Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Zmieniamy czas na Letni ! 2021r.

Rekomendowane odpowiedzi

Już w ten weekend przestawiamy zegarki.  /za Money.pl z dnia 23-03-2021r./

W miniony weekend oficjalnie rozpoczęła się wiosna, synoptycy na drugą część tygodnia przewidują kilkanaście stopni, a dni są coraz dłuższe. To moment, gdy wszyscy wyczekują zmiany czasu.
A ta już niedługo. Kiedy należy przestawić zegarki?

Zmiana czasu 2021. Kiedy przechodzimy z czasu zimowego na letni?

Zmiana czasu na letni to ostateczny dowód na to, że żegnamy zimę. Zegarki przestawiamy już w najbliższy weekend.

Wiosenna zmiana czasu następuje co roku w marcu. Przechodzimy wtedy z czasu zimowego, który obowiązywał od końca października, na czas letni. Kiedy będziemy musieli przestawić zegarki i w którą stronę?

Kiedy zmiana czasu na letni? Czy nastąpi już w najbliższych dniach? Wyjaśniamy. Na czas letni przechodzimy końcem miesiąca - dokładnie w nocy z soboty na niedzielę, 27-28 marca.

Zmiana czasu 2021. W którą stronę przestawiamy zegarki?

Pytanie o to, czy zegarki przesuwamy do przodu, czy cofamy, pojawia się przy każdej zmianie czasu. Jak jest tym razem? Czy na wiosnę zyskujemy dodatkową godzinę w ciągu doby, a szczęśliwcy mogą pospać godzinę dłużej? Czy może jest na odwrót - tracimy godzinę i śpimy krócej?

W nocy 28 marca nastąpi zmiana czasu na letni. Przestawimy wtedy zegarki o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00 w nocy. Tym samym utracimy jedną godzinę w ciągu doby. Odzyskamy ją dopiero za kilka miesięcy, gdy będziemy wracać do czasu zimowego.

Zmiana czasu. Polacy zabrali głos

Jak pisaliśmy w portalu money.pl, wprowadzenie zmiany czasu miało na celu oszczędności na energii zużywanej na oświetlenie. Problem w tym, że ostatnie badania wskazują, iż owe oszczędności są obecnie znikome, co wynika np. z rosnącej wydajności źródeł światła, co sprawia, że za oświetlenie płacimy mniej.

Badania pokazują, że większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w zeszłorocznym panelu Ariadna opowiedziało się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki.

 

W nocy w niedzielę  /raczej nad ranem/  28-03-2021r. o godzinie  2:00

 

IMG_2005.thumb.jpeg.8cb72eb50d20fce37232fd62f466ae7f.jpeg

 

 

 

przestawiamy zegary i zegarki na godzinę 3:00 !

 

IMG_2007.thumb.jpeg.4265f990e8b32d9cfaa0fb9188238b70.jpeg

 

/zdjęcia własne/

 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Dziękuję za przypomnienie J Nie zachwyca ta zmiana, ale póki co nie mamy na to wpływu. Intrygujący jest natomiast „podkład muzyczny” po budzikiem. Czy to kompozycja związana z zegarkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są nuty na gitarę z tabulaturą.

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tak, to nuty i tabulatura z ...  "The Sound Of Silence". Taka prosta wersja na rozgrzewkę ... 🎼

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam to ostatni raz przestawiamy zegarki...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieci też się interesują "czasem" i przyrządami do jego pomiaru. Dzisiaj dostałem email z  prośbą o wstawienie  takiego  zdjęcia z przypomnieniem o zmianie czasu z zimowego na letni.  Autorzy tej kredowej pracy, to dwaj bracia, Maciek i Piotrek.  Pomysł z malowanką  kredową na  chodniku ponoć wyszedł od starszego z nich.  Brawo chłopaki :)

 

 

 

/autor zdjęcia - Maciek A /

IMG_20210326_161013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Polacy zabrali głos".

Gdzie, którzy Polacy, ja nie zabrałem i nikt mnie nie pytał.

Będzie jakieś "oficjalne pytanie" czy zostajemy przy zimowym czy letnim, czy to znowu "gdzieś tam sobie zadecydują" i uzasadnią bełkotem w stylu "bo opinia publiczna wybrała"...

 

Ja po analizie problemów dnia codziennego - wolałbym zostać przy zimowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2021 o 22:46, Rhotax napisał(-a):

"Polacy zabrali głos".

Gdzie, którzy Polacy, ja nie zabrałem i nikt mnie nie pytał.

Będzie jakieś "oficjalne pytanie" czy zostajemy przy zimowym czy letnim, czy to znowu "gdzieś tam sobie zadecydują" i uzasadnią bełkotem w stylu "bo opinia publiczna wybrała"...

 

Ja po analizie problemów dnia codziennego - wolałbym zostać przy zimowym.

Była ogólnoeuropejska ankieta, ja zagłosowałem 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby prezes zaakceptował. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.