Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
marekvegas

Zegarek do garnituru max 30k.

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu szukam zegarka do garniaka. W tym roku szykuje mi się kilka dużych rodzinnych imprez na które będę musiał założyć garnitur. Mam już swój typ, ale być może coś przegapiłem i chciałbym Was poprosić o pomoc.

Jest kilka założeń które muszą być spełnione:

1. Mechanizm manual lub automat

2. Ceniona manufaktura szwajcarska

3. Czym cieńszy tym lepiej, ale max 8mm.

4. Średnica bez koronki 38-40 mm.

5. Centralny sekundnik i data

6. Tarcza jasna, srebrna lub biała

7. Bez dodatkowych udziwnień na tarczy

8. Koperta okrągła ze stali, żadne złoto

9. Może być używka, ale w stanie idealnym z papierami i pudełkiem ( zakup na Chrono)

10. Budżet max 30k.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale wydaje mi się, że jeśli ma być elegancko i do garnituru to właśnie złoto (białe złoto), tylko czy 30k wystarczy?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Budżet MAX 30k - takie jest założenie autora.$9,5 x 4 = cirkaabout 38k.

+ cło i podatki wyjdzie więcej.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwsze o czym pomyślałem - używane Jaeger LeCoultre kolekcja Master Control.  Szczególnie modele Hometime albo Date lub Reserve De Marche. Myślę że w tym budżecie okolice 30 k, Full Seta powinno się wyrwać w UE na chrono24. 

Koperty 39 mm, stalowe. Tarcze szaro srebrne, wyglądają jak szkicowane miękkim ołówkiem. Lunety polerowane, skórzany pasek. Styl klasyczny i klasa manufaktury. :) 

 

Może też w tym budżecie IWC Portofino? w stali 40 mm, centralna sekunda, jasna tarcza, skóra. Ponadczasowa klasyka i minimalizm. Nowe w budżecie

:) 

 

I jeszcze rozważyłbym Omegę De Ville Prestige koperta stal polerka 40 mm, indeksy srebrne lub złote, jasno szara tarcza.  Tutaj też spokojnie nowy w budżecie się zmieścisz. :) 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, SPS napisał(-a):

Pierwsze o czym pomyślałem - używane Jaeger LeCoultre kolekcja Master Control.  Szczególnie modele Hometime albo Date lub Reserve De Marche. Myślę że w tym budżecie okolice 30 k, Full Seta powinno się wyrwać w UE na chrono24. 

Koperty 39 mm, stalowe. Tarcze szaro srebrne, wyglądają jak szkicowane miękkim ołówkiem. Lunety polerowane, skórzany pasek. Styl klasyczny i klasa manufaktury. :) 

 

Może też w tym budżecie IWC Portofino? w stali 40 mm, centralna sekunda, jasna tarcza, skóra. Ponadczasowa klasyka i minimalizm. Nowe w budżecie

:) 

 

I jeszcze rozważyłbym Omegę De Ville Prestige koperta stal polerka 40 mm, indeksy srebrne lub złote, jasno szara tarcza.  Tutaj też spokojnie nowy w budżecie się zmieścisz. :) 

 

Właśnie przypomniałeś mi o jednym zegarku.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Réserve de Marche Q1378420 na chrono24 widziałem w budżecie całkiem niedawno, jak szukałem wzorca dla aliexpressowego zegarka.

Jeśli taki układ tarczy wpisuje się estetykę...

 

Tu był za 32,7

https://rarist.pl/jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-reserve-de-marche-q1378420.html

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petru23 napisał(-a):

 

Właśnie przypomniałeś mi o jednym zegarku.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Réserve de Marche Q1378420 na chrono24 widziałem w budżecie całkiem niedawno, jak szukałem wzorca dla aliexpressowego zegarka.

Jeśli taki układ tarczy wpisuje się estetykę...

 

Tu był za 32,7

https://rarist.pl/jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-reserve-de-marche-q1378420.html

 

 

Bez dodatkowych udziwnień na tarczy.

Świetna propozycja... 🤦🤦


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, mkoch napisał(-a):

Bez dodatkowych udziwnień na tarczy.

Świetna propozycja... 🤦🤦

 

Zalezy co kto przez to rozumie. Mała sekunda i rezerwa nie jest dla mnie udziwnieniem. Ale ok, rozumiem i się poprawiam. Mam nadzieję...

 

40/8mm i chyba wszystkie inne wymagania spełnia (kolor indeksów nie był określony ;) ). Marka też chyba wlasciwa. Na chrono w okolicach 15tys za bdb stan bez śladów lub z niewidocznymi z papierologią i pudełkiem.

 

Z przykładowej oferty

 

Screenshot_20240320-173034.thumb.png.4bba2131c9f52dfbe653df7dd162030c.png

 

I render 

captain-central-second.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już @SPS pisał, JLC Master Ultra Thin to dobry kierunek. Jeżeli się przełamiesz i zaakceptujesz subsekundę, to możesz zerknąć też na te modele:

 

obraz.thumb.png.33970883600fcdd9f32bef4cbeb8fabd.png

 

obraz.thumb.png.994c9eb04035713192464b8158f80250.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Ze względu na grubość będę szukał JLC Master Ultra Thin Datę. Najbardziej mi się podoba i spełnia wszystkie moje wymagania (oprócz budżetu 😥). Może trzeba go będzie powiększyć. 

Edit. Jeszcze przyjrzę się IWC Portofino jest trochę grubszy ale....

 

 

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marekvegas napisał(-a):

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Ze względu na grubość będę szukał JLC Master Ultra Thin Datę. Najbardziej mi się podoba i spełnia wszystkie moje wymagania (oprócz budżetu 😥). Może trzeba go będzie powiększyć. 

Edit. Jeszcze przyjrzę się IWC Portofino jest trochę grubszy ale....

 

 

Że względu na grubość?

 

40/7 mm, w budżecie. Wymagania spełnia z tego co widzę.

 

 

 

https://www.chrono24.pl/chopard/chopard-168592-3001---luc-xp-automatic-silver-dial-mens-watch--id9429371.htm

Screenshot_20240323-214152.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, Petru23 napisał(-a):

Że względu na grubość?

 

40/7 mm, w budżecie. Wymagania spełnia z tego co widzę.

 

 

 

https://www.chrono24.pl/chopard/chopard-168592-3001---luc-xp-automatic-silver-dial-mens-watch--id9429371.htm

Screenshot_20240323-214152.png

Grubość nie tylko. Centralny sekundnik i data. JLC jest najcieńszy.

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.