Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kubah,efekt sponiewierania daje 100  procentową pewność ,że całość jest oryginał.Jeszcze zapytam Ciebie jak wygląda dekielek od środka,czy są tam jakieś bazgroły przez fachowca napisane i wtedy będzie jakaś jasność ingerencji w ten zegarek.Ja  zawsze jak mi wpadnie jakiś Atlantic zaglądam pod dekielek i wiem czy było coś ruszane,grzebane itd.post-79147-0-93619900-1473790465_thumb.jpgpost-79147-0-69039900-1473790530_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wiem co to grzybek : ) Taka koronka jak byla oryginalnie w Varldmastarurah np. z niebieskim ringiem. I ja widzialem poki co koronki z "A" tylko wlasnie grzybki... a nie takie male.

Co mam zmierzyc? Koronke? 4,59 mm

Nie bardzo rozumiem, co znaczy mała.

W moim Worldmasterze, z lat chyba 50, mam "A" i średnicę 4,6 mm, ale poza odpadniętym chromem jest nie starta. Można więc przyjąć, że i twoja tyle miała.

To jakie duże ty widziałeś?

 

A skutkiem poniewierania może i pewnie dość często były wymiany koronek.

Nie widzę tu zależności poniewierania i oryginalności. Raczej uważam, że mało używane są bardziej miarodajne.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubah,efekt sponiewierania daje 100  procentową pewność ,że całość jest oryginał.Jeszcze zapytam Ciebie jak wygląda dekielek od środka,czy są tam jakieś bazgroły przez fachowca napisane i wtedy będzie jakaś jasność ingerencji w ten zegarek.Ja  zawsze jak mi wpadnie jakiś Atlantic zaglądam pod dekielek i wiem czy było coś ruszane,grzebane itd.attachicon.gif

 

wiesz co.. odkrecalem przeciez dekielek.. zagladalem tez na niego od tylu ale sie nie przygladalem... i nie pamietam, ale wydaje mi sie wlasnie ze nie bylo tam nic - co by wskazywalo na to ze z zegarkiem nie bylo nic robionego... stad zreszta fatalny stan mechanizmu.. ale glowy nie daje, a dzis oddalem go do zegarmistrza na przeglad i wymiane czego trzeba, wiec nie sprawdze :)

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Xyloga,to jakiś czas temu 1,2,3 lata,nie wiem dokładnie pokazywał takiego białego malowańca,że kupił go tylko i wyłącznie dla koronki,ciekawe czy pamięta taką okoliczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co znaczy mała.

W moim Worldmasterze, z lat chyba 50, mam "A" i średnicę 4,6 mm, ale poza odpadniętym chromem jest nie starta. Można więc przyjąć, że i twoja tyle miała.

To jakie duże ty widziałeś?

 

A skutkiem poniewierania może i pewnie dość często były wymiany koronek.

Nie widzę tu zależności poniewierania i oryginalności. Raczej uważam, że mało używane są bardziej miarodajne.

 

Nie wiesz co oznacza mala? :) Jak dla mnie wszystkie originale maja male koronki. Grzybki natomiast sa wieksze. Sprawdzilem np. jeden z moich grzybkow ma 5,4 mm.

 

A ja tez widze zaleznosci poniewierania i oryginalnosci... Zegarek ma zjechane szkielko... ma zjechana koronke, ma nadgryziony jakimis chemikaliami mechanizm (co musialo troche trwac - nie stalo sie nagle)... raczej nie ma zadnych informacji na wewnetrznej stronie dekielka od zegarmistrzow - po prostu ten zegarek byc moze od nowosci nie byl na przegladzie, czyli jest szansa ze ma wszystko takie jak przy zakupie. A ze nie znamy zadnych zrodel koronek z "A", nawet teraz nie da sie ich kupic, to watpie zeby i dawniej byly do kupienia.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnikliwie przyjrzałem się mechanizmowi i widzę,że śrubki i reszta nie była ruszana,odkręcana co oznacza brak ingerencji więc pewnie na pewno wszystko w nim to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Z tego co wcześniej pisałes, wynikało, że ta koronka jest mniejsza od innych z A.

A jest taka sama jak miały starsze Worldmastery. Nie rozumiem twoich wywodów, nie rozumiem czego dotyczą te określenia. Jakie koronki grzybki z dużym A?

Możesz taką pokazać? Naprawdę trudno zrozumieć o czym piszesz.

Okrślenia duża czy mała to określenia subiektywne.

Moim zdaniem ta koronka jest starsza, pasuje do Worldmasterow z logo Atlantic.

Wszystko co piszecie o oryginalności, nieotwieraniu itd to ma sens. Możemy tu pokłócić się śmiertelnie, ale i tak jedno pozostanie pewne, Atlantic nie miał stałych reguł, mogli np. zamontować w części tych modeli koronki, które zostały im po zmianie logo. Bo tak było taniej.

A sam zegarek to chyba lata 70, choc i tu nie możemy mieć pewności. Bo te Varldsy mogą być pierwowzorem Originali i Super de Luxów. I dlatego tak mi zależy na wszystkich dostępnych śladach umożliwiajacych datowanie atlantików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wcześniej pisałes, wynikało, że ta koronka jest mniejsza od innych z A.

A jest taka sama jak miały starsze Worldmastery. Nie rozumiem twoich wywodów, nie rozumiem czego dotyczą te określenia. Jakie koronki grzybki z dużym A?

Możesz taką pokazać? Naprawdę trudno zrozumieć o czym piszesz.

Okrślenia duża czy mała to określenia subiektywne.

Moim zdaniem ta koronka jest starsza, pasuje do Worldmasterow z logo Atlantic.

Wszystko co piszecie o oryginalności, nieotwieraniu itd to ma sens. Możemy tu pokłócić się śmiertelnie, ale i tak jedno pozostanie pewne, Atlantic nie miał stałych reguł, mogli np. zamontować w części tych modeli koronki, które zostały im po zmianie logo. Bo tak było taniej.

A sam zegarek to chyba lata 70, choc i tu nie możemy mieć pewności. Bo te Varldsy mogą być pierwowzorem Originali i Super de Luxów. I dlatego tak mi zależy na wszystkich dostępnych śladach umożliwiajacych datowanie atlantików.

 

Najpierw sam zaplątujesz sie w tematy poboczne i prosby tlumaczenia sobie roznych rzeczy, a potem pytasz sie tych co odpowiadaja na twoje pytania co z tego wynika...

 

Napisalem ze jak dla mnie taka koronka jest bardzo niespotykana (koronka z pisanym duzym "A" w tak malej wielkosci). Ja do tej pory widzialem z duzym "A" wylacznie grzybki.

Grzybek dla mnie to taka koronka jak ponizej - niestety nie mam zdjecia z boku, a zegarek poszedl dzis do wymiany lumy na wskazowkach. Ale mysle ze zrozumiesz co mysle mowiac "grzybek". Pisalem ze chodzi o koronki spotykane w V z niebieskim ringiem. To wlasnie taki zegarek jak na zdjeciu ponizej.

 

Podsumowujac - do tej pory koronki z duzym A widzialem tylko takie a`la grzybek. Tak mala koronka jest w moim V z "A" to dla mnie cos wyjatkowego.

 

Jesli teraz czegos nie rozumiesz, to pytaj, zamiast wprowadzac nerwowa atmosfere.

post-83781-0-98761300-1473809093_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No właśnie chcę taką koronkę zobaczyć, a nie kolejny raz czytać jej opis.

Grzybek z dużym A.

Jak masz takie zdjęcie pokaż, nie opisuj.

Jak nie kończmy tę dyskusję, bo chyba nie wiem o czym piszesz.

Za mało widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chcę taką koronkę zobaczyć, a nie kolejny raz czytać jej opis.

Grzybek z dużym A.

Jak masz takie zdjęcie pokaż, nie opisuj.

Jak nie kończmy tę dyskusję, bo chyba nie wiem o czym piszesz.

Za mało widziałem.

 

Tzn mam ci udowodnic ze widzialem ? Przykro mi, ale nie mam - przegralem kiedys aukcje na allegro zegarka z taka koronką. I jeszcze na jednym portalu zagranicznym - niestety takze przegrana.

Takze napisalem ze ja do tej pory widzialem koronki z duzym "A" tylko te wieksze - grzybki. Takich malych jak na moim zegarku do tej pory nie widzialem i o tym napisalem. Jesli ci to nie wystarczy, no to przykro mi. Jesli moj komentarz o moim wrazeniu nt. koronki wzbudza w tobie taka agresje, no to owszem - konczymy.

Owszem - najwyrazniej za malo widziales. Jak znowu zobacze gdzies grzybka z "A" to na pewno skopiuje zdjecie, jesli aukcji nei wygram.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem ta koronka od...... :wacko:

Adriatiki??? :P  

Które takowe "pisane" A miały! :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koronka od Adriatiki to duże A, ale takie okrągłe na górze i nie jest pochylone.

Moje zniecierpliwienie, nie agresję budzi twoja niewiedza i upieranie się że istnieje coś czego nikt nie widzial, a ty wprowadzasz do dyskusji argumenty nieweryfikowalne.

Jeśli dla ciebie klasyczna i popularna koronka od Worldmasterów jest nietypowa i rzadka, pozostaje mi tylko zalecić poczytanie wątku o tych modelach. Szczególnie polecam posty kolegi frantz, bo rozumiem, że moje są dla ciebie niewiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka od Adriatiki to duże A, ale takie okrągłe na górze i nie jest pochylone.

Moje zniecierpliwienie, nie agresję budzi twoja niewiedza i upieranie się że istnieje coś czego nikt nie widzial, a ty wprowadzasz do dyskusji argumenty nieweryfikowalne.

Jeśli dla ciebie klasyczna i popularna koronka od Worldmasterów jest nietypowa i rzadka, pozostaje mi tylko zalecić poczytanie wątku o tych modelach. Szczególnie polecam posty kolegi frantz, bo rozumiem, że moje są dla ciebie niewiarygodne.

 

1. Naprawde koronka z duzym "A", wielkosci tej jak w originalach, jest wedlug Ciebie popularna, czesto spotykana i typowa? Bo dla mnie koronka ktora zaprezentowalem to jesli nie unikat to cos bardzo rzadkiego. Wejdz sobie dzis na ebay, allegro, dowolny portal aukcyjny i wklej mi linka do aukcji zegarka z koronka wielkosci jak ta od originala i z duzym "A". Znajdziesz zapewne dziesiatki Atlantikow i raczej zadnego z koronka z duzym "A". Skoro typowa i popularna to powinno byc jej na kopy, no, chociaz co czwarty zegarek powinien ją miec.

 

2. Rozumiem, ze wierzysz wylacznie sobie - skoro nie widziales Ty sam, to tego czegos nie ma. Bez dowodow formalnych cos nie istnieje. Jest to jakies podejscie do swiata ktore przyjmuje do wiadomosci, chociaz troche kloci sie to z Twoją doktryna, że w Atlanticach wszystko jest mozliwe.

Ale kazdy moze wierzyc w co chce, nawet jesli wierzy wylacznie sobie. Natomiast atakowanie i agresja z tego powodu jest niesmaczna - ktory to ton kontynujesz.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, piszemy krótko  i na temat,używacie terminów których nawet ja nie rozumiem a co dopiero laik.Koronek z dużym A naliczyłem u siebie przynajmniej pięc rodzai,co składa się na grubość wielkość i szerokość,i nie ma czegoś takiego jak kształt grzybek bo ktoś kiedyś napisał i teraz z tego powodu jest lekkie niezrozumienie.post-79147-0-07945800-1473875732_thumb.jpgpost-79147-0-76545200-1473875846_thumb.jpgpost-79147-0-09983700-1473875937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Zakończmy tę dyskusję stwierdzeniem, że wrócisz do tematu kiedy znów zobaczysz grzybka z A.

50 Cent, masz 5 rodzajów to pokaż je, może jest wśrod nich ten sławny już grzybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że tak,trzeba będzie założyć nowy wątek,Koronki i tylko koronki do zegarków marki Atlantic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy tę dyskusję stwierdzeniem, że wrócisz do tematu kiedy znów zobaczysz grzybka z A.

50 Cent, masz 5 rodzajów to pokaż je, może jest wśrod nich ten sławny już grzybek.

 

Ale co sie do tego grzybka tak przyczepiles ??

Poczatek czegos dziwnego to moje proste stwierdzenie, ze ta koronka z A ktora pokazalem dla mnie jest rzadkoscia. Dopiero jak zaczales drazyc a jakie to znam inne koronki z takim A to zaczalem opowiadac ze do tej pory widzialem inne i nazwalem te inne grzybkiem. A grzybek to zreszta bardzo dobre okreslenie na jej ksztalt - ktory tez pokazalem na zdjeciu (tyle ze ten egzemplarz jest bez sygnowania).

 

Podsumowujac: jestes zainteresowany grzybkiem z A, to pokaze ci go jak ponownie zobacze. Jestes zainteresowany grzybkiem bez A - to jest na jednym z postow powyzej, a oryginalnie byl chyba stosowany do szwedzkich V z niebieskim ringiem.

 

Natomiast jesli nie spodobala ci sie informacja ze do tej pory nie widzialem tak malej koronki z A jak na przedstawionym przeze mnie zegarku, to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Kolegu kubah, nie będę odpowiadł na twoje osobiste przytyki, przeczytaj na spokojnie swoją wypowiedź i zastanów się czy nie są zbyt emocjonalne.

Tak, jeśli zobaczę kiedyś koronkę grzybka z logo A, przyznam ci rację tu, posypując głowę popiołem.

Celem mojego zaangażowania w tę dyskusję nie było, jak pewnie uważasz, przyczepianie się do ciebie, tylko zobaczenie takiej koronki. I wyjaśnienie, że ta, którą pokazałeś w czarnym Varldsie taką niezwykłą nie jest, tylko zwykłą, popularną, występującą w Worldmasterach. Bo nie tylko my dwaj czytamy ten temat, ważne, żeby w miarę możliwości informacje były jasne i jednoznaczne.

Teraz do kolegi Cent50. Twój udział w dyskusji o koronkach taki trochę mało merytoryczny jest, bo poza stwierdzeniem, że grzybek nie istnieje i masz 5 rodzajów dużego A, ale ich nie pokażesz (tak chyba trzeba czytać uwagę o zakladaniu nowego tematu?) nic konkretnego, a szkoda. Ale w sumie dałeś mi już szansę do przyzwyczajenia się do takich zachowań, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegu kubah, nie będę odpowiadł na twoje osobiste przytyki, przeczytaj na spokojnie swoją wypowiedź i zastanów się czy nie są zbyt emocjonalne.

 

Po prostu NIE SA  MO WI TE.

Atakujesz, wkurzasz ludzi i liczysz ze wszyscy beda grzecznie sluchac. Mylisz przyczyne ze skutkiem. Najpierw obrazanie, a potem zdziwienie ze atmosfera sie zepsula. Jestem ciekaw jak sam zareagowalbys na swoje stwierdzenia pod Twoim adresem.

 

A co do sprawy merytorycznej - Ty nawet nie czytasz co jest napisane.

Grzybek = standard.

Grzybek z "A" = rzadkosc.

 

Jak dla mnie koniec tematu.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam , ale mi grzybek kojarzy się tylko z taką koronką, z tym typowym wybrzuszeniem. Cała reszta to poprostu koronki.

W rozdziale 16 część C- Galeria i ciekawostki Wojtka Kutermankiewicza naliczyłem co najmiej trzy rodzaje koronki typu grzybek.

Oczywiście co jest grzybkiem a co nie jest to ocena subiektywna. Poniżej wrzucam zdjęcia atlantików z koronkami jakie uwažam za typowy grzybek.

http://atlantic.helwecja.com/ksiazka

post-74520-0-73254500-1473935575_thumb.jpg

post-74520-0-34875000-1473935686.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegu kubah, nie będę odpowiadł na twoje osobiste przytyki, przeczytaj na spokojnie swoją wypowiedź i zastanów się czy nie są zbyt emocjonalne.

Tak, jeśli zobaczę kiedyś koronkę grzybka z logo A, przyznam ci rację tu, posypując głowę popiołem.

Celem mojego zaangażowania w tę dyskusję nie było, jak pewnie uważasz, przyczepianie się do ciebie, tylko zobaczenie takiej koronki. I wyjaśnienie, że ta, którą pokazałeś w czarnym Varldsie taką niezwykłą nie jest, tylko zwykłą, popularną, występującą w Worldmasterach. Bo nie tylko my dwaj czytamy ten temat, ważne, żeby w miarę możliwości informacje były jasne i jednoznaczne.

Teraz do kolegi Cent50. Twój udział w dyskusji o koronkach taki trochę mało merytoryczny jest, bo poza stwierdzeniem, że grzybek nie istnieje i masz 5 rodzajów dużego A, ale ich nie pokażesz (tak chyba trzeba czytać uwagę o zakladaniu nowego tematu?) nic konkretnego, a szkoda. Ale w sumie dałeś mi już szansę do przyzwyczajenia się do takich zachowań, prawda?

Dobra Jacku ja juz Ci pokaże tego grzybka z A ;):D

 

post-22413-0-46595800-1473936686_thumb.png


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam , ale mi grzybek kojarzy się tylko z taką koronką, z tym typowym wybrzuszeniem. Cała reszta to poprostu koronki.

 

Poniżej wrzucam zdjęcia atlantików z koronkami jakie uwažam za typowy grzybek.

 

Tak, to jest dobry przyklad "grzybka". Tez go wrzucilem gdzies powyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed masz nieoryginalnego rolexa z koronką od atlantica i na dodatek koronka z lat co namiej 50tych sądząc po zużyciu ha, ha.

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed masz nieoryginalnego rolexa z koronką od atlantica i na dodatek koronka z lat co namiej 50tych sądząc po zużyciu ha, ha.

Bo to taki vintage i pchali w niego wszystko co mieli! :D :D

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flancowany Szwedzie  :lol:

Masz u mnie plusa za humor!!!!  :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.