Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazo10

Identyfikacja zegara HAU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Pierwszy temat na forum, nie pierwszy zegar w renowacji (dla siebie). Ale do rzeczy.

 Zabieram się renowację zegara HAU. Skrzynka już w piwnicy na kuracji antykołatkowej, a mechanizm na stole. Jeżeli można prosić o ustalenie roku z którego pochodzi. Na plecach skrzynki mam numer katalogowy 772. Niestety posiadane przeze mnie katalogi nie zawierają tego numeru.

IMG_20220402_122819.jpg

IMG_20220402_122835.jpg

IMG_20220402_122841.jpg

IMG_20220402_123450.jpg

IMG_20220316_150813.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zapewne pozostanie, w katalogach z reguły nie pokazywano wszystkich modeli. Nie ma wielu katalogów HAU z lat 20 w powszechnym obiegu, z pełna ofertą bodajże tylko na rok 1928 i z budzikami/zegarami kominkowymi na rok 1924. Ten ma już junghansowski kod daty produkcji - październik 1926. W katalogu z roku 1928 są bardzo podobne modele, np 357. W cenniku na rok 1929 modelu 772 już nie ma.

 

1573185287_Image1.jpg.3ad7b3ad7ddadd75791be8631633fde2.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cjareck
      Dostałem w prezencie zegar HAU. Zdołałem jedynie ustalić po sygnaturze producenta oraz wywnioskować, że liczba na mechanizmie 34 odnosi się do długości wahadła.
      Czy ktoś byłby w stanie podać mi przybliżony wiek tego zegara? Byłbym też bardzo wdzięczny za wskazówki dotyczące pierwotnego wyglądu skrzyni. Na dole są ślady po sterczynach, korona zaś jest wtórna, wzięta że starego lustra.
       
      Mechanizm ma duże bebny sprężyn. Dwutygodniowy? Miesięczny?




    • Przez Machiavelli68
      Witam wszystkich.
      W moim domu na ścianach wiszą cztery "skrzynki", o których chciałbym się nieco więcej dowiedzieć. W temacie zegarów jest ze mnie świeżak, i zakres mojej wiedzy wiedzy kończy się na rozpoznaniu sygnatur. Trzy z tych zegarów (No Name, HAU i DUFA) chodzą i to całkiem nieźle, czwarty (FHS) wymaga prawdopodobnie czyszczenia, bo łańcuch odpowiedzialny za chodzenie jest zablokowany (łańcuch "bicia" opuszcza się, gdy ustawia się godzinę lub połówkę - zegar bije, łańcuch schodzi w dół).
      Czy na podstawie zamieszczonych zdjęć można coś więcej wywnioskować o tych zegarach? W internecie nie znalazłem katalogów HAU, DUFY i FHS, a na podstawi podobnych zdjęć nie uzyskałem zbyt wielu (prawie wcale) informacji.
      Ostatnie dwa pytania: HAU nie ma korony i ma wg mnie dwie różne (nie do pary) wskazówki. Ze znalezionych zdjęć kart katalogowych wywnioskowałem, że ten typ skrzynki zegara był robiony w trzech wersjach: Pferd (koń), Adler (orzeł) i Urne (urna?). Czy dobrze rozumiem, że jeżeli uda mi się znaleźć jedną z trzech ww. koron nie będzie to miało znaczenia, którą założę na skrzynię? Wskazówka minutowa godzinowa zdaje się być oryginalna z tego HAU (taką widziałem na kilku zdjęciach i skanach kart katalogowych). Czy wymieniając obecne wskazówki na "nowe" szukać godzinowej, bliźniaczej do minutowej godzinowej, czy lepiej kompletu. Czy wystarczy zmierzyć ich długość i otwór czy tez muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze. 
      Z góry dziękuję za pomoc.
      M68
       
      H.A.U.












       
      DUFA












       
      No Name















       
      FHS









    • Przez mrkriss
      witam Was,
      posiadam zegar sygnowany na werku HAU (nie jestem w stanie ustalić czy skrzynia i gong są oryginalne) wysokość około 88 cm
      zastanawia mnie jednak kolor tarczy, czy według Was ktoś ingerował w jej kolor/przemalowywał/. Dołączam zdjęcia




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.