Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny komplecik! Gratuluję


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, erzlot napisał(-a):

Ale nazbierałeś, same rodzynki.  Gratulacje!

Staram sie bardzo 😃,dzieki

11 minut temu, dziadek napisał(-a):

Piękny komplecik! Gratuluję

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Old time,

Hauck wychodzi na na najbardziej wszechstronnego producenta,  a Ty na na właściciela jednego z najciekawszych zestawów zegarów w całym internecie.

A już Cię miałem polubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wojtek796 napisał(-a):

Old time,

Hauck wychodzi na na najbardziej wszechstronnego producenta,  a Ty na na właściciela jednego z najciekawszych zestawów zegarów w całym internecie.

A już Cię miałem polubić.

Hauck jest moim ulubiencem roczniakowym. Ma kilka ciekawych zegarow i kilka roznych wahadel.

Ciezko pracuje zeby Koledzy mnie lubili 😂 ale slabo mi to wychodzi😆.

Mysle ze Koledzy maja tez fajne okazy ale kisza je w ukryciu.

Druga sprawa - w Polsce jest silnie rozwiniety  kult GB ,dlatego inne roczniaki sa w mniejszosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz lubię twoje wpisy, ale.... mając dwa mizerne roczniaki ( jeden zdechł) z lat 50-tych....przestałem je "lubieć"...

Podobają mi się te starsze, ale BOJĘ się ICH jak diabeł święconej...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego bać. W roczniakach prędkości kół są wielokrotnie mniejsze niż w wahadłowych, dlatego panewki i czopy są też mniej zużyte/wytarte. Nie ma najczęściej różnicy między roczniakiem z 1900 roku a takim z 1960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2022 o 23:02, old time napisał(-a):

Hauck jest moim ulubiencem roczniakowym. Ma kilka ciekawych zegarow i kilka roznych wahadel.

 

 

Nie pamiętam - masz Haucka  z twin-loopem  ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wrócę do tej nieszczęsnej numeracji GB po 1926 roku. Hubby twierdzi że to cały czas jest GB. OK jest ekspertem  , ale twierdzi że ta mumeracja była taka sama dla roczniakow,wiszących, stojących itp. Czyli może być i podobno są zegary z tym samym numerm i logiem. Np roczniak z numerem 111 i wiszacy z numerem 111.

Po co GB zaczął numerację od poczatku i dlaczego dublował numery.

Ktoś mniej znający temat kupuje takiego zrobionego po 1926 z numerem 111 i myśli że ma rarytasik.Sprawdzil przed zakupem w tabeli datowania ,napalil się i licytowal do bólu a później tragedia ,GB ma 75 lat więcej. Tak wiem znawcy powiedzą że mógł sprawdzić wzór loga na plycie-ale niech każdy przypomni sobie swoje początki.

Pamiętam tu na forum dyskusje o dotowaniu takiego roczniaka 3 lub 4 cyfrowy numer. Zabawne jak jeszcze 8_-10 lat temu mało wiedzieliśmy.

Kupiłem sobie właśnie w celach poznawczych takiego roczniaka, dojdzie to pokaże.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem kilka takich roczniaków GB- Junghans i  zawsze piszę, że to lata 1926 itd (wg Hubby). Przecież wg numeracji Beckera SN np 111 to byłby rok 1850 a więc zanim Harder wymyslił roczniaka. Kto popełni taki błąd? Nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz swoje początki.? 

Ja swoje pamiętam. Numer 111 jest przykładem. Poszukaj na forum dyskusji na ten temat- kilka lat temu Marian pokazał roczniaka z latarkowymi zebnikami i mumerem 4 cyfrowym chyba. Wiele razy widziałem jak nowicjusze datują swoje zegary i nie tylko nowicjusze . Ostatni gość dorwał GB roczny z numerem 7xxxxx na przodzie i tyle. Twierdził uparcie ze jest to rok 1885(jeśli dobrze Pamietam). Nie docierało do niego że brakuje 1 z przodu numeru ( często spotykane brak 1,kika widzialem) i że w tym roku nie było takiego wychwytu.

Gość zajmuje się zegarami wiele lat a co dopiero młody napalony zbieracz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po burzliwej dyskusji w innym temacie pokaże jeszcze raz jak to robią prawdziwi amatorzy :D 

Dla mnie amator to ktoś kto robi to na użytek własny ,nie świadczy usług.

Dodam że cyfry są wklęsłe i tylko takie tarcze potrafie zrobić. Nie mam cierpliwości, zdolności manualnych i czasu żeby malować ręcznie indeksy.

Takie BHA kupiłem w celach handlowych:)

Pozdrawiam serdecznie. 

 

Zapomnialem napisac :

srebrzone proszkiem ,zabezpieczone bardzo cienką warstwą lakieru bezbarwnego,cyfry byly ok tym razem (tez robie jesli trzeba ale wklesle tylko)

20220914_215640.jpg

20220914_220733.jpg

20220916_094509.jpg

20220914_211210.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie odnowiona tarcza

GRATULUJĘ  !!!

Myślę że niejeden z Kolegów z tego forum chciałby dość do takich efektów

 

Ale nie byłbym sobą gdybym nie wtrącił moich 3 ale :D.  Pamiętając dyskusję o renowacji - Ty byłeś zwolennikiem że wszystko ma być zrobione jak nowe:

 

Wytłumacz mi czy szlif kolisty widoczny na odnowionej tarczy jest efektem zamierzonym czy przypadkowym bo na tarczy przed odnowieniem jego nie widać.

 

Czy przetarcia i nierówności na niektórych trójkątnych indeksach i cyfrach 6, 8, 9 to efekt zamierzony czy jest to w wyniku blików które powstały po za mocnym zalaniu wgłębień błyszczącym lakierem.

 

No i na koniec wytłumacz mi (bo wielokrotnie to podkreślasz) czym różni się "amator świadczący usługę" od "amatora handlarza" bo jak sam piszesz 

 

22 godziny temu, old time napisał(-a):

Takie BHA kupiłem w celach handlowych:)

 

Miłego weekendu 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co widzisz na tej tarczy w dzesieciokrotnym powiekszeniu bylo na tej tarczy wczesniej.

Stare srebro usuniete zostalo papierem 3000 na wode a pozmiej tarcza zostala lekko wypolerowana.Warstwa lakieru jest bardzo cienka,lakier to w wiekszej czesci rozpuszczalnik.

Wada zastosowania lakieru bezbarwnego jest uwidocznienie roznych wad  ale tylko na zdjeciu i w duzym powiekszeniu.Bede testowal lakier lekko matowy,zobaczymy jak to wyjdzie.

Tyle o tarczy, dodam tylko ze jak chce miec super tarcze to oddaje do profesjonalnej renowacji.

Jestem amatorem naprawiaczem i amatorem handlarzem,przez 15 lat sprzedalem okolo 40-50 zegarow .Zapewniam Kolege ze dla takiego zysku jaki bedzie z tego nie zrobil bys tego BHA

To BHA kupilem za 55 funtow bez korony,zawieszenia,klosz i oslony wlosa. Poswiece kilka kodzin na czyszczenie i polerowanie.Sprzedam za 150 funtow,wiec zarobek bedzie sowity 😂(sane brakujace czesci to ponad 60 funtow)

Dlaczego wiec to robie-odpowiedz jest prosta ,dla zabawy,bo lubie efekt koncowy,bo moge wiekszosc wypolerowac w godzinnach pracy😀,. Ale najwazniejsza wartosc mojej zabawy w handel jest poznawanie ludzi-kolekcjonerow i handlarzy.

Dzieki  ludzia poznanym w ten sposob mam kilkanascie  dosc rzadko spotykanych zegarow   i to nie za cene z kosmosu.

Pozdrawiam serdecznie

 

PS.

Zapomnialem jeszcze,to BHA kupilem zeby zrobic tarcze i pochwalic sie 🤣🤣🤣.

Ten szlif kolisty to oryginalne dzielo fabryki GB 😝😝😝

 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza ciekawie odnowiona..

Szkoda, że nie opisałeś "odnowy" w temacie o odnawianiu tarcz..

głucho tam a w różnych tematach zupełnie przypadkowych rozstrzelone są szczątkowe informacje na tematy tarcz i ich odnawiania a we właściwym temacie pustka.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zadra napisał(-a):

Tarcza ciekawie odnowiona..

Szkoda, że nie opisałeś "odnowy" w temacie o odnawianiu tarcz..

głucho tam a w różnych tematach zupełnie przypadkowych rozstrzelone są szczątkowe informacje na tematy tarcz i ich odnawiania a we właściwym temacie pustka.. 

 

Nawet nie wiem ze jest taki temmat,zbieram  tylko roczniaki wiec nie szukam informacji o renowacji innych zegarow.

Chetnie czytam jak Koledzy i Kolerzanki pokazuja swoje zegary i opisuja proces odbudowy.

Info i film  o srebrzeniu proszkiem tarczy znalazlem w googl- tam jest wszystko 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, old time napisał(-a):

Chetnie czytam jak Koledzy i Kolerzanki pokazuja swoje zegary i opisuja proces odbudowy

Ja również chętnie przeczytałbym, gdybyś Ty opisał co i jak robiłeś. 

Ta wiedza nie ginie, jeśli jest już zapisana i pozwala ratować innym kolejne zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, zadra napisał(-a):

Ja również chętnie przeczytałbym, gdybyś Ty opisał co i jak robiłeś. 

Ta wiedza nie ginie, jeśli jest już zapisana i pozwala ratować innym kolejne zegary.

Chyba juz  gdzies pisalem ale napisze jeszcze raz 😃.

Trcza srebrzona proszkiem przez pocieranie a pozniej zabezpieczona bardzo cienka warstwa lakieru bezbarwnego,

Stare srebrzenie usuniete papierem 3000 (papier + woda) , pozniej tarcze lekko poleruje- srebrze i lakieruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze te tarcze wyglądają. Szkoda, że tego proszku nie ma u nas, bo wysyłka sporo kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś natrafiłem na Kundo z oryginalnym opakowaniem z 1962 roku. 

Ciekawe jak inne, starsze były pakowane 

6791146446.jpg

6730291227.jpg

6715628561.jpg

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz mialem Kerna w oryginalnym opakowaniu ale to zegar z lat 60 XX wieku.

Nigdy nie widzialem oryginalnego opakowania zegara rocznego ,takiego z poczatku XX wieku.

Moze jakis fan GB ma cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, old time napisał(-a):

Raz mialem Kerna w oryginalnym opakowaniu ale to zegar z lat 60 XX wieku.

Nigdy nie widzialem oryginalnego opakowania zegara rocznego ,takiego z poczatku XX wieku.

Moze jakis fan GB ma cos takiego

a wogóle sprzedawali je w opakowaniach? Czy poprostu tak o zegar pod kloszem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczniaki dzwoniace - są Juf i Sylvester. Czy są inne ,czy tylko te 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.