Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
q-one

Używany zegarek do 5.000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów

Forum częściej czytam, niż się udzielam. Mam już kilka zegarków, ale naszła mnie chęć kupić coś nowego.

W tej chwili mam Bulova Sport, dużą Bulova Precisionist, Orient Mako XL i Citizena SkyHawk (w trakcie sprzedaży).

 

Potrzebuje porady w której marce szukać, mój zegarek idealny to Rolex Sea Dweller 43, niestety portfel jest innego zdania.

Budżet na poziomie 4.000-5.000zł, raczej coś używanego, 42mm to absolutne minimum, chętniej 43mm, 44mm, ale komponującego się z koszulą. Bransoleta lub czarny pasek, mechanizm bez znaczenia, raczej prosty klasyczny design, diver miło widziany.

 

Celuję w: Maurice Lacroix, Longines, Tag Heuer i Oris.

Raczej skłaniam się ku najbardziej prestiżowej marce w założonym budżecie niż na szczegółach mechanizmu.

Podpowiedzcie w którą stronę iść, albo zaproponujcie coś innego. Jeśli ktoś z Klubowiczów ma coś fajnego do zaoferowania, jestem otwarty na propozycje, ponieważ przeglądając popularne portale z ofertami, mam wrażenie że połowa z oferowanych tam zegarków jest niewiadomego pochodzenia.

Edytowane przez q-one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mechanizm bez różnicy i może być kwarcowy, to nie musi być używany. Budżetu wystarczy na przykład na nowego, kwarcowego Hydroconquesta. Rozmiar słuszny bo 44mm. Marka porządna. Cenę spokojnie zbijesz poniżej 5 kPLN (-20% od ceny z metki powinno być spokojnie w zasięgu)

 

obraz.png.aeeb732c69552dbc09ac8ffd4e2362dd.png

 

Może być też zwykły Conquest w kwarcu w rozmiarze 43mm. WR300 - lepszy niż w wielu diverach.

 

obraz.png.b11118cf2f2adfa457bfc563b061367e.png

 

Albo jeszcze ostatki Conquesta V.H.P. z wyjątkowo punktualnym mechanizmem kwarcowym V.H.P. Rozmiar 43mm.

Conquesta V.H.P Longines już nie produkuje, ale jeszcze jakieś ostanie sztuki można chyba w internecie znaleźć.

 

obraz.thumb.png.98e4355587adbd4af55168d5b63844d0.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo fajna sugestia. HydroConquest trafia do mnie.

A jak się ma renoma i klasa Longines vs Oris? Bez podziału na konkretne modele, jako marka do marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to bardzo porównywalne marki. Longines bardziej rozpoznawalny niż Oris.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines jest dużo bardziej rozpoznawalną marką na świecie niż Oris. Longines to marka globalna a Oris to jednak brand popularny raczej wśród miłośników tematu niż wśród szerokich rzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście polował na Doxe 300. Używana jest do wyrwania w tych pieniądzach. 

image.thumb.png.9e2caac63392f5610218bf766a1150f1.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2023 o 20:58, evilym napisał(-a):

Ja bym osobiście polował na Doxe 300. Używana jest do wyrwania w tych pieniądzach. 

image.thumb.png.9e2caac63392f5610218bf766a1150f1.png

 

Raczej nie, ale dzięki.

 

Skyhawka sprzedany, miejsce się zwolniło. Na chwilę obecną jedynie wspomniane Longines'y biorę pod uwagę, ale muszę obejrzeć je na żywo. 

Edytowane przez q-one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwań ciąg dalszy, jak to bywa budżet zrobił się elastyczny.

Oris Aquis - kształt koperty sprawia że zegarek wydaje się mniejszy niż jest, po przymiarce odrzuciłem.

Longines Hydroconquest L3.840.4.96.6 jednak kwarc nie.

Praktycznie byłem zdecydowany na Longines Hydroconquest L3.782.4.56.6 43mm, bo w Timeless w Gdyni dostałem bardzo dobrą ceną, jednak po przymierzeniu nie poczułem chemii do niego i znikł na moim nadgarstku.

Dostałem też fajną cenę na starszy model Hydroconquest L3.841.4.56.6 44mm, ale na tarczy dużo się dzieje. Mimo to rozważam.

Przymierzyłem też różne TAGi i żaden jakoś mnie nie zauroczył.

Sugestie z Longines były trafione, więc może kolejny pomysł, na masywny 43mm lub 44mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupiony. Po poszukiwaniach, przymiarkach i obfitej lekturze, wybór padł na Longines Conquest VHP, ale mino kilku ofert w sklepach, wszystkie były niedostępne, więc kupiłem Longines Conquest 43mm z czarną tarczą. Pełna klasyka. Przesyłka w drodze.

Ale z racji wymiany kolekcji, kolejny już chodzi po głowie.

Dzięki za pomoc i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, q-one napisał(-a):

Zegarek kupiony. Po poszukiwaniach, przymiarkach i obfitej lekturze, wybór padł na Longines Conquest VHP, ale mino kilku ofert w sklepach, wszystkie były niedostępne, więc kupiłem Longines Conquest 43mm z czarną tarczą. Pełna klasyka. Przesyłka w drodze.

Ale z racji wymiany kolekcji, kolejny już chodzi po głowie.

Dzięki za pomoc i sugestie.

Co planujesz kupić w dalszej kolejności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Bulova, uważam że to bardzo niedoceniana marka, a od zawsze chciałem mieć Lunar Pilot, więc po sprzedaży kolejnego zegarka celuję w Moonwatcha, ale przyznaję że gubię się w referencjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie grono.

Ostatnio dostałem bardzo fajnie wskazówki, więc kolejny raz przychodzę po radę.

Longines którego kupiłem, jest fajny, ale nie wiem czy nie pójdzie pod młotek i jednak chce mi się czegoś w stylistyce/charakterze divera.

 

Na oku mam dwa zegarki, stylem wizualnie podobne, wielkość ta sama:

1.TAG Heuer Formula 1 Date Calibre 5 WAZ2011.BA0842

2. Certina DS Action Diver Powermatic 80 Titanium Ceramic C032.607.44.051.00 

 

Czytałem forum i padło gdzieś stwierdzenie, że ten Tag to „najtańszy paździerz”, a z kolei czy Certina w Titanium jest tak bardzo „matowa” jak wygląda?

Obydwa używane, świeże i w pełnym pakiecie. Różnica w cenie praktycznie dwukrotna, Tag droższy.

Co wybrać?

 

PS. Bulova Lunar Pilot, na razie pozostaje króliczkiem do gonienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 12.01.2024 o 17:38, q-one napisał(-a):

Jestem fanem Bulova, uważam że to bardzo niedoceniana marka, a od zawsze chciałem mieć Lunar Pilot, więc po sprzedaży kolejnego zegarka celuję w Moonwatcha, ale przyznaję że gubię się w referencjach

 

Aktualnie masz w promocji pięknego Sinatrę za 2200 

977542709_bulova-frank-sinatra-96b360-12004468(2).thumb.jpg.7c92d71e00961fcda30d0b32f59c78f5.jpg

 

Też lubię bulove. Jak szukasz fajnego nurka od nich to polecam Surfboard. Na Promocji aktualnie granatowy.

 

 

BULOVA_CHRONOGRAPH_A_QUARTZ_5.jpg

 

Lunar na promocji teraz 1860zl

 

Screenshot_20240324-194514.thumb.png.eeef6ca5632713bbcbed573924d79318.png

 

https://www.watchshop.pl/zegarki/bulova/meski/96a225

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, q-one napisał(-a):

Co wybrać?

Wybierz ten zegarek, który TOBIE najbardziej się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Petru23 napisał(-a):

 

Aktualnie masz w promocji pięknego Sinatrę za 2200 

977542709_bulova-frank-sinatra-96b360-12004468(2).thumb.jpg.7c92d71e00961fcda30d0b32f59c78f5.jpg

 

Też lubię bulove. Jak szukasz fajnego nurka od nich to polecam Surfboard. Na Promocji aktualnie granatowy.

 

 

BULOVA_CHRONOGRAPH_A_QUARTZ_5.jpg

 

Lunar na promocji teraz 1860zl

 

Screenshot_20240324-194514.thumb.png.eeef6ca5632713bbcbed573924d79318.png

 

https://www.watchshop.pl/zegarki/bulova/meski/96a225

 

 

Bulova Sinatra – super, ale 40mm, więc odpada.

Pisząc o Bulova Moonwatch i referencjach miałem na myśli wersję na bransolecie więc 96K111 albo 96B258, raczej ze wskazaniem na pierwszy.

2 godziny temu, nav napisał(-a):

Wybierz ten zegarek, który TOBIE najbardziej się podoba.

 

Super. Dzięki. Mam kupić obydwa?

Pytając który wybrać liczyłem na odpowiedz czy warto dopłacać drugie tyle do TAGa, bo jak ktoś na forum napisał "ten Tag (calibre 5) to „najtańszy paździerz”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.