Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mariooo77

ulysse nardin

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek zapoczątkowany pytaniem o Ulysse Nardin zakończony gównoburzą z Rolexem w roli głównej. Rzygać się chce po prostu.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, souls_hunter napisał:

Wątek zapoczątkowany pytaniem o Ulysse Nardin zakończony gównoburzą z Rolexem w roli głównej. Rzygać się chce po prostu.

 

 

Zgadza sie, lepiej jest rzygac i hejtowac niz dyskutowac 👍

Zasanow sie co Twoj komentarz wniosl?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no nie spodziewałem się takiego zegarka i do tego jeszcze ruchome postacie 

 

149249788_Zrzutekranu2020-11-11151538.thumb.jpg.573018c21e8ea4b0d0f567930981b04f.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do filmu a nie jakieś tam ......

 

 

 

Ale jak fajnie do rytmu - pyk...pyk...pyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tego więcej to chyba jakaś linia dla erotomanów milionerów no bo jak to wyjaśnić :)  

 

Untitled-1.jpg.0c88af44f721b50669714cb69710db5b.jpgUlysse-Nardin-Hourstriker-Erotica-Jarretiere-4-768x512.jpg.3e8e26fc427f4b36f7ece178945e918f.jpg

ale z drugiej strony to fajne zegareczki widziałem tez  z jakimś zdaje się samurajami !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, unadarek napisał:

jest tego więcej to chyba jakaś linia dla erotomanów milionerów no bo jak to wyjaśnić :)  

 

 

ale z drugiej strony to fajne zegareczki widziałem tez  z jakimś zdaje się samurajami !!! 

 

 

Dla rosyjskich oligarchów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2020 o 22:18, SzefSzefow napisał:

Jesli chodzi o tanich producentow:

- Laventure - microbrand, naprawde dobrze zrobione zegarki za rozsadna cene (pomijam straszne szkielko)

 

 

ten ciekawy, wizualnie trafiają w mój gust. Na stronie wszystko wyprzedane, gdzieś pojawiają się oferty?

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 19:50, SzefSzefow napisał:

Widze, ze Kolega miesza rozne rzeczy... Czym innym jest koszt produkcji, a zupelnie czym innym jest cena sklepowa. Zaloz sobie, ze w zaleznosci od producenta, koszt wyprodukowania zegarka to od 5% ceny sklepowej, do jakis 50% w przypadku zegarmistrzow AHCI produkujacych 1-10 sztuk rocznie. Zaloz, ze koszt produkcji Rolexa to jakies 15%-25% ceny sklepowej. 

 

Nie jest to prawda, koszty produkcji Rolexow sa wyzsze, maja zupelnie inny stopien precyzji, jakosci obrobki. Proces produkcji kazdego Rolexa jest dluzszy niz Tudora. 

Z czym sie zgodze to z tym, ze koszt produkcji jest wyzszy zalozmy o 20-40% ale cena sklepowa o 100-300%

 

 

Zrobiłem taką prostą kalkulację bazując na wytycznych:

 

Rolex XYZ kosztuje katalogowo 6550 usd (trudno o rabat), czyli zakładając, że koszt jego produkcji to (srednio) 20% tej kwoty - wychodzi, że 1300 usd. 

 

Koszt wyprodukowania podobnego tudora będzie ok 30% niższy, czyli ok 900 usd. Kwota jaką musimy zapłacić to z metki 2900 usd (plus rabat). Zbliżamy się w tym wypadku do granicy 1/3 (koszt produkcji / cena w sklepie)? 

 

Stosunek jakości do ceny w tudorze wychodzi zawsze korzystniejszy niż w rolexie? 

5B4546B2-CF85-4778-8338-8DCAC3FE48F8.jpeg

5E8A73E2-6169-46E3-91C0-9E71E20848DE.jpeg

spacer.png

 

Jak to będzie w przypadku np. certiny?

 

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, StaryWilk napisał:

 

ten ciekawy, wizualnie trafiają w mój gust. Na stronie wszystko wyprzedane, gdzieś pojawiają się oferty?

spacer.png

 

 

 

mozesz do nich napisac z pytaniem co maja i kiedy maja.  Wiem, ze znajomy mial jeszcze jedna nowke sztuke do sprzedania, nie wiem czy ma jeszcze - moge zapytac. Uwazaj jedynie na szkielko, na zdjeciach to widac tylko troche, ale w rzeczywistosci dosc mocno znieksztalca na rogach.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, StaryWilk napisał:

 

Zrobiłem taką prostą kalkulację bazując na wytycznych:

 

Rolex XYZ kosztuje katalogowo 6550 usd (trudno o rabat), czyli zakładając, że koszt jego produkcji to (srednio) 20% tej kwoty - wychodzi, że 1300 usd. 

 

Koszt wyprodukowania podobnego tudora będzie ok 30% niższy, czyli ok 900 usd. Kwota jaką musimy zapłacić to z metki 2900 usd (plus rabat). Zbliżamy się w tym wypadku do granicy 1/3 (koszt produkcji / cena w sklepie)? 

 

Stosunek jakości do ceny w tudorze wychodzi zawsze korzystniejszy niż w rolexie? 

5B4546B2-CF85-4778-8338-8DCAC3FE48F8.jpeg

5E8A73E2-6169-46E3-91C0-9E71E20848DE.jpeg

spacer.png

 

Jak to będzie w przypadku np. certiny?

 

 

  

 

 

Bardzo trudne pytanie. Ciezko to bedzie wyliczyc z palca, bo wszystko zalezy od danej chwili i modelu. Tylko manufaktury wiedza dokladnie jaki jest czego koszt produkcji w danym momencie. Wystarczy, ze z jakiegos powodu poddostawca sie wysypie czy podniesie ceny i zmienia sie kalkulacja (w przypadku Rolexa jest troche inaczej bo staraja sie robic u siebie jak najwiecej rzeczy).

NIe bede Ci w stanie odpowiedziec jaka marka ma najlepszy stosunek ceny do kosztow produkcji z perspektywy klienta. Wydaje mi sie, ze moga to byc mikrobrandy, ale tez glowy sobie za to nie utne. 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.