Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sebster79

Pilot czy diver

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

podobno nie ma głupich pytań , podoba mi się wiele zegarków ,jednak Moj budżet to 5 tys , chciałbym mieć drivera i pilota , podobają mi się obydwa, epos teraz kosztuje 3500 w promocji , a longines 5800pln  i ma rozmiar 44, a dla mnie idealny będzie 43 , druga sprawa czasem pływam w zegarku i epos ma tylko 10 atm, a na nowego longinesa nie wystarczy 5 tys , ale kupię w dobrym stanie używanego , epos używany będzie miał aluminiowy bezel i słaba lume ,a epos będzie miał lepsza lume i żadnego bezela 

pytanie moje ,który będzie lepszej jakości ? Wiem ze to różne zegarki , pomocy Panowie

 

AD68617D-1DB8-4FB2-A1E1-2BEB15C4CF99.jpeg

70B2293D-99E8-4A32-90F4-56301AABFBB9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Eposa 3441

 

3441.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki bardziej podoba mi się Epos.

WR 10 bez najmniejszego problemu na basenie wystarczy. Jedynie koronka jak jest nie zakręcana może, choć to prawie niemozliwe, się "odciągnąć". 

 

A na basen idealny jest G. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj referencje Longinesa i Eposa , który Cię interesuje. Łatwiej bedzie doradzić gdy bedziemy wiedzieli co jest w środku :)

Ten Longines ze zdjecia wyglada mi na kwarcowy

Edytowane przez basil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebster79

 

Koledzy fajnie doradzili tego divera od eposa. Dobry model. Ja dorzucę od siebie:

 

- lepiej troszke dozbierać i kupić to co się naprawdę podoba bo proteza to zawsze zostawia niedosyt

 

- pływanie w pilocie to średni pomysł. Sam zegarek 10atm to nie ma problemu ale ten skórzany pasek to po paru wyjściach na basen będzie zajechany

 

- do pływania kup sobie taniego g-shocka

 

- popatrz na divery od Seiko. Do 5 tysi to można wyrwać coś naprawdę spoko np: 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-prospex-diver-automatic-spb143j1


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, basil napisał(-a):

Podaj referencje Longinesa i Eposa , który Cię interesuje. Łatwiej bedzie doradzić gdy bedziemy wiedzieli co jest w środku :)

Ten Longines ze zdjecia wyglada mi na kwarcowy

Na zdjęciu jest kwarcowy, natomiast cenę Sebster podał już za automat.

Sebster przy tej promocji, brałbym Eposa.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może diver i nurek w jednym? 😉

2020-Nivada-Grenchen-Chronomaster-Sea-Av

 

A z tych dwóch to sam musisz zdecydować co bardziej Ci się podoba. Pilot to raczej skórzany pasek a do nurka pasuje bransoleta, nato czy guma. Dopasuj zegarek do swojego stylu życia. 

A na basen jak kolega @Dorian06 wspomniał można założyć jakiegoś G-shocka czy coś innego za "kilka PLN". 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę stronniczy i powiem że HC jest świetny i dopóki nie kupiłem LLD był na ręku codziennie. Nie idź na kompromisy i szukaj. Ja mojego HC wychodziłem z 20% rabatem. Nie będziesz zadowolony jak kupisz coś innego niż to w co celujesz. A moczenie zegarka bez zakręcanej koronki nawet z WR10 to nie jest dobry pomysł i pasek jest najmniejszym problemem. Ciśnienie dynamiczne i statyczne to dwie różne rzeczy. Przekonałem się kiedyś sam na basenie jak miałem w kieszeni telefon, który miał wytrzymać pływanie. I pływanie wytrzymał ale jak nieuważnie stanąłem koło wylotu wody po ciśnieniem to telefon się poddał. Jak pływasz to machasz intensywnie rękami.

 

A jak nie trafisz nic i będziesz chciał dalej HC 43mm i kolor zielony Ci się podoba to daj znać. Zobaczymy może się rozstanę z moim. 😁 Bardzo dużo leży od czasu jak kupiłem LLD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie

myslalem o longines  w automacie  ref: 38414966 rozmiar 44mm i mogę mieć od kolegi za 4 tys półrocznego 

a epos to ref 3401.132.20.35.24 cena 3500 sklep faktura , a potem bym dokupił bransoletkę stalowa , lubię patrzeć na pilota tarcze , nie wiem czemu

na codzień używam garmina  do aktywności epix 2

automata chce bo tęsknie za automatem i chce na weekendy w nim chodzić 

 

KRATHOR co masz na myśli LLD?

6E92B419-DC59-4B8B-BCD0-C9E97ACC8291.jpeg

Mogę prośić was  Panowie o używki do 5 tys rozmiar 43 automat ,pilot lub diver, diver epoka super szkoda ,ze nie ma nigdzie używki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD Longines Legend Diver


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz koło 5k I podoba Ci się stylistyka pilota lub pokrewna to moim zdaniem warto spojrzeć na sinn 104

 

 

Sinn 104 St Sa I-正1-750x975.jpg

p-49495-103-Sa-Metal-Band-1-Diagonal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pilot z bezelem jak w kompresorach

laco-fliegeruhr-typ-c-frankfurt-gmt-schwarz-862120.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD w granicach 5 k ciężko będzie używany,  ale nie mówię że się  nie uda tylko on ma długie uszy i nie każdemu to leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie podoba mi się ten laco i sinn, ale one są po 7 tys :( , nie ma jakiś podobnych tańszych? 

A czy ten zegarek ma sens?

D0D4322A-64AC-4A45-849B-09F7380847A7.jpeg

Wciąż za 3500 jest w kruku ten epos 

5794483B-50D6-424C-BC4B-EFF02465FDB0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślimy, że Ci nie pomożemy 🙂 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Chronosapiens wystawiony jest na sprzedaż taki pilocik, Glycine Airman Base 22.

Kwintesencja prawdziwego pilota, trzy strefy czasowe, a do tego WR200, czyli jak rasowy diver.

Cena 3k do negocjacji jest.

FB_IMG_1645943999797.jpg

FB_IMG_1645944247512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2022 o 13:39, Przemodp napisał(-a):

LLD w granicach 5 k ciężko będzie używany,  ale nie mówię że się  nie uda tylko on ma długie uszy i nie każdemu to leży.

 

LLD za 5tys raczej nie trafisz. Szczególnie po ostatnich podwyżkach. Ja mówiłem o HC z zeszłego roku. Kupiłem zielonego w zeszłym roku a potem LLD i jakoś HC mało noszę. 😁 Myślę żeby HC sprzedać bo w zasadzie kasę potrzebuję na inny cel...

HC.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Krathor napisał(-a):

 

LLD za 5tys raczej nie trafisz. 😁

Ale za ok 6k już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.