Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Cykcyk

Automat do k3. Co wybrać? Klasyk czy open heart?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiając się w poprzednim poście nad kwarcowym roamerem, coraz bliżej jestem decyzji o dołożeniu i zakupie zegarka automatycznego. Rozgladam się za automatem do koszuli. Czarny lub granatowy, na skórzanym pasku. Chromowana  koperta i rzymskie indeksy. Koperta z tych większych w swojej klasie. Początkowo patrzyłem głównie na open heart ale czym dłużej na nie patrze nie wiem czy nie postawić na klasykę z pełną tarczą. Przy okazji jestem ciekaw jak Wy podchodzicie do tematu. Czy open heart to tylko chwilowa moda (chodzi mi o skalę stosowania - czym czegoś więcej tym chyba bardziej traci na swojej wyjątkowości ) czy ciekawe uatrakcyjnienie tarczy dające większą rożnorodność?  Zastanawiam się najmocniej nad Tissot em https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t0994071604800.html.  Z open heart https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t0639071605800.html?gclid=Cj0KCQiAwqCOBhCdARIsAEPyW9nvXd4YHNXr0vL2BFGY5hx9MM3EIh81H0tBsYCwHEj_EPtWDCLaiPMaApDxEALw_wcB. Oraz  https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek/101663-41-55-05n?gclid=Cj0KCQiAwqCOBhCdARIsAEPyW9kHXdllNVfYqCddYKxoPuYnwGXyty9mK_H7xGz6ysLhG_uhqv0ebecaAut3EALw_wcB Co do Roamera nie znam mechanizmu i nie potrafię za dużo o nim znalesc. To chyba swieża konstrukcja. Powyższe zegarki można  kupić w przeznaczonym budżecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87

Osa se kup i open i pełna tarcza. Na kajdanie, i pasek dokupisz. Ja mam pełną. I granaty też masz. pod koszulę idealny. I wr100. 

1987139091_20210929_2151043.thumb.jpg.776ca72ded6d7edfa58f6a38f2c52139.jpg

 

 

images.thumb.jpeg.d82a4c7f976d7cf0774e1d9701a19f6e.jpeg

Edytowane przez grzechu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient ładny ale tym razem myślę o szwajcarze. Orient czarny z miedzianymi indeksami w planach na następne zakupy zegarkowe 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87

I to jest to błędne myślenie że jak pisze swiss to jest to niewiadomo co szczególnie w low entry. Właśnie że nie jest, i OSy czasem oferują więcej niż szwajcar w tej samej kasie jak i microbrandy które można kupić jeszcze taniej. A jak szukasz szwajcara do 3k to kup  jaki Ci się podoba bo żaden się wybitnie nie będzie wyróżniał. Wszystko prawie będzie albo na ecie 2824 albo na sellicie albo powermaticu. 

Edytowane przez grzechu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Open heart ? - dla mnie zdecydowanie nie - jak chcesz oglądać mechanizm lepiej wybierz przeszklony dekiel .

Zobacz oferty na naszym Bazarku ( sprzedaż na Forum)  moze cos Ci sie spodoba a kupisz zegarek w doskonałym stanie  i szczebel wyżej ( wykonanie i mechanizm )

Nie zamykaj sie na ofery z Dalekiego Wschodu ( orient i O. star, seiko )

tam też produkuja zgarki w dobrej jakości :)

I jest oczywiscie oferta Niemiecka - Stowa, Laco, Juhghans - sporo innych mniej znanych marek np Zeppelin

a na koniec Polska - Vratislavia Conceptum - dobre zegarki , popularne na Forum, z mechanizmem Miyota , albo Balticus

Oba te Tissoty sa OK ale dla siebie kupiłbym cos z Certiny 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tissota z open heart z podanego linka - wersję z jasną tarczą. 

Po początkowym zachwycie dziurą, szybko mi przeszło. I choć tarczę miał bardzo ładną, parametry do koszuli idealne, to jednak... no właśnie. Częściej był fotografowany niż noszony.

Ostatecznie sprzedałem, poszedłem w Hamiltona Intramatic - już bez dziury. I ten został domyślnym 'elegancikiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wpisuje w tradycję szybkiego odkochania open heart - jak koledzy piszą - dość szybko Ci się znudzi. Jak chcesz się przekonać zacznij od jakiegoś taniego chińczyka z open heart - jak Ci się nie znudzi to kupisz wtedy docelowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszklony dekiel będzie lepsza opcja niż open heart a jeśli już musi być dziura to proponuje na całą tarczę. Przynajmniej widać cały mechanizm, a czytelnoscia się nie przejmuj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton też niezły. Co do open heart cały skeleton to też dobry kierunek.

 

Aktualnie moi faworyci to:

Pełna tarcza - nadal Tissot Chemin Des Tourelles ( faworyt bo aktualnie można kupić za około 2,5k )

Skeleton - Roamer Competance III - tylko co to za mechanizm ?  STP S10 ??  ma ktoś doświadczenia ? niektóre strony wskazują, że siedzi tam eta, ale to chyba pomyłka. Do wyszarpania za 2k.

 

Open heart chyba odłożę zakup na później, i będzie to przedstawiony na zdjeciu Orient :)

zegarki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Tissota i w momencie składania zamówienia ktoś inny go kupił 😕 za długo się zastanawiałem. 3600 zł nie dam niestety. Był na wyprzedaży za 2360zł. Chyba muszę temat odłożyć na później..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na modele Maurice Lacroix z serii Les Classiques.

Można kupić na Grey Market (allegro, olx) nowe w zakładanym budżecie. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemin to fajny zegarek ale ma 42 mm i cieniutka lunetę wiec nosi się jak większy, krótkie uszy pomagają w przypadku małych nadgarstków ale ja bym przymierzył przed zakupem. Poniżej na nadgarstku 18-18,5 cm:

 

6EF5B119-D41D-40AC-8373-AA35D4D70568.thumb.jpeg.0cf61b93d344ce569f96d5821ea40016.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie muszę na spokojnie poprzymierzać różne opcje. 

Tymczasem pojawił się jeszcze taki kandydat:

https://www.czaszegarkow.pl/bulova-czarny-skora-o42-mm-p-375501.html?gclid=EAIaIQobChMI_NG5-eON9QIVKUaRBR1TZwG8EAQYByABEgIToPD_BwE

Bardzo dobre Parametry, 60h rezerwy, 100m wodoszczelności. Korzystna cena. Jedyny mankament - strasznie gruba koperta 12,9 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.