Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Casualowy na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

@kornel91 wizualnie to petarda. Mierzylem - bardzo fajnie lezy na rece, do tego ja mam slabosc do wypuklych szkiel.

Natomiast co do ceny... nawet 1.500 EUR za Sellite Elabore wyglada w porownaniu do Damasko slabo.

DS30 ma patent z koronka, hartowana koperte, regulowana w 5 pozycjach ETA 2824-2 i kosztuje ... 250 EUR mniej.

Jakbym sie zdecydowal w trakcie targow Watch Time w Dusseldorfie dawali jeszcze dodatkowy 5% rabat.

 

Oris robi swietne zegarki ale poplyneli jak niestety wiekszosc branzy - a ja juz mam na tyle duza i roznorodna kolekcje, ze moge wybrzydzac :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Serica jest tak uroczo chamska, że wziąłbym natychmiast. Kiedy wybierałem zegarek casualowy, to zdecydowałem się ostatecznie na Longinesa dlatego, że Serica jest dostępna tylko z czarna tarczą. Teraz, kiedy Seriki są z COSC i w automacie, tym bardziej bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

@kornel91 wizualnie to petarda. Mierzylem - bardzo fajnie lezy na rece, do tego ja mam slabosc do wypuklych szkiel.

Natomiast co do ceny... nawet 1.500 EUR za Sellite Elabore wyglada w porownaniu do Damasko slabo.

DS30 ma patent z koronka, hartowana koperte, regulowana w 5 pozycjach ETA 2824-2 i kosztuje ... 250 EUR mniej.

Jakbym sie zdecydowal w trakcie targow Watch Time w Dusseldorfie dawali jeszcze dodatkowy 5% rabat.

 

Oris robi swietne zegarki ale poplyneli jak niestety wiekszosc branzy - a ja juz mam na tyle duza i roznorodna kolekcje, ze moge wybrzydzac :)

 

Jak najbardziej trzeba wybrzydzać i z ceną też masz rację za zegarek bez dodatkowych smaczków nie oferuje tak dużo. Pisaliśmy swego czasu, że Oris i Longines popłynęli z cenami jak Omega wiem po Aquisie. To może jednak Damasko lubisz Niemieckie zegarmistrzostwo. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2022 o 15:31, cordi7 napisał(-a):

Gonię w piętkę więc chętnie posłucham waszych rad i opinii: szukam casualowego zegarka na co dzień do uzupełnienia kolekcji w rozmiarze do 40 mm. Nic zbyt eleganckiego ale i nic zbyt mocno w klimatach tool, szczotkowany / piaskowany, idealnie w ogóle bez lub z minimalną  polerką. Coś co np. razem z g shockiem obskoczy mi wszystkie okazje na wyjeździe wakacyjnym.

 

Na placu boju obecnie są 3 modele:

 

Sinn 556i, przymierzałem - genialny rozmiar, mechanizm Sellita Premium (odpowiednik ETA Top), dzięki czarnej błyszczącej tarczy przechodzi do wszystkiego, z minusów: zapięcie w bransolecie H link i brak fajnej technologii Sinna

3F6D015F-06EE-498C-8D62-96DAA665B5F6.thumb.jpeg.04d3ddb38655dc460f0ecaa91599b935.jpeg


 

Damasko DS30, mimo raptem pół mm więcej od 556 wizualnie sporo większy, 2 mm większy L2L, stal z łodzi podwodnych hartowana powierzchniowo, system koronki Damasko itp. więc sporo fajnej technologii za to mechanizm ETA tylko Elabore, z minusów: ciut większy niż bym chciał i nie wiem czy nie za bardzo tool

6D8AF477-2B42-499F-B2C6-B0774178D213.jpeg.13e46061f273a0434448f390642eb908.jpeg


B069D6F4-A989-4279-8FF8-89230B5A326B.thumb.jpeg.4a9b0d3a68e8efdf15435661eedb161f.jpeg


 

Muhle Glashütte Panova, największy bo 40 mm, fajny modyfikowany i regulowany mechanizm, szary albo zielony są dość uniwersalne, z minusów: wąska luneta powiększa i tak spory rozmiar

70188E66-9BE3-47F5-9A31-9F2780398741.thumb.jpeg.81fda746684a9a052a4d4d828f654f1a.jpeg

 

Czarny koń: Christopher Ward C63 w wersji standard albo GMT z białą tarczą - tu z kolei nie wiem czy nie jest zbyt elegancko… no i w zasadzie chciałbym Niemca.

BAA52ECD-CA32-499D-A906-ED6B9DCF454B.thumb.jpeg.1e95528e47470000766e18df6510dc31.jpeg

 

89D4A764-1B1C-4FB7-8906-FF8835B68154.thumb.jpeg.284ff05451d060bd5ff2dcf4160c10d5.jpeg

 

 

Co byście wybrali i dlaczego? Jakieś inne propozycje? Limit cenowy około 1.500 EUR.

 

Z tych co podałeś wizualnie najbardziej podoba mi się chw gmt. Osobiście celowalbym w kolor zielony, ale to wiadomo rzecz gustu. Najmniej podoba mi się Muhle Glashute. Numer 2 to damsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

Z zaprezentowanych każdy fajny 🙂

Wizualnie chyba najciekawszy ChW.

Serica zdecydowanie na tak - ale nurek / gmt. Ten do mnie jakoś nie przemawia. 

 

Szary kolor tarczy w DS30 fajny! 

Trochę jednak data mi tam psuję wszystko.

Pod tym względem czarny lepszy. 

Nie wiem czy masz jakiegoś pilota lub coś w tym stylu. Jak nie to DK36 byłby niezłym uzupełnieniem kolekcji. 

 

Sinn 103 też fajny. 

 

A moja propozycja? 

Jak są już na tapecie Francuz i Brytyjczyk udających Szwajcarów, to może Włoch który niczego nie udaje? 😉

 

image.thumb.png.07ec4414655cf934823ef6bb610c7f24.png

 

image.thumb.png.7b73adde2876e334fcb04e2b21df76e8.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Depipi napisał(-a):

@cordi7 CW C65 ma szkło z antyrefleksem?


Ma, jak większość współczesnych zegarków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie szukam dla siebie czegoś uniwersalnego na co dzień ;)

Obecnie posiadam dwa modele: Timex na codzień oraz Adriaticę - bardziej na elegancko. Oba na skórzanym pasku i ze szkłami mineralnymi. Tutaj właśnie pojawiają się pierwsze obszary do ulepszeń, szkło mineralne bardzo się u mnie rysuje (noszę zegarki praktycznie non stop), dlatego przy wymianie celowałbym bardziej w szafirowe, ewentualnie mineralne utwardzane. 

Spodobały mi się modele od xicorr https://shop.xicorr.com/ , jakieś opinie? 

small_X0222-00.png?lm=1684950926

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.