Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TimeWaitsForNoOne

Użytkownik
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

281 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Londyn/Warszawa

Recent Profile Visitors

952 profile views
 1. Watchfinder ogólnie jest w porządku, ale... Szczerze mówiąc, wybrałbym coś o rozmiarze bardziej adekwatnym do podanego budżetu, który obiektywnie nie jest mały. Nie uważam, że im większa tarcza, tym lepiej, ale czy naprawdę chcesz nosić zegarek o średnicy 31 mm?!
 2. Jaeger-LeCoultre Master Tourbillon Dual Time Ale jeśli odgadłem, to tym razem też oddam kolejkę, bo nie mam teraz pomysłu na zagadkę, a nie chcę wstrzymywać zabawy.
 3. Zgadza się - JS Watch Sif N.A.R.T. Volcano.
 4. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Oczywiście, że nie ma wstydu, choć noszenie jakiegokolwiek zegarka kieszonkowego jest dziś jeszcze większym ekscentryzmem niż naręcznego Nie znam pochodzenia tego ze zdjęć, ale na pewno jego właścicielka ma go dłużej niż 1,5 roku. Tym niemniej to cenna wskazówka na temat rynkowych cen.
 5. Ulysse Nardin Classic Ulysse Anchor Tourbillon ref. 1780-133
 6. Koledzy, Pytanie jest raczej o identyfikację zegarka niż o jego autentyczność, bo nie sądzę, by ktokolwiek podrabiał raczej zapomnianą markę, która nigdy nie pretendowała do haute horlogerie. Zegarek nie jest mój, nie planuję go kupować - zaoferowałem się, że dowiem się co nieco na jego temat i zupełnie poległem. Tzn. wiem, że firma ARSA (Auguste Reymond SA) była swego czasu dość znaczącym - przynajmniej ilościowo - producentem, że znana była m.in. z zegarków dla niedowidzących i że obecnie zegarki produkowane są pod marką Auguste Reymond, a nie ARSA, ale kompletnie nie mogę znaleźć, co to za model i z jakiego okresu pochodzi. Wygląda, że jest zbyt młody, by pytać o niego w dziale vintage, ale logo ARSA już dawno nie jest używane. Oczywiście ułatwieniem zapewne byłyby zdjęcia mechanizmu, ale niestety nie miałem jak otworzyć zegarka. Nie wiem też na razie nic na temat tego, skąd ten konkretny egzemplarz się wziął. Jego właścicielka chciałaby też znać jego wartość, ale jako że na Forum nie wyceniamy zegarków, tego pytania nie zadaję. Tym niemniej byłbym wdzięczny na sugestie, czy po zidentyfikowaniu modelu warto w ogóle poświęcać czas na szukanie podobnych na aukcjach, czy też lepiej uznać, że wartość jest co najwyżej sentymentalna. TimeWaitsForNoOne
 7. Tissot Heritage ref. T71.8.624.33
 8. @andrzejp1242 Marka - tak, model - nie. Jest różnica, widoczna nawet na tym wycinku, między S4 a poszukiwanym. Więc poproszę o poprawkę. Co powinno być już bardzo łatwe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.