Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kozaq00

Konto bankowe - jakie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Konta Junior działają świetnie w mBanku, polecam -obie moje pociechy korzystają, wszystko za darmo.
Co do walut, to mialem problemy a potem opory z założeniem Revolut i trochę spontanicznie, skorzystałem z podobnej usługi Cinkciarza. Polecam z czystym sumieniem, korzystaliśmy z córką w Hiszpani, Czechach, Portugalii, działa bez zarzutu a w razie kłopotów -obsługa w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Chyba musi być osobą dorosłą. Ale większość banków ma tzw. konta Junior i one są bezpłatne. Mój syn ma coś takiego i raz na ruski rok mu tam wpływa coś w złotówkach; do tego ma kartę debetową. Operacji żadnych nie wykonuje i bank nic za to nie pobiera; ba, ma tam nawet konta walutowe za free. A jeśli bank gdzie masz konto będzie chciał jakieś opłaty za konto dla dziecka pobierać, to otwórz sobie podstawowe konto Revolut, w nim otwórz córce konto konto zwane <18 i dostaniesz do niego kartę - wszystko za darmo. Pod Revoluta podpinasz swoją kartę debetową i zasilasz dziecku konto w 3 sekundy. Są tam oczywiście pewne miesięczne limity co do darmowej wypłaty w bankomatach, ale wystarczy. Zwróć tylko uwagę czy twój bank nie pobiera opłat za zasilenie konta Revolut - dla polskich banków to konkurencja i jej nie lubią. Czytałem jednak, że jak się zasila przez Apple/Goole pay w aplikacji, to jest to darmowe. Widzisz wszystkie operacje dziecka, za każdym razem gdy gdzieś płaci dostaniesz info ze wskazaniem miejsca na mapie, gdzie transakcja miała miejsce. 

A ja gdzieś czytałem, że orzeczono, iż nielegalna jest odmowa założenia podstawowego konta osobie poniżej 18 lat. Rozumiem, że za podstawowego Revoluta też nie będą mi pobierać opłat? Bo raczej żadnych ruchów tam nie zamierzam wykonywać :) 

 

Edytowane przez Matti
...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank jest pewnie super dopóki Ci przez przypadek nie przypiszą cudzego zadłużenia w kwocie 2 mln PLN, ja im nie ufam od czasów słynnych testów na produkcji i esemesów do Klientów o treści "ęąść"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Matti napisał(-a):

A ja gdzieś czytałem, że orzeczono, iż nielegalna jest odmowa założenia podstawowego konta osobie poniżej 18 lat. Rozumiem, że za podstawowego Revoluta też nie będą mi pobierać opłat? Bo raczej żadnych ruchów tam nie zamierzam wykonywać :) 

 

Podstawowy Revolut jest za darmo. Co do wymiany walut w Europie, to moim zdaniem wystarczą rachunki walutowe w polskich bankach - większość oferuje konta w euro , koronach czeskich czy szwedzkich itp. Mnie Revolut przydaje się najbardziej poza Europą, gdy jetem w bardziej egzotycznych miejscach i chcę płacić bezpośrednio w lokalnej walucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Admof napisał(-a):

mBank jest pewnie super dopóki Ci przez przypadek nie przypiszą cudzego zadłużenia w kwocie 2 mln PLN, ja im nie ufam od czasów słynnych testów na produkcji i esemesów do Klientów o treści "ęąść"

 

Jeżeli przez jeden "przypadek" od razu uważasz bank (bardzo dobry zresztą) za najgorszy i skreślasz na zawsze to gratuluję...oby Ciebie tak nie rozliczał nigdy przełożony w Twojej pracy ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank może i dobry, szkoda tylko, że pieniądze Niemce "trzymają" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Matti napisał(-a):

Bank może i dobry, szkoda tylko, że pieniądze Niemce "trzymają" 🙂

Nie idźmy w tą stronę, proszę was bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, beniowski napisał(-a):

W związku z faktem, że Revolut to bank, ale zarejestrowany na Litwie, aby się ew. nie użerać z nimi w razie jakichś problemów, trzymam tam tylko tyle pieniędzy, ile aktualnie mam wydać. Mój bank pozwala mi robić nieograniczone zasilenia konta Revolut, często więc robię takich zasileń naprawdę dziesiątki miesięcznie. Do tego, wydali mi kartę Pro (jako samozatrudnionemu) i za każdą transakcję zwracają mi 0,6%. Ja sporo wydaję, więc zwrot co miesiąc mam całkiem przyzwoity; właściwie to dodatkowe pieniądze za nic. Jeśli chodzi o obsługę konta, to kilka razy coś z nimi wyjaśniałem - zawsze było szybko i bez problemów.

Skoro masz kartę Pro to masz i priorytetową pomoc obsługi klienta. Z darmowym kontem człowiek użera się z botami. Ewentualna konsultacja z pracownikiem wiąże się z długim czasem oczekiwania gdyż płatne konta mają pierwszeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Rebrov napisał(-a):

Skoro masz kartę Pro to masz i priorytetową pomoc obsługi klienta. Z darmowym kontem człowiek użera się z botami. Ewentualna konsultacja z pracownikiem wiąże się z długim czasem oczekiwania gdyż płatne konta mają pierwszeństwo.

Jak miałem podstawowe, to też było do odgarnięcia. Zresztą, jeśli taktować Revolut jako portmonetkę tylko do przelewania środków i płacenia kartą, jakiego rodzaju problemy mogą mieć miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę od tematu /a może wydzieli się nowy kto wie?/: co do płatności za granicą korzystam tylko z gotówki, mam zawsze euro, dolary, kiedyś Kuny ;) wiem, że karta z konta przekorzystnego PEKAO SA ma transakcje bez opłaty za przewalutowanie, ale nie chciało mi się konta specjalnie zakładać. Dlatego za granicą 99,9% transakcji to gotówka - karta w wyjątkowo awaryjnych sytuacjach. A dobra - jedyne Państwo gdzie naprawdę dużo kartą płaciłem to Czechy bo nawet z mbanku wychodziło prawie tak samo jak z kantoru :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam ING i polecam  aplikacja jest bardzo intuicyjna, można wystawiać faktury i wysyłać bezpośrednio do klientów. Jeśli chodzi o płatności internetowe, to ja mam oddzielne konto na tpayu z podpietym numerem rachunku, wszystko działa i chyba nie zależy to od banku.

Jeśli planowalibyście w firmie wprowadzić terminal do płatności bezgotówkowych najlepiej wejść na stronę:

https://polskabezgotowkowa.pl/

Nowe firmy mają możliwość uzyskania terminalu za darmo.

 

Edytowane przez houdini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.