Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Topaz

Szukam zegarka z dniem tygodnia, ale bez daty.

Recommended Posts

Pomożecie ?

Szukałem modelu, ale nie znalazłem analogowego (mechaniczny albo kwarcowy, też może być) zegarka, który na cyferblacie oprócz wskazówek miałby w okienku wskazania, ale tylko dnia tygodnia (wiadomo po angielsku, pełny albo skrót). Męskiego, może być starszy, ale wolę coś z nowych produkowanych obecnie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andrzejp1242, @Zabawny, dziękuję. Takiej komplikacji szukam już kilka lat i nic nie znalazłem. LANGE & SÖHNE świetny, tylko cena "lekko" odbiega od założonego budżetu :). Pomyślałem kiedyś, że dookoła nas jest tyle kalendarzy, dat z ekranu, zegarki cały czas nam przypominają jak miesiąc upływa, nadchodzi dzień na podatki itp, a tak naprawdę chcę wiedzieć czy dzisiaj jest środa czy już sobota. Przy takim zegarku czas odliczałby się tygodniami. Ale dlaczego nikt na świecie nie propaguje takiego rozwiązania ? Może wyprzedzam swoja epokę ;) ?

 

Ps. Szukam dalej bezskutecznie, myślę nawet o modyfikacji tarczy w jakimś swoim zegarku, zleceniu komuś przerobienia i zakrycia okienka dnia miesiąca i pozostawienia tylko dnia tygodnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że to poprostu drugi stopień daty po numerku, a Ty chciałbyś pominąć pierwszy. Na datownik patrzę tylko w momencie, kiedy podpisuję coś z datą, protokół w pracy, fakturę etc, albo jak otwieram swój kalendarz spotkań i jest to coś czysto użytkowego dla mnie, potrzebuję wtedy numerka z datą bez różnicy czy to czwartek czy poniedziałek.

U Ciebie jest to coś co byłoby mniej użytkowe, ale bardziej estetyczne i w pełni rozumiem taką potrzebę, ciekawe, że przy tych milionach różnych kombinacji tarcz rodzajów wskaźników i innych rzeczy nikt nie wpadł na to żeby zrobić taki... Nazwę to urlopowy datownik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal szukam zegarka, ale nic ciekawego w temacie nie znalazłem. Na razie kupiłem taki półśrodek - Casio MTP-1370, budżetowy ale bardzo ładny zegarek. Namawiałem dwóch zegarmistrzów na przerobienie tarczy, zakrycie okienka daty, ale nie podjęli się tego. 

 

f4a1f02a85ea17e3med.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety. Wszyscy uparcie wrzucają i dzień miesiąca i nazwę dnia:

 

obraz.png.6206081559e3146974d004060710fd40.pngobraz.png.d802b71b28cd61c15899c59fe4e8edc2.pngobraz.png.33ca826ac4c3c4d1e71291ac457b1ca3.png

 

obraz.png.2e8a936556d80e15b9868a8cf79ebf90.pngobraz.png.e4df37d4597660a7b21dcbd7be6f87c5.pngobraz.png.46862a8382072aec19fe8caad3fdc156.png

 

obraz.png.da09226dbf16da50f0346bcd1de9edd2.pngobraz.png.8a4807b36cddb3a48ef216291f73767f.pngobraz.png.f65d146ddd3e808b210f8ed4f1598174.pngobraz.png.5036a9ab3d71bc8f6380cfe05bd86f7f.png

 

Chyba Union Glashutte jest blisko. Jest dzień tygodnia i miesiąc w okienkach. Numer dnia też jest, ale nie w okienku, tylko na osobnym totalizatorze. Ceny nawet nie sprawdzałem 😉

 

obraz.png.3d1ecc667b73d5dca601219eea04b539.png

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Cały czas chodził mi po głowie Epos i w końcu się doszukałem. Co prawda pokazuje dzień miesiąca, ale nie w okienku, tylko wskazówką na zewnętrznym ringu (kilka innych marek też taki pomysł wykorzystało - na przykład ten Union Glashutte powyżej). Wygląda to bardzo fajnie i w przeciwieństwie do Union Glashutte kosztuje poniżej 10 kPLN.

 

obraz.png.a49c404b0e75d402a223b5b8cc63b995.png

 

a w wersji dużo bardziej budżetowej podobne rozwiązanie z Ali za jakieś 80 USD. Kwarc, szafir i fazy księżyca.

 

obraz.png.e33c8fbe0f416b2b106bd4d194c12d26.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takiego zegarka nie ma, nie wyprzedzasz epoki tylko po prostu masz MEGANIETYPOWY gust :) a dla jednego użytkownika się nie opłaca robić takiej komplikacji, zapewne nikt inny takiego zegarka nie kupi 

na FB w grupach zegarkowych jest np Maciej Gonczareko - zrobi Ci moda na bazie np seiko z inną tarczą i będziesz miał dzień tygodnia ale bez daty 

i masz problem rozwiązany 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Perpetuum Mobile, @dariusz chlastawa, dziękuję za zainteresowanie się tematem, tak podejrzewałem, że jestem wyjątkowy ;), chyba faktycznie muszę  zamówić indywidualny projekt. Poszukam rzemieślnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Topaz napisał:

@Perpetuum Mobile, @dariusz chlastawa, dziękuję za zainteresowanie się tematem, tak podejrzewałem, że jestem wyjątkowy ;), chyba faktycznie muszę  zamówić indywidualny projekt. Poszukam rzemieślnika.

Maciej Gonczarenko Ci zrobi - moda na bazie Seiko Day Datę - zamówi tarczę bez otworów i wytnie tylko na dzień tygodnia i masz 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Łukasz_90, jesteś wielki, o taki zegarek właśnie mi chodziło, jednak ktoś na świecie takie produkuje. Jak nie kupię gotowego, to przynajmniej mogę pokazać zegarmistrzowi.

 

2241653357d74469med.jpg

ASOS Watch with Working Day

źródło zdjęcia : asos.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 17.01.2021 o 11:55, Topaz napisał:

Nadal szukam zegarka, ale nic ciekawego w temacie nie znalazłem. Na razie kupiłem taki półśrodek - Casio MTP-1370, budżetowy ale bardzo ładny zegarek. Namawiałem dwóch zegarmistrzów na przerobienie tarczy, zakrycie okienka daty, ale nie podjęli się tego.

 

A myślałeś o tym, żeby po prostu zdjąć tarczę datownika lub obrócić ją na "lewą" stronę?
W tym pierwszym przypadku dostaniesz open-hearta.

Tyle wygrać :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By t_hardy
   Witam.
   Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale dotychczas bacznie się przyglądałem nie będąc częścią społeczności, tj z tajniaka. Ale nadszedł czas zakupu nowego zegarka i pomyślałem, że zwrócę się o pomoc. Sam bardzo długo już czegoś poszukiwałem ale nie trafiłem na nic co by mi odpowiadało w stu procentach. Może ktoś z większą wiedzą będzie potrafił coś fajnego zaproponować.
    
   Szukam zegarka, który będzie posiadał tylko dwie funkcje. Mianowicie zależy mi, żeby zegarek wskazywał:
   * Dzień tygodnia w obojętnie jakim systemie(np sun= sunday= niedziela, lub za pomocą wskazówki),
   * Dzień miesiąca w systemie dziesiętnym(np. 10, 23 itd) najlepiej z uwzględnieniem lat przestępnych oraz miesięcy 30 jak i 31 dniowych.
    
   Nie chciałbym nic więcej na tarczy, gdyż wg mnie psuje to czytelność.
    
   Dodatkowo chciałbym aby zegarek miał np. cyferkę arabską bądź rzymską w co drugim indeksie na tarczy (przykład: Orient FUNG3001D0 (niestety brak dnia tygodnia)). Według mnie usprawnia to główną funkcję jaką pełni zegarek tj wskazywanie czasu.
    
   Myślę, że skłaniałbym się raczej w stronę mechanizmu kwarcowego gdyż nie będę nosił na co dzień tego zegarka tylko 2-3 razy w tygodniu, więc automatowi raczej nie podobały by się takie przerwy  ..
    
   Budżet jest bliżej nieokreślony. Może być to nawet Lorus za 300 o ile będzie wyglądowo ok + posiadał wyżej wymieniona funkcje. Górna granica, hmm chciałbym zamknąć się w 1000 zł, z uwagi na to, że będzie to zegarek posiłkowy. + - 
    
   Na pasku czy na bransolecie? Rozważam to i to.
    
   Z wyglądu podobają mi się zegarki klasyczne. 
    
   Kilka modeli, które sam upolowałem, ale nie są zgodne w 100% z kryteriami.
    
   * Orient FUNG3001D0 (brak dnia tygodnia),
    
   * Adriatica A8193.1264CH (ten podoba mi się wizualnie chyba najbardziej, nawet przebolałbym brak cyferek przy indeksach gdyby nie te dwie dodatkowe funkcje, z których nigdy nie skorzystam a zmniejszają znacznie czytelność tarczy),
    
   * Adriatica A8237.5266Q (wyglądowo gorzej od poprzednika wg mnie posiada pożądane funkcje, ale nie podoba mi się sposób mocowania paska, te wypustki robią z tarczy jakby takiego prostokąciaka)
    
   * Adriatica A8256.2223QF ( wyglądowo ok, chociaż wolałbym ciemniejszą tarczkę, dodatkowo dzień tygodnia wskazywany za pomocą wskazówki co jest dla mnie minusem oraz jedna zbędna funkcja)
    
   Przed tym postem zakupiłem Seiko SNQ159P1, ale nie miałem możliwości przymierzenia go stacjonarnie i na internecie wyglądał jakoś fajniej (myślałem nawet, że obejdę się bez dnia tygodnia).
   Obecnie 80% go zwrócę i kupię zegarek, który wybierzemy razem w tym temacie.
    
   Pozdrawiam, 
   Tomek.
  • By narek
   Brak instrukcji doprowadził mnie do poszukiwania odpowiedzi w internecie i na "czuja" , co skończyło się godziną wyrwaną z życiorysu i pogorszeniem nastroju.
   Nienawidzę tego czasu więc proszę wybaczyć, że nie chce korygować sporządzonych w trakcie notatek, mimo to wierzę, ze mogą się przydać. 
    
   zegarek ma 3 przyciski:
   górny - na godzinie 2 - dalej oznaczam jako A
   dolny - na godzinei 4 - dalej oznaczam jako B
   Koronka - na godz. 3
    
   ustawienia dni tyg.
   Koronka wciśnięta Wcisnąć A i B jednocześnie. Wskazówka sekund na 30.  Wcisnąć na 3 s A, aż sekundnik stanie na 55 s ( g. 11 ) Wcisnąć B na 3 s. Wskazówka dni zaczyna krążyć wykonuje pełne obroty.  Zatrzymać w miejscu poniedziałku wciskając B  Akcept ustawienia przez koronkę 1 klik od i powrót 1 klik docisk.   
    
   Korekty poszczególnych ustawień:
    
   1. Wszystkich dokonuje się przy wciśniętej koronce na 1 klik od (pierwszy skok koronki). Po czym sekundnik ustawi się na 30 s. co oznacza korekty dla małego zegara.
    
   2. Wyboru komplikacji do korekty dokonuje się przez wciśnięcie na ok 3 s przycisku A. Za każdym razem spowoduje to przestawienie sekundnika na inną pozycję odpowiadająca innej komplikacji. I tak sekundnik na pozycji:
   30 s - mały zegar;
   55 s - dni tygodnia
   13 s - datownik
    
   3. Po wyborze komplikacji do korekty, zmianę jej ustawień dokonuje się przez wciskanie guzika B:
         1 krótki -  skok o 1 pozycję. 
         1 długi (3 s) - wywołuje ruch ciągły, który zatrzymamy poprzez 1 krótki B. 
    
   Ustawienie strefy czasowej. 
   Koronka wciśnięta ( skręcona ). Wcisk B długo, aż sekundnik wskaże ustawioną strefę. Prawidłowo powinno być ( Berlin/Paryż), jeśli nie to przestawić. Klik A lub B zmienia strefę + lub - . Po zmianie wskazówki ruszają w cElu korekty aktualnego. Czasu. Jeżeli ustawienie strefy pokazuje zły czas - skorygować ustawienie dużego zegara przez korektę ręczną.  Korekta dużego zegara (00 s) 
   Koronka Klik 2 razy od. Sekunda staje na 00.  Klik A ruch min o 1+ A długości 2-3 s wprawia w Ruch ciągły zegar, aż do kolejnego klik A.  Klik B. Ruch wstecz.  Zatwierdzenie po wcisku koronki. Sekunda rusza z 12. 
  • By aliah
   Witam wszystkich!
   Od jakiegoś czasu poszukuję dla siebie pierwszego w życiu "prawdziwego" zegarka. Przez chwilę nosiłam jakiś, który nie działał za długo i wreszcie dojrzałam do wyboru czegoś poważniejszego, na długo.
   Przejrzałam ileś stron i przymierzyłam ileś zegarków, ale nie mogę znaleźć czegoś, co mi będzie w pełni odpowiadać.
    
   Czego potrzebuję:
   -czytelnej tarczy z dokładną podziałką, jak najlepiej opisaną, o rozmiarze od 25 do 35 mm, okrągłej,
   -dnia tygodnia
   -szkiełka o wysokiej twardości (szafirowe?)
   -w cenie do paruset złotych, typu 500-700, choć nie mam pewności, że to wystarczy. Oczywiście chętniej 500 niż 700, ale wolę dopłacić do porządniejszego zegarka, jeśli wart jest swojej ceny. Limit nie jest sztywny, jeżeli w tej cenie nie są dostępne zegarki spełniające moje oczekiwania.
   -wygląd - nie typowo sportowy i nie typowo elegancki - prosty, klasyczny na co dzień.
   -pasek/kolor - obojętnie, byle nie dużo kamyczków i ozdóbek,
   -mechanizm - nie znam się na tym. Jest mi chyba obojętne, czy będę nakręcać czy czasem zmieniać baterię czy żadne z wymienionych. Zdaję się na znawców:)
   -wodoodporność - nie wyczynowa, ale na tyle duża, żeby go nie zniszczyć przy pierwszym myciu talerzy:)
   -inne funkcje - chyba nie są mi potrzebne. Ale jeśli będą ponad to, czego mi potrzeba, to oczywiście nie skreślają zegarka, pod warunkiem, że nie zaciemniają mocno tarczy.
    
   Mam nadzieję, że taka specyfikacja wystarczy, Mimo dużej liczby przejrzanych modeli nie udało mi się znaleźć "tego jedynego"
   Liczę, że miłośnicy mają temat tak obcykany, że po prostu wiedzą, że gdzieś tam jest model w sam raz dla mnie:)
   Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    
   Al.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.