Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kingischan1

Omega , Ball a może Heuer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako że trzeba w końcu zakupić porządny zegarek , trzeba się na coś zdecydować.

Bardzo Was proszę o pomoc , bo zastanawiam się czy kupować nowy zegarek czy używany.

Budżet 12 000 zł 

W tej cenie mogę zakupić nowego Junghansa Chronoscope , Orisa 65 lub Chronorisa

Longinesa (mam obecnie Hydroconquesta , jestem zadowolony) lub Tag Heuera Carrera.

LUB 

Omege Seamster ale uzywaną , pewnie w kwarcu (choć i automat może się uda)
I pytanie,

Czy lepiej kupić nowy zegarek z podanych modeli czy uzywaną omegę?

Ma to być zegarek codzienny , do pracy , pubu itd...

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Zastanawiałem się pomiędzy nowym Oris Aquis i Omega Seamaster 36 mm. Ostatecznie zdecydowałem się na Omegę. Kierowałem się sentymentem do modelu i samą marką, ale kluczowe okazało się to, że pojawiła się dobra okazja na Chrono. Jestem zachwycony. Po założeniu nie mogłem przestać patrzeć na tarczę. Do tego dochodzi znakomita jakość wykończenia i wygoda. Miałem wcześniej Longines, przymierzałem Oris i Tag Heuer, ale Omega robi zupełnie inne wrażenie. Jeśli zatem szukasz czegoś nowego i innego, to rozejrzałbym się na Twoim miejscu za Omegą. Moja jest w automacie i była poniżej Twojego budżetu, ale też jest w mniej popularnym rozmiarze.

IMG_6169.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wszystko zależy od tego na czym Ci zależy w zegarku, raczej niema tutaj "poprawnej" lub "niepoprawnej" drogi - jeśli kierować by się logiką to wszyscy nosili byśmy kwarcowe Casio :)

Jeśli codzienny i do pubu, to sam zastanawiam się nad używaną Carrerą, najlepiej już lekko porysowaną, żeby mi nie było szkoda kolejnej ryski - wydaje się to świetny kandydat na "beatera" :)

Zegarki które podałeś są dość mocno rozbieżne - diver, chrono, bauhausowe chrono, automat, kwarc. Troche to może sugerować że Twój gust zegarkowy może się jeszcze zmieniać i ukierunkowywać, więc używany daje Ci tutaj opcję eksperymentowania: możesz go czesto odsprzedać z małą stratą i kupić coś innego

Btw. jeszcze dorzucił bym kilka zegarków, może akurat któryś Ci podejdzie:
* Tudor Black Bay (58 lub Heritage)

* Sinn 903
* używana Omega Hour Vision - troche z innej bajki, ja akurat choruje na ten zegarek
* jeśli szedł byś w Omegę 36mm tak jak kolega wyżej proponował, to jest jeszcze używany Seamaster 120m w automacie, mocno poniżej zakładanego budżetu

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja raczej preferuję eleganckie divery , 

Longines HDC  (mam 39 mm) glycine Combat (mam 39 mm) 

i teraz szukam czegość lepszego.

Omega to moje marzenie , ale boje się że 41 będzie za duża a 36 za mała (mam nieduzy nadgarstek ale mimo wszystko.

Moje pytanie to raczej niepewność czy używana Omega będzie lepsza niż inny , ale nowy zegarek.

NIe jestem fanem używanych rzeczy , raczej lubie nowe i świeże :)

ale nowe omegi są poza zasiegiem rozmiarem i ceną.

A taka starszawa jest w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega była by najlepsza ... ale nie kwarcowa no i przy kupnie używanej omegi trzeba się doktoryzować z zakresu twórczości naszych azjatyckich przyjaciół a i tak można skończyć z podróbka.

 

A może taki BALL? 

 

zegarek-ball.jpg

zegarek-ball.jpg

DM3130B-S6CJ-BK

 

Edytowane przez Jxxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rmickey napisał(-a):

Tudor BB 58 blue i temat do zamknięcia :)

 

I to jest jedyna, wlasciwa odpowiedz! 👏


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Omegi, tak napisane wyżej. Można się doktoryzować i dalej trafić podróbkę. W przypadku Balla się to nie zdarza, a przynajmniej nie słyszałem o genialnych podróbkach stworzonych na Dalekim Wschodzie. 
 

Nie będę się kłócił z dobrymi propozycjami. Uderzałbym w podesłanego Balla, albo BB58. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kingischan1 napisał(-a):

Moje pytanie to raczej niepewność czy używana Omega będzie lepsza niż inny , ale nowy zegarek.

NIe jestem fanem używanych rzeczy , raczej lubie nowe i świeże :)


Imo bardzo ciężko powiedzieć, zależy co bierzesz pod uwagę. Z jednej strony lepsza marka to niby lepsze wykonanie, a z drugiej technologia cały czas idzie do przodu - porównaj sobie zapięcia bransolety w 20 letnich Rolexach i w nowych Tissotach :) Ogólnie w mojej opinii, porównując zegarki w podobnej "skali" cenowej (np. 10-50k), ciężko dostrzec potężne różnice w jakości wykonania bez dopatrywania się lub bez zagłębiania się głęboko w technikalia, a nawet w technikaliach często będzie kontrowersyjnie (Spring Drive vs Co-Axial vs mechanizm w BB58 - raczej nie do rostrzygnięcia, każdy ma swoje wady i zalety)

Ale jeśli lubisz nowe i świeże, to raczej nie rozglądał bym się za używanymi - nawet jeśli okazało by się że używana Omega jest lepsza (wątpliwe że uda się to rozstrzygnąć tak jednoznacznie, pewnie opinie będą mocno podzielone i wszystko będzie zależało od kryteriów)

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak

Dziękuję za wypowiedzi i pomoc.

jeszcze pytanie , czy powyżej 10 K to już tylko prestiż czy rzeczywiście różnica w wykonaniu zegarka za 6000 zł (oris) będzie duża porównując do starej omegi?

Czyli Czy Omega to będzie wielkie wow ?

przepraszam za zbyt może infantylne pytania , ale zastanawia mnie to , jak zegarek znakomicie wykonany jak Np Oris czy Glycine może być taki zwykły przy Omedze.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Kingischan1 napisał(-a):

No tak

Dziękuję za wypowiedzi i pomoc.

jeszcze pytanie , czy powyżej 10 K to już tylko prestiż czy rzeczywiście różnica w wykonaniu zegarka za 6000 zł (oris) będzie duża porównując do starej omegi?

Czyli Czy Omega to będzie wielkie wow ?

przepraszam za zbyt może infantylne pytania , ale zastanawia mnie to , jak zegarek znakomicie wykonany jak Np Oris czy Glycine może być taki zwykły przy Omedze.

Dzięki za odpowiedzi.


W sumie też się zastanawiam co o tym sądzą inni.

Ja jak na razie nie miałem tego efektu wow, ani przy oglądaniu Omegi, ani Rolexa, ani Grand Seiko, ani żadnych innych marek. Jedyny efekt wow jaki sobie przypominam to Breitling Navitimer i jego świetny antyrefleks (wygląda jak by nie miał szkiełka) oraz Glashutte Panomatic i wygląd jego mechanizmu, ale to nadal bardziej szczegóły niż ogół.

Przyznam że porównując teraz na żywo Hamiltona Jazzmastera, Tudora BB58 i Tissota Le Locle, ciężko było by mi powiedzieć ze 100% pewnością który jest lepszym zegarkiem, nie wniknając w technikalia i nie znając tych modeli/marek. Ale jest to bardzo subiektywne, może po prostu nie mam jeszcze wyrobionego oka :) Bardziej działa to u mnie w inną stronę: np. czuje że Orient Ray to gorszy zegarek, przez gorsze malowanie bezela, trzeszczącą bransolete i ciężką akcję bezela.

Oczywiściej dochodzą inne rzeczy, które już można zmierzyć bardziej obiektywnie - np certyfikacja chronometru, zastosowane materiały, mechanizmy (np. Co-axial, Spring Drive które pod pewnymi aspektami ktoś może uznać za lepsze lub gorsze)

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Longinesie tez ciężko chodzi bezel bo rzadko go ruszam.

Ostatnio kupiłem Glycine Combat 39 mm i jakość wykonania jest powalająca.

Dlatego jeśli mam do wyboru 20-to letnia omegę oraz nowego Chronorisa chyba wezmę chronorisa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kingischan1 napisał(-a):

U mnie w Longinesie tez ciężko chodzi bezel bo rzadko go ruszam.

Ostatnio kupiłem Glycine Combat 39 mm i jakość wykonania jest powalająca.

Dlatego jeśli mam do wyboru 20-to letnia omegę oraz nowego Chronorisa chyba wezmę chronorisa :)


Najlepiej zobacz obydwa na żywo, jeśli masz taką możliwość (a a Warszawie pewnie spokojnie masz) :) ewentualnie jakąś inną ~20 letnią Omegę vs jakiegoś innego nowego Orisa

Aa i zdecydowanie nie sugeruj się tym że np. ja mówię że nie widzę różnicy w jakości wykonania zegarka za 7k i zegarka za 15k - patrząc an to co mówią inni (koledzy z forum, youtuberzy, recenzencji), to całkiem spore szanse są że po prostu mam do tego słabe oko (co w sumie mi pasuję), więc Twój odbiór tych różnic może być kompletnie inny :)

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego orisa widziałem wielokrotnie problem jest z tą omegą.

W sumie mam kilka dobrych zegarków i zastanawiam się teraz czy naprawdę potrzebuje zegarka za 13 tysi , bo w sumie kupię coś za polowe co tak samo mnie zaspokoi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi uwierzyć że używana omega będzie z zewnątrz zauważalnie lepiej wykonana niż np taki EPOS:

Epos-3504-Diver-3504131961630-zegarek_jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, to się wypowiem. A może Speedmaster Day Date? Masz i Omegw i chrono. Nie wiem jak ten zegar jest odbierany w świecie fanow Omegi i Speediego, ale używka do 12k jest do wyjęcia.

DBE7DFFA-363B-4AF1-B636-B2E9C9535287.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jxxer napisał(-a):

ciężko mi uwierzyć że używana omega będzie z zewnątrz zauważalnie lepiej wykonana niż np taki EPOS:

Epos-3504-Diver-3504131961630-zegarek_jp

Jedynie grając adwokata diabła, obstawiam że za omegą przemawiało by (poza prestiżem i mniejszą utratą wartości):
1. Mechanizm in-house - jeśli dla kogoś to ważne
2. Co-axial - lepszy technologiczne wychwyt + ładnie wygląda, ale chyba używana w tej cenie chyba będzie bez przeszklonego deklem
3. Certyfikacja chronometru - znowu, jeśli to dla kogoś ważne, z drugiej strony Epos pewnie też nie będzie mocno odbiegał dokładnością

Ale gdybym nie szukał stricte vintage + nie myślał o utracie wartości, to też wolał bym coś nowego, lub używanego ale kilkuletniego. Nowszy generacyjnie zegarek też będzie się pewnie wolniej starzał, przez m.in. ceramiczny bezel i lepszą technologiczne lume, która powinna mniej (lub w ogóle) żółknąć

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kingischan1 napisał(-a):

No tak

Dziękuję za wypowiedzi i pomoc.

jeszcze pytanie , czy powyżej 10 K to już tylko prestiż czy rzeczywiście różnica w wykonaniu zegarka za 6000 zł (oris) będzie duża porównując do starej omegi?

Czyli Czy Omega to będzie wielkie wow ?

przepraszam za zbyt może infantylne pytania , ale zastanawia mnie to , jak zegarek znakomicie wykonany jak Np Oris czy Glycine może być taki zwykły przy Omedze.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Duzo zalezy od Twojego doswiadczenia i Twojego oka do szczegolow. 

Sa ludzie, ktorzy nie widza roznicy miedzy laserowa grawerka stosowana w GS, a porzadnym grawerem. Sa ludzie, ktorzy zobacza zly kat powierzchni bocznej malej wskazowki sekundowej ;)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2023 o 21:38, Kingischan1 napisał(-a):

przepraszam za zbyt może infantylne pytania , ale zastanawia mnie to , jak zegarek znakomicie wykonany jak Np Oris czy Glycine może być taki zwykły przy Omedze.

 

W dniu 17.01.2023 o 22:30, Kingischan1 napisał(-a):

W sumie mam kilka dobrych zegarków i zastanawiam się teraz czy naprawdę potrzebuje zegarka za 13 tysi , bo w sumie kupię coś za polowe co tak samo mnie zaspokoi 

 

To jest trochę tak jak z dyskusją z audiofilem o najlepszych wzmacniaczach i kolumnach głośnikowych. Prawie każdy usłyszy różnicę w muzyce ze sprzętu za 500 PLN i za 5.000 PLN. Natomiast już zdecydowanie nie każdy usłyszy różnicę pomiędzy sprzętem za 5.000 PLN i za 50.000 PLN.

W przypadku zegarków, ja osobiście gdzieś koło 10.000 PLN przestaję widzieć różnice. Pewnie oglądając coś za powiedzmy 250+ kPLN to bym zobaczył, ale to już inna kategoria cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny dylemat I identyczny limit cenowy.

Kupilem używaną Omegę Speedmastera Date i jestem zachwycony jakością. Valjoux przerobiony przez Omegę jest bardzo precyzyjny. Taka jaka wkleił jeden z kolegów powyżej.

Nowe Tagi czy Longines w tej pułce cenowej wyglądają gorzej (taniej) niż moje Seiko Sumo kupione kilka lat temu za 900 USD. No może poza Longines Spirit Zulu ale to juz 14-15 tys.

Dobre wrażenie zrobiły na mnie za to Sinny (np. EZM 13.1) czy Oris Aqua Date. Niektóre Breitlingi Superocean tez dają radę (tu oczywiście mowa o używkach)

Tudor BB też jest fajny tylko bardzo zachowawczy

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka







Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tylko tak - może Omega nie jest jakąś topową marką, ale jej wykonanie znacznie odbiega od zegarków z półki cenowej choćby Tag Heuera. Będąc na kupnie pierwszego dobrego zegarka zastanawiałem się czy faktycznie warto płacić za Omegę Seamaster... po głowie chodził mi Tag Heuer Aquaracer :) Znając już Omegę SMPC wziąłęm do ręki TH Aquaracera i od razu wiedziałem że dopłacę do Omegi :) Zawsze będę powtarzał że to koło Omegi "nawet nie leżało" 

Z kolei bardzo pozytywnie zaskoczony jestem np Longinesami, które są wykonane bardzo dobrze, choć taki Hydroconquest nie ma tych smaczków w kształcie koperty co Seamaster. 

Wybór jest ciężki, ale jednak zegarki klasy Omegi czy Breitlinga to inny poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.