Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Dorian06

Zegarki ze wskaźnikiem rezerwy chodu

Recommended Posts

Witam.

Było już najpiękniejszych kilka. Może przyszedł czas na najpiękniejsze z rezerwą chodu na tarczy.

Skoro proponuję to zacznę.

 

post-33911-0-37646300-1331891364_thumb.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej no! Miały być najpiękniejsze..dry.gif Hehe..żartowałem. Wstawiam Lonżina, może nie najpiękniejszy , ale zaspokaja moj zmysł estetyki na tyle,że spokojnie bym go nosił. Na chwilę obecną tyle,może potem wkleję piękniejsze i te które chciałbym mieć bardziej niż tego..np. IWC Portofino reserve antracit-bez sprzecznie piękny!

post-25365-0-83485700-1331832381_thumb.jpg


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie dwa nurki :)

 

post-33911-0-86114700-1331838659_thumb.jpg

 

post-33911-0-03683900-1331838667_thumb.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten Longines bardzo fajny :)

 

chociaz ten GS jest swietny :)

 

s_sbga031a.jpg


" tylko Seiko " Damian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pam ze wskaźnikiem rezerwy od dekla strony :)

 

panerai-luminor-1950-equation-of-time-tourbillon-titanio-l-astronomo-pam365-watch-caseback-power-reserve-indicator.jpg

Edited by Canis

life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Share this post


Link to post
Share on other sites

maurice-lacroix-masterpiece-lune-retrograde-watch.jpg

 

Maurice-Lacroix-Masterpiece-Double-Retrograde-Limited-Edition-05.jpg

 

id-6103-ss012_diag.jpg

 

3378-2a.jpg

 

 

 

 

 

na początek wystarczy :)

Edited by Jaro_swatcH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorzucę taki

 

eg27bc.jpg

 

drcrio.jpg

 

jak nie lubię lupek tak tu zupełnie mi ona nie przeszkadza :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Longines Conquest Power Reserve

 

longinespowers.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to cyk :)

 

Rozumiem, że kilkudniowce też wchodzą w gre.

 

90-03-34-14-03.jpg

 

A20Lange2020Sohne-2n.jpg

 

a-lange-sohne-datograph-auf-ab-power-reserve-platinum.jpg

 

basel_image_2672233.jpg

 

br_ww1_heure_sautante_pink_gold-573x376-3.jpg

 

home_image_13121211.jpg

 

iwc-portofino-eight-days-ref-5101-620x591.jpg

 

iwc-portuguese-automatic-7-days-chronograph-power-reserve-iw500114-watch.jpg

 

jaquet-droz-ceramic-power-reserve2.jpg

 

jlc-master-reserve-de-marche-steel.jpg

 

komplikacje3.jpg

 

RTEmagicC_7e995e2429_jpg.jpg

 

Reszta jutro, bo musze iść spać. Mam tego sporo na kompie :)

Edited by carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TeJot - ten lonzyn mnie powalil. Super. Czy byla kontynuacja tego modelu?

 

Nie sądzę, nie spotkałem się z reedycją. Sam oryginał jest dość rzadkim modelem.

To Longines z 1958 roku na werku ozn. 294 z 45 rezerwą chodu - piękny jest :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie najpiękniejszy, ale ciekawy ze względu na liniowy wskaźnik rezerwy chodu :

 

00015862.jpg

 

Źródło zdjęcia : http://www.wristwatchphoto.com/


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baume & Mercier Classima Red Gold Dual Time-Zone and Power Reserve. Trochę długa nazwa, ale zegarek cudo!

post-35535-0-70556900-1331848234_thumb.jpg

Edited by Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, nie spotkałem się z reedycją. Sam oryginał jest dość rzadkim modelem.

To Longines z 1958 roku na werku ozn. 294 z 45 rezerwą chodu - piękny jest :)

Zasmuciles mnie, bo jak to sie mowi zakochalem sie od pierwszego wejrzenia wiec chyba juz nie jestem Ci wdzieczny ze go pokazales;)

 

I przy okazji taka refleksja... przegladajac zegarki ktore wkleil Carlito wiekszosc zegarkow od naszych sasiadow jakas taka podobna do siebie. dopiero jak sa w jednym poscie to to widac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasmuciles mnie, bo jak to sie mowi zakochalem sie od pierwszego wejrzenia wiec chyba juz nie jestem Ci wdzieczny ze go pokazales;)

 

Za to jak upolujesz vintage w dorbym stanie to dopiero będzie radość :) Emocje może studzić jedynie cena, którą widziałem - ok 2000$.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy napisales ze jest rzadki to juz wiedzialem ze tanío nie bedzie i raczej go nie kupie,dlatego powtorze ze mnie zasmuciles;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasyczny okrętowiec, czyli Ulysse Nardin

 

MarineChronometer09.jpg

 

 

Jednowskazówkowiec w czystej formie

 

3404591947_78f7f14970_z.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Share this post


Link to post
Share on other sites

I przy okazji taka refleksja... przegladajac zegarki ktore wkleil Carlito wiekszosc zegarkow od naszych sasiadow jakas taka podobna do siebie. dopiero jak sa w jednym poscie to to widac.

Jeżeli chodzi o Lange i GO, moje dwie ulubione manufaktury pochodzące z Niemiec, to nie ma się co dziwić - jest to typowo niemiecka szkoła designu. Dodaj do tego np. Dornblutha z rezerwą, to również zobaczysz podobieństwo.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niegłupie są też zegarki z linii Ananta :) Właśnie m.in. dla świetnie wkomponowanego wskaźnika rezerwy kupiłem swoją.

 

Zegarki występują w kilku odmianach - czarna/biała, bransoleta/pasek, wskazania retrograde/multihand, spring drive/automat, chronograf/fazy księżyca... multum odmian, dla każdego coś miłego :) Osobiście choruję na wersję z chronografem z rezerwą, na bransolecie.

 

spb019j1afisa.png

Shot at 2012-03-16

 

watchretrogradyi25.jpg

Shot at 2012-03-16

 

img1463anantabraceletbe.jpg

Shot at 2012-03-16

 

kz115126.jpg

Shot at 2012-03-16

 

seikoanantaspringdrivem.jpg

Shot at 2012-03-16

 

seikoananta.jpg

Shot at 2012-03-16

 

snr019j.jpg

Shot at 2012-03-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to po kieszonce :)

 

 

 

GUB-011.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jean Richard

Super pokazuje rezerwę :lol:

 

post-33911-0-50501000-1331919728_thumb.jpg

 

I taki "trochę inny" :D

 

post-33911-0-80955300-1331919957_thumb.jpg

Edited by Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Similar Content

    • By Harley
      Cześć,
       
      Znalazłem taki zegarek Atlantic Worldmaster 1888 Limited Edition 52951.41.21R.
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-mechanical-52951-41-21r
       
      Zegarek ten BARDZO mi się podoba. Kosztuje jednak sporo. Co o nim myślicie, warto? A może to kiepski mechanizm.
      Wiem, że tutaj generalnie jesteście na NIE dla Atlantica. Nie wiem w sumie dlaczego. Bo jak czytam kolejne wpisy to jedynie informacje że nie atlantic, że to byle co, że ta firma znaczy coś tylko dla tych co daleko sięgają pamięcią i utrwaliła im się ta marka. Ale co do argumentów na NIE to już brak.
       
      Więc może jednak podpowiecie co myślicie w tym konkretnym przypadku.
       
      Ps. Bardzo podoba mi się Open Heart i szukam zegarka z tym rozwiązaniem.
    • By Osito
      Witam szanownych forumowiczów
       
      Zaczynam nieśmiało rozglądać się za zegarkami marki Orient, Orient Star. Docelowo prawdopodobnie będą to dwa sikory z tym że postanowiłem, aby co najmniej jeden z nich, wywodził się z linii "Star".
       
      Mam już pewne pomysły, a w szczególności wytyczne które powinny być uwzględnione, ale jak to zawsze bywa, czym dalej w las tym więcej drzew, a do tego zawsze jest jakieś "ale", więc chciałem poprosić was o pomoc i wsparcie merytoryczne. 
      Może przegapiłem, lub nie zwróciłem po prostu  uwagi na jakieś godne uwagi modele, dlatego tutaj chciał bym właśnie poprosić was o wsparcie. Może też ktoś posiada/ł, miał do czynienia z modelami które za chwilę przedstawię i mógł by coś o nich napisać - wady, zalety, wrażenia z użytkowania. Opinie o które proszę, są o tyle ważne, że niestety nie mam możliwości obejrzeć tych zegarków na żywo, a to ogromny minus ... 
       
      Porządane:
      Rezerwa chodu.
      Open Heart.
      Styl od eleganckiego do lekko sportowego.
      Raczej jaśniejsza tarcza.
       
      Nie porządane:
      Podwójna data = dyskfalfikacja.
      Rozmiar większy niż max 40mm bez koronki - czyli np. chyba wszystkie przykłady z poniższej listy.
       
      A teraz do sedna sprawy
       
      Nr.1. Model z tańszej serii. Posiada większość pożądanych cech, dlatego poważnie o nim rozmyślam.
       

       
       
      Nr.2. Ten Orient też spełnia większość moich oczekiwań, no może nie licząc małej sekundy. To taka alternatywa dla "Stara" i dwa w jednym - rezerwa i open heart. Może ktoś miał z nim do czynienia na żywo ?
       

       
      Nr.3. Znalazłem też coś takiego:   
       
      No i czas na "wagę ciężką". Orient z power reserve, nieco zbliżony do nr. 3 z powyższego zdjęcia, ale gatunkowo/cenowo to już "Star''
      Nr.4                                                                                                   
        
       
        I na koniec coś co znów teoretycznie łączy wszystkie moje wymagania, nie licząc ceny i tego że nie mogę nigdzie namierzyć tego modelu. Gdyby jeszcze miał jasną tarczę
      Nr.5

    • By Osito
      Witam szanownych forumowiczów
       
      Zaczynam nieśmiało rozglądać się za zegarkami marki Orient, Orient Star. Docelowo prawdopodobnie będą to dwa sikory z tym że postanowiłem, aby co najmniej jeden z nich, wywodził się z linii "Star".

      Mam już pewne pomysły, a w szczególności wytyczne które powinny być uwzględnione, ale jak to zawsze bywa, czym dalej w las tym więcej drzew, a do tego zawsze jest jakieś "ale", więc chciałem poprosić was o pomoc i wsparcie merytoryczne.

      Może przegapiłem, lub nie zwróciłem po prostu uwagi na jakieś godne uwagi modele, dlatego tutaj chciał bym właśnie poprosić was o wsparcie. Może też ktoś posiada/ł, miał do czynienia z modelami które za chwilę przedstawię i mógł by coś o nich napisać - wady, zalety, wrażenia z użytkowania. Opinie o które proszę, są o tyle ważne, że niestety nie mam możliwości obejrzeć tych zegarków na żywo, a to ogromny minus ...

      Porządane:
      Rezerwa chodu.
      Open Heart.
      Styl od eleganckiego do lekko sportowego.
      Raczej jaśniejsza tarcza.

      Nie porządane:
      Podwójna data = dyskfalfikacja.
      Rozmiar większy niż max 40mm bez koronki - czyli np. chyba wszystkie przykłady z poniższej listy.

      A teraz do sedna sprawy

      Nr.1. Model z tańszej serii. Posiada większość pożądanych cech, dlatego poważnie o nim rozmyślam.

       
       
      Nr.2. Ten Orient też spełnia większość moich oczekiwań, no może nie licząc małej sekundy. To taka alternatywa dla "Stara" i dwa w jednym - rezerwa i open heart. Może ktoś miał z nim do czynienia na żywo ?
       
               Nr.3. Znalazłem też coś takiego: 
       
      No i czas na "wagę ciężką". Orient z power reserve, nieco zbliżony do nr. 3 z powyższego zdjęcia, ale gatunkowo/cenowo to już "Star''
      Nr.4      

       
        I na koniec coś co znów teoretycznie łączy wszystkie moje wymagania, nie licząc ceny i tego że nie mogę nigdzie namierzyć tego modelu. Gdyby jeszcze miał jasną tarczę
      Nr.5

       
      Proszę moderatora o usunięcie tematu, gdyż jest to dubel, a docelowy temat istnieje już w innym dziale. Przepraszam.
    • By barton23
      Witam,
      zastanawiam się nad wyborem szwajcara, wzory jak poniżej:
       
      1. 
       
      Tissot Le Locle Automatic Power Reserve - przekonuje mnie jego rzekomo jeden z "najlepszych mechanizmów automatycznych" - ETA 2897. Czy faktycznie jest dużo lepszy od ETY 2824-2 ?
       
      2.  
       
      Certina DS1 Automatic - System DS oraz ciekawy design.
       
      3. 
       
      Atlantic WorldMaster 1888 Automatic - po prostu ładny   Mechanizm ten sam co w Certinie.
       
      Który z tych zegarków byście wybrali patrząc na stronę techniczną, czyli jakość wykonania, trwałość, itp.
      Być może jest jeszcze coś innego godnego uwagi w tym przedziale cenowym co zasługuje na uwagę? Proszę o pomoc.
    • By Tichy
      Drodzy Koledzy,
      Potrzebuję porady przed wyborem zegarka, mam nadzieję na kilka następnych lat. Mój wybór padł na IWC Portofino Edition Laureus Sport for Good Foundation IW391019 oraz na Zenith Captain Power Reserve 03.2120.685/02.C498
      IWC droższy o ok 1k $, ale ślicznie niebieska limitowana edycja.
      Nie miałem do tej pory doświadczenia z tymi markami, bo była to zbyt wysoka półka i byłbym wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami użytkowników tych marek.
      Z tego co się do tej pory dowiedziałem to Schaffhauseny mają autorskie mechanizmy i bywają kłopoty z serwisem gwarancyjnym więc Zenith wydaje się bezpieczniejszym zakupem.
      Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.