Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
rerekumkum

Wodoszczelność Amfibii nowej/używanej

Recommended Posts

Posted (edited)

Witajcie.

Mam ochotę na jakąś Amfibię z automatem (w ostateczności Komandirskiego, jeszcze nie podjąłem decyzji, bo na razie tylko myślę ;) ). Raczej z epoki ZSRR, ale nową też biorę pod uwagę. Pytanie mam takie - jak to jest z wodoszczelnością w tych zegarkach? Nowe reklamowane są jako nawet do 100 metrów itp. Zakładam więc, że jak wsadzę  rękę do wody na chwilę, to jej nic nie będzie. A jak to jest ze starymi? Jest co do tego jakaś reguła, czy zależy wszystko od egzemplarza? W sensie takim, że:

• stare ciekną jak durszlak zawsze i wszędzie
  • są szczelne o ile nie są nieumiejętnie modowane lub zniszczone (rozsądek podpowiada tę opcję)
  • są tak zrobione, że zawsze będą szczelne, bo tak zostały zaprojektowane i nie ma się co przejmować.

Nie zamierzam z zegarkiem nurkować, ani pływać. Ale jeżdżenie na rowerze w deszczu, mycie rąk w umywalce, czy samochodu gąbką jak najbardziej tak. Czyli raczej zachlapanie, niż utopienie.

Czy się niepotrzebnie przejmuję i to taki sprzęt, że nawet jak zamoknie, to wyschnie i mu nic nie będzie?

Wiem, że jest temat Radzieckie Divery, ale nie znalazłem w nim rozwiązania.

Edited by rerekumkum

Jak chcesz mieć pewność że będzie wodoszczelna to należałoby wymienić wszystkie uszczelki na nowe i zrobić test szczelności. To oczywiście o starych. Plus wymóg w postaci oryginalnego szkła z pierścieniem dociskającym.

Nowe będą wodoszczelne.

14 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Jak chcesz mieć pewność że będzie wodoszczelna to należałoby wymienić wszystkie uszczelki na nowe i zrobić test szczelności.

Dziękuję za odpowiedź. Takie uszczelki leżą wszędzie w ilościach hurtowych, robi się je na wymiar, czy raczej to biały kruk i nie ma sensu o tym myśleć?

Obiecuję, że już więcej truć nie będę :)

Posted (edited)

W Twoim przypadku lepiej kupić nową Amfibię, a jak Ci się spodoba to wtedy bawić z uszczelkami  w starej.

Nowa Amfibia jest atrakcyjna cenowo i wizualnie.

Może się zdarzyć  tak, że stara Amfibia, kupienie i założenie uszczelek oraz test szczelności wyjdzie Ci więcej niż nowa.

Edited by art_69

Według mnie największe ryzyko jest od strony szkiełka starej amfibii. Zmiany ciśnienia nawet w czasie pływania działają niczym zginanie drutu. W nowych jest to nieco inaczej zrobione a szkło jest oryginalne.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Konstrukcja wodoszczelności w Amfibii jest bardzo prosta i szanse na wyciek przez dekiel są niemalże zerowe.

Większe ryzyko obejmuje koronkę  i szkło. W przypadku nowego egzemplarza nie ma problemu, szkło jest w dobrej kondycji i wytrzyma dużo, jeszcze się "uszczelniając" podczas nurkowania. Gwint koronki wypada skontrolować, zarówno w nowym i w starym egzemplarzu, bo może być to potencjalne źródło nieszczelności.  

Jeśli to pomoże to mam stalowego Komandira kupionego w 2018 ze Swiss.com.
Był ze mną w morzu w Albanii, w zalewach i jeziorach w Polsce, na basenach i w wannie n razy. Ani razu nie zaparował ani nic więc jak najbardziej jest okej. Myślę, że nowe amfibie są na podobnym poziomie jakościowym fab7fed5ff2d940a8dc660df6e3480b5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)
W dniu 18.06.2021 o 15:43, papax napisał(-a):

Konstrukcja wodoszczelności w Amfibii jest bardzo prosta i szanse na wyciek przez dekiel są niemalże zerowe.

Większe ryzyko obejmuje koronkę  i szkło. W przypadku nowego egzemplarza nie ma problemu, szkło jest w dobrej kondycji i wytrzyma dużo, jeszcze się "uszczelniając" podczas nurkowania. Gwint koronki wypada skontrolować, zarówno w nowym i w starym egzemplarzu, bo może być to potencjalne źródło nieszczelności.  

To ja dodam już takie podstawowe informacje - należy unikać krańcowych warunków, jak zegarek wygrzewa się na słońcu to nie wchodzić do zimnej wody i odwrotnie po zimnej wodzie nie opalamy się na słońcu. Znałem takiego co przeczył tym podstawowym zasadom ale dostał lekkiego udaru po wskoczeniu do zimnej wody w czasie krańcowego upału - ale przeżył, ma tika po lewej stronie twarzy.:D

To samo tyczy się saun, spotkałem gościa co mówił, że to któryś z kolei zegarek się saunuje i dalej działa...

Edited by art_69