Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyć rzadki modelattachicon.gif20160823_1847591.jpg

 

I co z takim zegarkiem robisz powiedz mi? Bo tutaj nic sie nie da chyba zrobic z kopertą... Jest porysowana. Chromowac nie mozna, nawet najlepiej, no bo jest czarna farba i napisy na bezelu... odmalowac tego nie odmalujesz - przynajmniej zachowujac napisy sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleruje szkło i do szafy <_<

 

No ja wlasnie chyba niedlugo bede miec ciekawy zegarek, ktorego rozmontuje i... oddam do blacharza samochodowego zeby dobral lakiej do pozostalosci tego co jest... taki mam plan - zobaczymy co z tego wyjdzie :) Tyle ze tam cyferek nie ma, tylko jednolity kolor.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubah to dosc rzadki Model BEACHBOY-a   do kolekcji. Kolega 50 CENT raczej nie przerabia swoich zegarkow na NOS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Model rzadki ze względu na bezel, jakby podwójny. Szkoda go do malowania, daruj mu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model rzadki ze względu na bezel, jakby podwójny. Szkoda go do malowania, daruj mu ;)

 

Ej no, a przeczytaliscie co napisalem? Powiedzialem ze w tym sie nie da ze wzgledu na napisy. Ale gdyby ich nie bylo, to czemu nie ?

 

Nie bardzo rozumiem tego "przerabiania na NOSy". Ja uwazam, ze nalezy zrobic wszystko co sie da, zeby zegarek byl maksymalnie odnowiony. Ale odnowiony, a nie zmieniony. Malownie tarczy od nowa jest wg. mnie niedopuszczalne, ale np. chromowanie koperty, jesli zrobione dobrze, zemu nie. O ile koperta byla chromowana, a nie np. pozlacana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Beachboy w bardzo dobrym stanie to rzadkość.

Zastanawiam się czy nie powinien mieć wewnętrznego pierścienia tak jak ten?

Zdjęcie z sieci.

post-60800-0-29673500-1471988390_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A jasne, że powinien. Tak się zafiksowałem tym "malowaniem", że o przesłonce miesięcy zapomniałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przechodzicie samych siebie. Śliczny ten BeachBoy. Miło śledzić wasz wątek. Musze z przykrością stwierdzić, że u nas w Delbanach takich rodzynków bardzo mało.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie trafil taki oto :) Tarcza w stanie idealnym, szkielko do wymiany, z tylu koperta w stanie zlym, ale z przodu znosna, moze bedzie chromowanie, zobaczymy.

To ten zegarek, odnosnie ktorego zastanawialem sie czy nie oddac bezela do lakiernika samochodowego ;) Oczywiscie po uprzednim zdarciu istniejacej farby. Zegarek jest piekny :)

Ale fatalnie sie to nakreca... ktos kiedys tak bardzo nie pomyslal przy projektowaniu...

post-83781-0-47436500-1472199849_thumb.jpg

post-83781-0-07050400-1472199858_thumb.jpg

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! No! 

Gościu  :) super nabytek! 

A do blacharza do pomalowania

oddaj nocnik jak poobijany. :P  :D  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! No! 

Gościu  :) super nabytek! 

A do blacharza do pomalowania

oddaj nocnik jak poobijany. :P  :D  

 

Blacharz, a dokladnie lakiernik, to po to zeby dobral lakier idealnie taki jak jest tutaj i nałozyl go perfekcyjnie.

Oszczyszczenie do metaoloplastyka - czlowieka, ktory na codzien zajmuje sie recznym wyrobem bizuterii metalowej. Ale to ewentualnie. Jeszcze nie zdecydowalem, bo nie wyglada to w realu zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny ten Skipper. A z tym lakiernikiem to na serio czy jaja sobie troche robisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny ten Skipper. A z tym lakiernikiem to na serio czy jaja sobie troche robisz ?

 

A dlaczego jaja? Koperty oddaje sie do chromowania - tez koperte trzeba najpierw oczyscic ze starej powloki - tak jak w moim pomysle. A potem nalozyc na koperte chrom - w procesie chemicznym. Co zlego w lakierowaniu identycznym lakierem jak ten ktory jest? No, moze nie lekiernik samochodowy ;) Tylko aerograf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co kupilem... Ja jestem troche w szoku bo prawde mowiac kupilem go "na handel" - pomyslalem sobie ze jak mi sie nie spodoba (zdjecia byly fatalne, a nie sposob bylo sie dogadac z wlascicielem o lepsze), to go sprzedam. Bo cena bylamalutka. Przyjechal i kurde... jestem w szoku. Wrzucam go do nietypowych, bo wg. mnie pomimo tego ze na pierwszy rzut oka to zwykly murzynek, to jest jednak nietypowy.

Zerknijcie... Zabawimy sie? ;) Co widzicie tu nietypowego? :) Bo ja kilka rzeczy...

 

Przykro mi za fatalne zdjecia z powodu fatalnego szkielka, ale balem sie go rozkrecac, bo mechanizm nie jest w dobrym stanie. Bardzo ciezko chodzi koronka, wyglada jakby go topili w wodzie morskiej... Poki nie dostanie go zegarmistrz - nie otwieram dalej poza dekielkiem.

 

post-83781-0-71541700-1473702694_thumb.jpg

post-83781-0-93341200-1473702699_thumb.jpg

post-83781-0-54945600-1473702705_thumb.jpg

post-83781-0-34030200-1473702709_thumb.jpg

post-83781-0-94077300-1473702712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punktacja:

50 CENT - 1 pkt. (sygnaturka na mechanizmie)

dadas1122 - 2 pkt (brak swiss na dekielku, ciekawe indeksy)

 

 

Punkty nie zaliczone ;)

dadas1122 - brak grota na sekundniku nie uwazam jednak za cos niezwyklego - byly przeciez takie Atlantiki.. czy to jednak cos niezwyklego?

 

 

Wciaz najdziwniejsze w moim odczuciu rzeczy nie zostaly znalezione.

Post bedzie aktualizowany iloscia punktow ;)

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-na deklu przy Antimagnetic nie ma napisu SWISS

-sekundnik bez grotu

-ciekawe indeksy - ale to chyba każdy widzi

 

-szkiełko chyba ktoś pumeksem potraktował ale to raczej nie jest powód do dumy.

 

P.S. ładna koronka, szkoda że powycierana


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-szkiełko chyba ktoś pumeksem potraktował ale to raczej nie jest powód do dumy.

 

P.S. ładna koronka, szkoda że powycierana

 

Szkielko oczywiscie do wymiany, jest w stanie fatalnym, ale tacza wyglada na nietknietą.. nie wiem, czy kogos zakopali w tym zegarku w soli, czy co... a z koronką to jest tak, ze ze jest tam pisane "A" (ktorego notabene samego w sobei tez nie zaliczam do czegos niezwyklego - taka kornka bywala), zobaczylem dopiero po zrobieniu zdjecie... w realu koronka jest tak zjechana ze nie widac "A" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Takie Varldsy występowały w dwóch wariantach, z płaskim, drukowanym logo i z aplikowanym, wypukłym. Logo na werku już też widziałem, muszę sprawdzić czy mam takie.

Koronka, nawet nie wiedziałem, że takie wstawiali. Jest to o tyle dziwne, że takie koronki to raczej lata 50, może 60. Potem była zmiana logo na "atlantic" i koronek na "a". A ten styl nawiązuje do wczesnych Originali czy Super De Luxów i wskazuje raczej na lata 70. Podejrzewam więc, że nie jest ona oryginalna. Ale jak to w Atlantikach, to tylko domysły.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl xylog i zabawa sie skonczyla ;P
No dobrze... powiem co ja "zobaczylem" - co zreszta koresponduje z twoimi rozwazaniami o koronce.

Zauwazyles co jest napisane na dekielku? Nie ma artiflexa... jest isoflex. Cos co bywalo wczesniej niz w latach 70 chyba, prawda ?

Najdziwniejsza w tym wszystkim jest koronka - jej stan jest fatalny, bardzo fatalny, wiec musi byc stara, a czy oryginalna ? No wlasnie... wydaje mi sie ze tak, bo... widziales kiedys koronke z "A", ale taką mała ? Wszystkie koronki z "A" jakie ja widzialem to byly "grzybki". Wiec jesliby ktos chcial wsadzic do tego zegarka "zamiennik", to wsadzilby wlasnie taką - bo takie byly kiedys ewidentnie produkowane. Tak malutkiej koronki z "A" nigdy nie widzialem u nikogo. Jest tak mala i ma tkai ksztalt jak w originalach, ale z pisanym duzym A - tak jakby mialo to pasowac do loga. Kronka wydaje mi sie wiec spojna - jest prawie taka sama jak w originalach, tyle ze z "A" korespondujacym z logo.

 

Druga sprawa to to czego nikt z Was nie zauwazyl, bo raczej nie mogliscie. Dalo sie co najwyzej po dekielku, ktorego konstrukcja jest zupelnie inna niz Originali - przygladnijcie sie!. Jak wyjalem zegarek z koperty to pomyslalem: o cholera, jaki wielki... I rzeczywiscie - w zyciu nie widzialem zadnego Atlantica o takim rozmiarze (no poza produkowanymi teraz.. ma ciut ponad 39 mm. Jest wiekszy o 1-2mm od Originali. Mam oba na biurku i naprawde golym okiem widac roznice.

 

Takze mnie sie on wydaje w pelni oryginalny, nawet koronka, chociaz jak zwykle pewnosc bedzie jak znajdziemy drugiego takiego ; )

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Najpierw logo aplikowane,

 

Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2
Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2
Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2
Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2

 

A tu z płaskim.

 

Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2
Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2
Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2
Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2


Grzybek to określenie stosowane zwykle do koronek bez logo, z kulista częścią zewnętrzną, takie jak w Varldsach z ringiem.

Koronki z "A" były  w kształcie ściętego stożka, i mówiąc szczerze nie widzę różnicy, może zmierz jej średnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to grzybek : ) Taka koronka jak byla oryginalnie w Varldmastarurah np. z niebieskim ringiem. I ja widzialem poki co koronki z "A" tylko wlasnie grzybki... a nie takie male.

Co mam zmierzyc? Koronke? 4,59 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.