Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

W samym temacie nie za wiele mam do napisania/pokazania, ale ... witam MY! Miło znowu Cię widzieć Marku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samym temacie nie za wiele mam do napisania/pokazania, ale ... witam MY! Miło znowu Cię widzieć Marku ;-)

 

 

:)

 

No to sorry, biuro wyssało mnie dzisiaj do cna.

Rozumiem, ale juz piatek wiec wolne będzie :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Wygrales Sztetke :)

post-76898-0-00307200-1517588168_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptaki, ptaki i ptaki

nuuuda

 

t8nlm8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kazmirz, wy w ty Ameryce wszystko macie lepsze :)

Ładne ujęcie.

Podasz szczegóły?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega cierpi na brak poczucia humoru...

Ten przynajmniej nie ma problemu, zeby zaprezentowac swojego ptaka ;)

post-60090-0-64389700-1517588443_thumb.jpeg

 

Ogniskowa jest ogniskowa. Pozostaje ta sama ale inny kąt widzenia/padania na matryce o różnym rozmiarze w efekcie daje inny obraz - taki jak z ogniskowej o 50 czy 60% większej. W kompaktach to juz szczególnie.

Co z tego, że mam np ogniskową 200, gdy daje obraz dokładnie taki jak 300 przy pełnym obrazku?

Ja bym Ci zaliczyl, ale bez slowa „dokladnie”, bo on jest rzeczywiscie taki sam ale tylko w zakresie sfotografowanego pola obrazu, natomiast przyblizenie, odwzorowanie szczegolow .... beda juz gorsze :) Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Yoda mnie pytales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przynajmniej nie ma problemu, zeby zaprezentowac swojego ptaka ;)

attachicon.gif2F3EB9A8-53F6-4B15-803A-0F967B742F62.jpeg

 

Ja bym Ci zaliczyl, ale bez slowa „dokladnie”, bo on jest rzeczywiscie taki sam ale tylko w zakresie sfotografowanego pola obrazu, natomiast przyblizenie, odwzorowanie szczegolow .... beda juz gorsze :)

 

 

Prawda. Ale jeśli nie wydrukujemy tego na dużym formacie, to na ekranie, nawet dużej rozdzielczości tej różnicy raczej nie zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoda mnie pytales?

No.... ( znaczy tak, Kanada to "no" moze byc opacznie zrozumiane :) )

Prawda. Ale jeśli nie wydrukujemy tego na dużym formacie, to na ekranie, nawet dużej rozdzielczości tej różnicy raczej nie zobaczymy :)

Przy druku istotny jest format i kompresja zdjecia w jakim zostalo zrobione. Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Koliberek wielkosci kciuka, sam bylem zdziwiony ze tak daleko to malenstwo dolatuje latem na polnoc, nikon D4 i obiektyw 300mm 2.8 na trojnogu plus kratka browarow zeby czekanie sie nie nudzilo, dla ptaka poidelko i woda z cukrem oczywiscie :)

post-76898-0-71274600-1517591135_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić kolegów czy warto zmienić na pełną klatkę czy pozostać przy APS? Mam swojego Canona 1000d już parę lat, i chętnie bym zmienił body z szybszym auto focusem i dobrym ISO. Myślałem o 6d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem skorzystać z cashback 1000zl na wybrane bezlusterkowce Sony i zanabyłem A7II . Pełna klatka w małym body...w sumie utargowałem go za 4850zl , jak mi cashback odda 1000zl to wyjdzie mnie 3850zl ! dokupiłem jeszcze obiektyw 35mm f2.8 Samyang'a za 1450zl. Także niedługo zademonstruję efekty.

Do sprzedania mam mój dotychczasowy sprzęt czyli Sony A57 plus KITowy obiektyw i superaśna stałka 30mm 1.8. Jakby ktoś chciał to na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Jasne ze warto, jesli robisz ptaki to lepiej zostac przy aps, kiedys wada tego systemu byly wieksze szumy ale nie dzis, w nikonie hitem jest teraz D500 w polaczeniu z moim 300mm masz super tele 450mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Ale jeśli nie wydrukujemy tego na dużym formacie, to na ekranie, nawet dużej rozdzielczości tej różnicy raczej nie zobaczymy :)

To prawda i do codziennego przegladania zdjec w laptopie w zupelnosci to wystarcza, a jest jednak wrazenie wiekszego „pozornego” przyblizenia i w takim przypadku mozna powiedziec, ze otrzymujemy to samo :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Yoda, w twoim wawozie az sie prosi wrocic tam i zrobic to zdjecie jeszcze inaczej zmniejszyc GO a ostrosc ustawic na korzenie, pozniej troche podciagnac kontrasty i kolory i jest super fota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę, wtedy był moment przed burzą, to listopad, szybko uciekałem :)post-48316-0-53219800-1517593694_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.