Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dirty Harry

BALL - jaki poziom reprezentuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest Waszym zdaniem prestiż marki Ball?

 

Oczywiście nie chodzi mi o ceny zegarków, historię marki, innowacje i patenty, bo o tym wszystkim już dokładnie napisano - a ja przeczytałem to wielokrotnie.  Chodzi o szeroko pojęte postrzeganie marki: na półce z jakimi konkurentami ją stawiacie?  Jak jest odbierana?  Jaki jest jej poziom pośród innych producentów zegarków?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu takie pytanie w nowym temacie? Chyba lepiej zapytać w wątku o zegarkach Ball, tam są właściciele, którzy mogą się wypowiedzieć ;-)

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż zerowy. Możesz zapytać na ulicy. Poza tym świetne zegarki.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam na półce zegarki alfabetycznie, więc Ball jest tuż za Aerowatchem, a Seiko, Orient, Omega, Rolex... Sam widzisz jak jest

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż zerowy. Możesz zapytać na ulicy. Poza tym świetne zegarki.

Na ulicy powiedzą, że Casio to marka prestiżowa. A DW, MK i Fossil to szczyt luksusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w skrzynce Ball obok JLC, a niżej Omega i Rolex... ;-)

A na poważnie Ball jest niszową marką i dla osób spoza forum zapewne zupełnie nie znaną, tym samym dla osób spoza forum jej prestiż jest zapewne bliski zeru. Podobnie jak prestiż Audemars Piquet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porządnie wykonane zegarki za przyzwoitą cenę. Prestiż..... jaki? dla kogo?

Osobiście uważam że warto- alternatywa dla omeg/ eterny. Divery są świetne.

 

post-31778-0-37948100-1580551647_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ball żadną alternatywą dla Omegi nie jest, to inna liga trochę. Bardziej Eterna, Oris, Tag może. Na pewno mają ciekawy pomysł na wyróżnienie się z tłumu technologią świecenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball żadną alternatywą dla Omegi nie jest, to inna liga trochę. Bardziej Eterna, Oris, Tag może. Na pewno mają ciekawy pomysł na wyróżnienie się z tłumu technologią świecenia.

 

Mialem jedne i drugie- jakość wykonania, detale niczym sie różnią.

Mechanizmy.... tutaj może jest jakaś różnica ale w niczym ona nie odbiera tzw. prestiżu ballowi.

Omega.... lepszy marketing - nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Prestiżu Ballowi nie odbiera bo takowego jak napisano wyżej Ball nie posiada. Co nie znaczy, ze to złe czy słabo wykonane zegarki. Prestiż to oczywiście w dużej mierze umiejętny marketing budujący pozycje marki i modele, które przeszły do historii. W niewielkiej części tez innowacje i wkład w zegarmistrzostwo. Dlatego jak napisałem Omega to nie jego progi, ba nawet Longines to inna liga. Oris, Eterna już bardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w innym wątku pisałem że porównywalem Omege AT mojego kolegi i akurat Orienta Bambino którego akurat miałem na ręce. Troszkę poły żartobliwie, na poły nie, stwierdziłem że większej różnicy nie widzę. Na pewno żadnego wrażenia na mnie AT nie zrobiła, ot coś na poziomie Tissota Le Locle

Obawiam się, że w starciu z Ballem chociażby Victory (fajna recenzja na naszym forum) Omega mogła by też dość blado wypaść

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Tylko prestiż marki a jakość wykonania to dwie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... W sierpniu byłem w Turcji w Side tam aż się roilo w sklepikach od "prestiżowych Roleksow" wszelkiej maści. Dziękuję. No chyba że czekanie w kolejce 2-3 lata na zakup rolady czyni ją prestiżowa. To też dziękuję. Komu i co potrzebujesz udowadniać?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Właśnie koledzy maja chyba problem ze zrozumieniem słowa prestiż. Można przytaczać i historie, ze ktoś nie widzi różnic między Orientem, a Patkiem ale to nie zmieni prestiżu obu marek. Ni chyba, ze prestiżowe jest to co uzna wybrana grupa użytkowników tego forum, co nienawidzi rolady. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

O prestiżu wypowiadał się nie będę, bo za chwilę rozpętamy dyskusję na temat tego, co ten prestiż buduje. Jedno jest pewno, dla "przeciętnego zjadacza chleba" , Ball to w zasadzie marka anonimowa. Czy to źle? Z mojej perspektywy nie, bo kupuję zegarki dla siebie, a nie po to, żeby ktoś ukradkiem spoglądał na mój nadgarstek i zastanawiał się, co noszę. Tak samo jak pewne jest to, że jest to w zasadzie marka anonimowa dla przeciętnego Kowalskiego, nie ma wątpliwości i co do tego, że to są świetnie wykonane zegarki, o bardzo dobrym stosunku jakość/cena. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to z mojej perspektwy jest to poziom takich marek jak TAG, Oris czy Longines. Na pewno wyżej niż Tissot czy Certina.

Więc gdy chodzi o jakość wykonania, to Ball na pewno prezentuje bardzo wysoki poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto rozstrzyga co jest, a co nie jest prestiżem? Nie neguję przecież, że Rolex np jest owszem prestiżowym zegarkiem, a Orient kompletnie nie. To fakt i nie zamierzam dyskutowac. Ale czy ja uważam, że samo noszenie takiego zegarka nie czyni nikogo lepszym, bardziej wartościowym itd. Prestiż jest wtedy, jak możesz, a nie musisz. Mam różne zegarki o różnej wartości i różnych marek. Noszę je z taką samą emocja. Ja jestem najważniejszy, a zegarek, buty, garnitur... To tylko dodatki

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem, kto rozstrzyga ;-) Intuicyjnie czuję, że to wypadkowa kilku/wielu czynników, na pewno (z mojej perspektywy) historii, rozpoznawalności, dostępności czy wreszcie ceny. Dlatego ja o tym w ogóle nie piszę :-) Wiem natomiast, że Ball to bardzo ciekawa opcja i generalnie nie znam nikogo, kto żałowałby zakupu zegarka tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto rozstrzyga ;-) Intuicyjnie czuję, że to wypadkowa kilku/wielu czynników, na pewno (z mojej perspektywy) historii, rozpoznawalności, dostępności czy wreszcie ceny. Dlatego ja o tym w ogóle nie piszę :-) Wiem natomiast, że Ball to bardzo ciekawa opcja i generalnie nie znam nikogo, kto żałowałby zakupu zegarka tej marki.

W moim przypadku najtańszy model Ball wskakuje na nadgarstek, zrzucają Rolexa (też "tani" model, ale jednak) do pudełka, choć miał być tylko beaterem na lato i wyjazdy. IMO to dobrze wykonane, ładne i wygodne zegarki za rozsądne pieniądze, wydania których ja nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten i podobne głosy w zasadzie powinny wystarczyć autorowi tego tematu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mocno rozważam zakup Balla Victory

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobry pomysł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się po prostu mocno rozczarowalem AT, może po części zawyzone oczekiwania sam nie wiem czego. Chciałem och i ach ;) a to po prostu zegarek

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak zdecydowana większość tego szpeju ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otototo właśnie.. Nie ma co się napinać :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.