Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rproch

Internetowy katalog radzieckich zegarków - zaczynamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Było juz na tym forum kilka wątków na temat idei stworzenia strony internetowej, która skataloguje wszystkie radzieckie zegarki. Taką stronę udało mi się stworzyć i nawet częściowo wypełnić treścią. Zanim ją jednak odwiedzicie przeczytajcie kilka uwag:

 

1. Główną treścią strony są zdjęcia, które mogą na niej umieszczać wszyscy odwiedzający. Pamiętajcie jednak o prawach autorskich - mogą się zdarzyć jakieś ich naruszenia. Trzeba się zastanowić co z tym zrobić...

2. Zanim wyślesz zdjęcia sprawdź czy takiego już w katalogu nie ma. Jeśli Twoje zdjęcie nie jest lepszej jakości od tego, które już jest w albumie nie wysyłaj nam swojego. Obowiązuje zasada: jeden zegarek jedno zdjęcie.

3. W początkowej fazie trzeba wykazć trochę wyrozumiałości - nie od razu da się wszystko ładnie poukładać w folderach.

4. Poszczególnymi albumami opiekują się moderatorzy. Oni dokonują selekcji nadesłanych zdjęć, dbają o ich opisy, a także o opisy podalbumów i porządek w tych podalbumach panujący. Mamy jeszcze kilka albumów bez opieki moderatorskiej więc wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu.

5. Ogólnie rzecz biorąc ten projekt ma szansę na powodzenie, tylko jeśli więcej osób się w niego włączy!

 

Zapraszam do odwiedzenia: www.ussrwatches.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać tej stronki dlatego moje zdjęcia umieszczam tutaj. Jeżeli uznasz że się nadają umieść je proszę w odpowiednich działach.

W mojej kolekcji posiadam tylko 4 radzieckie zegarki z czego 3 są przypadkowe i tylko jeden świadomy :D

Oto one:

 

Kama

 

post-5825-0-10676300-1330706256.jpg

 

Pobeda

 

post-5825-0-73164900-1330706260.jpg

 

Poljot

 

post-5825-0-50847500-1330706265.jpg

 

Wostok (kupiony od Felka)

 

post-5825-0-30765800-1330706272.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek (a właściwie zegareczek, bo wielkość jest powalająca):

 

post-1678-0-01687900-1330706359.jpg

post-1678-0-46320100-1330706362.jpg

post-1678-0-11518800-1330706364.jpg

post-1678-0-15793100-1330706366.jpg

ssl15044dh9.th.jpg

 

Jeśli jakość zbyt słaba mogę wysłać lepsze na jakiś e-mail.

 

Jak odbiorę Poljota z renowacji też go "zfoce".

 

P.S.

Pomysł bardzo fajny i życzę powodzenia.


nasciturus

nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

___

Poszukuję zegarków 24h (Pakety, etc.) oraz Slavy Medical za rozsądne pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia, ale prośba aby wklejać je bezpośrednio na stronie katalogu. To nam zaoszczędzi sporo pracy - tylko spróbujcie się najpierw zorientować czy takich już nie ma. I niech te zdjęcia będą mniejsze niż 800 pikseli (wys. lub szer.).

 

A może znalazłby się jakiś chętny do moderowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętny to by się znalazł tolka wriemieni nie chwatajet! postaram się w piątek dorzucić swoje. czy jest preferowany jakiś sposób fotografowania czy jak leci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętny to by się znalazł tolka wriemieni nie chwatajet! postaram się w piątek dorzucić swoje. czy jest preferowany jakiś sposób fotografowania czy jak leci?

 

Najlepiej zdjecia takie, zeby wyraznie bylo widac tarcze a wskazowki po bokach zeby nie zaslanialy logo firmy.

Jak juz Robert napisal, 800x600 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Z tym to sobie dam radę - wskazówki 13.50 lub 10.10. raczej pytałem czy an face, pół/ćwierćprofil na pleckach czy stojak itd. Mam sporo gotowych ale jeśli będzie jakaś umowa to usiądę i pstryknę podług rozkazu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może znalazłby się jakiś chętny do moderowania?

 

Jak posada moderatora jest jeszcze wolna, to ja się piszę :D Tylko powiedz w skrucie co mam dokładnie robić :) Podejżewam, że to co każdy mod. :)

 

Pozdro

 

W skrócie to już pisałem:

Oni dokonują selekcji nadesłanych zdjęć, dbają o ich opisy, a także o opisy podalbumów i porządek w tych podalbumach panujący.

 

Ludziska wrzucają swoje zdjęcia do albumu Uploaded. Moderator je przegląda, sortuje, odrzuca niepotrzebne a resztę układa ładnie w albumie, którym się opiekuje. Poza tym tworzy podpisy pod zdjęciami i opisy albumów.

Masz ochotę zająć się Mińskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rproch tzn że mam je sam wstawić czy zrobisz to za mnie? :wink:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

witam :D

swietny pomysł Robert, jesli tylko moje fotki sie na cos przydadza to chętnie je powrzucam - ale tak do tygodnia własnie zmieniłem prace i nie moge sie odnalezc :/ nawet nie mam czasu bywac na forum :)

 

ps. wiedziałem ze kiedys sie uda stworzyc taki katalog :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry sorki ze tutaj ale niewiem co z tym znakiem jakości na deklu:( gdzie go umieścić) a jakoś go niewidziałem na stronce, wiec by niezaśmiecac tylko linki:

img0804cl1.th.jpg

img0807ww7.th.jpg

poprawiłem link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek nabyłem to co chciałem czyli:

post-1678-0-92651200-1330707410.jpg

ssl15061ho3.th.jpg

post-1678-0-35643500-1330707413.jpg

 

Fotki moich zabawek wduszę jak tylko się zaloguję i zrobię je we właściwej rozdzielczości.


nasciturus

nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

___

Poszukuję zegarków 24h (Pakety, etc.) oraz Slavy Medical za rozsądne pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będę miał tyle czasu ile myślałem i nie zdążę wrzucić wszystkich fotek, ale będę się starał. Piękna inicjatywa, ale już zaczynam chorować jak oglądam te zegarki! Dojrzałem Ljuksa, który wygląda toczka w toczkę jak Doxa Grafic - odjazd :shock: ! Chętnie bym coś takiego przygarnął, ale jeszcze nie eidziałem nawet na żywo! Przepraszam za OT ale jakby ktoś miał takie cudo na zbyciu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanka do ekspertów:

 

1) Czy to jest oryginał?

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=623

 

przepraszam za głos bo ekspertem oczywiście nie jestem, ale nie nie chce mi się wierzyć, że to oryginał

jak dla mnie signały zawsze miały "bogatsze" tarcze, no i ta koperta .....

 

pozdrawiam

dalw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest OK, ale dla Poljotów. Sygnały były w innych kopertach. Wskazówki godzinowa i minutowa nie są OK (pozostałe - nie wiem). Co do tarczy to wydaje mi się ona podrabiana, te literki są jakieś takie koślawe i jakby pisane ręcznie. Poza tym jak się przyjrzałem teraz to ta tarcza jest chyba za mała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"bogatrze"?

 

LITOŚCI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"bogatrze"?

 

LITOŚCI!

 

wypowiedzi Komornika wzbogacają! jeszcze nie wiem o co, ale na pewno :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.