Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Sea-gull Tourbillon

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Mam mozliwosc kupienia z europejskiej dystrybucji tourbillona od Sea-gulla, model 818.27.8810 na manualnym mechanizmie Tianjin ST8240.

 

1491370909336790.jpg

 

 

Z tego, co wyczytalem o samym mechanizmie to jest on sprawdzony i bezproblemowy ale moze ktos z forum mial z nim doswiadczenia z pierwszej reki?

 

Powiem szczerze, ze wizualnie jest calkiem calkiem i jakos tak sie troche zaczalem zastanawiac ...

 

:)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dominik nie idź tą drogą! B)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kwiatek napisał:

Dominik nie idź tą drogą! B)

 

 


Hahaha :)

 

No nie idę nigdzie - to taki rekonesans...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, biedronsky napisał:

Dlaczego?

Wysłane ze smartfona
 


Bo pasek fatalny ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jakiś argument :)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy:

 

740BEA20-6560-4DFE-AE4C-51A1193F51EA.thumb.jpeg.d6af2c655954f40890cd62ed32497c1f.jpeg
 

 

 

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
Godzinę temu, biedronsky napisał:

Dlaczego?

Wysłane ze smartfona
 

Bo kolega ma inne priorytety zegarkowe a to jakaś chwilowa odchyłka.

Ja jestem jego sumieniem chwilowo! :D

 

A pasek oczywiście do niczego! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski w chinolach zawsze są do niczego ;). Natomiast, gdybym miał pieniądze na takie zabawki, to jak najbardziej chińskiego tourbillona bym spróbował - bo to niby szczyt zegarmistrzostwa, "skomplikowana komplikacja", a w cenie byle jakiego szwajcara. Jeśli chodzi o opinie, to trzeba pokopać w tym dziale, jeden z Kolegów testował tego typu zegarki, tylko za cholerę nie pamiętam nicku. Opisał jak to wygląda w praktyce.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
14 minut temu, oszolom napisał:

tylko za cholerę nie pamiętam nicku

@hiob 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym mówisz?
 


Czytałem, nie wyglądało to źle.

 

Ten mój wyjściowo 1.750€. Niby dużo ale tourbillon- szczyt zegarmistrzostwa.

 

Czekam na info o częstotliwości i koszcie przeglądów - z ciekawości.

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o temat/tematy hioba (dzięki, Kwiatek, za podpowiedź).


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, oszolom napisał:

Paski w chinolach zawsze są do niczego ;). Natomiast, gdybym miał pieniądze na takie zabawki, to jak najbardziej chińskiego tourbillona bym spróbował - bo to niby szczyt zegarmistrzostwa, "skomplikowana komplikacja", a w cenie byle jakiego szwajcara. Jeśli chodzi o opinie, to trzeba pokopać w tym dziale, jeden z Kolegów testował tego typu zegarki, tylko za cholerę nie pamiętam nicku. Opisał jak to wygląda w praktyce.

 

Właśnie mi o to chodziło, żeby trochę zgłębić temat, bo argumenty że "nie, bo nie" (bo chińskie?), to dzisiaj takie średnie wytłumaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje z Chinami na co dzien. Jesli chodzi o ceny sa juz tansze kraje do wywarzania dobr, Chiny natomiast bardzo mocno poszly do przodu pod wzgledem tego, co moga zrobic.

Na chwile obecna, biorac pod uwage budzet pozwalajacy implementacje porzadnego procesu produkcji i kontroli jakosci, wcale bym sie jakos takiego tourbillona z Chin nie bal.

Ten wizualnie mi sie nawet calkiem podoba, jest z Europejskiej dystrybucji, jest gwarancja, serwis, itp. co tez nie jest bez znaczenia, szkoda ze to kawalek ode mnie i nie moge na zywo obejrzec.

 

Kwiatek ma racje, ze plan zegarkowy mam napiety i scisle okreslony ale tak jak Spring Drive byl na liscie moich marzen tak tourbillon nadal jest - na szwajcarski mnie nie stac a Zelos jednal sporo drozszy od tego.

 

:)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelos korzysta ze szwajcarskiego tourbillona, z wytwórni La Joux-Perret,  podobnie jak tańszy Horage (to chyba takie same mechanizmy będą). 

 

 https://www.ablogtowatch.com/zelos-mirage-tourbillon/

 

https://www.ablogtowatch.com/horage-tourbillon-1-watch-to-be-most-affordable-swiss-made-of-its-type/

 

Nie mam bezpośrednich doświadczeń z chińskim tourbillonem, ale jeśli chodzi o jakość konstrukcji, tolerancję wykonania, poziom wykończenia  zalozylbym że zachodzi podobna relacja jak w porównaniu prostego, 3 wskazówkowego automata seagull ze szwajcarskim odpowiednikiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zludzen, ze wykonczenie bedzie na innym poziomie - chodzi mi o to, ze na co dzien nie nosze tez Lange czy Patka.

Bardziej interesuje mnie czy mechanizm pracuje precyzyjnie i bezawaryjnie, wspomniany Zelos kosztowal 9 x tyle, co ten Sea-Gull.

Czy jest 9 razy lepszy? Nie wiem, dlatego pytam. Nie sadze ale szczerze mowiac to nadal spore pieniadze wiec troche nie chce sie sparzyc :)

Mialem w reku np. Sea-Gull Ocean Star-a i powiem szczerze, ze bylem bardzo pozytywnie zaskoczony, swietnie wykonany zegarek.

 

Dam znac jak dostane info odnosnie kosztow i czestotliwosci przegladow, pytalem rowniez o deklarowana dokladnosc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie retoryczne rozumiem. Podobne relacje cenowe (różnice kilkukrotne) występują jak wiesz nawet w obrębie jednej marki np. Seiko 5 vs. Seiko sdgm vs Grand seiko. Czy różnice cenowe przekładają się jak 1:1 "w lepszosci" jednego nad drugim? Albo czy np. tag heuer aquaracer na selitta sw200 jest 3 razy lepszy od zelosa na lepszej etcie 2892?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk No chyba nie do końca. Z tego, co wiem linia tourbillon dla Sea-Gulla ma się do zwykłych zegarków jak Grand Seiko do Seiko. Skoro wspomniany wcześniej Ocean Star jakościowo jest co najmniej tak dobry jak inne zegarki w tej cenie a i niektóre droższe to śmiem zaryzykować stwierdzenie, że ten tourbillon może nie być zły. Przeczytaj załączony przeze mnie wcześniej link do innego wątku na forum. Ciekawy jestem ile ceny szwajcarskich tourbillonow to mechanizm a ile to marka i prestiż.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze słyszę, że to taki "Grand seiko" wśród seagulli .

Mówisz, że koperta, wskazówki, tarcze są w tych seagullach z tourbillonem wyraźnie lepiej wykończone od seagulli za kilkaset dolarów?  Bo na zdjęciach to nawet sam mechanizm nie powala na kolana, ba prosty manualny nomos wydaje się wykończony z nieco większą dbałością o detale. 

 

spacer.png

spacer.png

Żebyśmy się zrozumieli, seagull tourbillon to zegarek zapewne wart swojej ceny, ale zakładam różnice jakościowe będą widoczne nawet w zestawieniu z zelosem, czy Horage. Pagani design submariner też jest wart swojej ceny, w obiektywnej ocenie nawet bardziej niż ponad 100 razy droższy pierwowzór i ciężko tu mówić w kategoriach ile razy jest realnie lepszy jeden od drugiego, nie mniej różnice są... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, StaryWilk napisał:

To pierwsze słyszę, że to taki "Grand seiko" wśród seagulli .

Mówisz, że koperta, wskazówki, tarcze są w tych seagullach z tourbillonem wyraźnie lepiej wykończone od seagulli za kilkaset dolarów?  Bo na zdjęciach to nawet sam mechanizm nie powala na kolana, ba prosty manualny nomos wydaje się wykończony z nieco większą dbałością o detale. 

 


Z tego co udało mi się wyczytać to Tourbillon jest oddzielną linią produktową i czymś innym niż standardowe zegarki Sea-Gulla.

Wystarczy pokopać na WUS i poczytać opinie, wydaje się, że mechanizmy w zegarkach sygnowanych przez samego Sea-Gulla są wykończone o niebo lepiej niż wersje sprzedawane firmom trzecim, opis tutaj:

 

https://www.watchuseek.com/threads/sea-gull-818-900-vs-st8000sa-tourbillon.5218394/#post-52127080

 

Polecam też poniższy link, autor ma PP, VC i JLC wiec raczej solidne podstawy do oceny zegarka:

 

https://www.watchuseek.com/threads/my-seagull-818-900-tourbillon-just-arrived-initial-impressions-and-some-photos.859010/
 

Sam Sea-Gull wypuścił już tourbillon dwuosiowy i kontynuuje rozwój oraz prezentuje kolejne autorskie projekty (nie kopie).

 

https://watch-insider.com/news/chinese-manufacturer-sea-gull-presents-dual-axis-tourbillon-read-exclusive-report-china-written-contributor-logan/
 

Kolejny wątek:

 

https://www.watchuseek.com/threads/personal-thoughts-on-owning-a-sea-gull-tourbillon.763917/
 

W kwestii porównania Nomos vs. Sea-Gull: pokazujesz mechanizm Alpha, oparty na ETA Peseux, sprzedawany za około od 1.200€ z tourbillonem za 1.750€. Koszt i komplikacja mechanizmu bez porównania, nie dziwie się, że Nomos, którego uwielbiam którego żona ma w kolekcji, może pozwolić sobie na zdobienie mechanizmu aż do tego stopnia. Pamiętaj też, że zegarki Nomosa oparte na w pełni on house’owym DUW 3001 to już od około 2.500€ wzwyż ;)


Wydaje mi się, że nie można uogólniać i wrzucać do jednego worka chińskiej masówki z Ali i zegarka, o którym mowa.

 

52 minuty temu, StaryWilk napisał:

Żebyśmy się zrozumieli, seagull tourbillon to zegarek zapewne wart swojej ceny, ale zakładam różnice jakościowe będą widoczne nawet w zestawieniu z zelosem, czy Horage. Pagani design submariner też jest wart swojej ceny, w obiektywnej ocenie nawet bardziej niż ponad 100 razy droższy pierwowzór i ciężko tu mówić w kategoriach ile razy jest realnie lepszy jeden od drugiego, nie mniej różnice są... 

 


Pelna zgoda. Nie da się obiektywnie pewnych rzeczy wycenić czy porównać i koszt przejścia jakościowego z 90% na 95% będzie droższy niż z 20% na 90%. Jeśli będę miał okazję to na pewno do AD zajrzę i chętnie wezmę do łapki i obmacam w/w zegarek - z czystej ciekawości jak wyglada i ile zegarka da się za takie pieniądze wyprodukować że tak powiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Alpha technicznie jest oparty oczywiście na Peseux ale jest to mechanizm w pełni (czyli jak błędnie sugerujesz wyższy stopień jakości zdobień nie wynika z tego że mechanizm bazowy jest "kupowany" I wiecej kasy zostaje;) ) produkowany przez Nomosa już od dawna, podobnie jak jego wersje z zaimplementowanym modułem daty czy automatem, a o DUW to już w ogóle nie ma co mówić bo ma wychwyt własnego projektu. 

 

Tak jak pisze wilk ten Tourbillon wygląda i jest wykonany jak jest chiński mechanizm i to widać po zdobieniach czy srubkach które mają w chińskich zegarkach charakterystyczny kolor i nie wygląda to ani estetycznie ani na zegarek z wyższej półki. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał:

Mechanizm Alpha technicznie jest oparty oczywiście na Peseux ale jest to mechanizm w pełni (czyli jak błędnie sugerujesz wyższy stopień jakości zdobień nie wynika z tego że mechanizm bazowy jest "kupowany" I wiecej kasy zostaje;) ) produkowany przez Nomosa już od dawna, podobnie jak jego wersje z zaimplementowanym modułem daty czy automatem, a o DUW to już w ogóle nie ma co mówić bo ma wychwyt własnego projektu. 


Nie neguję, że Alpha jest ich mechanizmem i nie taki był sens wypowiedzi - chodziło mi o to, że jest werkiem opartym na Peseux, co niewątpliwie obniżyło koszty rozwoju (czytałem, że stworzenie DUW 3001 kosztowało Nomosa 2,5  mln Euro, cytat za https://wornandwound.com/nomos-introduces-duw-3001-automatic-minimatic/). Komplikacja obydwu mechanizmów jest bez dwóch zdań inna wiec poniekąd rozumiem prostsze wykonanie - i o to mi chodzilo.

Dla mnie bardziej interesującym tematem jest czy da się za tyle zrobić działający bezproblemowo mechanizm, który będzie dobrze wskazywał czas  - a zatem czy wystarczyło na dobre materiały i porządne QC.


 

2 godziny temu, eye_lip napisał:

Tak jak pisze wilk ten Tourbillon wygląda i jest wykonany jak jest chiński mechanizm i to widać po zdobieniach czy srubkach które mają w chińskich zegarkach charakterystyczny kolor i nie wygląda to ani estetycznie ani na zegarek z wyższej półki. 


Zgadzam się, co do tego że są zegarki lepiej wyglądające i nawet nie próbuję polemizować - zwłaszcza wiedząc, jakie firmy miałeś w rękach do tej pory, zdecydowanie jesteś osobą bardziej wykwalifikowaną do wydawania osądów w tej materii.

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jako ciekawostka - wczesny manual od Nomosa oparty na ETA Peseux 7001:

 

7001-Nomos.jpg

 

i obecna wersja werku Alpha:

 

nomos_352_orion_rose_alpha_20.jpg

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nie jest słabo dekorowana - to jest klasyczne zdobienie mechanizmów nawiązujące do szkoły Glashutte z 19 wieku - czyli złocony mechanizm  /w stylu frosted  - niestety teraz trudno to znaleźć w innych firmach niż te z wysokiej półki/ plus szlify ślimakowe (które zostały) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, dzieki za informacje - nauczylem sie czegos :) Z ciekawosci: czemu przeszli do bardziej klasycznego zdobienia? Tansze? Czesciej spotykane? Laicy jak ja odbieraja oryginalne jako brak zdobienia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.