Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ICTC

Elegancki, zegarek z czytelną tarczą, datownikiem dla mężczyzny.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem w prywatnej wiadomości koledze Cordi7 nie jestem aż takim maniakiem zegarków jak Wy. Lubię proste rozwiązania, zegarki z naciągiem ręcznym i czytelną tarczą. Z racji wąskiego nadgarstka musi być to kompaktowa konstrukcja. Junghans spełnia wszystkie te warunki i kosztuje połowę maksymalnego założonego budżetu. Czego tu nie lubić? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Jak dla mnie wygląda świetnie i kiedy patrzy się na ten zegarek na ręce to dla mnie rozmiar jest w sam raz. Taki model, prawie bez lunety, na ręce zawsze wygląda na większy niż to wynika ze specyfikacji. Ja zegarki w stylu bauhaus bardzo lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze siadlo, gratuluje swietnego zegarka 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Za miłe słowa i pomoc w wyborze. 
 

Rozmiar zegarka na zdjęciach jest delikatnie przekłamany, w rzeczywistości jest mniejszy. Fotki były robione na szybko stąd ich mizerna jakość. Pierwsza w aucie jeszcze pod paczkomatem. Druga dla odmiany na zewnątrz tuż po ustawieniu godziny i pierwszym nakręceniu. 
 

Co do samego zegarka to wielkość jest optymalna, żeby nie napisać idealna. Wizualnie wzornictwo jak i jakość wykonania - bez zarzutu, podoba się. 🙂

 

Troszkę uparłem się na niego i pomimo propozycji zegarków z lepszymi mechanizmami uważam, że postawiłem na dobrego konia. 
 

Zastanawiam się czy by nie kupić bransoletki na ciepłe miesiące. Przypadkiem znalazłem w sieci zdjęcie i uważam że mój model będzie wyglądał równie dobrze na drobnej 15mm. Jak uważacie? Kto jest importerem marki Junghans w Polsce? 

ED0D7BB0-2FFC-4B91-B2BD-9EA83A15B8B6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ICTC napisał(-a):

Zastanawiam się czy by nie kupić bransoletki na ciepłe miesiące. Przypadkiem znalazłem w sieci zdjęcie i uważam że mój model będzie wyglądał równie dobrze na drobnej 15mm. Jak uważacie? Kto jest importerem marki Junghans w Polsce? 

 

Do tego modelu pasuje chyba bransoleta 18mm:

https://www.junghans.de/pl/kolekcja/bransoleta/pasek/420504993?c=495

https://www.mastersintime.pl/paski-zegarkow/junghans/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geckota robi chyba tez dobre meshe, ludzie chwala. A w ogole to polecam uszycie paska na miare ze spodem z zermattu ;)

 

image.png.2544943986255e92962c03a12bc98890.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Tak, to jest ta bransoleta ze zdjęcia. Na ebay 310zł z dostawą z Niemiec.

 

@cordi7 - bransoletka wchodzi w grę tylko Junghansa. Jednak pomysł z paskiem na zamówienie jest sprytny, gdzie to można zrobić? Zawsze przywiązywałem dużą uwagę do jakości paska i póki co to jest najsłabszy punkt zegarka. Nie zrozumcie mnie źle, żadna tandeta, po prostu miałem i mam lepszy w "dziadkowym" 35mm.

 

Szkoda, że nie mam uprawnień do dawania plusów należą się Wam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam mistrza Filipa :) (jest tu na forum jako @eye_lip) :

 

https://jfszymaniak.pl/en/

 

Napisz, porozmawiaj, na pewno ci doradzi / podpowie, bedziesz zadowolony.

 

A tu watek na forum z jego dzielami:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ICTC napisał(-a):

Szkoda, że nie mam uprawnień do dawania plusów należą się Wam.

Nah, tu na forum nie daje się plusów za pomaganie innym, tylko codzienne wrzucanie zdjęć nadgarstkowych 😶

 

Ale spoko, wyręczę Cię i zaraz odpowiednio podziękuję kolegom 😎


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 
 

Mija za chwilę doba od nakręcenia. Śpieszy 4-5s. Jak dla mnie świetny wynik dla zegarka z ręcznym naciągiem w tym budżecie. Jestem zadowolony. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ICTC napisał(-a):

Dzięki. 
 

Mija za chwilę doba od nakręcenia. Śpieszy 4-5s. Jak dla mnie świetny wynik dla zegarka z ręcznym naciągiem w tym budżecie. Jestem zadowolony. 😁

 

Daj mu kilka tygodni noszenia na 'rozruszanie sie', wtedy zobaczysz jaka bedzie stabilna i realna odchylka. Na razie mechanizm sie 'uklada'.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Za miesiąc zostawię info dla potomnych. Jest to oczywiście kwestia mocno osobnicza, ale może komuś pomoże w decyzji zakupowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wpadłem jak śliwka w kompot. :D Zastanawiam się nad zakupem drugiego zegarka. Zgadniecie którego? Podpowiem: również naciąg manualny, cyfry arabskie tylko cena x 2,5. 🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gładko Wam poszło.
 
Ten, w tej konkretnej wersji: https://nomos-glashuette.com/en/tangente/tangente-midnight-blue-133?strap=5784.M
 
0132_0133_tangente_nachtblau_metallband_2d_front_masked.jpg&key=e4c7e6add1ce72a32f9aac7e8c03453e5531f3c111dafe8578d1af50c815dee4
 
Myślicie, że wart jest tej ceny?
Fantastyczny zegarek i dla mnie najladniejsza wersja Tangente (choć osobiście chyba bym wybrał jednak na pasku). Jako użytkownik 2 Nomosów moge z czystym sumieniem polecic. A mechanizm Alpha mam w jednym z nich i u mnie jest mega dokladny. Jak dla mnie super wybór (ale ja uwielbiam Nomosy więc moge byc troche nieobiektywny)
I żebym nie był gołosłowny nadgarstkowe: 34e004124d69dd479fb36f70d7410c88.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Gładko Wam poszło.
 
Ten, w tej konkretnej wersji: Myślicie, że wart jest tej ceny?


Nomos rewelacja, zawsze będzie dobrym wyborem. Tylko czy na pewno chcesz drugi w podobnym stylu? Może coś bardziej sportowego i odrobinę większy rozmiar (ale bez przesady), jak na sportowy przystało.
https://nomos-glashuette.com/en/club/club-701

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ICTC napisał(-a):

Gładko Wam poszło. :)

 

Ten, w tej konkretnej wersji: https://nomos-glashuette.com/en/tangente/tangente-midnight-blue-133?strap=5784.M

 

 

 

Myślicie, że wart jest tej ceny?

Wart nie wart. To sobie musisz sam odpowiedzieć :)

Zgadzam się z @Osy123że to chyba najładniejsza wersja Tangente. Sam zresztą myślałem o tym modelu jakiś czasu temu.

 

Jak kupisz, to na pewno będę zazdrościł :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osy123, widziałem Twój zegarek w wątku "Klub miłośników zegarków Nomos" - jest obłędny. Według mnie to najładniejszy model tego producenta, bez dwóch zdań. Gdyby produkowali wersję 35mm sprzedałbym nerkę. ;)

 

Stawiam na bransoletkę z dwóch powodów: pasek łatwiej kupić i z założenia ten zegarek ma się bardziej rzucać w oczy od malutkiego cichociemnego Junghansa 34mm. Zdecydowałem, że Max Bill zostanie jednak na pasku.

 

@Mirosuaw, lubię eleganckie zegarki, zawsze na takie stawiałem choć do tej pory były to budżetówki do 1000zł. Choć nie chodzę w garniturze to w tygodniu roboczym zawsze jestem w koszuli. Koperta Junghansa ma 34mm, L2L 37mm - Nomosa 35mm a L2L aż 44,4mm - także sprawia wrażenie wyraźnie większego. Max Bill biało-srebrna tarcza, czarne oznaczenia, Tangente granatowa ze złotymi.  Junghans na pasku, Nomos bransoleta. Ten pierwszy ma sekundnik centralny, drugi mini - według mnie wystarczy różnic.

 

27_3701-04_front.png

0132_0133_tangente_nachtblau_metallband_

 

Tak na dobrą sprawę nie potrzebuję trzeciego (mam jeszcze Poljota De Luxe 35mm z lat 60tych po Dziadku) zegarka. To fanaberia, chęć dogodzenia sobie. Junghans tak bardzo podoba mi się w każdym aspekcie (wygląd, wielkość, jakość wykonania, itd.), że po wymianie paska na bardziej wpisującą się w moje preferencje kolorystykę (lubię brąz w typie gorzkiej 90% czekolady, jak i jasny brąz) ma u mnie dożywocie. A propos paska do niego, który odcień będzie bardziej pasował?

 

1.png

 

27_3701-00_beauty.jpg

 

2.png

Edytowane przez ICTC
Dodane zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię ciemny brąz, więc ten pierwszy pasek najbadziej mi się podoba i sądzę, że do zegarka też pasuje. Ten ostatni, to taki rozweselacz na mniej poważne okazje. Też warto mieć czasem na wymianę, na okazje kiedy zegarek ma się rzucać w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile, w punkt. Pełna zgoda.

 

Wracając do Nomosa, to ten fabryczny pasek jest bardzo ładny i pasuje do tarczy.

 

 

Wiecie może czy dopłacając do wersji na bransolecie producent dorzuca do pudełka standardowy skórzany pasek, czy trzeba dodatkowo go zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trzeba domówic. Nie sądzę żeby dawali go do zestawu. Mam ten pasek tylko w wiekszym rozmiarze do Cluba i jest naprawde fajny. I nawet się nie przeciera aż tak jak myślałem że będzie. b7d7618fd98436304d8b65d531fd8c67.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.