Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Zegarek codzienny. 30-75k.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cordi7 napisał:

No tu L2L bedzie okolo 50 mm, nie wiem jaki masz nadgarstek, Ludwig 35 ma bodajze okolo 5 mm mniej.

Nadgarstek 16,7 cm, stąd taki rozmiar zegarka. 

2 godziny temu, hubex napisał:

Nowy IWC Inge? Może nieco przyduży i nie wiadomo jak z paskowaniem. Pozostałe kryteria spełnia.

Ooo... inge jest ok - dzięki. Muszę przymierzyć. 

1 godzinę temu, desmo napisał:

Railmaster zwłaszcza limitowany spełnia większość kryteriów choć WR jest raczej 60 niż 100. A data to jest w datejust ważna ????

Kolejna nieidealna  ( WR 60 i 40 mm ) ale blisko propozycja to IWC Mark na bransolecie. Może edycja XVI - ma 1 mm mniej.

 

 

 

Railmaster do mnie nie gada, a Marka mierzyłem i pass. Jako jeden z kolekcji ok, ale na "jedyny" mi nie pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

 

 

 

 

Octo jest fajne, choć na nato nie wskoczy ???? Wskazany przez Ciebie model nie ma daty - ja rozważałbym raczej https://www.chrono24.pl/bulgari/octo-solotempo-ref-102105--id6613685.htm  ma idealne 38mm i 10atm, czyli spelnia warunki. Czy gdzieś można w PL go zobaczyc? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - jednozegarkowiec...w takim razie nie pomogę ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Omega Globe? Jest w kilku wersjach. Spełnia chyba wszystkie warunki.
fc9db43d76bc98836906f56d66223d6e.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pisałem, że Globemaster jest na liście, choć teoretycznie AT z zakręcaną koronką i 15atm byłby użytkowo lepszy. 

Jeszcze poczekam licząc na Wasze propozycje, bo zamiana Explorera na Globe lub AT jakoś mi nie pasuje. 

 

Godzinę temu, desmo napisał:

No tak - jednozegarkowiec...w takim razie nie pomogę ????

 

Nie przesadzaj - w przeszłości już mi pomagałeś ????

Tak do końca nie jestem jednozwgarkowcem, bo garniturowiec+diver+EDC to trzy zegarki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem Bregueta - nie chcę rzymianki, a poza tym ma dosyć długie ucha, więc pass. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 20:59, szuwi napisał:

 

 

Octo jest fajne, choć na nato nie wskoczy ???? Wskazany przez Ciebie model nie ma daty - ja rozważałbym raczej https://www.chrono24.pl/bulgari/octo-solotempo-ref-102105--id6613685.htm  ma idealne 38mm i 10atm, czyli spelnia warunki. Czy gdzieś można w PL go zobaczyc? 

 

Bulgari w PL ma Hermitage Boutique, Warszawa.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MasterFan napisał:

Bulgari w PL ma Hermitage Boutique, Warszawa.

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko SBGR257 albo SBGP015?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

Grand Seiko SBGR257 albo SBGP015?

 

Sbgr257 - trafiony i jest rozważany.

Sbgp015 to kwarc i okno daty inne niż kolor tarczy, więc pass ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 13:23, szuwi napisał:

 

VC bylby super gdyby miał datę i dał się opaskować. 

Rzeczywiście szkoda, że ten model jest pozbawiony daty ale za to jest seryjnie sprzedawany z bransoletą, skórzanym paskiem oraz kauczukiem, dodatkowo jest wyposażony w fajny system szybkiej zmiany pasków/bransolety bez użycia narzędzi :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MasterFan napisał:

Rzeczywiście szkoda, że ten model jest pozbawiony daty ale za to jest seryjnie sprzedawany z bransoletą, skórzanym paskiem oraz kauczukiem, dodatkowo jest wyposażony w fajny system szybkiej zmiany pasków/bransolety bez użycia narzędzi :)

 

 

Marcin

 

Dziękuję za info o paskach.

Niestety z daty nie zrezygnuję. Jeżeli bym daty nie chciał, to mój Ex miałby (teoretycznie) dożywocie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chopard alpine eagle  Co prawda nie spełnia normy ;) nato ale jest piekny. 

 

 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dorian06 napisał:

Może chopard alpine eagle  Co prawda nie spełnia normy ;) nato ale jest piekny. 

 

 

 

Niestety nie tylko problem z nato, ale to rzymianka i ma 41mm. Pass ????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ;) rzymianka.

 

Poleciłbym Santosa lecz tu już rzymianka pełna gębą. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dorian06 napisał:

Taka mała ;) rzymianka.

 

Poleciłbym Santosa lecz tu już rzymianka pełna gębą. :(

 

Santos też nie wskoczy na nato... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIem, że już dwa razy proponowano Globemastera, to ja dołożę trzeci głos na właśnie Globa, jako posiadacz takowego. I jako były właściciel AT. Spełnia wszystkie warunki i jest moim zdaniem bardziej "noszalny" od AT. Tarcza pie-pan też mniej krótkoterminowa niż aquaterrowy teak-deck. Poniżej moje bejbe :D

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę po raz trzeci, że Globe to jeden z niewielu modeli, które rozważam, bo spełnia wszystkie wymagania. Obawiam się trochę 12,5mm wysokości i zważywszy na budżet chciałbym "coś więcej" ???? 

Na 100% będę go mierzyć. Ciekawe, że wolisz go od AT - na różnych forach (m.in. WUS) trochę więcej fanów ma AT.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości, jakie Ty masz typy?

Bo kryteria są dosyć wyśrubowane i imo ciężko będzie je wszystkie spełnić bezkrytycznie.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lukebor napisał:

A z ciekawości, jakie Ty masz typy?

Bo kryteria są dosyć wyśrubowane i imo ciężko będzie je wszystkie spełnić bezkrytycznie.

 

Z wymoenionych właśnie Globemaster, "jakiś" GS (nie mam przekonania, więc podchodzę ostrożnie, ale modeli spełniających oczekiwania, które w dodatku nie będą grubasami nie jest zbyt wiele), Octo. 

 

Ponadto IWC Spitfire, Blancpain AquaLung, 

 

Edit - Spitfire ma 6atm i białe okienko daty, ale reszta ma pasuje ????

 

Jeżeli miałbym rezygnować z moich założeń, to dopuściłbym 40mm, plus może mógłbym trochę zrezygnować z WR. I wtedy cały na biało wchodzi JLC Memovox..  https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-memovox-1418430--id12977368.htm

 

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że z ciekawości spytam - to ma być jako uzupełnienie Ex czy zamiast? Bo jeśli zamiast to nic z tego na co patrzysz z racji zdefiniowanych wymagań jakoś mnie nie porywa, sadzać z tonu wypowiedzi to trochę małżeństwo z rozsądku :)

 

A czemu DJ odpada? Bo chyba pisałeś, że nie wchodzi w grę a dla mnie to dokładnie to, czego szukasz :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał:

Że z ciekawości spytam - to ma być jako uzupełnienie Ex czy zamiast? Bo jeśli zamiast to nic z tego na co patrzysz z racji zdefiniowanych wymagań jakoś mnie nie porywa, sadzać z tonu wypowiedzi to trochę małżeństwo z rozsądku :)

 

A czemu DJ odpada? Bo chyba pisałeś, że nie wchodzi w grę a dla mnie to dokładnie to, czego szukasz :)

 

 

Zamiast Exa. Mam 4 zegarki i nie chcę mieć więcej. Dj41 nie da się nosic na nato czy na pasku. Rozważałem i mierzyłem DJ2, ale mi się nie podoba. 

 

Ciekawym zegarkiem jest PAM1392, ale po komforcie 39mm Explorera, 42mm pama to dla mnie za dużo. 

 

Rozważany ruch to raczej małżeństwo z nierozsądku, bo rozsądny jest Ex, ale mnie nosi ????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.