Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TimeWaitsForNoOne

Użytkownik
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

82 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Londyn/Warszawa

Recent Profile Visitors

424 profile views
 1. Fajna recenzja na A Blog To Watch: https://www.ablogtowatch.com/g-gerlach-enigma-ii-watch-review/
 2. Nigdy wcześniej nie słyszałem, ale firma, która robi takie monstrum, po prostu nie może być dobra.
 3. Pan Grzegorz z OLX zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak własność intelektualna, bo zastrzega sobie prawa autorskie do zdjęć sprzedawanego przez siebie zegarka. Ale pan Grzegorz nie uważa, by własność intelektualna obejmowała także same zegarki, bo najwyraźniej nie dostrzega niczego niewłaściwego w sprzedawaniu podróbki, wcale nie ukrywając, że jego "rolex" jest podróbką.
 4. Absolutnie to nie jest przypadek, nie twierdzę inaczej. Uważam, że klasyfikacja firm według ich obrotów jest najbardziej obiektywną miarą ich aktualnej pozycji rynkowej. Ale też nie wszystkie firmy, które są w tej 50, robią wybitne zegarki, niektóre są tam dlatego, że produkują po prostu bardzo dużo zegarków.
 5. Tak, ale pierwszym produktem, który kojarzy się z marką Hermes czy Chanel, nie jest zegarek, tylko torebka bądź perfumy. Natomiast w przypadku większości firm na liście zegarki są ich jedynym obszarem działalności. To jednak wpływa na postrzeganie marki (co nie znaczy, że deprecjonuję to, co Hermes czy Chanel robią w dziedzinie zegarmistrzostwa). I nadal uważam za nieco zaskakujące, że obie te firmy mają kilkakrotnie wyższe obroty i kilkakrotnie wyższą sprzedaż niż np. Zenith.
 6. Bardzo, bardzo interesujące zestawienie. 1. Dyskusyjne, że na liście uwzględnione są A. Lange & Sohne i Glashutte Original. Wiem, że mają szwajcarskich właścicieli, ale to jednak niemieckie firmy, które robią zegarki w Niemczech, więc trudno uzasadnić wliczanie ich do szwajcarskiej produkcji. 2. Zaskakująco dużo firm, dla których produkcja zegarków jest uboczną sferą działalności i nie mają w tej dziedzinie wielkich tradycji (Hermes, Chanel, Dior, Gucci). 3. Zaskakująco niska pozycja Zenitha i sporo mniejsza w stosunku do szacunków, z którymi się kiedyś spotkałem, produkcja Orisa. 4. Ciekawe byłoby zestawienie obecnej listy z taką samą sprzed 10 czy 20 lat - wtedy jeszcze lepiej byłoby widać, jak niektóre marki zyskują pozycję rynkową, a inne tracą. Widziałem kiedyś listę 10 największych pod względem obrotów szwajcarskich producentów z połowy lat 90. Były na niej m.in. Ebel i Raymond Weil, firmy obecnie zupełnie niszowe. Z kolei Richard Mille czy F.P. Journe wtedy nawet jeszcze nie istniały.
 7. Oczywiście każdy sam decyduje, w jaki sposób wydaje swoje pieniądze, ale... Przeskakiwanie od razu z kwarcowego Casio i kwarcowej Adriatiki na półkę PP, AP czy VC jest przypadkiem bardzo osobliwym i pomysłem - moim zdaniem - niezbyt dobrym. Szczególnie, gdy dwa lata temu pisałeś, że jesteś laikiem. Sięgając od razu po coś, co dla większości osób jest zwieńczeniem zegarkowej pasji, nie poczujesz pewnej przyjemności i satysfakcji z wgłębiania się w temat i stopniowego wchodzenia na coraz wyższe poziomy - zarówno wiedzy, jak i posiadanych zegarków.
 8. 1. Terminy "podróbka" oraz "replika" nie są tożsame i było to na tym Forum wyjaśniane wielokrotnie. To, że wiele osób błędnie używa terminu "replika" nie powinno być uzasadnieniem dla powielania błędu. 2. Nikt w tym wątku nie sugerował, że tanie zegarki są niefajne dlatego, że są tanie. Są tanie zegarki, które są ładne, gustowne, interesujące, jak i takie, które są kiczowate, tandetne i ogólnie paskudne. Tak samo jak zegarek nie jest fajny tylko dlatego, że jest drogi, bo istnieją zegarki, które są drogie i brzydkie. Ale jeśli coś jest tanie, a przy tym tandetne, nie spełnia swojej podstawowej funkcji, tzn. nie pokazuje właściwej godziny, a po dwóch tygodniach się rozpada, to nie zasługuje na miano zegarka, lecz jest wyrobem zegarkopodobnym. 3. Ten wątek należy traktować z przymrużeniem oka. Myślałem, że to oczywiste.
 9. Limitowane edycje Swatcha na pewno mogą zyskać na wartości, np. Pigcasso z 2019 r. był sprzedawany za równowartość ok. 400 PLN, a teraz najtańsze oferty na rynku wtórnym to przynajmniej 5 razy tyle. Zapewne też jakieś limitowane edycje G-Shocka czy Timexa mogą podrożeć. Ale Adriatica, Festina czy nawet Tissot nie robią w tej cenie nic limitowanego, po latach będzie trudno odzyskać nawet połowę "zainwestowanej" kwoty.
 10. "Fantastyczny" ;) Dokładnie coś takiego miałem na myśli. Gdzie go znalazłeś?
 11. Tylko, że zegarek kwarcowy nie daje wielkich możliwości demontażu. Może poszukam w wolnej chwili najtańszego automatycznego - zdemontowanie go, a potem samodzielne go złożenie - albo przynajmniej próba złożenia - byłaby eksperymentem znacznie ciekawszym i bardziej pogłębiającym wiedzę. 9,99 PLN? - zapowiada się świetnie.
 12. @Topaz Jeszcze trochę i założysz na Forum klub miłośników zegarków Shshd A tymczasem Arnaud Constantin uległ całkowitej dekonstrukcji.
 13. Łatwiej o zegarek z 2003 r. niż z 1973 czy 1983 r. Trochę powyżej budżetu, ale: - Breitling - z 2003 r. - nienoszony z dokumentami - duży - chrono. https://www.chrono24.pl/breitling/breitling-crosswind-special--id17030325.htm
 14. Wprawdzie damski i chiński, ale dostępny, nowy i spełnia warunki: https://www.ebay.co.uk/itm/NIB-Asos-Womens-Gold-Tone-Wristwatch-Day-of-Week-Free-Shipping/264907204806
 15. Pewnie nie do końca będę obiektywny, bo to od dłuższego czasu moja ulubiona firma, ale... Bremont uchodzi za firmę, która ma zawyżone ceny w stosunku do tego, co oferuje konkurencja na na tej samej półce cenowej i jest w tym trochę racji, biorąc pod uwagę, że w środku jest tylko modyfikowana Sellita. Z drugiej strony - to naprawdę dobrze wykonane zegarki, wszystkie mają dokładność chodu na poziomie COSC, a także koperty ze wzmocnionej stali, co jest bardzo fajne, bo trudno je zarysować. Jedyną rzeczą, która mi trochę przeszkadza jest tylko 38-godzinna rezerwa chodu, ale nie aż na tyle, by go wymieniać na coś innego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.