Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AniaTry

Zegar z sygnaturą X

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Nie wiem czy takie fora jeszcze działają?  Może macie grupę na FB? Kupuję właśnie stary zegar kominkowy.  jest wyprodukowany w stylu ART DECO  najprawdopodobniej w latach 40  Ma on z tyłu widoczną taką sygnaturę duża litera C   i numer 98225

Co to jest za producent?    Dziękuję za odpowiedź.

 

Zatem wysyłam zdjęcia.

zegar 2.jpg

STARY-UNIKAT-SPRAWNY-ZEGAR-SYG-C.jpg

mechanizm i sygnatura.jpg

Edytowane przez AniaTry
dodaję zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

bez zdjęć nic nie powiemy (mechanizm, sygnatura, skrzynia) :)

 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno wyczuć...

 

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle sygnatur , że bez zdjęcia nikt nie powie , co to za producent  !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dołączyłam zdjęcia - może ktoś pomoże mi ustalić producenta?  Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za mało. Takie C nie jest charakterystyczne dla żadnej z sygnatur. Może zdjęcie całego werku coś by pomogło. Ale trudno obiecać.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2023 o 19:42, AniaTry napisał(-a):

Kupuję właśnie stary zegar kominkowy.

Witam.. pomijam rozpoznanie mechanizmu. Po kupnie jednak zaprowadziłbym ten zegar do dobrego zegarmistrza.. już na fragmencie werku widać, że on woła pomocy...

image.png.2817f312a819f071b7f14bad0470922d.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegar - takiego jeszcze nie widziałem. 

Niestety, ale te ,, C ", to żadna sygnatura. 

Te zdjęcie, to tylko malusi fragment tylnej płyty werku.... No i po czym tu rozpoznawać ???   To jest jak z puzzlami - pokazać kilka puzzli i spytać - co przedstawia cała układanka ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Grupowicze!

Niestety kupiony  przeze mnie zegar na allegro  jest  poważnie uszkodzony. Dostałam go w takiej formie, że w jego  otwieranym wnętrzu były zawinięte w gazetę jakieś elementy  m.in kluczyk, ale też inne, których w żaden sposób nie mogę nigdzie dopasować. 😢 wydaje mi się że one po prostu odpadły, może na skutek korozji? -  Mechanizm pracuje, ale  zegar mocno się spieszy, nie bije (a powinien). Co pół godziny zegar próbuje wydać jakiś dźwięk, ale tak się nie dzieje - bo nie może - brakuje elementów.    Wiem, że jestem totalną ignorantką w temacie,  dlatego zwracam się do Was z wielką prośbą  o polecenie dobrego zegarmistrza, który z miłością zajmie się  całościowo tym  starym zegarem - także zadba o jego drewnianą obudowę.   Jestem z Warszawy i mieszkam po południowej stronie Warszawy (Ursynów) .

Przesyłam Wam, to co jest widoczne po otworzeniu skrzyni zegara, oraz na białym tle te elementy, które sprzedawca  po prostu  zapakował w gazetę i włożył do wnętrza zegara - luzem ! 😢 Rozpoznaję tylko kluczyk. Wybaczcie moją ignorancję.. nawet nie wiem co to jest werko?   Jestem pewna że pomożecie :) ze sprzedawcą nie chce mi się gadać. Twierdzi, że zegar był sprawny. 

Z góry bardzo Wam dziękuję za wskazanie fachowca który zajmie się zegarem. Mam nadzieję, że uda się go naprawić.

Pozdrawiam serdecznie

337403791_185572971000895_4800459409790783201_n.jpg

337380995_746733793842769_8530405522915365032_n.jpg

337302785_271693845211221_1098496965836156233_n.jpg

337377916_682932503519418_1380068997886712587_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ktoś się zgłosi ! 🙂

Ja, to dość daleko mieszkam. Proszę się nie martwić, będzie dobrze. 

Przykre, że sprzedawca nie zabezpieczył środka zegara. Ale wszystko jest. 

... Jest wahadło ( które trzeba zawiesić prawidłowo na drążku i będzie chodzić normalnie ) 

Kluczyk, no i gong ( chyba wypadł z mocowania - ze zdjęcia, to nie wiem jak było, ale myślę, że to prosta naprawa. 

- dodam, że chyba zauważyłem i widzę, że pręt gongu się złamał. Widać w środku po lewej, jakby dziwną śrubę, a to nie śruba, a pozostałość pręta gongu. Czyli, źle zapakowany do transportu. 

Zegarmistrz uruchomi i powiem Pani parę rzeczy wyjaśnić i pokazać, co i jak robić. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widać na zewnątrz, jest łątwe do ogarnięcia. Pierw trzeba całkowicie rozłożyc zegar, umyc, zrobić przegląd każdego łożyska,osi, czopa... potem poskładać , nasmarować uruchomić i wyregulować... ( no i oczywiście naprawić gong :) )

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mkl1 napisał(-a):

To co widać na zewnątrz, jest łątwe do ogarnięcia. Pierw trzeba całkowicie rozłożyc zegar, umyc, zrobić przegląd każdego łożyska,osi, czopa... potem poskładać , nasmarować uruchomić i wyregulować... ( no i oczywiście naprawić gong :) )

 

 

😆😂✌️✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby pocieszyć i nieco objaśnić , to napiszę nieco.....

Zegar może już chodzić , ale najpierw parę wyjaśnień .

Chcąc zegar przenieść , to zawsze zdejmujemy wahadło z haczyka , a i tak trzeba przenosić ostrożnie - bez kołysania i przechylania na różne strony , gdyż pozostałe elementy i tak się bujają . Dlatego właśnie , złamał się pręt gongu . Ciężarek i spirala gongu , tak się bujały w transporcie , że pręt trzasł u podstawy. 

Teraz , może Pani ustawić zegar na stole , lub tam gdzie ma stać , ale tyłem do siebie. Wówczas zawiesić wahadło i ostrożnie - powoli , odwrócić go tarczą do siebie .  Następnie , palcem sięgnąć do tyłu i poruszyć wahadło . Zegar powinien chodzić prawidłowo , no ale nie będzie bicia godzin .  Gongu i kluczyka , tam do tyłu nie wkładać .

Na zdjęciach napisałem gdzie gong i zaznaczyłem na czerwono miejsce gdzie pękł i odpadł ( gong na zdjęciu , jest akurat do góry nogami .

Na zielono zaznaczyłem haczyk przy mechanizmie i oczko w wahadle , no i tam trzeba je zawiesić .

Przepraszam , ale pisałem prosto , jak dla laika ... myślę , że nikogo nie obraziłem .

Ale i tak polecam zegarmistrza , bo czyszczenie mechanizmu napewno się przyda .  Proszę też , nigdy nie nakręcać zegara do maksimum , bo można zerwać sprężynę naciągową

B.jpg

A.jpg

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Państwu dziękuję.Wygląda na to, że zegar był niezabezpieczony prawidłowo w transporcie przez sprzedawcę. Oddam zegar do zegarmistrza- nie będę sama nic robić. Zegar chodzi, ale bardzo szybko :) Może ktoś się zgłosi z południa Warszawy do porządnej naprawy!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiesić wahadełko (tak jak kolega zaznaczył :) . będzie wolniej=normalniej chodził..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie wymienić śruby krzyżowe 😉 ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, AniaTry napisał(-a):

 :) Może ktoś się zgłosi z południa Warszawy do porządnej naprawy!

 

Zegarmistrze na ogół sami się nie zgłaszają, bo ci dobrzy mają dużo pracy. 

Ale spróbuj zlecić naprawę tego zegara w Piasecznie przy ul. Puławskiej 22. 

To stary, znany i bardzo dobry zegarmistrz. Oczywiście moim zdaniem. :)

Nie wiem tylko czy zrobi Ci również renowację skrzynki, ale zapytaj go czy ewentualnie współpracuje z kimś kto to robi.

 

Zegar ma bardzo ciekawą skrzynkę i w bardzo ładnym stanie, pierwszy raz taką widzę. :)

 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Jak naprawię zegar to się pochwalę. Dowiedziałam się, że ten mój zegar to prawdopodobnie  wybób firmy  Kienzle.  Pozdrawiam serdecznie wszystkich miiłośników zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.