Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pan Cogito

Certina DS 1 vs Orient Star open heart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Proszę o pomoc w wyborze czasomierza. Po wielogodzinnych lekturach i rekonesansie doszedłem do finalnego wyboru pomiędzy 2 zegarkami. Proszę Was o pomoc :)

 

https://www.zegarek.net/zegarki-orient-star/zegarek-re-at0001l00b

 

Vs.

 

https://www.maxtime.pl/zegarek-certina-ds-1-c006-407-11-058-00.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Za Certina przemawia łatwiejszy dostęp do części/ serwisowanie,  dobra prezentacja na moim 16 cm nadgarstku, stonowana tarcza i cena- 1950 zł.

Oba zegarki mają takie same wymiary, jednak Certina dzięki estetyczniej zaprojektowanej linii koperty- spoglądając z boku, wygląda na smuklejszą w odniesieniu do obłego "busolowatego" OS. Certina ma ładnie zaokrąglone szkło szafirowe z antryrefleksem. OS zaś może się pochwalić płaskin szafir i podobno też ma powłokę AR.

Orient Starem kradnie moje serce urokliwym opean heart-em i kolorem tarczy. Cenowo wyjdzie mnie jednak drożej, bo 2400 zł. 

 

ETA 2824-2 Standard vs Orient F6R42 ???

Stara dobra sprawdzona babcia ETA, dotknięta już gorszym materiałami czy mechanizm japoński?

Posiada ktoś ten mechanizm OS i się wypowie? 

Edytowane przez Pan Cogito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Certinę. Moja "stara dobra sprawdzona babcia ETA" chodzi tak. Moim zdaniem calkiem zdrowa ta babcia 😉Screenshot_2021-09-27-18-35-52-873_de.uhrenbastler.watchcheck.thumb.jpg.ed02e4e657b9b17133741dac87b88e85.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kammims napisał(-a):

Ja bym brał Certinę. Moja "stara dobra sprawdzona babcia ETA" chodzi tak. Moim zdaniem calkiem zdrowa ta babcia 😉Screenshot_2021-09-27-18-35-52-873_de.uhrenbastler.watchcheck.thumb.jpg.ed02e4e657b9b17133741dac87b88e85.jpg

 

Piękne wyniki. Czy to ETA 2824-2? Ile lat już w ruchu poczciwa "babinka"? ;)

Moja Certina podczas kilkunastu pomiarów aplikacja Watch Accuracy Meter średnio wykręca + 5s. Ma piękne linie, jest dostojna. Jednak zamówiłem również Orient Stara. Open heart w połączeniu z granatową tarczą wygląda świetnie na zdjęciach oraz filmach. Do tego solidniejsza bransoleta z pełnymi ogniwami i praktyczniejszym zapięciem. Jednak OS brakuję smukłości, piękniejszej linii koperty i zaokrąglonego szkiełka jakie ma Certina. Aby tylko z takimi dylematami zmagał się człowiek ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Łukasz_M napisał(-a):

Z tych dwóch Cytryna. Nie lubię openheartow. Gdyby to był OS bez dziury wtedy OS.

Są i takie modele bez open heart-a. 

Co ciekawe na rynku wtórnym nie ma za dużego wyboru Orient Starów. Certina jest już znacznie więcej.

 

Edytowane przez Pan Cogito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brałbym Certinę.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Pan Cogito napisał(-a):

Cześć! Proszę o pomoc w wyborze czasomierza. Po wielogodzinnych lekturach i rekonesansie doszedłem do finalnego wyboru pomiędzy 2 zegarkami. Proszę Was o pomoc :)

 

https://www.zegarek.net/zegarki-orient-star/zegarek-re-at0001l00b

 

Vs.

 

https://www.maxtime.pl/zegarek-certina-ds-1-c006-407-11-058-00.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Za Certina przemawia łatwiejszy dostęp do części/ serwisowanie,  dobra prezentacja na moim 16 cm nadgarstku, stonowana tarcza i cena- 1950 zł.

Oba zegarki mają takie same wymiary, jednak Certina dzięki estetyczniej zaprojektowanej linii koperty- spoglądając z boku, wygląda na smuklejszą w odniesieniu do obłego "busolowatego" OS. Certina ma ładnie zaokrąglone szkło szafirowe z antryrefleksem. OS zaś może się pochwalić płaskin szafir i podobno też ma powłokę AR.

Orient Starem kradnie moje serce urokliwym opean heart-em i kolorem tarczy. Cenowo wyjdzie mnie jednak drożej, bo 2400 zł. 

 

ETA 2824-2 Standard vs Orient F6R42 ???

Stara dobra sprawdzona babcia ETA, dotknięta już gorszym materiałami czy mechanizm japoński?

Posiada ktoś ten mechanizm OS i się wypowie? 


zdecydowanie stara dobra sprawdzona ETA i Certina. Pokazana promka na Certinę to naprawdę fajna oferta. Można dyskutować na temat wyglądu zegarka ale jakościowo to sprawdzona marka. Jeśli się podoba to brać i cieszyć się 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Cerina. 

 

Rozważasz inne alternatywy? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat lubię orienty i trochę miałem. To fajne zegarki ale z tych przez Ciebie wskazanych Certina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazany Orient z dziurbilionem wygląda tandetnie, zaś Certina nudą wieje.

Rozważ może jednak wersje Orienta bez openhearta?

https://www.zegarek.net/zegarki-orient-star/zegarek-re-au0005l00b

 

Generalnie są ciekawsze alternatywy.

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wisniap napisał(-a):

Od wielu lat lubię orienty i trochę miałem. To fajne zegarki ale z tych przez Ciebie wskazanych Certina.

 

Dlaczego Certine? Posiadałeś jakiś model Orient Star?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Z tych dwóch Cerina. 

 

Rozważasz inne alternatywy? 

Zrobiłem bardzo solidny rekonesans i parametry oraz kwestia wizualna skłoniła mnie do tych 2 zegarków. Jest jeszcze wiele ciekawych zegarków sprzed kilku dekad, jadnak to studnia bez dna i eksplorowanie leciwych werków zostawiam na drugi zakup.

Jakie alternatywy możesz podpowiedzieć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star bez "dziury" byłby fajniejszy. Natomiast w przypadku OS'a rozważyłbym zakup za granicą (np. creationwatches). Gwarancji praktycznie nie masz, ale zegarek jest nowy i nawet po opłatach importowych jakieś 900 PLN zostaje Ci w portfelu.

 

obraz.png.de2aa3ada843933d5c3d54cb129a41e2.png

 

Jak szukasz typowego EDC, to wybrałbym OS'a. Jego "baryłkowatość" mniej przeszkadza pod swetrem lub pod bluzą. Natomiast jeżeli szukasz czegoś bardziej eleganckiego, co ma częściej trafiać pod mankiet koszuli, to wtedy raczej Certina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pan Cogito napisał(-a):

 

Piękne wyniki. Czy to ETA 2824-2? Ile lat już w ruchu poczciwa "babinka"? ;)

Moja Certina podczas kilkunastu pomiarów aplikacja Watch Accuracy Meter średnio wykręca + 5s. Ma piękne linie, jest dostojna. Jednak zamówiłem również Orient Stara. Open heart w połączeniu z granatową tarczą wygląda świetnie na zdjęciach oraz filmach. Do tego solidniejsza bransoleta z pełnymi ogniwami i praktyczniejszym zapięciem. Jednak OS brakuję smukłości, piękniejszej linii koperty i zaokrąglonego szkiełka jakie ma Certina. Aby tylko z takimi dylematami zmagał się człowiek ;)

 

Tak to są wyniki zwykłej ety w certinie ds1. Zegarek ma już 5 lat,ale pół roku temu był na serwisie. Od tamtej pory chodzi jak cosc 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pan Cogito napisał(-a):

Są i takie modele bez open heart-a. 

Co ciekawe na rynku wtórnym nie ma za dużego wyboru Orient Starów. Certina jest już znacznie więcej.

 

Wiem, że są bo sam posiadałem czarnego a teraz z jasną tarcza. Bardzo dobre i ładne zegarki. Mniej bo są to mniej popularne zegarki. Certine kojarzy każdy, OSa nie koniecznie, dla mnie to akurat plus. Pod względem mechanizmu ETE z Certiny ogarnie każdy kowal, z mechanizmem Orienta, mimo że nie jest to jakiś skomplikowany twór  może być różnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Pan Cogito napisał(-a):

 

Dlaczego Certine? Posiadałeś jakiś model Orient Star?

Tego miałem kiedyś. Foto z neta. Miałem też kilka 3starow. 20lat temu sprzedałem kuzynowi, ma do dzisiaj. Sprzedałem jemu też niebieska patelnie. Też ma. Z orientow mam jeszcze ray 2, czarnego i pandę solar, której nigdy nie nosiłem, a mam ją blisko rok😁. Więc trochę ich było. Stary fajne są ale rozmiar 38 w niektórych nie dla mnie bo lubię większe i nie przepadam za dziurką. Dlatego x proponowanych Certina.

AF02002B_New.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2021 o 19:02, wisniap napisał(-a):

Tego miałem kiedyś. Foto z neta. Miałem też kilka 3starow. 20lat temu sprzedałem kuzynowi, ma do dzisiaj. Sprzedałem jemu też niebieska patelnie. Też ma. Z orientow mam jeszcze ray 2, czarnego i pandę solar, której nigdy nie nosiłem, a mam ją blisko rok😁. Więc trochę ich było. Stary fajne są ale rozmiar 38 w niektórych nie dla mnie bo lubię większe i nie przepadam za dziurką. Dlatego x proponowanych Certina.

AF02002B_New.jpg

 

W dniu 28.09.2021 o 07:18, Łukasz_M napisał(-a):

Wiem, że są bo sam posiadałem czarnego a teraz z jasną tarcza. Bardzo dobre i ładne zegarki. Mniej bo są to mniej popularne zegarki. Certine kojarzy każdy, OSa nie koniecznie, dla mnie to akurat plus. Pod względem mechanizmu ETE z Certiny ogarnie każdy kowal, z mechanizmem Orienta, mimo że nie jest to jakiś skomplikowany twór  może być różnie. 

 

W dniu 28.09.2021 o 06:12, kammims napisał(-a):

Tak to są wyniki zwykłej ety w certinie ds1. Zegarek ma już 5 lat,ale pół roku temu był na serwisie. Od tamtej pory chodzi jak cosc 🙂

 

W dniu 27.09.2021 o 23:41, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Orient Star bez "dziury" byłby fajniejszy. Natomiast w przypadku OS'a rozważyłbym zakup za granicą (np. creationwatches). Gwarancji praktycznie nie masz, ale zegarek jest nowy i nawet po opłatach importowych jakieś 900 PLN zostaje Ci w portfelu.

 

obraz.png.de2aa3ada843933d5c3d54cb129a41e2.png

 

Jak szukasz typowego EDC, to wybrałbym OS'a. Jego "baryłkowatość" mniej przeszkadza pod swetrem lub pod bluzą. Natomiast jeżeli szukasz czegoś bardziej eleganckiego, co ma częściej trafiać pod mankiet koszuli, to wtedy raczej Certina.

 

W dniu 27.09.2021 o 22:10, gniewko napisał(-a):

Wskazany Orient z dziurbilionem wygląda tandetnie, zaś Certina nudą wieje.

Rozważ może jednak wersje Orienta bez openhearta?

https://www.zegarek.net/zegarki-orient-star/zegarek-re-au0005l00b

 

Generalnie są ciekawsze alternatywy.

 

W dniu 27.09.2021 o 21:00, evilym napisał(-a):

Z tych dwóch Cerina. 

 

Rozważasz inne alternatywy? 

 

W dniu 27.09.2021 o 20:30, Pau’l napisał(-a):


zdecydowanie stara dobra sprawdzona ETA i Certina. Pokazana promka na Certinę to naprawdę fajna oferta. Można dyskutować na temat wyglądu zegarka ale jakościowo to sprawdzona marka. Jeśli się podoba to brać i cieszyć się 😉

 

W dniu 27.09.2021 o 19:49, Dirty Harry napisał(-a):

Zdecydowanie brałbym Certinę.

 

W dniu 27.09.2021 o 18:38, kammims napisał(-a):

Ja bym brał Certinę. Moja "stara dobra sprawdzona babcia ETA" chodzi tak. Moim zdaniem calkiem zdrowa ta babcia 😉Screenshot_2021-09-27-18-35-52-873_de.uhrenbastler.watchcheck.thumb.jpg.ed02e4e657b9b17133741dac87b88e85.jpg

 

Dziękuję za Wasze opinię, sugestie oraz propozycję. 

Wybór padł na Orient Stara. Przemówiły:

-nieporównywalnie lepsza jakość wykończenia,

- bardzo dobrze trzymająca rezerwa chodu i mechanizm nakręcający( w Certinie po kilku godzinach zegarek stawał, możliwe że swoje już odleżakował),

- lepsza luna,

- 3 a nie 2 lata gwarancji,

- i co najistotniejsze, zegarek znaczenie bardziej się podoba.

Certina ma zgrabniejsza linie koperty i zapewne jest łatwiejsza w serwisowaniu. 

Doczepić się mogę jedynie do sprzecznych informacji odnośnie fabrykacji. Jednak w dobie globalizmu nie jest to dla mnie aż tak rażące. Mam nadzieję, że przy składaniu zegarka proces technologiczny został zachowany ;) Gołąbki gruchają, że i wiele Szwajcarów też jest składana na dalekim wschodzie.

IMG_20211001_105320.jpg

Edytowane przez Pan Cogito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.