Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Arscon

Zegarek dla 23 latka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

jestem tutaj nowy, założyłem konto bo jestem zielony w temacie zegarków. Przyszedłem z pomocą do Was aby wybrać coś sensownego. Cóż, tak jak w nagłówku, mam 23 lata. Szukam czegoś na każdą okazję, po prostu chciałbym jeden lepszy zegarek niż kilka różnych sztuk  na każdą okazję. Moje preferencje są takie iż mój wiek jeszcze nie dojrzał do zegarka na bransolecie, podobają mi się srebrne na bransolecie lecz szukam złotego (złoty łańcuszek mam, dodatki złote typu pasek) natomiast złoty cały zegarek na bransolecie odrzuca mnie- jest jakby to powiedzieć strasznie rzucający się w oczy, taki krzykliwy?

Dlatego chciałbym coś ze złotą kopertą i na brązowym pasku. Mój jeden lepszy zegarek który mam od 2015r to calvin klein K2G2G6G3. Właśnie chciałbym go wymienić. Jeden który znalazłem i który mi odpowiada to:

https://www.zegarek.net/zegarki/atlantic/zegarek_atlantic_95743.65.31.html

Budżet to jest o 10tyś zł.

Coś możecie Panowie powiedzieć o tym zegarku? Gdzie go najlepiej kupić ewentualnie jak coś?

Dziękuje bardzo za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A uważasz, że ten wybrany nie będzie krzykliwy? Jesteś przekonany, że tego typu zegarek to własciwy wybór dla osoby w Twoim wieku? Ja jednak rozejrzałbym się za czymś bardziej stonowanym (stalowa koparta), a wówczas, z takim budżetem, można znaleźć już coć całkiem porządnego, a niekoniecznie złotego Atlantica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zegarkach, dlatego wydam od razu 10 tys. I to nieświadomie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fidelio napisał:

A uważasz, że ten wybrany nie będzie krzykliwy? Jesteś przekonany, że tego typu zegarek to własciwy wybór dla osoby w Twoim wieku? Ja jednak rozejrzałbym się za czymś bardziej stonowanym (stalowa koparta), a wówczas, z takim budżetem, można znaleźć już coć całkiem porządnego, a niekoniecznie złotego Atlantica ?

Uważam, że ten atlantic złota koperta z brązowy paskiem będzie zdecydowanie mniej krzykliwy niż cały złoty na bransolecie. To zdecydowanie. Tym bardziej, że wielkość koperty jest 39mm? Na żywo nie widziałem go lecz dostałem serie zdjęć ze sklepu i wydaje mi się ok.

 

@Istvan

nie 10tyś bo mogę go mieć za 6800zł, nie od razu bo właśnie na forum pytam tutaj Was.

IMG_20200428_113429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest cel tak drogiego zakupu (drogiego jak na pierwszy i w wieku 23 l.)? Jakie preferencje i styl, jakie przeznaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Spoko, jak musi być złoto, to nie ma rady. Powodzenia w poszukiwaniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6800 kupiłbym pewnie trzy zegarki tej klasy (stal) lub używany kwarc Grand Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vonziej napisał:

A jaki jest cel tak drogiego zakupu (drogiego jak na pierwszy i w wieku 23 l.)? Jakie preferencje i styl, jakie przeznaczenie

Nie wiem od ilu zł zaczyna się dobry zegarek na lata, tak jak wspomniałem jestem w tym zielony. Chcę kupić jeden lepszy i mieć go na kilka lat. Preferencje- tak jak napisałem chciałbym na pasku, koperta złota czy pozłacana, nie lubię też ogromnych kopert. Przeznaczenie to nazwałbym chyba do wszystkiego, czy to na imprezę czy na miasto do koszuli.

1 minutę temu, fidelio napisał:

Spoko, jak musi być złoto, to nie ma rady. Powodzenia w poszukiwaniach ?

Może też być pozłacany, po prostu chodzi o to aby nie był srebrny

1 minutę temu, sokolow napisał:

szczerze mówiąc wolałbym budżet przeznaczyć na lepszy mechanizm niż na droższą kopertę, ale to Twój wybór.

Mógłbyś rozwinąć myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten werk to podstawowy "wół roboczy", jaki znajdziesz w zegarkach za circa 2000 pln. A jakby odpuścić sobie złoto, to na pewno w grę wchodzi np. Eta 2892-2, czy nawet, jak się rozejrzysz, Eterny oraz FC na własnych werkach. Także, ja na Twoim miejscu, to złoto (pozłacanie) jeszcze bym przemyślał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Arscon napisał:

Mógłbyś rozwinąć myśl?

 

jak pisze kolega - w tym budżecie masz zegarki na własnych werkach, z lepszą rezerwą chodu. ten zegarek jest wart ok 2000zł + cena kruszcu, której nie odzyskasz w żaden sposób.

pozłacanie to słaby pomysł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rozmiar nadgarstka? Bo ze szukasz EDC juz wiemy :)

 

Do 10 k kupisz Tudora Black Bay 36 - bedzie pasowal do prawie wszystkiego poza super eleganckim strojem.

Wez wersje na bransolecie, zamienisz na pasek a jak dorosniesz do bransy bedziesz juz ja miec (taniej).

 

ee18ca314e285010707b099b000446ea.jpg

 

TudorBlackBay36-7.jpg?ixlib=rails-1.1.0&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo dobry pomysł, marka trochę ciekawsza niż Atlantic ?, spora uniwersalność, a choć pod dekielkiem ETA 2824-2, to jednak w wersji TOP. 

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Kolega dobrze pisze, rozważ tego Tudora. Kawał dobrego zegarka, zmiana paska to nie problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem że może to i mało prestiżowe ale może rozważyć warto coś z JDM Japan Domestic Market od Seiko ?

 

Począwszy od SARX 045 niebieska tarcza, bransoleta (argumenty je) z giloszowaniami oraz mechanizmem 6r15 jeśli chcesz koniecznie na pasku z nutką ekstrawagancji to SARX 047 z zielononiebieska tarcza....

 

Pół półki wyżej SARX035 z powłoką nierysujacą Dia Shield

Są też wersje kopert tytanowych..

 

A jeśli to za niskie progi to SARA 015 z mehcnaizmem 6L35.

 

Tu link do bardzo zaufanego sklepu z Japonii. Obecnie wysyłają DHL więc w kilka dni będzie u Ciebie. Do podanych cen trzbeba doliczyć opłaty celne płatne przy odbiorze ok 25%. Myślę że warto że względu na to że są to zegarki których nie dostanie się w normalnej dystrybucji w Europie.

 

https://www.seiyajapan.com/collections/seiko/automatic?sort_by=price-ascending

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko to rowniez bardzo dobry kierunek, tanszy wiec pod tym wzgledem lepszy na poczatek kiedy uczymy sie co nam pasuje i sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie ślicznie za każdą pomoc. Odnośnie tego Tudora, jeśli dobrze wyszukałem to on ma mechanizm ETA 2824 czyli ten sam co w tym Atlantic seagold, a zegarek jest jeszcze znacznie droższy? To w jaki sposób interpretować bo ten atlantic seagold jest warty mniej więcej 2tyś według Was, a ten tudor z tym samym mechanizmem jest wart 10k?

Panowie może tak jak wspominałem chciałbym zegarek z pozłacaną/złotą kopertą, jesteście w stanie coś jeszcze ciekawego zaproponować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Eta Ecie nierówna, ale tego pewnie się dowiesz, jak troszkę dłużej z nami pobędziesz. Eta 2824-2 występuje w kilku wersjach: Standard, Elabore, TOP i COSC. Różnią się użytymi materiałami, rodzajem zdobień, deklarowaną dokładnością chodu. Po szczegóły zapraszam do forumowej wyszukiwarki. W rekomendowanym tu Tudorze BB36 masz Etę w wersjo TOP. To po pierwsze. Po drugie, zegarek jest świetne wykonany - po szczegóły zapraszam do mojej recenzji ? Po trzecie wreszcie, to marka zdecydowanie ciekawsza niż Atlantic (w końcu Tudor to "mniejszy brat" Rolexa), a do tego (nie lubię tego sformułowania), jednak bardziej prestiżowa.

A jeśli już koniecznie musi być coś ze złota/pozłacane, to ja na Twoim miejscu nie szedłbym w stronę Atlantica, tylko poszukałbym jakiejś ciekawej vintage Omegi. Co jakiś czas bardzo interesujące okazy pojawiają się na naszym bazarku (dział SPRZEDAM) i od jego przejrzenia bym zaczął. Z takim budżetem jest szansa na coś w bardzo dobrym stanie, z ciekawym werkiem ?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bb36 - moje marzenie, piękny i uniwersalny ;)

Ale jestem zdania, że jak się nie i interesujesz to nie ma sensu wydawać więcej niż 1k, wydasz dyche na zegarek X bo chłopaki z forum tak radzili a nie dlatego że ci się bardzo podoba to raczej mija się z celem

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chłopaki z forum stoją na stanowisku, że wydawnie 10 kpln na złotego/pozłacanego Atlantica to jest słaby pomysł... I pewnie racja, że można zacząć od czegoś za część tej kwoty, żeby poznać ten sport ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fidelio i ja podtrzymuje to stanowisko, nawet za polowe bym nie chcial tego atlantica

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w pozłacaniuto proszę bardzo...że wspomnianego przeze mnie sklepu... Żeby nie było zbyt elegancko to SARW (2 zdjęcie) ma 28800 BPH wskazanie rezerwy chodu komplikacja daty... A to wszystko za ok 4k po opłatach ....pozostałe też można rozważyć i nawet tańsze w dodatku pasek ze skóry aligatora.. 715d12effd98da9cf46d82a81af2bd8f.jpg&key=83e2c64d7c6073756730ef20df3f60592835f9a7bdbe837db51885d9eeb41fb68d6c6f296e73f847dd933510d7e7f6b2.jpg&key=964573dadb1ea15f9df82be0f806846e3aaef61738581eede5a37fe4c577f14fa160190c6950725a0bc52dcd00a46ea6.jpg&key=c52117ece14c38d0156ce7ba66237742cd34263f4b7fd4cbdae38b1ce6fedfb165bcd17ecafbb6b0605bb9cedd83e824.jpg&key=2b0cde2fd670ae05aa8d393b1860e0da8bb111b340db8b059876df1feb53febc

 

Ja nie dałbym tyle za Atlantica chyba....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie złoto i EDC trochę się kłóci ale to moja opinia, w elegancie to co innego.

 

Jak musi być złoto albo bi-kolor szedł bym w Tissot. Gentleman albo Visodate, pierwszy bardziej uniwersalny.

 

Omega vintage w złocie brzmi dobrze ale nie na początek przygody z zegarkami.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cordi7 napisał:

Dla mnie złoto i EDC trochę się kłóci ale to moja opinia, w elegancie to co innego.

Skrót EDC co oznacza?

Hmm, jakby to wytłumaczyć o co mi chodzi. Nie każdemu srebro pasuje, każdy ma inną karnację i u mnie srebrny nijak pasuje z moją skórą. Dobieram też do dodatków tak jak wspomniałem bo chyba się na to patrzy czyli złoty łańcuszek, pasek z złotą klamrą.

Jeśli się mylę Panowie to poprawiajcie mnie śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A czym ty Kolego @Arscon na co dzień się zajmujesz? Ja też mam raczej ciemną karnację i nie zauważyłem, żeby stalowa koperta do niej nie pasowała... Ale może to kwestia tych dodatków, bo ja jednak uważam, że co do zasady jedyną biżuterią, jaka przystoi mężczyźnie, jest właśnie zegarek. Choć z drugiej strony, ja starej daty jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.