Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
arckx

Jaki szwajcarski automat do 8-10 tysięcy ?

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, arckx napisał:

A jak sądzicie,który model lepiej będzie się spisywał jako "EVERYDAY CARRY" ?

Tudor BB czy może jednak HR ?

 

Nie lubię "snow flake'ów" i bezela z oznaczeniami, więc dla mnie Ranger, ale na 100% będę w ogromnej mniejszości 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać ,że mi też Ranger bardziej odpowiada,ale trochę brakuje mi w nim datownika

Widzę,że W.Kruk trzyma u nas łapę na Tudorach...Na ich cenach również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba sie Tobie ranger to moze spodoba sie longines conquest heritage z datą ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz JEDEN zegarek, ma być UNIWERSALNY, SZWAJCARSKI, lubisz DIVERY, i jesteś w stanie ciut dołożyć, to TUDOR BB będzie optymalnym wyborem. Będzie pasować do T-shirtu, szortów, koszuli, sportowego garniaka, a od biedy i (biorąc pod uwagę pewne "poluzowanie kanonów") do lekko bardziej oficjalnego ujdzie.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BorysT napisał:

moze spodoba sie longines conquest heritage z datą ? 

Za delikatny ale ładny,zwłaszcza czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję wszystkim za cenne rady i interesujące propozycje a przede wszystkim za poświęcony mi CZAS.

Nie będzie chyba zaskoczeniem jeśli powiem, że zauroczony jestem zegarkami z różą na koronce. Nie jest to do końca mój budżet więc albo dociułam albo zejdę pół piętra niżej i  porozglądam się  wśród  Longinesów , Orisów , Balli i Etern.

Jeszcze raz wielkie dzięki 💪

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, arckx napisał:

Pięknie dziękuję wszystkim za cenne rady i interesujące propozycje a przede wszystkim za poświęcony mi CZAS.

Nie będzie chyba zaskoczeniem jeśli powiem, że zauroczony jestem zegarkami z różą na koronce. Nie jest to do końca mój budżet więc albo dociułam albo zejdę pół piętra niżej i  porozglądam się  wśród  Longinesów , Orisów , Balli i Etern.

Jeszcze raz wielkie dzięki 💪

 

 

Jak podoba się róża, to cokolwiek innego kupisz, będzie substytutem. Moim zdaniem zbieraj kasę i kup to, co Ci się podoba.

 

Drugiego kup Balla ;)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze przewrotnie podrzucę jedną propozycję, co prawda nie szwajcarską: Wempe Iron Walker, wersja 40 mm automat:

 

421D31A4-CFBD-402E-9E95-1D075270E1B6.thumb.jpeg.d1c5211c0097f9eacdc49f062cc3f1eb.jpeg

 

F7BE4483-887B-41B0-9E1F-4D09A7852789.thumb.jpeg.81269057c9658c96a23547b6658d528c.jpeg

 

Szwajcarska ETA 2892 w wersji chronometr, czarna / biała / niebieska tarcza, zintegrowana bransoleta.

Dla mnie tu sporo klimatów PP / VC / AP za całkiem rozsądne 2.315 €, dla mnie bomba!

 

https://www.wempe.com/de-de/uhren/wempe-glashuette-i-sa/iron-walker/iron-walker-herren-automatik-wi100006

 

Porownanie DJ 36 i Iron Walker 36 - ten ostatni nosi się jak ciut mniejszy, wiec 36 chyba faktycznie jest bardziej damski i jak coś to trzeba brać wariant 40 mm :)


6D30AE31-FF28-4E34-B885-533445A15488.jpeg.445b60de8464550ac6ab64ce9f5794ca.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne te Iron Walkery,bardzo mi się podobają. 

Widziałem je na żywo ale przez wystawową szybę bo było już po zamknięciu boutique'u. 

Cena wysoka bo jak za BB36 a prestiżu chyba jednak mniej. 

W moim wyobrazeniu zegarka EDC bliski ideałowi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB 36 i 41 to ETA 2824 w wersji top, Iron Walker to ETA 2892 w wersji chronometr - nowsza konstrukcja, obydwie znane i latwo serwisowalne.

Co do prestizu Tudor na pewno bardziej rozpoznawalny jest jako marka, w koncu to mlodszy brat krola.

Ja osobiscie uwazam, ze obydwa modele sa bardziej fajne i bralbym co ci sie bardziej podoba.

 

Chcesz miec cos bardziej rozpoznawalnego - Tudor, chcesz miec cos bardziej unikatowego i lubisz Genta style - Wempe.

 

Tu sie nie da sie zle wbrac.

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tu na forum pisze się o Wempe, wygląda, że nie jest to marka ceniona jakoś szczególnie przez miłośników czasomierzy. 

Nie pociągnęła ona za sobą tłumów. 

Trudna przeszłość enerdowskich manufaktur nie sprzyjała budowaniu fajnych opowieści o firmowych historyjkach tak cenionych przez zegarkomaniaków. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://quillandpad.com/2020/06/06/new-iron-walker-by-wempe-glashutte-serious-steel/

 

https://www.ablogtowatch.com/wempe-unveils-all-new-iron-walker-integrated-bracelet-sports-watch-line/

 

https://monochrome-watches.com/wempe-iron-walker-collection-steel-sports-watch-integrated-bracelet-new-price/

 

https://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/wempe-glashutte-debuts-new-integrated-bracelet-iron-walker-collection/

 

Jak widac nie jest to marka nieznana - kilka dosc znanych portali o zegarkach zauwazylo premiere.

Muhle Glashutte tez jest niejako niszowa a jednak to swietne czasomierze, majace swoich zagorzalych fanow.

A z brakiem historii bym nie przesadzal, w 1938 roku weszli w branze wytwarzania zegarkow, a nie tylko sprzedawania:

 

image.thumb.png.c839b1b3c6145420020804822ff6d6c1.png

 

https://www2.wempe.com/en/the-company-wempe/the-family-company/history#:~:text=Wempe establishes himself in Elsfleth,into a large international business.

 

:)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę polemizować bo wiedzy w tym zakresie mi bardzo brakuje ale od 38ego do wybuchu II wojny światowej to tylko rok a potem nacjonalizacja przemysłu zegarmistrzowskiego na terenach Glashutte nie była sprzymierzeńcem budowania prestiżu marki. 

Edytowane przez arckx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelna zgoda. Tym niemniej to nie jest marka wydmuszka, ktora pojawila sie znikad.

 

Ja wole miec zegarek, ktory mi sie podoba w 100% niz taki, ktory mi daje 99% satysfakcji ale jest rozpoznawalny przez innych.

 

Tym niemniej ktorej opcji bys nie wybral - bedzie dobrze i bedziesz zadowolony.

 

Powodzenia i czekam na info, na czym stanelo :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja pod taką opinią podpisuję się obiema rękami 🤜🤛

W moim zegarkowym peletonie na pozycję lidera wysunął Iron Walker 💪

Wyścig trwa! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało ale w końcu jest :).

Podróżując po wzburzonych wodach zegarkowego oceanu wielokrotnie zmieniałem swój kurs i upodobania, zarówno w kwestii typu jak i ceny. Wszystkiemu winna jest niezliczona ilość pięknych czasomierzy.

Oj jak bardzo chciało by się mieć je wszystkie...😞

Jak w takich warunkach wybrać tego jednego ? 

Tak czy owak ostateczna decyzja zapadła a po kilku dniach zabłyszczał na moim nadgarstku.

Moim pierwszym poważniejszym zegarkiem został Ch. Ward C60 Trident Pro 600 (42mm)

 

 

IMGP9508.thumb.JPG.e421895eaa1594c3b64e0ab4a886b336.JPG

 

 

Zamówiłem go na bransolecie ale jeszcze nie jest dopasowana więc chwilowo na zakupionym także pasku gumowo-tkaninowym.

 

 

IMGP9487.thumb.JPG.e672096d18123749ea6ca600646f5c11.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś to zawsze dobry wybór, gratulacje i niech się nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.