Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma problemu. Nie muszę dodawać tu zdjęć skoro nie pasują do przyjętej konwencji.

 

Miałbyć komplement, a tu zaraz się wycofujesz.

 

Generalnie zgadzam się, ale z tym by poznawać zasady jakie w fotografii obowiązują. Co do tego by poznać reguły a potem je łamać.. to jest książkowe hasło.. ostatecznie i tak zdjęcie ma się podobać lub nie. Jak ktoś robi w puszce po piwie dziurkę i rzuca obraz na jakiś światłoczuły papier to co nam do tego? Dopóki nie uważa się za osobę, która pozjadała rozumy i każdy inny rodzaj foto jest zły to ja się nie ośmielam takiej osoby krytykować.

 

Masz zasady wyznaczone przez słowo jakość obrazka -ok. Może jako zawodowiec masz do tego bardziej restrykcyjne podejście i to jest uzasadnione, bo masz chwilę by zrobić to jedyne ujęcie i kilka godzin by wylądowało w redakcji, z możliwością zrobienia cropa jeżeli potrzeba (przy okazji jeśli to nie tajemnica to zgadłem? W sporcie znajdujesz się w centrum akcji - jestem ciekaw czy zawodowo czy nie. Ps nadal chętnie będę oglądał tutaj Twoje zdjęcia)

 

Bardziej nie rozumiem ludzi, którzy liczą piksele i analizują szum zdjęcia z nosem w monitorze, przenosząc fotografię na stosunek ceny sprzętu do ilosci szumu, czy też wykresu mtf, nigdy nie drukując choć jednego zdjęcia.

 

Mając tak jednoznaczne wytyczne, będąc przy tym na forum zegarkowym, mógłbym powiedzieć, że ktoś kto kupuje jakikolwiek zegarek mechaniczny popełnia niewyobrażalny błąd, bo każdy kwarc zjada ten zegarek na śniadanie dokładnością. A co dopiero myśleć o osobach, którzy jakieś wytwory PRLu noszą, albo w ogóle robią coś sami z nakrętek itd.

 

Tymczasem, podchody

10853878_LRM_EXPORT_20180215_082300.jpg

 

10853881_LRM_EXPORT_20180215_082225.jpg

 

I atak

10853879_LRM_EXPORT_20180215_082424.jpg

 

10853880_LRM_EXPORT_20180215_082348.jpg

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Nie muszę dodawać tu zdjęć skoro nie pasują do przyjętej konwencji. 

 

 

Musisz :P

 

Jutro idę na galę boksu, zabieram aparat.....zgadnij kto mnie "zainspirował"? :P

 

Edit

Dla śmiechu, mając w obiektywie najszybszego człowieka świata i tablet :P , zobacz co narobiłem.... :lol:

 

post-48316-0-58307400-1518686206_thumb.jpg

post-48316-0-55322200-1518686046_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Pamietam jak na kolku fotograficznym Pani dala kazdemu po fotopamie 24 klatki i dziecko sie cieszylo ile to zdjec, az tyle , caly film :)

A teraz to tylko 4.5 sek w serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

portorykańskie:

 

zwinki

 

10867246_IMG_6281.jpg

10867250_IMG_6350.jpg

10867249_IMG_2179.jpg

 

wróble

 

10867243_IMG_4318.jpg

10867242_IMG_4328.jpg

 

międzyzdroje:

10867241_IMG_6592.jpg

 

polonezy

 

10867248_IMG_5972.jpg

10867244_IMG_5225.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się :)

inne ujęcie

15123185_716735031818953_571143474825237

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinek ze zdjęcia zrobionego Samsung Galaxy Note 4. Z tramwaju. W takich przypadkach wyższość telefonów nad lustrzankami jest druzgocąca. 

 

d5e230b19729863f.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimorodek :D Udała mi się ta fota  :D Kto znajdzie? :D

 

 

 

:P

 

post-87540-0-08544700-1518816095.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

portorykańskie:

 

zwinki

 

 

wróble

 

 

międzyzdroje:

 

 

polonezy

 

 

 

Miało jest popatrzeć na dobrze zrobione zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz kolej

10873815_Chabwka-11_preview.jpeg

 

10873816_Chabwka-50_preview.jpeg

 

10873823_IMG_0923_preview.jpeg

 

10873818_EP09_012_ETCS_preview.jpeg

 

10873817_EP09_012_ETCS-4_preview.jpeg

 

10873820_IMG_8864_preview.jpeg

 

10873821_IMG_8795_preview.jpeg

 

10873819_IMG_1079_preview.jpeg

 

10873822_IMG_1082_preview.jpeg

 

10873824_IMG_1233_preview.jpeg

 

Ostatnie 3 przekombinowane i efekciarskie, ale kiedyś sobie na tapetę robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

post ten dotyczy obiektywow, telekonwerterow i body Nikona i pozwole sobie powrocic do mojego pytania z postu #3189 strona 160 , #3202,3205 strona 161 i uscislic moje rozwazania oraz powiedziec, ze zrezygnowalem z zakupu telekonwertera, poniewaz nie stac mnie na zakupienie tego telekonwertera  do szuflady, poniewaz uzywanie tego telekonwertera zwiazane jest z wieloma ograniczeniami.

Pokrotce wyjasniam.

Po pierwsze:

chodzi o fizyczna kolizje tylnej soczewki obiektywu z telekonwerterem, wszystkie obiektywy DX odpadaja.

Podaje jeszcze raz linka wyjasniajacego problem kolizji.

https://www.nikonimgsupport.com/eu/BV_article?articleNo=000006173&configured=1&lang=pl

Po drugie:

chodzi o dzialanie autofokusa ( AF ), z niektorymi obiektywami nie mamy AF, z niektorymi mamy, ale zalezy to od tego jakie mamy body.

Ponizej podaje linki wyjasniajace problem autofokusa.

https://cdn-5.nikon-cdn.com/Assets/Common-Assets/Images/Teleconverter-Compatibility/en_US_Comp_chart.html

http://imaging.nikon.com/lineup/lens/teleconverters/af-s_tc-20e_3/index.htm

A wiec chyba bede musial kupic 2 obiektywy: jeden z dluga ogniskowa a drugi szerokokatny  :( 

pozdrawiam

albo jak kto woli

z wyrazami szacunku

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Colpix P900, kratery na ksiezycu sa twoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wywar

dziekuje za zwrocenie uwagi na ten kompakt tylko okolo 200zl drozszy od telekonwertera, czytalem wiele pozytywnych opinii, ale czy ja ten aparat zaakceptuje tego jeszcze nie wiem. Musze go chocby krotko, ale pouzywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo, zebys przed zakupem, nawet w sklepie, zrobil kilka zdjec na swojej karcie i pozniej je obejrzal na spokojnie w domu. Mam P510, czyli mniej „wysilona” optyka. Moim zdaniem jakosc zdjec z tego typu aparatow jest fatalna. Oczywiscie wszystko zalezy od oczekiwan, ale ja np jej nie akceptuje :)

Te aparaty to 2 chwyty marketingowe:

1) duzy zoom, przez co cierpi na tym optyka

2) matryca z duza iloscia pixeli, niestety rozdzielczosc obiektywu ja dlawi i nie jestes wstanie wyciagnac z niej deklarowanych np. 16 Mpx. Niestey nikt nie zwraca na to uwagi przy zakupie, bo to troche wyzszy stopien wtajemniczenia :)

W efekcie jakosc zdjec jest niewiele lepsza, niz wykonane telefonem, tyle ze nie trzeba zoomowac nogami :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@70'

 

bardzo dobry pomysl, przeciez mam karty SDHC, musze TYLKO uzyskac zgode w sklepie na wykonanie kilku zdjec

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Nie mozna porownywac P900 do lustrzanek, to dwa inne rodzaje fotografowania, na wakacjach na plazy, zwiedzajac, tym rodzajem aparatu zrobilem niesamowite zdjecia,ktorych nie zrobil bym zadnymi super matrycami i mega obiektywami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wywar

dziekuje za zwrocenie uwagi na ten kompakt tylko okolo 200zl drozszy od telekonwertera, czytalem wiele pozytywnych opinii, ale czy ja ten aparat zaakceptuje tego jeszcze nie wiem. Musze go chocby krotko, ale pouzywac.

Zwróć uwagę na pewne braki P900.

-nie zrobisz zdjęcia w formacie raw

-na długich ogniskowych AF szaleje

-aparat jest bardzo lekki, ja wolę cięższe korpusy. Muszę jednak przyznać że w ręku układa się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.