Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Casualowy na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od Victory wolę Enterprise - noszę na zmianę z ex1 39mm. Jest trochę większy (1mm+jasna tarcza), ale b.wygodny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Circula Pro-Trail (bardizej nasycony zolty choc mocz w tym kolorze tez sie zdarza :D) - antymagnetyczny z powloka przeciw zarysowaniom, 40 mm srednica i 46 mm L2L:

 

https://circulawatches.com/en/product/protrail/

 

 

Damasko DS30 - choc wizualnie nosi sie jak ciut wiekszy to jest w jasnoszarym kolorze, utwardzana powierzchniowo koperta i fajny patent Damasko z koronka - niestety jasnoszary / golebi:

 

https://www.damasko-watches.com/en/current-collection/three-hand-models/flat-three-hand-models/182/ds30-grey

 

 

Jesli odczyt nie musi byc zawsze co do sekundy to moze Meistersinger Metris?

 

https://meistersinger.com/en/product/metris-ivory/

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza szampan na żywo jest genialna - widziałem i daję swoją okejkę 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc, nieco irytujące jest, ze znalezienie Spirit 37 mm jest mocno utrudnione, i ostatecznie odgrzebuje się go ukrytego bezpiecznie w kategorii "zegarki damskie na pasku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawiasem mówiąc, nieco irytujące jest, ze znalezienie Spirit 37 mm jest mocno utrudnione, i ostatecznie odgrzebuje się go ukrytego bezpiecznie w kategorii "zegarki damskie na pasku".

On bransę ma na nadgarstek myślę 17,5, cm, więc może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat mój rozmiar, nota bene. Wciąż się zastanawiam, tego Longina musiałbym wciąć na raty, co jest pewnym wyłomem w moich zegarkowych zasadach. Hamilton raczej odpadł, żadnej polskiej firmy nie znalazłem, a ściągać tygodniami skądśtam nie bardzo chcę. Jeszcze Seiko na placu boju zostało, i gdyby był normalny Baby Alpinist z białą tarczą, to by wygrało. Ale z jasną tarczą mają tylko wersję archaizowaną, która podoba mi się mniej. Co więcej, podejrzewam, że wersję jasną i tak wypuszczą, tylko np. za pół roku albo coś koło tego. Wystarczy popatrzeć na ewolucję kolorystyczną Alpinista normalnego. No, jeszcze azjatyckie kopie Roleksa, ale mają coraz mniejsze szanse.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na czas oczekiwania na przesyłkę popatrz sobie jak wygląda czarny na podobnej wielkości nadgarstku
48f9918783c88a34fac0a436b78e622a.jpg&key=da89fc09c64493a2b44986e76778825d1c47e2fd9306d6e4da4f182dc8940e4f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda akurat. A jaki jest w uzywaniu?

Niw wiem, bo ostatecznie nie kupiłem. Ale jak komuś ta stylistyka w pełni leży, to nie widzę użytkowych minusów tego zegarka (wygodna koperta i bransoleta, dokładny mechanizm z długą rezerwą, szafirowe szkło). Nie pamietam tylko, jak jest z regulacją bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

No dobra, przepadło, kupiłem Longinesa. Pokażę jak przyjdzie, sądząc z opisów i recenzji to jest prawdziwa petarda.

Gratki decyzji, bo jest piękny.

Ja co prawda na 17,5 cm nadgarstek mierzyłem, bo się kiedyś napaliłem jak szczerbaty na suchary, ale okazało się dla mnie L2L za duże. Dla Ciebie na pewno będzie dobry, bo to ja mam taki dziwny nadgarstek, że L2L tak naprawdę do 43mm mi dobrze siada. 🤷‍♂️
Srebrna tarcza? Jest przekozak!!


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Spirit champagne świetnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się okaże 🙂 Ja liczę na te opinie, które mówią, że ten szampan mało rzuca się w oczy i w jasnym świetle jest prawie srebrny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochmurno i leje wiec fotka taka sobie - musicie uwierzyc na slowo: ten zegarek jest FENOMENALNY. 😍

 

IMG_0638.thumb.jpg.ae8db183ec8aa3377b09ced5038d0a6c.jpg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Szpary jakieś takie duże. Kolor nietypowy. Cyfry pomieszane.

 

I że niby co. Sam się nie nakręca? 

 

😁


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Spirita niestety zbyt krótko oglądałem żeby stwierdzić z pewnością czy ta tarcza na pewno mieni się w srebrnym kolorze. Jedno jest pewne, wybarwienie champagne nie jest tak efektowne jak jakiś niebieski kolor czy burgund i piorunującego wrażenia raczej nie zrobi, tym bardziej uwzględniając "nienachalny" rozmiar zegarka. Ktoś może nawet powiedzieć, że wygląda z lekka staroświecko. Ale osoba mająca gust doceni z pewnością ten projekt.

 

Ten stonowany kolor champagne ma jednak imo tę wielka zaletę (sam mam beżowy w Seiko 1959), że mówiąc nieco pokrętnie, jest kolorem jasnym nie będąc kolorem białym (opatrzonym już niemiłosiernie).

 

Im dalej w jesień i im mniej będzie światła dziennego, tym imo ta tarcza będzie ciekawiej wyglądać, z głębią i ciepłą tonacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko czekać. Mają dwa tygodnie na wysyłkę, jeszcze im do magazynu nie dotarł. Podobno dotrze pojutrze i wtedy wyślą. Się zobaczy. Zamówiłem na pasku, bo i tak na pewno nie będzie noszony na bransolecie, ale pasek ma bardzo nieciekawy beżowy odcień, więc od razu zamówiłem pasek ciemny, włoski. Potem zapewne zacznę przypasowywać do niego coś od naszych tutaj najlepszych wytwórców, stawiam na ciemny brunatny albo czarny z lekkim wzorem typu rally.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł. Zanim dam zdjęcie (wieczorem) mogę napisać, że jest zgodny z oczekiwaniami, taki mały pilot. Rozmiar jest garniturowy jak się patrzy, natomiast kształty bardziej robocze, tak jak miało być. Jednym specyficznym elementem jest pasek: ponieważ zegarek jest pozycjonowany przez dystrybucję jako damski, dostał damski pasek, tzn. raczej krótki i mocno się zwężający. Mam nadgarstek 17.5 cm, więc zapiąć się daje jeszcze bez problemu, ale szybko go zamienię na normalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wracając do tematu. Trochę zdjęć dałem już w wątku o nowych nabytkach, ale tu dam parę innych jeszcze.

 

1942064537_2DSCN3637.jpg.31bfa20d3a82bea0786e16279ce72915.jpg

 

422069317_2DSCN3645.jpg.234c12b1dfb03b05b1e1dd20b55f9e6d.jpg

 

291465154_2DSCN3657.jpg.3972ed402543e2c5d0faafcf27e15cfb.jpg

 

890081322_2DSCN3662.jpg.30b00bf901c82cb8339f0c3ff47d66b9.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa. Bezapelacyjnie najładniejsza (imo) wersja kolorystyczna tego modelu. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.