Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziomek1988

Omega Globemaster + SMP vs Rolex Explorer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
 

Mam do zagospodarowania pewną sumę pieniędzy i mam dylemat. Stać mnie będzie na zakup Globemastera + SMP w wersji Bonda lub z ceramiką lub zakup Explorera (tu pewna suma zostanie ale już nie dokupię nic sensownego).

 

Ehhh dylemat. Miałem już różne omegi, miałem op, moim zdaniem jakościowo porównywalne zegarki.

 

W Globie kusi mnie kształt tarczy, karbowany bezel (od razu dodam że DJ odpada przez cyklopa) oraz fakt, że będę mógł dokupić jeszcze na zmianę bardziej sportowy zegarek. 

Na minus, obawiam się, że to co jest plusem a więc tarcza i bezel mogą mi się szybko znudzić.

 

Za ex z kolei to, że to ponadczasowa ikona i jest tak do bólu nudny, że się nie znudzi 😁

Na minus fakt, że w firmie będą krzywo patrzeć że mam rolexa i to, że będzie to jedyny zegarek.

 

Jakieś rady? 🤔IMG_3042.thumb.jpeg.98cd9583fc8a7ec24756372f71c63f1c.jpegIMG_3041.thumb.jpeg.a1055c34e5e54ae4b58c6912272670a3.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wersją EXa? Czy Globe ma jakąś szybką regulację na zapięciu? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Która wersją EXa? Czy Globe ma jakąś szybką regulację na zapięciu? 

 

Ex36 lub 39 ten nowszy 20/21r, w wersji z lumą w cyfrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39mm Ex jest trochę plackowaty, ale przez to bardzo wygodny. Ja postawiłbym na Rolexa. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozważasz ex, to ja zdecydowanie polecam MK2 - z lumą na 3,6,9.

Ja lubię mieć mało zegarków, więc wybrałbym ex (ale mk2), ale Globe to świetny zegarek i razem z SMP daje zestaw.

Dla mnie Ex jest wygodniejszy, ale Globe ma datę i fajną lunetę.

Exa w razie w będzie łatwiej sprzedać niż Globe+SMP. 

 

 

Kiedyś cyklop też mi przeszkadzał - nawet rozważałem zakup SD i usunięcie lupki.... 

Teraz mam lupką w Ballu i muszę przyznać, że jest ok. 

Więc moja sugestia - nie skreślaj dj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś Globe? Bo ma specyficznie wyprofilowaną kopertę, która nie na każdej ręce fajnie się układa.

Co do drugiego zegarka, jeśli chcesz „spokojniejszy”, wybierz Ex bo to dobry wybór (tylko mkII, z lumą na cyfrach), jeśli trochę więcej „blingu” - SMP. Oba to będą dobre wybory przy czym przy Omedze zostanie Ci jeszcze ładnych parę zł z budżetu


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słabość do Globe i szedłbym w tą stronę ale jak już koledzy pisali trzeba mierzyć.

Jeśli zdecydujesz się na Rolexa to powinno ci zostać na Union Glashutte Noramis Datum Sport.

Moim zdaniem nie ustępuje Omedze SMPc i będziesz mieć dwa fajne zegarki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globemaster rządzi - moim zdaniem najfajniejsza Omega ze wszystkich obecnie produkowanych.

 

Czym Explorer miałby ją pokonać? Postrzeganiem marki, owszem. A poza tym? Ma fajniejszą kopertę? Nie. Ciekawszą tarczę czy wskazówki? Absolutnie nie - tarcza trywialna, wskazówki przekombinowane i dla mnie okropne. Milgauss ma fajne, ale nie Explorer. To może ma Ex trakcyjniejszą wizualnie lunetę niż Omega? Również nie. Dokładność chodu METAS także jest na korzyść Omegi. Nawet bransoleta i szafir są w Globie atrakcyjniejsze, bo wypukłe.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot 48 |  Ticino Pilot 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Ja mam słabość do Globe i szedłbym w tą stronę ale jak już koledzy pisali trzeba mierzyć.

Jeśli zdecydujesz się na Rolexa to powinno ci zostać na Union Glashutte Noramis Datum Sport.

Moim zdaniem nie ustępuje Omedze SMPc i będziesz mieć dwa fajne zegarki :)

 

Niestety są chyba tylko wersje 42mm a dla mnie to za dużo. O smp myślałem Bondzie albo ceramice 41mm :) 

Teraz mam jeszcze speeda Racing ale za dużo komplikacji na tarczy i idzie na sprzedaż 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Dirty Harry napisał(-a):

Globemaster rządzi - moim zdaniem najfajniejsza Omega ze wszystkich obecnie produkowanych.

 

Czym Explorer miałby ją pokonać? Postrzeganiem marki, owszem. A poza tym? Ma fajniejszą kopertę? Nie. Ciekawszą tarczę czy wskazówki? Absolutnie nie - tarcza trywialna, wskazówki przekombinowane i dla mnie okropne. Milgauss ma fajne, ale nie Explorer. To może ma Ex trakcyjniejszą wizualnie lunetę niż Omega? Również nie. Dokładność chodu METAS także jest na korzyść Omegi. Nawet bransoleta i szafir są w Globie atrakcyjniejsze, bo wypukłe.

Zgadzam się, że GM jest obecnie najfajniejszą Omegą, przynajmniej wśrod tych "finansowo dostępnych". 

Mierzyłem GM i rozważałem zamiast ex39 i odłożyłem - dla mnie zbyt świecący, za duży (nadgarstek 16,8) i dużo mniej wygodny niż ex. Ale nie wykluczam, że kiedyś go kupię, ale nie zamiast exa (bo dla mnie ex wygrywa), ale obok. 

Edit - mierzyłem wersję 39mm, więc teoretycznie taka samą, jak mój ex - wizualnie była większa i grubsza. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ziomek1988 napisał(-a):

Niestety są chyba tylko wersje 42mm a dla mnie to za dużo. O smp myślałem Bondzie albo ceramice 41mm :) 

Teraz mam jeszcze speeda Racing ale za dużo komplikacji na tarczy i idzie na sprzedaż 


41 rozmiarowo była idealna, 47 L2L bodajże. Union ma 48-49.

To Serica 5303, jeszcze taniej, COSC i klatka antymagnetyczna :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Zgadzam się, że GM jest obecnie najfajniejszą Omegą, przynajmniej wśrod tych "finansowo dostępnych". 

Mierzyłem GM i rozważałem zamiast ex39 i odłożyłem - dla mnie zbyt świecący, za duży (nadgarstek 16,8) i dużo mniej wygodny niż ex. Ale nie wykluczam, że kiedyś go kupię, ale nie zamiast exa (bo dla mnie ex wygrywa), ale obok. 

Edit - mierzyłem wersję 39mm, więc teoretycznie taka samą, jak mój ex - wizualnie była większa i grubsza. 

 

Finalnie stanęło na Ex39 MK2 :) Nadgarstek mam jak Twój, kupić chciałem w ciemno więc w sumie chyba dobrze wyszło.

 

Przynajmniej będę miał motywację, żeby dokupić coś do kompletu :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ziomek1988 napisał(-a):

 

Finalnie stanęło na Ex39 MK2 :) Nadgarstek mam jak Twój, kupić chciałem w ciemno więc w sumie chyba dobrze wyszło.

 

Przynajmniej będę miał motywację, żeby dokupić coś do kompletu :D 

 

Będziesz zadowolony - u mnie ex to najczęściej noszony zegarek. 

Czekamy na foto.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będziesz zadowolony - u mnie ex to najczęściej noszony zegarek. 
Czekamy na foto.
 
Najczęściej noszony, ale chyba najrzadziej pokazywany tutaj :) ja Ciebie najbardziej kojarzę z ballem i langustą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, alleck napisał(-a):

Najczęściej noszony, ale chyba najrzadziej pokazywany tutaj :) ja Ciebie najbardziej kojarzę z ballem i langustą

Wszyscy wiedzą jak ex wygląda, więc nie chcę nudzić... 🙂

U mnie ex ma 65%, ball 30%, a lange + 300m + pan afrika w sumie 5%. Zenitha ani Moona nie założyłem ani razu, więc zenek i PA pewnie pójdą do ludzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę długo wszystko szło ale jest 🤩

 

Muszę się przyzwyczaić bo po noszeniu Tudora BB36 i AT 38.5 ten wydaje mi się patelnią 😁

IMG_3267.jpeg

IMG_3266.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Dobry wybór.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.