Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
motoolo

Lupy , okulary , powiekszenie

Rekomendowane odpowiedzi

 

Lupy na jedno oko są powszechnie znane.

Pochwalcie się jakie inne systemy powiększania stosujecie przy pracach z mechanizmami zegarkowymi jak i maszynami typu tokarka , czopiarka itp.

Najbardziej interesują mnie jakieś rodzaje okularów dające powiększenie około 5X do 10x .

Z Waszego doświadczenia co warto kupić a co omijać szerokim łukiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę okulary. Używam przyłbicy z wymiennymi szkłami, lub lupy z klipsem.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka z wymiennym "szkłami", ale uwaga to plastik i szybko sie paćka :)- oczywiście szybko usunąłem "latarkę" bo:

 1 baterie są ciężkie a

2 światło beznadziejne. poprostu usunąłem wszystko :)

image.png.cd1e404f8335ef07040607f254608854.png

 

 

To też miałem- wielka pomyłka... w moim przypadku ( okulary) nie dało się wykorzystać ani lupek, ani oprawek.

image.png.2e91a052038402c689d430dcd4f11dfb.png

 

Do tokarki używam czasami lupy na podstawce - takiej x5

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie wydają się być dobre. Po odkręceniu przedniego segmentu można używać jako zwykłej luby, bo w całości ma za duże powiększenie, a jeden zespół można używać jako zapas, bo szkła są plastikowe i się niszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Szukam tradycyjnej lupu 4x lub 5x, większej od fi 50.Najlepiej szkło, bez wydziwnień w postaci dodatkowych soczewek, ledów. Możecie coś polecić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem u zegarmajstra lupę montowaną na zauszniku okularów, w każdej chwili mogł ją podnieść do góry na jakby zawiasku ale to była świeżynka którą zamówił chyba w Szwajcarii, mi się taka spodobała jak potrzebujemy spojrzeć raz na rysunek i na przedmiot wykonywany, i na all kupiłem taką zakładaną na przednią ramkę okularów ale nie polecam mimo gumek nie utrzymuje się  stabilnie i rzadko używam.

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się na ten temat wypowiadałem, a wiec tylko zalinkuje:

 

Oświetlenie miejsca pracy zegarmistrza amatora - Narzędzia zegarmistrzowskie - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

 

proszę zwrócić uwagę na post #5

 

na stoliku mikroskopu leza moje okulary zamówione u optyka ( +5 i +5,5 ) soczewki szklane i założona lupa x4 ( Bergeon ). Lupa ma dobre pewne mocowanie do okularów, bez problemu mogę ja opuścić albo ja podnieść.

 

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta wygląda ok.

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie oprócz przyłbicy do ogólnego stoswania.. rozbierania mechanizmu, toczenia itp, przy dokładnieszych pracach stosuję też taki układ..

image.png.a0ee66faa90bd3e87e930c2ca8d51ffa.png jak pokazał kolega..

 ma lupę "2" i 2 1/2" na klipsie.. szkło.... nie plastik..

 Nie wyobrażam sobie nawiercania czopów bez takiego układu.

 toczę w przyłbicy, lub  lupa na podstawce, jak coś bardziej dokładne....

 

Nie mam mikroskopu...

Nie potrafię tak pracować.. Nawet miałem pożyczony dobrej klasy mikroskop z oświetleniem, ale nie potrafiłem się przyzwyczic inie trafiałem narzędzimi tam , gdzie chę.. :(

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.