrz logiki podpowiada: zegar.

W internecie znalazłem że "zegarek", jednak żródła nie pamiętam......

Pozdrawiam, Marek

Guest TigerBear

45659213708699273446.jpg

23336399789324457420.jpg

Żeby nie było...

08281876338007167838.jpg

/URL]

Edited by TigerBear

Krzywo

No proszę:) +1, w produktowym aż się prosi żeby wszystko grało

Ps. Do pierwszych kaczek bardziej bym zanurkował, aby fotka była z ich perspektywy (coś jak ta druga). Z 70d nie trzeba się nawet zbytnio czołgać po ziemii tylko odchylic ekranik i atakować z live view

No proszę :) +1, w produktowym aż się prosi żeby wszystko grało

Ps. Do pierwszych kaczek bardziej bym zanurkował, aby fotka była z ich perspektywy (coś jak ta druga). Z 70d nie trzeba się nawet zbytnio czołgać po ziemii tylko odchylic ekranik i atakować z live view

:P dzięki

Korzystam  z wizjera, na monitor patrze tylko co "wyszło" (ustawiłem na 5s)

Gdzieś czytałem że w trybie "live view" wszystko nie działa jak powinno.....

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

W 70D przy live view rezygnujesz z detekcji fazowej AF. Może być trochę wolniej, ale z drugiej strony masz detekcję kontrastu i działa ona lepiej. Brak problemów BF/FF. Przynajmniej takie moje doświadczenia szczególnie ze szklarnia producentów tamron/sigma.

W live view masz też odrazu symulację tego jak wyglądać będzie obrazek. Czy będzie odpowiednio oświetlony czy nie (są tam chyba takie opcje).

A w przypadku zwierzątek, kwiatków, dzieciaków zdjęcia będą ciekawsze gdy będą robione na wysokości ich perspektywy. Wtedy nie trzeba leżakować, garbić się z okiem w wizjerze tylko odchylic ekranik i do dzieła

2014_11_17_1e.jpg

Teraz dotarło do mnie, że w takich sytuacjach mogłem łapać zdjęcia  tego co mają na rękach :) Byłoby do działu co też tam noszą znani ludzie...

Edited by D_G

O fotografiach przyrodniczych itp...

post-6402-0-29185700-1518213582_thumb.jpg

Pozdrawiam

Piotr

......"Zamek" w Lublinie, znaczy więzienie, dziś muzeum.

N1BERi4.jpg

Poniżej, była dzielnica żydowska przed wojną ( 44 tysiące mieszkańców), całkowicie zburzona przez niemców, a mieszkańcy wymordowani przez SS ukraina z siedzibą w Trawnikach.

Pozdrawiam, Marek

......"Zamek" w Lublinie, znaczy więzienie, dziś muzeum.

Poniżej, była dzielnica żydowska przed wojną ( 44 tysiące mieszkańców), całkowicie zburzona przez niemców, a mieszkańcy wymordowani przez SS ukraina z siedzibą w Trawnikach.

~30km od Lublina malowniczo i dość pokrętnie płynie rzeka Wieprz. Często poprzecinana żelaznymi mostami kolejowymi z polnymi krajobrazami w tle. Gdybyś zechciał zbadać fotograficznie ten wątek, to na pewno przyniósłby on wiele interesujących zdjęć :)

Latem krajobrazy tam są wręcz urocze, np. leniwie płynąca rzeka, kręto między drzewami, a niektóre z nich zostały ścięte przez rodziny bobrów, snuje się polami jakby grawitacyjnie szukała ujścia. W tle żelazny most w kolorze rdzawej podsypki, który tylko pozornie wydaje się być wyjęty z eksploatacji. Spokój, cisza przerywana śpiewem ptaków, szumem rzeki. Widać, że jedynymi stałymi bywalcami tej krainy są lokalne zwierzaki :)

Podobne tereny znajdują się w Dolinie Narwi. Dochodzą bagna, grzęzawiska, wiosną rozlewiska, od maja do sierpnia niepoliczalne ilości pyłków traw (alergikom może nos odpaść) i dzika natura.

post-82877-0-33833500-1518272695_thumb.jpg

post-82877-0-49956300-1518272804_thumb.jpg

post-82877-0-23759100-1518272862_thumb.jpg

Latem krajobrazy tam są wręcz urocze, np. leniwie płynąca rzeka, kręto między drzewami, a niektóre z nich zostały ścięte przez rodziny bobrów, snuje się polami jakby grawitacyjnie szukała ujścia. W tle żelazny most w kolorze rdzawej podsypki, który tylko pozornie wydaje się być wyjęty z eksploatacji. Spokój, cisza przerywana śpiewem ptaków, szumem rzeki. Widać, że jedynymi stałymi bywalcami tej krainy są lokalne zwierzaki :)

Podobne tereny znajdują się w Dolinie Narwi. Dochodzą bagna, grzęzawiska, wiosną rozlewiska, od maja do sierpnia niepoliczalne ilości pyłków traw (alergikom może nos odpaść) i dzika natura.

Uwielbiam takie klimaty. Zarówno fotografować, ale też po prostu na nie patrzeć:) tęsknię za latem

Glycine Airman base 22