Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rubel

Longines Heritage Flagship czy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od kilku tyogdni przymierzam się do kupna eleganckiego zegarka, jestem laikiem w tym temacie. Ma służyć jako dodatek na specjalne okazje. Model chyba już wybrałem, ale jak macie jakieś inne propozycje to chętnie wysłucham. Cały czas waham się nad kolorem. Prosiłbym o doradztwo.
1. REFERENCJA: L4.795.4.78.2
2. REFERENCJA: L4.795.4.58.0

Wydaje mi się, że jaśniejsza tarcza jest praktyczniejsza i bardziej klasyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak duży masz nadgarstek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielki. Jakieś 17-17,5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To zaproponuję coś innego, choć też od Longinesa. Model Conquest Heritage, koniecznie w wersji o średnicy 35 mm i na szkle hesalitowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki FC 

Frederique Constant Classics Index FC-303NV5B4

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/42505_Frederique_Constant_Classics_Index_FC-303NV5B4

 Na okazje i uroczystoci szukałbym zegarka z cienką koperta 8-10 mm  nie bedzie  wadził się z mankietem koszuli :)

W Kruku i Jubitomie  sa spore obnizki moze coś Ci odpasuje i bedzie możliwośc przymiarki - co uważam za konieczną konieczność !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie FC - mierzyłem ten model i niestety wygląda na za wielki na mojej ręce. Szczerze mówiąc nie chce takiej cienkiej koperty.

Odnosnie tego Conquest Heritage jakoś mi nie podchodzi jak na niego patrze.

 

A co powiecie o moim wyborze Loginesow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flagship Heritage to bardzo dobry zegarek i swietny wybor, prosiles o alternatywy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cordi7 napisał(-a):

Flagship Heritage to bardzo dobry zegarek i swietny wybor, prosiles o alternatywy :)

 

 

Masz racje. A co powiesz na temat koloru tarczy w Flagship Heritage, ta czarna jest piekna, ale jakos nie mam przekonania, ze pasowalaby do eleganckiego stroju. Czy sie myle?

 

Przy takim nadgarstku jesli ma byc kliamt vintage i Longines - ja bym bral Conquest Heritage w mniejszym rozmiarze:

 

https://www.longines.com/de/uhr-conquest-heritage-l1-611-4-52-4

https://www.longines.com/de/uhr-conquest-heritage-l1-611-4-75-4

 

Conquest Heritage - L1.611.4.75.4 - wyglada bardzo ladnie, ale chyba w sieciowkach go nie ma. Znalazlem go tylko w jakims sklepie na zachodzie Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie masz Dolinskiego i Jubitom, jedni i drudzy maja Longines w ofercie.

 

https://dolinski.pl/longines-conquest-heritage-ref-l1.611.4.75.2/

https://jubitom.com/zegarki/longines/heritage/conquest-heritage/zegarek-longines/l16114752?search_query=longines+conquest+heritage&results=1093

 

Wiec bedziesz mogl przmierzyc, bo jak mniemam o to chodzi. Jesli zakup online wchodzi w gre zerknij jeszcze na Zegarki Zgora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc. Rozejrze sie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz koperty ok 35 mm to może spodoba Ci sie używana Omega . Kolega @hil2 często umieszcza na naszym bazarku ciekawe egzemplarze.

Używana Omega zawsze starzeje sie wolniej :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru tarczy: ciemna tarcza jest nieformalna, mniej nadaje się do np. garnituru. Jasna jest uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, basil napisał(-a):

Jeżeli szukasz koperty ok 35 mm to może spodoba Ci sie używana Omega . Kolega @hil2 często umieszcza na naszym bazarku ciekawe egzemplarze.

Używana Omega zawsze starzeje sie wolniej :)

 

 

Interesuje mnie tylko nowy zegarek.

 

Godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Co do koloru tarczy: ciemna tarcza jest nieformalna, mniej nadaje się do np. garnituru. Jasna jest uniwersalna.

 

Na taka podpowiedz czekalem. Wiec czarna tarcza odpada definitywnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna tarcza jest i ładniejsza i bardziej uniwersalna. U mnie w kolejce do zakupu też Flagship stoi i czeka na swój czas. I też z jasną tarczą. Zastanawiałem się nad kolorem, ale tutaj opinia żony była jednoznaczna na korzyść jasnej tarczy. A kobiecych podpowiedzi w sprawach kolorów zazwyczaj warto słuchać. 😉

 

Padły już bardzo ciekawe propozycje alternatywne choćby w postaci małego Conquesta i Nomosa. Bardzo fajne zegarki.

Ja, jako alternatywę na niewielki nadgarstek mogę zaproponować jeszcze Junghansa Max Bill. Ręcznie nakręcany klasyk.

 

obraz.png.09f350385bf805f9b261d5608527af6d.pngobraz.png.db2ec5ea27a1620eb683e94af17d11ac.png

 

albo trochę większy automat

 

obraz.thumb.png.7c55666fbeca9f6a577bfa50d35b1f42.png

 

Ale osobiście i tak wybrałbym Flagshipa z jasną tarczą. 😜

Tylko warto najpierw przymierzyć i sprawdzić, czy się dobrze układa na ręce z tymi swoimi dość długimi uszami. No i walcz o rabat. Podejrzewam, że tak 15% do 20% zniżki od metki można wytargować. Jak byłem niedawno w Jubitomie i robiłem przymiarkę, to widać było gotowość do cenowych negocjacji przy Flagshipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam nadgarstek podobny do Twojego tj. 17,5 cm i flagship leży wg mnie bardzo dobrze😉 przymierz i sam oceń. 

A5A99B4C-8B89-4130-9CB7-C0285E8721F0.jpeg

2BA85DD2-8BE1-4A1E-9A4A-181050D4CD3C.jpeg

Edytowane przez rafalmosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Ja mam nadgarstek podobny do Twojego tj. 17,5 cm i flagship leży wg mnie bardzo dobrze😉 przymierz i sam oceń.

 

Jak tylko widzę Flagshipa, to od razu klikam "plusika". Tak już mam. Nic nie poradzę. 🤷‍♂️

I to jeszcze na tym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mniej ortodoksyjnie juz sie podchodzi do kwestii zegarkowo - ubiorowych ale do eleganckich stylizacji ja bym tak jak @Sierżant Julian sugeruje dobral raczej jasna tarcze.

Co nie zmienia faktu, ze jesli tobie bardziej podoba sie ciemna to sie nie zastanawiaj, wazne abys ty sie czul ze swoim wyborem pewnie bo wtedy bedziesz sie dobrze prezentowal.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za pomoc. 

Wybor padl na Longines Heritage Flagship z jasna tarcza. Na reku lezy idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Prosimy o zdjęcie nadgarstkowe z osobistym egzemplarzem.
I jeżeli to nie problem, to o informację, jak bardzo elastyczny był sprzedawca w negocjacjach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend dodam zdjecie.

Udalo mi sie wywalczyc 18% znizki. Mysle, ze moge byc zadowlony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest :)

Zdjęcie na szybko. 

 

IMG_20210523_125914.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Temat trochę odświeżę, ponieważ mam podobny dylemat. Planuję zakup tego zegarka, ale waham się nad kolorem tarczy. Jestem zwolennikiem jaśniejszych, ale ta czarna ma coś w sobie i wygląda mniej formalnie. Z kolei gdybym wybrał jasną, to prawdopodobnie skazuję się na brązowy pasek, a ja gustuję tylko w czarnych. W dodatku nie chciałbym, aby zegarek wyglądał zbyt starodawnie - wszystko musi być wyważone. Dlatego moje pytanie - czy do tej jasnej wersji pasuje zamontować czarny pasek?  Czy nie będzie to profanacja? W drugą stronę nie mam wątpliwości, że do czarnej tarczy tylko czarny. Poza tym, czy uważacie, że warto zamontować zapięcie motylkowe? (chyba w wersji z czarną tarczą bardziej pasowałoby?). I jeszcze jedna wątpliwość - spotkałem się gdzieś z uwagami, że pasek (19mm) nie leży idealnie pomiędzy uszami, gdzie powstaje minimalny luz. Można go zauważyć też na niektórych foto. Czy powinien być ciaśniej? A może warto w przyszłości wcisnąć pasek 20mm? Ktoś próbował? ;) Czekam na Wasze sugestie :)

Przy okazji zapytam - mam do sprzedania mój Frederique Constant, który jest jako foto profilowe. Wrzucałem też na forum swoją relację po zakupie. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje tak samo jak do czarnej pasuje ciemnobrązowy - klasyczne zegarkowe połączenie. Żadnej 20 tam nie wkładaj, 19 jest ok - po prostu konstrukcja uch jest skośna lekko. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.