Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
ranyart

Szwajcarski zegarek znaleziony w szufladzie

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam

Proszę o identyfikację zegarka. Na tarczy napis Precision, ale to raczej nie jest marka (?). W środku widoczne ślady ingerencji, wygląda na to, że brakuje też elementów. Generalnie zegarek chodzi i odmierza czas, ale z widocznych przyczyn nie działają inne funkcje. Co ciekawe, duża, cienka wskazówka to nie sekundnik - ten znajduje się na dole tarczy. O ile to możliwe, byłbym wdzięczny również za wskazanie co to były za funkcje, w które był wyposażony. Dziękuję. 

IMG_E0251.thumb.JPG.b6e3e8a660a29a21b0c809dd228d4599.JPG

IMG_E0252.JPG

IMG_E0253.JPG

IMG_E0256.JPG

Edited by ranyart

Zdekompletowany mechanizm chronografu (stopera) wsadzony w zwykłą kopertę bez przycisków.

7 minut temu, marekvegas napisał(-a):

Zdekompletowany mechanizm chronografu (stopera) wsadzony w zwykłą kopertę bez przycisków.

Znalazły się i przyciski, no ściślej tylko otwory.

Marki Precision używało wielu producentów. Od Gruena do...Rolexa.

Pozdrawiam

Piotr

Posted (edited)
34 minuty temu, tarant napisał(-a):

Znalazły się i przyciski, no ściślej tylko otwory.

Marki Precision używało wielu producentów. Od Gruena do...Rolexa.

No znalazły się 😁. Mechanizm Venus.

Edited by marekvegas

To chyba Venus 170?

IMG_E0251.JPG.c5696418b996c99af25c73539f6dead7.thumb.JPG.6caa6f96a45581423cd0ee59d5bee131.JPGvenus-170-chronograph-movement-closeup-2.thumb.jpg.3bea20f6b50a33bf3ee1b311053a852a.jpg

Pozdrawiam

Piotr

8 godzin temu, zadra napisał(-a):

ja widzę różnice min w balansie.

A jakie różnice widzisz poza zabezpieczeniem antywstrząsowym? Dla Twojej informacji - ten sam mechanizm mógł być wyposażony w ten system lub nie, poza tym antywstrząsy mogą być różnego rodzaju. Nie zmienia to faktu, że jest to cały czas ten sam mechanizm

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Posted (edited)

Dziękuję wszystkim za informacje. Poszperałem trochę w sieci i znalazłem pierwowzór mojego zegarka. Otóż jest to Breitling z 1941 (1943?) robiony dla sił powietrznych marynarki USA. Zgadza się dosłownie wszystko poza napisem Breitling na tarczy i mechaniźmie 😉 Czy możecie mi proszę wytłumaczyć skąd tak istotna różnica? Czy jest to model robiony przez Breitlinga, tyle, że powiedzmy "uboższa" wersja, czy są tu zupełnie inne powody i jakie? Załączam zdjęcia oryginału i link do opisu w sieci. Dzięki !

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Clipboard04.jpg

Edited by ranyart

W dniu 28.06.2021 o 12:37, ranyart napisał(-a):

Dziękuję wszystkim za informacje. Poszperałem trochę w sieci i znalazłem pierwowzór mojego zegarka. Otóż jest to Breitling z 1941 (1943?) robiony dla sił powietrznych marynarki USA. Zgadza się dosłownie wszystko poza napisem Breitling na tarczy i mechaniźmie 😉 Czy możecie mi proszę wytłumaczyć skąd tak istotna różnica? Czy jest to model robiony przez Breitlinga, tyle, że powiedzmy "uboższa" wersja, czy są tu zupełnie inne powody i jakie? Załączam zdjęcia oryginału i link do opisu w sieci. Dzięki !

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

Clipboard04.jpg

Mozliwe, ze bylo to klepane w jednej fabryce, i raczej nie Breitlinga, jedne zegarki dostawaly napis Breitling, inne Precision, jeszcze inne Gruen itp.