Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, janekp napisał(-a):

mam gdzies zdjecia  na zywo JUF wiszacy ,poszukam,zdjecie  chyba pochodzi  z  biuletynu NAWACU

Janek a to zdjecie  co pokazales to z jakiej ksiazki jest?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, old time napisał(-a):

To dziwne bo wlasnie Hobby twierdzi ze powinny miec dyskowe wahadlo.- te wiszace

s-l1600 (3).jpg

Ch yba bedzie musial zostac😂

Wahadło kulkowe  na skretnej  przedluzce widzialem dwa  razy  na zywo wiec  domniemywam ze  takie  były,poszukam ten Biuletyn Nawac  i  wstawie lepszy skan.

14 godzin temu, old time napisał(-a):

Janek a to zdjecie  co pokazales to z jakiej ksiazki jest?

 

To  jest  z biuletynu  Nawacu  dla kolekcjonerow  400  day  clock  dostepnego dla czlonkow , juz  tam nie  należę więc  nie  otrzymuję kolejnych.Nie  widze  przeciwskazan dla  wahadla  kulkowego  w tym zegarze  ,wrecz przeciwnie  uważam ze  kulkowe  lepiej  wypelnia pustke  w  duzej  skrzyni  na dole,  dyskowe  za  to  by  mi nie  pasowało.Niestety  w katalogu JH  jest  wahadlo dyskowe  z  przedluzka  również.Były  tez  JUF  wiszące  z  wahadłem sferycznym,kula oraz  walcowym jak wspomnial kol.Dziadek.Poszukam ale nie obiecuje kiedy. Była  Ansonia wiszaca ,Banjo  wiszący  etc.

Przechwytywanie zawartości sieci Web_2-4-2023_45031_.jpeg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie  zdjecie  z  biuletynu.Zdjecie  zegara na żywo  obecnie  nie  mam dostepu do  niego,gdzies  kiedys  pod stołem wysyłalem ale  teraz  nie  znajdę.Oczywiscie  też miał  wahadło kulkowe  z  regulacja u góry.Bez  wzgledu  na to  co  pisza  na  NAWACU  Twoj zegar jest oryginalny i  takie  były  produkowane.Gratuluje, w  zasadzie  zazdroszcze  ostatnich zakupów  Twoich i  Dziadka  ale  cóz  nie  można miec  wszystkiego.

338784598_725673235928199_1653394125094985994_n.jpgGB 488 - strona 3 - Zegary roczne i inne z wahadłem torsyjnym, zegary  elektryczne - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

337713016_1879807765722711_3009744026383571454_n.jpg

jufcata67.jpg

jufcata68.jpg

jufcata70.jpg

jufcata71.jpg

jufcata72.jpg

jufcata73.jpg

jufcata74.jpg

jufcata75.jpg

jufcata76.jpg

jufcata77.jpg

jufcata78.jpg

jufcata82.jpg

jufcata81.jpg

jufcata80.jpg

jufcata79.jpg

1635489643472.jpeg

1635489591535.jpeg

67024-b11af0544deefb54fb8a4cc55c61d72e.jpg

67022-dfacb33c37ad2e7a18b7cc281ab550eb.jpg

67021-abbf5f59fe41eba3d66c31b2be524773.jpg

127690-28f743ad005429581bf754ee5fd13594.jpg

127625-157e773ddeac82b2b434451fb6ec56de.jpg

Wall 1.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, janekp napisał(-a):

Mam takie  zdjecie  z  biuletynu.Zdjecie  zegara na żywo  obecnie  nie  mam dostepu do  niego,gdzies  kiedys  pod stołem wysyłalem ale  teraz  nie  znajdę.Oczywiscie  też miał  wahadło kulkowe  z  regulacja u góry.Bez  wzgledu  na to  co  pisza  na  NAWACU  Twoj zegar jest oryginalny i  takie  były  produkowane.Gratuluje, w  zasadzie  zazdroszcze  ostatnich zakupów  Twoich i  Dziadka  ale  cóz  nie  można miec  wszystkiego.

338784598_725673235928199_1653394125094985994_n.jpgGB 488 - strona 3 - Zegary roczne i inne z wahadłem torsyjnym, zegary  elektryczne - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

337713016_1879807765722711_3009744026383571454_n.jpg

jufcata67.jpg

jufcata68.jpg

jufcata70.jpg

jufcata71.jpg

jufcata72.jpg

jufcata73.jpg

jufcata74.jpg

jufcata75.jpg

jufcata76.jpg

jufcata77.jpg

jufcata78.jpg

jufcata82.jpg

jufcata81.jpg

jufcata80.jpg

jufcata79.jpg

1635489643472.jpeg

1635489591535.jpeg

67024-b11af0544deefb54fb8a4cc55c61d72e.jpg

67022-dfacb33c37ad2e7a18b7cc281ab550eb.jpg

67021-abbf5f59fe41eba3d66c31b2be524773.jpg

127690-28f743ad005429581bf754ee5fd13594.jpg

127625-157e773ddeac82b2b434451fb6ec56de.jpg

Wall 1.jpg

Janek dziękuję bardzo.

Prowadzę z J.Hobby dyskusję na temat werkow Jufa nakrecanych z przodu,prostokatne płyty.

On twierdzi że ostatnia seria powstała w 1909 roku ,więc przed powstaniem 1 wahadla kulkowego regulowanego od dołu.

Twierdzi że te werki  nie maga mieć wahadla kulkowego.

Ja twierdzę że 2 identyczne Louvre Juf,nakrecane od przodu z wahadlem kulkowym regulowanym od dołu są w 100% oryginalne i tak wyszły z fabryki.

Zegary są pokazane na naszym forum.Wiem dziel ije  duza różnica w numerach ale są to nietypowe werki i myślę że zalegały gdzieś w magazynie i ktoś wpadł na pomysł z Louvre. 

Podobnie Juf postąpił z louvra z okraglymi płytami,zabrakło okrągłych werkow a zostały obudowy to wpadli na pomysł że po obcięciu rogów wpakują tam prostokatne.

Dzięki jeszcze raz.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Louvre  o ktorych wspomnialem. Juf kombinowal jak kasy nie stracic.

Tych scietych widzialem kilkanascie, mialy rozne numery werkow

 

100_6505.JPG

100_6508.JPG

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, old time napisał(-a):

Janek dziękuję bardzo.

Prowadzę z J.Hobby dyskusję na temat werkow Jufa nakrecanych z przodu,prostokatne płyty.

On twierdzi że ostatnia seria powstała w 1909 roku ,więc przed powstaniem 1 wahadla kulkowego regulowanego od dołu.

Twierdzi że te werki  nie maga mieć wahadla kulkowego.

Ja twierdzę że 2 identyczne Louvre Juf,nakrecane od przodu z wahadlem kulkowym regulowanym od dołu są w 100% oryginalne i tak wyszły z fabryki.

Zegary są pokazane na naszym forum.Wiem dziel ije  duza różnica w numerach ale są to nietypowe werki i myślę że zalegały gdzieś w magazynie i ktoś wpadł na pomysł z Louvre. 

Podobnie Juf postąpił z louvra z okraglymi płytami,zabrakło okrągłych werkow a zostały obudowy to wpadli na pomysł że po obcięciu rogów wpakują tam prostokatne.

Dzięki jeszcze raz.

Wydawał o  mi  sie  że  bylo  gdzies kwestionowane  Twoje  wahadlo kulkowe  w wiszacym roczniaku,ono  ma regulacje u gory jak dobrze  widze wiec  jest  OK.

Regulacja  dolna wahadła  kulkowego byla  np w  roczniakach bijacych....


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Janek ja sam kwestionowałem oryginalność ponieważ mój werk jest z 1908 więc tego wahadla jeszcze nie było. Jest ten temat na forum.

Zdanie zmieniłem gdy jeden z Kolegów pokazal identyczny zegar z numerem o około 25000 wyzszym. Też jest to numer w opini wielu za niski do tego wahadla.

Widząc 2 identyczne zegary z bardzo rzadko spotykanym werkiem I wahadłem uznałem że powstały z czesci zalegających w magazynie kilka lat.

Pytam każdego o ten rodzaj JUF Louvre ale jak narazie są tylko te 2 pokazane , o innych nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zegary pokazane powyzej  nie moga byc argumenten w dyskusji o JUF Louvre nakrecanym z przodu,prostokatne plyty.

Werk z JUF Louvre stosowany byl w mniejszych zegarac wiszacych i stojacych w drewnianej obudowie.

Czyli mam dwa rozne werki.

100_8494.JPG

100_8493.JPG

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichkolwiek informacji o zegarze dołączonym poniżej. 

 

Jestem w posiadaniu tylko jednego zdjęcia i nic więcej.

 

 

 

 

libra-12-front.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zapisałeś się do Chapter 168 NAWCC?

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Anansi napisał(-a):

A nie zapisałeś się do Chapter 168 NAWCC?

 

Nie, nie zapisałem się. Ale to zdjęcie chyba pochodzi właśnie z ich corocznych spotkań.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dziadek napisał(-a):

Nie, nie zapisałem się. Ale to zdjęcie chyba pochodzi właśnie z ich corocznych spotkań.

 

Dlatego właśnie się pytałem, widać to na rozłożonych papierach. Jest opcja "pośrednia". Napisać maila do któregoś z zarządzających.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy oryginal czy ktoś sobie zrobił. 

Na NAWCC widziałem miniaturę kalendarza i szkieletira GB- oczywiście były to samorobki

 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Szukam jakichkolwiek informacji o zegarze dołączonym poniżej. 

 

Jestem w posiadaniu tylko jednego zdjęcia i nic więcej.

 

 

 

 

libra-12-front.jpg

Ja  nalezałem do  Chapter 168 ale  nie  wszystkie  materiały otrzymywałem,nie  przypominam sobie takiego zegara,podstawa  stylizowana na Hardera z welwetową  wykladziną ,reszta wyglada  na  wspolczesną robotę,zapytam przewodniczacego  jesli  odpowie  na maila...

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2023 o 11:52, dziadek napisał(-a):

Szukam jakichkolwiek informacji o zegarze dołączonym poniżej. 

 

Jestem w posiadaniu tylko jednego zdjęcia i nic więcej.

 

 

 

 

libra-12-front.jpg

Marian mam troche czasu i ogladam zdjecie ktore pokazales.

Zegar ma wahadlo Kienzle,podstawa bardzo podobna do podstawy GB - tych z koncowki produkcji.

Mocowanie werku do slupkow takie jak mial Junghans. Szubienica ma srubke od gory za pomoca ktorej jest przykrecone mocowanie gornego bloczka - to rozwiazanie  stosowano w mlodszych roczniakach.

Patrzac na to wszystko mysle ze to wyrob garazowy w ktorym zastosowano czesci i rozwiazania techniczne z innych zegarow.

Ktos francuski werk z biciem przerobil na zegar torsyjny. Nie pisze ze roczny poniewaz nie wiem ile da rade pracowac..

Oczywiscie to tylko moja luzna opinia,,bardzo bym chcial zeby to byl oryginal.Wyglada bardzo efektownie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dla tych co myślą że sprężyny są wieczne . To już 3 w tym roku. Tylko ta pękła w czasie zwijania. Dobrze że teraz a nie u nowego wlasciciela

20230721_085414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też 2 zaliczyłem w tym roku. Pierwsza w Baduf {już z taką dostałem i uszkodzoną pierwszą latarką} a druga w Kern Miniature{strzeliła przy zwalnianiu}.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem Badufa [wychwyt kołkowy, zazębienia latarkowe], który kupiłem z wahadłem Kienzle [wąska galeryjka, prowadnice ciężarków, dysk z fazką]. Przyjąłem, ze to składak, ale dzisiaj na ebay.uk pokazał się identyczny Baduf z wahadłem Kienzle. Czyzby to jakaś prawidłowość? Taki zbieg okoliczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jakieś zdjeci,teraz są 2 lub 3 takie Badisch na ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i drugi.

 

A to w ogóle, tak mi się przynajmniej zdawało, nie mechanizmy Kienzle?. Po ścieżce Huber-Kienzle-Baduf?

Więc wahadła by mogły nie dziwić.

 

s-l1600.jpg

s-l1600 (1).jpg

Edytowane przez Wojtek796

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten w GB wygląda tak, ma iiny podest

s-l1601.jpg

s-l1600.jpg

Edytowane przez erzlot
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu Twój, chyba taki sam mechanizm. Numeracja też z tych okolic i też wahadło Kienzle, chociaż inne.

Tylko firmowany przez Hubera.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest potwierdzone że jest to wahadlo Kienzle. 

Ja raczej zawsze kojarzyłem to wahadlo z Badisch. Bardzo często właśnie Badisch ma to wahadlo,teraz są 2 lub 3 z tym wahadlem na ebay.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.