Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Petru23

Zegarek klasyczny z wypukłym szkłem 1000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać. 

Rozglądam się za zegarkiem tak ok 1000 (założony budżet). Nie zależy mi na "prestiżu" marki, bo w tej cenie go nie znajdę.

Mam daily Surfboard i chciałbym coś oficjalnego z wypukłym szkłem w rozmiarze 38-40 (41 ale z l2l do 45mm - mam 5,5 szer max garstka) i nie grubszy niż 9mm z racji koszul slim i wąskich mankietów.

Chcę min 50m Wodoszczelność i szkło min minerał wzmacniany (hardlex, k1 czy jak sobie to nazwali), najlepiej szafir.

 

Czy możecie coś polecić? Zależy mi na jakości a nie na marce znanej. Wiem, że podrzucacie nieraz jakieś francuskie marki i jestem jak najbardziej otwarty na tego typu propozycje. Aczkolwiek typowych majtasow nie chce.

 

Bardzo podobają mi się Zeppeliny Rome i styl Błonie Zodiak czy Bulova 98A187 (dziura wszystko psuje niestety). Mimo narzuconych sobie wymagań co do rozmiarów to jednak bardzo mi się podobają i czego takiego szukam.

Bulova najbardziej mnie kręci i gdyby nie dziura bralbym mimo parametrów.

 

 

i-zeppelin-lz120-rome-7134-3.jpg

 

zegarek-meski-zeppelin-lz120-rome-7138-4

1920_zegarek-meski-zeppelin-lz120-rome-7

 i-blonie-zodiak-1.jpg

 

Bulova_Classic_Automatic_Aerojet_Open-He

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Petru23 napisał(-a):

Powitać. 

Rozglądam się za zegarkiem tak ok 1000 (założony budżet). Nie zależy mi na "prestiżu" marki, bo w tej cenie go nie znajdę.

Mam daily Surfboard i chciałbym coś oficjalnego z wypukłym szkłem w rozmiarze 38-40 (41 ale z l2l do 45mm - mam 5,5 szer max garstka) i nie grubszy niż 9mm z racji koszul slim i wąskich mankietów.

Chcę min 50m Wodoszczelność i szkło min minerał wzmacniany (hardlex, k1 czy jak sobie to nazwali), najlepiej szafir.

 

Czy możecie coś polecić? Zależy mi na jakości a nie na marce znanej. Wiem, że podrzucacie nieraz jakieś francuskie marki i jestem jak najbardziej otwarty na tego typu propozycje. Aczkolwiek typowych majtasow nie chce.

 

Bardzo podobają mi się Zeppeliny Rome i styl Błonie Zodiak czy Bulova 98A187 (dziura wszystko psuje niestety). Mimo narzuconych sobie wymagań co do rozmiarów to jednak bardzo mi się podobają i czego takiego szukam.

Bulova najbardziej mnie kręci i gdyby nie dziura bralbym mimo parametrów.

 

 

i-zeppelin-lz120-rome-7134-3.jpg

 

zegarek-meski-zeppelin-lz120-rome-7138-4

1920_zegarek-meski-zeppelin-lz120-rome-7

 i-blonie-zodiak-1.jpg

 

Bulova_Classic_Automatic_Aerojet_Open-He

 

Ponieważ nie zależy Ci na prestiżu, ale na jakości i wyglądzie polecam Ci Reef Tigera z Aliexpress. Ma wypukły szafir i wykonany jest doskonale. Mam od kilku lat model podobny do polecanego (ma dziurę w tarczy ;)) . 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32854418333.html?spm=a2g0o.productlist.main.65.7b5342f1VAdNOh&algo_pvid=57939b6a-ca6b-49c6-ac6e-7bab2a800e71&algo_exp_id=57939b6a-ca6b-49c6-ac6e-7bab2a800e71-32&pdp_npi=4%40dis!USD!196.31!196.31!!!196.31!!%40211b88ec16919325450986859ecf14!65227955531!sea!PL!1703766375!&curPageLogUid=qQsgZPXpOBCU#nav-specification 

 

Nawet poza promocją jego cena wynosi około 800 zł. Z tego co wiem, to mechanizm Seiko (NH 36?). 

Załączam polecany i fotkę mojego. 

 

 

HTB1NyG2aTlYBeNjSszcq6zwhFXaJ.jpg

 

20230111_114850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym prestiżem to miałem bardziej na myśli, że nie muszę szukać Hamiltona czy innych Tissotów a zadowole się orientem, seiko, bulovą czy jakimiś właśnie ciekawymi zagranicznymi. Ale... chińskie produkcje średnio mnie interesują. Za 300-400zł mógłbym sobie zamówić ale nie za tysiaka

Ale dzięki, bardzo ciekawy

 

aha, zakup preferuję z krajowych sklepów ew sprawdzonych zagranicznych

 

jak na razie ta bulova mnie nęci.... jest za 1300zł niecałe do wzięcia ale parametry (szkło i WR) mnie skutecznie zniechęcają :( dziurę bym przebolał

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Petru23 napisał(-a):

z tym prestiżem to miałem bardziej na myśli, że nie muszę szukać Hamiltona czy innych Tissotów a zadowole się orientem, seiko, bulovą czy jakimiś właśnie ciekawymi zagranicznymi. Ale... chińskie produkcje średnio mnie interesują. Za 300-400zł mógłbym sobie zamówić ale nie za tysiaka

Ale dzięki, bardzo ciekawy

 

aha, zakup preferuję z krajowych sklepów ew sprawdzonych zagranicznych

 

jak na razie ta bulova mnie nęci.... jest za 1300zł niecałe do wzięcia ale parametry (szkło i WR) mnie skutecznie zniechęcają :( dziurę bym przebolał

Za jakość, nawet w Chinach musisz płacić. Tyle, że mniej, niż w szwajcarach, czy  japończykach. Wypukły szafir nie do kupienia poza chińskimi w takim budżecie. Weź pod uwagę, że wypukłe szkiełko nie-szafirowe jest wyjątkowo podatne na porysowanie. Jeżeli Cię to nie przekonuje do chińskich, to przynajmniej zrezygnuj z wypukłych szkiełek w zegarkach spoza Chin. Może poszukaj takiej Bulovy jak moja. Tyle, że szkiełko mineralne (ale płaskie). 

 

20230503_080217.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam tę bulovę, przyglądam jej się dokładnie od jakiegoś czasu.

 

Chyba pójdę w stronę Zeppelina jeśli zdecyduję się utrzymać budżet, bo tam to całe K1 czyli wytrzymalsze a nie będę go nosił często. 

 

Za to korzystajac z okazji, co to za marka Rodania? Wiem, że kiedyś to był szwajcar dobrej jakości ale teraz? Wpadł mi w oko diverek jeden ale brak info o marce... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Petru23 napisał(-a):

znam tę bulovę, przyglądam jej się dokładnie od jakiegoś czasu.

 

Chyba pójdę w stronę Zeppelina jeśli zdecyduję się utrzymać budżet, bo tam to całe K1 czyli wytrzymalsze a nie będę go nosił często. 

 

Za to korzystajac z okazji, co to za marka Rodania? Wiem, że kiedyś to był szwajcar dobrej jakości ale teraz? Wpadł mi w oko diverek jeden ale brak info o marce... 

Niestety nie znam tej firmy. Weź pod uwagę, że często upadłe marki zostają wykupione przez Chińczyków. A więc - ostrożnie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Niestety nie znam tej firmy. Weź pod uwagę, że często upadłe marki zostają wykupione przez Chińczyków. A więc - ostrożnie. ;) 

 

Już mam. Kapitał belgijski, od zeszłego roku nowy właściciel - biżuteria. Zobaczę....

 

Wracając do tematu. A jakbym podniósł budżeto do 2k pln? coś trafię w założeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Petru23 napisał(-a):

 

Już mam. Kapitał belgijski, od zeszłego roku nowy właściciel - biżuteria. Zobaczę....

 

Wracając do tematu. A jakbym podniósł budżeto do 2k pln? coś trafię w założeniach?

Doczytałem dokładniej Twoje oczekiwania i wypukłe szkło i 9mm nijak się w 2k zł nie zmieszczą. Nawet chińczyki (są grubsze). Musisz zrezygnować z wypukłego szkiełka w tym budżecie. Chcesz coś płaskiego, to kup Citizena Stiletto, ma grubość 4,7 mm, solar, ale średnica tylko 39 mm. Szkiełko szafirowe płaskie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Doczytałem dokładniej Twoje oczekiwania i wypukłe szkło i 9mm nijak się w 2k zł nie zmieszczą. Nawet chińczyki (są grubsze). Musisz zrezygnować z wypukłego szkiełka w tym budżecie. Chcesz coś płaskiego, to kup Citizena Stiletto, ma grubość 4,7 mm, solar, ale średnica tylko 39 mm. Szkiełko szafirowe płaskie. 

 

Mam co pod mankiet, uwidziało mi się po prostu wypukłe szkiełko i sądziłem, że znacie coś spoza "ceneo" ;)

 

a rafie będę się przyglądał. Wyglądają bardzo dobrze. W sumie tak jak chciałem. Jak się przekonam do droższego kitajca (a nie np seagull za 250zł) to jak najbardziej skorzystam z propozycji. Dzięki wielkie, rozważę

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Petru23 napisał(-a):

 

Mam co pod mankiet, uwidziało mi się po prostu wypukłe szkiełko i sądziłem, że znacie coś spoza "ceneo" ;)

Gdybyś nie miał uprzedzeń, Reef Tiger spełniłby Twoje oczekiwania w stosunkowo niskiej kwocie. Poza grubością. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Gdybyś nie miał uprzedzeń, Reef Tiger spełniłby Twoje oczekiwania w stosunkowo niskiej kwocie. Poza grubością. ;) 

 

wiem i podziękowałem za propozycję. Będę miał ją na uwadze bo zegarek faktycznie trafia w prawie każdy wymóg. I jest piękny. Czekam na inne propozycje :)

 

A jak wiesz gdzie kupić taką bulvę jak Twoja poniżej tysiąca to daj znać. Bo się czaję....

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Petru23 napisał(-a):

 

wiem i podziękowałem za propozycję. Będę miał ją na uwadze bo zegarek faktycznie trafia w prawie każdy wymóg. I jest piękny. Czekam na inne propozycje :)

 

A jak wiesz gdzie kupić taką bulvę jak Twoja poniżej tysiąca to daj znać. Bo się czaję....

Jest jedna na eBayu, w dobrej cenie, ale inne kolory. 

 

https://www.ebay.com/itm/155689744864?epid=1857703062&hash=item243fd4f9e0:g:ZKsAAOSwWuJkwsiC&amdata=enc%3AAQAIAAAA8GWj4zuLjDouLH372DeubyMqZYR1sq3e4mFkGdpplJYkYHcPYRA9NfnKvMSMa5pKLg2KyObIfP3V%2FbW066WlNA3S1%2FpWmApC4b%2F%2F3j4pFA9BjrCxEBAGU4rRtHAPiy6jS36jSG4q0ZKevh%2FAiTxkiSel%2Fys6hcOMz9wZyJGnE5M3qhiffTHIaEnK6B2eMw6JZFjXw%2FqXt%2BeEpG1qw5LUcLVlNvwkbiB00T0tB3eEfPlwDveCTMnSMli%2BkP5lOT3mq7UcGWLaGhTdnI9pbN%2FrklnWGxXmnwQbKFOh8CslnyACp%2FS1Tir7P2Nzl9a884ABNg%3D%3D|tkp%3ABk9SR-SS__y9Yg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Wypukły szafir nie do kupienia poza chińskimi w takim budżecie.

O, ciekawe rzeczy piszesz. O szafirze w tym budzenie nawet nie myslalem, a tez szukam takiego stylu, tylko totalnie sie nie znam na ryzu. Jak masz chec, to spojrzyj na moj temat, moze i tam bedziesz mial szanse pokazac cos interesujacego. Ja sie Chin nie boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wisnia_Daniel napisał(-a):

O, ciekawe rzeczy piszesz. O szafirze w tym budzenie nawet nie myslalem, a tez szukam takiego stylu, tylko totalnie sie nie znam na ryzu. Jak masz chec, to spojrzyj na moj temat, moze i tam bedziesz mial szanse pokazac cos interesujacego. Ja sie Chin nie boje.

Podaj linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

z tym prestiżem to miałem bardziej na myśli, że nie muszę szukać Hamiltona czy innych Tissotów a zadowole się orientem, seiko, bulovą czy jakimiś właśnie ciekawymi zagranicznymi. Ale... chińskie produkcje średnio mnie interesują. Za 300-400zł mógłbym sobie zamówić ale nie za tysiaka

Ale dzięki, bardzo ciekawy

 

Myślę, że oceniając chińskie zegarki opierałeś się na potocznych opiniach określających chińskie wyroby.  Z zegarkami jest nieco inaczej. Obecnie przewaga jakościowa firm które wymieniłeś Seiko, Orient, Bulowa nad wyrobami chińskimi już nie jest taka oczywista. Co prawda chińska produkcja skupia się na produkcji zegarków w dużej mierze opartej o wtórnym wzornictwie (szczególnie drogich rozpoznawalnych zegarków) jednak jakości wykonania niewiele można zarzucić (na forum znajdziesz wiwlw tematów w których Seiko wwypadało słabibw porównaniu do swojego chińskiego homara) nie wspominając o materiałach ‐ w chińskich szafir jest raczej standardem nawet wypukły a i użytym  machanizmom ciężko coś zarzucić najczęściej NH35 czy PT5000. Nie twierdzę, że Seiko, Orient czy Bulowa to zły wybór, ale chińczyk w podobnej kwocie na pewno nie będzie gorszy jakościowo 😉. I żeby nie było ot, to ja poleciłbym Orienta Bambino Small Second w szampańskim kolorze (na żywo robi jeszcze większe wrażenie) 

 

Z chińczyków natomiast ten https://pl.aliexpress.com/item/4001053227921.html

spacer.png

Edytowane przez ICE
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ICE napisał(-a):

 

Myślę, że oceniając chińskie zegarki opierałeś się na potocznych opiniach określających chińskie wyroby.  Z zegarkami jest nieco inaczej. Obecnie przewaga jakościowa firm które wymieniłeś Seiko, Orient, Bulowa nad wyrobami chińskimi już nie jest taka oczywista. Co prawda chińska produkcja skupia się na produkcji zegarków w dużej mierze opartej o wtórnym wzornictwie (szczególnie drogich rozpoznawalnych zegarków) jednak jakości wykonania niewiele można zarzucić (na forum znajdziesz wiwlw tematów w których Seiko wwypadało słabibw porównaniu do swojego chińskiego homara) nie wspominając o materiałach ‐ w chińskich szafir jest raczej standardem nawet wypukły a i użytym  machanizmom ciężko coś zarzucić najczęściej NH35 czy PT5000. Nie twierdzę, że Seiko, Orient czy Bulowa to zły wybór, ale chińczyk w podobnej kwocie na pewno nie będzie gorszy jakościowo 😉. I żeby nie było ot, to ja poleciłbym Orienta Bambino Small Second w szampańskim kolorze (na żywo robi jeszcze większe wrażenie) 

 

Szampański Orient Bambino? Popieram. Proszę bardzo. ;) 

 

 

20230318_081456.jpg

 

20230701_082547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, andrzejp1242 napisał(-a):

 

O Panie kolego... No tos mi ćwieka zabił po całości. Zamówiłem na alle do przymiarki z opcją zostawienia zeppelina, ale ten jest bardzo fajny.

Ale... Mam Seiko podobnego na słonecznym granatowym szlifie. Z białymi arabskimi cyframi (podobna bardzo czcionka) i z szafirem. Do tego citka rowiez niebieskiego. Za dużo będzie... ;)

Ale super, czarny właśnie wypala mi się na siatkówce 

 

Tak mam, nie chce powtarzać wzoru, bo już mam niekiedy problem czy Kronaby czy Citek :D

 

IMG_20230628_221855934.thumb.jpg.b5cfa98c8b60f6fdd1dd76bb7588f462.jpg

 

No i Surfboard beżowy.

 

A taki Zeppelin7134-2  leci. 41/9mm z wypukłym K1, 50M, Ronda 6004D. Wygląda... Tak jak powinien.

 

spacer.png

 

 

Edit

Kupiłem jeszcze to. Odroczona płatność. Nie mogłem przepuścić aby nie zobaczyć.

40/7,5mm z wypukłym szafirem, 50m.

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Quartz za 890zl :)

 

aerowatch-les-grandes-classiques-quartz-

 

Edit

I już wiem, dlaczego aż tak mi się spodobał.... No cóż. Znani wzorują się na znanych...

 

Screenshot_20230814-004614.thumb.png.4bc5fb44c9d7392df98a964436857636.png

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być kwarc, to może Circula. Mieści się w budżecie i jest w stylu retro.

 

https://circulawatches.com/elegante-uhren/

 

obraz.thumb.png.bccc33583cd6dab4594e85f2aa36adf0.png

 

albo Timex Marlin. Chyba jeden z najtańszych automatów w stylu retro i z wypukłym szkłem.

 

obraz.png.276f5119c4ed3ef737f4730decb3ff90.png

 

Możesz też zerknąć na zegarki Vapaus Veli. Zegarki już trochę droższe, ale z pięknym, mocno wypukłym szafirem. W środku szwajcarski mechanizm z naciągiem ręcznym i to w wersji Elabore. Co jakiś czas mają obniżki o 20%. Jak się zapiszesz do newsletter, to dadzą Ci znać o wyprzedaży. Może jak z nimi pokorespondujesz to dadzą Ci rabat bez czekania na wyprzedaż.

 

https://vapaus.co/collections/veli

 

obraz.thumb.png.da5bb2a0a25521beb559be70e648d6ad.png

 

obraz.thumb.png.4ca060594a77c5f9f9816460469fb372.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne propozycje. Przyjrzę im się dokładnie.

 

Dziś dotarł zeppelin. I wszystko jest ok, gdyby nie to, że jest... Taki nijaki mimo bardzo atrakcyjnego wyglądu. Nie zaiskrzyło. Wraca.

Aha. Sekundnik nie trafia w indeksy na subtarczy :( wali w środek. Bulova umie.

 

428383989_IMG_20230816_1650400462.thumb.jpg.0ea9b7a0b597de14dafbd556eee6329d.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2023 o 22:04, Petru23 napisał(-a):

 

O Panie kolego... No tos mi ćwieka zabił po całości. Zamówiłem na alle do przymiarki z opcją zostawienia zeppelina, ale ten jest bardzo fajny.

Ale... Mam Seiko podobnego na słonecznym granatowym szlifie. Z białymi arabskimi cyframi (podobna bardzo czcionka) i z szafirem. Do tego citka rowiez niebieskiego. Za dużo będzie... ;)

Ale super, czarny właśnie wypala mi się na siatkówce 

 

Tak mam, nie chce powtarzać wzoru, bo już mam niekiedy problem czy Kronaby czy Citek :D

 

IMG_20230628_221855934.thumb.jpg.b5cfa98c8b60f6fdd1dd76bb7588f462.jpg

 

No i Surfboard beżowy.

 

A taki Zeppelin7134-2  leci. 41/9mm z wypukłym K1, 50M, Ronda 6004D. Wygląda... Tak jak powinien.

 

spacer.png

 

 

Edit

Kupiłem jeszcze to. Odroczona płatność. Nie mogłem przepuścić aby nie zobaczyć.

40/7,5mm z wypukłym szafirem, 50m.

 

Aerowatch Les Grandes Classiques Quartz za 890zl :)

 

aerowatch-les-grandes-classiques-quartz-

 

Edit

I już wiem, dlaczego aż tak mi się spodobał.... No cóż. Znani wzorują się na znanych...

 

Screenshot_20230814-004614.thumb.png.4bc5fb44c9d7392df98a964436857636.png

Panie Kolego Aerowatche w tej cenie gdzie uświadczyłeś ?


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pajak80 napisał(-a):

Panie Kolego Aerowatche w tej cenie gdzie uświadczyłeś ?

E-zegarek. Znalazłem na stronie aero listę dystrybutorów. Zadzwonić do nich i dogadać się o zniżkę. Mało kto się tymi zegarkami interesuje i im nie schodzą.

Super kontakt, nawet dzwonili z informacjami o wysyłce itp. Pogdałem sobie nawet miło z Panią o marce i ich zegarkach. 

 

Screenshot_20230817-222213.thumb.png.e9bdf97254a817f6d354521ac26b5861.png

https://e-zegarek.pl/zegarki-aerowatch/aerowatch-les-grandes-classiques-quartz-A-42972-AA-04.html

 

Jest niesamowity. Aż się zastanawiam, czy aż taki jest mi potrzebny :) czuć jakość, jestem nim zachwycony. Nie spotkałem się z czymś takim w cenie do 1000zl a i drożej nie kojarzę.

IMG_20230817_134657629.thumb.jpg.38f662f5f40c5ab8c73fa7c47df74df3.jpg

 

 

Jest za 900zl taki bajerant jeszcze

 

zegarek-24962-AA02.thumb.jpg.edf47522065b37120654c7eec48f3539.jpg

 

https://odczasudoczasu.pl/p/aerowatch-les-grandes-classiques-24962-aa02-2/

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka

 

Na allegro jest do kupienia majtek dosyć interesujący. 160zl, jutro powinien przyjść. Ciekawość wygrała z rozsądkiem. 40/9mmScreenshot_20230821-224239.thumb.png.15a8acbc183252f6766b9f3b534e513b.png

 

Screenshot_20230821-200529.thumb.png.2138711d86f06d580a3027465b5cbcb1.png

 

 

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.