Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Masu

Bulova Accutron II Snorkel 96B210

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Postanowiłem, że co jakiś czas wrzucę tutaj jakąś "sesję" zegarka, który akurat będzie na warsztacie. Słowo sesję wziąłem w cudzysłowie, bo taka z tego sesja jak ze mnie zawodowy fotograf :D

Nie zmienia to faktu, że bardzo lubię przekazywać obrazem to co uważam za piękne. A że od kilku lat za wyjątkowo piękne uważam zegarki, to moja pasja fotograficzna skręciła w kierunku zegarków czyli niejako obszar "fotografii produktowej".

Poniższe zdjęcia były wykonane telefonem, gdyż nie posiadałem wówczas dobrego aparatu. Aktualnie staram się cykać tylko bezlusterkowcem.

 

No dobra, bez zbędnego gadania. Poniżej bardzo przyjemna Bulova Accutron II Snorkel 96B210 czyli model z charakterystycznym dla producenta ultra-gładko "płynącym" sekundnikiem. Poza tym ten model jest reedycją Snorkela 666ft z lat 70. 

 

ZtLb0Jl.jpg

 

8icN2PE.jpg

 

DIHtTVV.jpg

 

NlrCCUF.jpg

 

BuzKnnt.jpg

 

ilFPgGJ.jpg

 

1MCqGoO.jpg

 

6JB7aaW.jpg

 

Zachęcam do komentowania i oceniania. Chętnie się czegoś nauczę od lepszych ode mnie :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajne zdjęcia fajnego zegarka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Zegarek był bardzo fajny i bardzo żałowałem, że nie dam rady go nosić - jednak niezłe kowadełko z niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia klasa, jak zawsze Aż dziw bierze, że telefonem. Nie potrafię zrobić dobrego ostrego zdjęcia lumy telefonem, nie i koniec. A Tobie wyszło pięknie

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Ewa :)

Zanim zrozumiałem co to jest czas naświetlania, po co mi statyw i inne mądre sprawy to też wiele razy spaprałem zdjęcia :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Kadrowanie, za dużo ucinasz tracąc proporcje,i kompozycja, my Europejczycy patrzymy od lewej do prawej.

Wspomagaj się siatką i ustaw mocny punkt.

post-111401-0-87588800-1577997136_thumb.png

Edytowane przez aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i trafne uwagi. Sam wiem, że mam z tym problem. Na szczęście teraz już to często zauważam i nawet jak na etapie robienia zdjęcia o tym zapomnę, to potem prostuję co mogę w Lightroomie. A spostrzeżenie o Europejczykach jest genialne. Warto zapamiętać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Fotografia to temat rzeka, najważniejszą zasadą jest to, że to fotograf robi zdjęcie a nie sprzęt. Nie trzeba mieć kosmicznych technologii wystarczy kamera obskura  /fotografia otworkowa/ aby zrobić zdjęcie. Natomiast niezbędnym czynnikiem do zrobienia dobrego zdjęcia jest myślenie co robimy, co chcemy osiągnąć i umiejętność wykorzystania możliwości naszego sprzętu + podstawowe reguły technicznego wykonania zdjęcia. Fotografuj na ustawieniach manualnych nie automat, tak aby nie trzeba było korzystać z programów wspomagających i poprawiać zdjęcia. Fotografuj codziennie /trening czyni mistrza/ po pewnym czasie sam  wyrobisz sobie umiejętność , która pozwoli ci na klasyfikację zdjęcia jako udanego, pozwoli wyłapać braki i niedoróbki. Dobrym sposobem jest zrobienie zdjęcia obejrzenie go i powrócenie do niego po kilku dniach , szczególnie do zdjęć, które według twojej oceny są super → po kilku dniach nie będą super. To się nazywa rozwój.  Bardzo dobrze, że robisz zdjęcia to podstawa, po drugie dobrze że publikujesz i pytasz o ocenę swojej pracy. Dostaniesz mnóstwo gówno wartych komentarzy pod tytułem fajna fota, piękne zdjęcie, tak trzymaj →które nic nie wnoszą . Jeśli nie trafiłeś na ten portal  https://www.szerokikadr.pl/ to zajrzyj → mnóstwo wiedzy. Czekam na nowe prace pozdr. 

Edytowane przez aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za szeroką opinie. Co do robienia tej samej fotki po kilku dniach to poznałem to na własnej skórze. Aż dziw bierze, że nawet dzień przerwy pozwala się zdystansować od pierwotnie genialnego ujęcia i zobaczyć braki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie tak wykorzystywać zdjęcia bez zgody właściciela... proszę o usunięcie zdjęć z posta. Zdjęcia zostały pobrane z mojego ogłoszenia OLX lub z grupy na FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poprosimy o dowody.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, G Michal napisał:

Nie ładnie tak wykorzystywać zdjęcia bez zgody właściciela... proszę o usunięcie zdjęć z posta. Zdjęcia zostały pobrane z mojego ogłoszenia OLX lub z grupy na FB.

 

Nieładnie to jest zarzucać komuś nieprawdę. Sam ten zegarek sprzedałem na olx 2 lata temu. Ktoś pewnie podwędził moją fotkę, dodał swoje (ta w pudełku na brązowym czymś nie jest moja bo całą sesje zrobiłem w klimacie sterylnej bieli). 

 

Jutro mogę wrzucić wszystkie fotki w pełnej rozdzielczości plus te których ani tutaj, ani na olx nie opublikowałem. Liczę że zrobisz to samo :)

 

Jeśli nie, to jest to dobry moment na przeprosiny i wycofanie się okrakiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedz gdzie kupiłeś zegarek... i kiedy...Możesz mi teraz podeslac zdjęcia tego zegarka? Albo fakturę zakupu? Ja za nic nie muszę przepraszać. Do ogłoszeń dodałem zdjęcia mojego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, G Michal napisał:

Podaj datę zrobienia zdjęć.

Wszystko wyślę @tarantj jak tylko będę w domu. Tutaj mogę wysłać screeny żebyś mi innych fotek nie ukradł.

A zegarek sprzedałem w kwietniu/maju 2019 roku. 

 

 

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz jedno z moich zdjęć z metadanymi EXIF. Widać, że zostało zrobione aparatem Fuji X-T10, którego ciągle używam, szkłem XF50/2, które też ciągle używam. Są daty wykonania zdjęcia. To, że na forum zrobiłem post dopiero w 2020 roku nie oznacza, że mam je tak krótko.

 

Drugie screenshot udowadnia, że mam te zdjęcia w pełnej rozdzielczości, a nie pobrane jako miniaturki z czyjegoś ogłoszenia olx. Wszystkie je wysłałem moderatorowi do oceny. Na każdym jest znak wodny z moim imieniem i nazwiskiem. Jeśli jesteś autorem to masz je w takiej samej rozdzielczości, a dane EXIF potwierdzą, że zrobiłeś je szybciej niż w maju 2019 roku. Jeśli jest inaczej to tylko zrobiłeś z siebie pośmiewisko, o czym wiem od początku. 

 

Czekam na odpowiedź @G Michal, bo na przeprosiny jak już wiem, brakuje Ci odwagi.

 

image.thumb.png.aa77533f2ab7295804c0a6b35161f64c.png

 

 

 

 

a.thumb.jpg.44f4ad394bb6ac357962aba37d054ba1.jpg

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem zdjęcia od Kolegi Masu. Teraz proszę o to samo Kolegę @G Michal .


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie chciałem się wtrącać, ale jakoś nie mogę tego zrozumieć...
Zdjęcia zamieszczone przez Kolegę Masu na początku tego tematu - patrz data 02. 01. 2020 - czyli rok temu.
To jakim cudem miał je ukraść z ogłoszenia, które ukazało się prawie rok później ???...
Zresztą w ogłoszeniu przy dużym powiększeniu, słabo, ale jest widoczny znak wodny Kolegi Masu.
Jeżeli już to chyba jest odwrotnie...
Myślę, że Ktoś się tu mocno zakręcił...
Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 20:43, Masu napisał:

Poniższe zdjęcia były wykonane telefonem

 

 

Wszystko przemawia na korzyść kolegi @Masu no może poza tym drobnym kłmastewkiem 😋

 

 

 

9 godzin temu, Masu napisał:

Widać, że zostało zrobione aparatem Fuji X-T10, którego ciągle używam, szkłem XF50/2, które też ciągle używam.

 

W momencie robienia zdjęć ponoć nie miałeś aparatu i fotki cyknąłeś telefonem , wrzucasz metadane z info że zdjęcia zrobione aparatem Fuji . 

 

Niestety ale dane Exif nie są dowodem bo można je edytować .

 

Sorry że się wtrącam ale coś nie gra w całej tej historii 😆

W dniu 2.01.2020 o 20:43, Masu napisał:

Poniższe zdjęcia były wykonane telefonem, gdyż nie posiadałem wówczas dobrego aparatu. Aktualnie staram się cykać tylko bezlusterkowcem.

 

Edytowane przez gszydlowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gszydlowsky już tłumaczę. Zdjęcia dzienne robiłem telefonem, lumeshoty aparatem bo telefon by tego tak ładnie nie zrobił. Napisałem rok temu, że nie miałem wówczas aparatu bo tak to pamiętałem. Kupiłem aparat chwilę wcześniej, potem już wszystkie fotki do teraz robię Fuji, a Pixel służy jedynie do fotek nadgarstkowych :)

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JASI napisał:

Zresztą w ogłoszeniu przy dużym powiększeniu, słabo, ale jest widoczny znak wodny Kolegi Masu.

Haha, teraz widzę, że nawet nie zcropował zdjęcia, ucinając moje dane osobowe. No mistrz :D

 

Edit: Przezorne trzymanie oryginałów sprzed post-produkcji na karcie aparatu miało sens :) Właśnie sprawdziłem, że mam jeszcze lumeshoty w oryginale, bez poprawek. 

 

a2.thumb.jpg.f69a95b94e3bb165849467858d9a694b.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega G Michal wypisał się z forum. Niezbyt to honorowe wyjście :(

 

Wpisy niech zostaną ku przestrodze. Zdjęcia zamieszczane w internecie warto oznaczać, by zapobiec kradzieży. To jest oczywiste. Jak jednak widać, warto to robić również dlatego, by autorowi nie zarzucano ich przywłaszczenia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza drama forumowa za mną :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Masu napisał:

Moja pierwsza drama forumowa za mną :) 

Utop ją w dobrej whisky :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.