Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Magda29

D.R. PATENT zapytanie o zegar

Rekomendowane odpowiedzi

To jest Kienzle. DR Patent to Patent Rzeszy Niemieckiej, w tym wypadku z 29 marca 1901 roku, tyczący się usprawnień mechanizmu bicia z podwójnym grzebieniem. Zegar wygląda na wykonany tuż przed albo wkrótce po zakończeniu I Wojny.

Fajny ten pomarańczowo - bursztynowy wyświetlacz. Jaki to model?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ten wyświetlacz należy do mojej pralki Siemens e10-46 ;) a czy orientujesz się może ile może być wart taki zegar? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się, ale na forum mamy zakaz wyceniania zegarów. Raczej by nie wystarczyło na nowego Siemensa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie obudowa zegara jest w kiepskiej kondycji ale mechanizm działa poprawnie. Warto zainwestować w odnowienie obudowy czy raczej to nie sprawi, że będę miała na nowa pralkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawi, bo nikt tego nie zrobi za darmo. W każdym razie profesjonalista nie zrobi tego za darmo.

Także czas poprawnego działania tego mechanizmu ewidentnie nie jest już długi :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nici z nowej pralki 🙂 

Trudno, bardzo dziękuję za tak szybką, profesjonalna i sympatyczną odpowiedź 😊 pozdrawiam 

Temat do zamknięcia 😊

Edytowane przez Magda29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Kienzle 😊

 

Electrolux-y też nie gęsi, swój wyświetlacz mają😝

 

IMG_20200815_201921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny wyświetlacz. 

Ładna ikona przedostatnia na dole wygląda jak wiadro z cegłami. Jak sądzę pralka nie ma takiej funkcji😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Magda29 - w sumie to nie sprawdzałam czy ma program prania cegieł. Jak znajdę kilka to sprawdzę czy wypierze, choć mam obawy co do wirowania - można cegłówką oberwać i stracić kilka zębów 😆😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde moja pralka tak nie ma... ale zmywarka sama otwiera drzwi gdy skończy myć gary... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kuranty bije  :)

 Jeżeli nie to reklamuj...

 

Warcając do Zegara.

 Nie warto zaniechać jego odnowienia.

 Zawsze to kawałek historii.

 Szkoda by było, by pozostał dawcą mosiądzu na śmietniku...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zegara. Musimy to solidnie przemyśleć i tak jestem bardzo wdzięczna za pomoc🙂

Dostalismy go w "spadku" i zastanawiam się co dalej z nim począć...😔 niestety nie pasuje do naszego wystroju a szkoda tak jak kolega napisał żeby skończył na złomowisku. 

 

Co do prania cegieł.. warto to nagrać tak mi się wydaje i oczywiście proszek do koloru😊

Co do zmywarki doradzam zmianę... otwarte drzwi to zaproszenie dla złodzieja... zmywarka nie powinna mieć wolnego dostępu do drzwi 🤭😊 ps. Kuranty bije 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno ze zdjęć powiedzieć , co jest źle z obudową ..... jeśli została pomalowana , to można to zmyć .  Czyli , można ją odnowić niewielkim kosztem , ale za to większą pracą . Tarcza ładna , a czyszczenie i smarowanie mechanizmu , to też można samemu zrobić .... bo jednak , to piękny stojący zegar ! :)

PS.

    napewno , to nie jest stan złomowy .... jeśli nie pasuje , to dobrze by trafił w dobre ręce ....... Niestety , obecnie , to najlepiej samemu odnawiać , wówczas te koszta są nieduże . Każda firma ,.... to jednak robocizna kosztuje .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Magda29 napisał:

W sprawie zegara. Musimy to solidnie przemyśleć i tak jestem bardzo wdzięczna za pomoc🙂

Dostalismy go w "spadku" i zastanawiam się co dalej z nim począć...😔 niestety nie pasuje do naszego wystroju a szkoda tak jak kolega napisał żeby skończył na złomowisku. 

 

Co do prania cegieł.. warto to nagrać tak mi się wydaje i oczywiście proszek do koloru😊

Co do zmywarki doradzam zmianę... otwarte drzwi to zaproszenie dla złodzieja... zmywarka nie powinna mieć wolnego dostępu do drzwi 🤭😊 ps. Kuranty bije 🙂

A co mu zrobiły?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar został pomalowany w latach 90tych na czarny, struktura farby jest lekko połyskująca, obawiam się że zmyć się nie da trzeba będzie wszystko zeszlifowac. No i jest pęknięcie na frontowej desce wzdłuż.

 Jeśli chodzi o mechanizmy są suche i pokryte kurzem parę lat tego zagara nikt nie dotykał. Poprostu stal 😔

Sama nie wiem co z tym dalej począć... 

 Adekwatnie do tematu można powiedzieć "czas pokaże" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten zegar to złom. Sprzedaj go tak jak stoi i niech nowy nabywca się z nim męczy.

Wystaw go na Allegro od złotówki, to po tygodniu  będziesz znała jego aktualną wartość. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PM1122 napisał:

Kuranty , czy złodzieje ? ;)

Zrobiły, a nie zrobili... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmyć się da..  Poradziłem sobie nawet z lakierm do parkietów, na zegarze..

 NIE SZLIFOWAĆ !!!!!

Mechanizm , jeżeli się odzywa i jest "na chodzie" to do tzw. szybkiego odratowania", czyl "R" nie trzeba wzywać.. :)

 

 MASTER Yodek potrafi , Ty też dasz radę

 

 trochę pomożemy i już :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dziadek napisał:

Moim zdaniem ten zegar to złom. Sprzedaj go tak jak stoi i niech nowy nabywca się z nim meczy.

Wystaw go na Allegro od złotówki, to po tygodniu  będziesz znała jego aktualną wartość. :)

Kurła... dobrze, że jesteś Marian... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są żele do zmywania starych powłok lakierniczych , a pęknięcie można zaszpachlować  ...... jednak ma ponad 100 lat 

Nooo , tak trochę kuszę , ale szkoda zegara .... no ale dalsze losy , to Pani decyzja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kiniol napisał:

Kurła... dobrze, że jesteś Marian... ;)

Nie wiem co @dziadek napisał,

ale ja akurat lubię ratować ZŁOM.

 to mnie utwierdza ( i utwierdzało gdy ratowałemstare dubeltówki) ) że warto..

Z tych uratowanych dubealtówek, teraz mogę spokojnie strzelać)

 a z tych uratowanych kieszonek się cieszyć...

 Nie bierzmy wszystkiego KOMERCYJNIE..

 

Wiem jestem poje#@@ny

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że jest on na "chodzie" trzeba założyć odważniki pstryknąć w bimbalko i chodzi jak nowy... (z domu nie wyjdzie bo na szczęście nie mam zmywarki z funkcją otwierania drzwi 🤭)

Ale jest on sprawny 

Tylko czyszczenie i smarowanie mechanizmów to juz chyba wyższa liga 😔

Edytowane przez Magda29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkl1 napisał:

Nie wiem co @dziadek napisał,

ale ja akurat lubię ratować ZŁOM.

 to mnie utwierdza ( i utwierdzało gdy ratowałemstare dubeltówki) ) że warto..

Z tych uratowanych dubealtówek, teraz mogę spokojnie strzelać)

 a z tych uratowanych kieszonek się cieszyć...

 Nie bierzmy wszystkiego KOMERCYJNIE..

 

Wiem jestem poje#@@ny

 

Z tymi samodzielnymi naprawami różnie bywa, nie każdemu talent (obłęd?) do tego jest przypisany. Niejeden tak to wyrychtuje, że kieszonka strzeli, a dubeltówka się złamie w pół i nie przestanie płakać...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.