Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kornel91 napisał(-a):

 

Szczerze to wolę spadek wizerunkowy i kupić fajny zegarek za 3k niż zapisywać się w kolejki i czekać na podwyżki 😀

 

Bardziej mi chodzi o to że zegarki kupujemy dla siebie a żeby nie forum to pewnie żaden z nas nie wiedziałby o Ashford i kupił Glycine nawet tą nowość nie za 2,5k tylko za 6 k w pl i cmokał z zachwytu 😀

 

Wiem, że cena potrafi wiele wynagrodzić, ale kiedyś wokół Glycine się sporo działo w Polsce, teraz to marka martwa, jedyne zajawki to te o kolejnych przecenach.

 

Ale i tak lubię stare airmany, czy incursore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sanik napisał(-a):

 

Wiem, że cena potrafi wiele wynagrodzić, ale kiedyś wokół Glycine się sporo działo w Polsce, teraz to marka martwa, jedyne zajawki to te o kolejnych przecenach.

 

Ale i tak lubię stare airmany, czy incursore.

To drugie zdanie bardzo ok 😀

Czytając ostatnio dużo wątków to  najwięcej się dzieje w wątku Rolexa potem Omegi a wiadomo każdy ma różne zegarki Ciebie cieszy Sturmanskie 😀 ja bardzo lubię Hamiltony a pewnie jak Glycine wchodziło na rynek w Polsce to nie wiele o marce ktoś wiedział. Mi się Airmany podobały od kilku lat Twój też jest świetny tych starszych nie miałem w ręku ale ten co mam jest bardzo dobrze wykonany nie ma do czego się przyczepić 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kornel91 napisał(-a):

To drugie zdanie bardzo ok 😀

Czytając ostatnio dużo wątków to  najwięcej się dzieje w wątku Rolexa potem Omegi a wiadomo każdy ma różne zegarki Ciebie cieszy Sturmanskie 😀 ja bardzo lubię Hamiltony a pewnie jak Glycine wchodziło na rynek w Polsce to nie wiele o marce ktoś wiedział. Mi się Airmany podobały od kilku lat Twój też jest świetny tych starszych nie miałem w ręku ale ten co mam jest bardzo dobrze wykonany nie ma do czego się przyczepić 😀

Airman był moim pierwszym tym poważnym, droższym zegarkiem. Osobiście po niego pojechałem do Piotra do Krakowa 😀

IMG_20150105_143706.jpg

Potem był sst, ale to już z czasów masdropa i pierwszych zwiastunów zmiany w marce.

IMG_20170729_131649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten base 22


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kornel91 napisał(-a):

Świetny ten base 22

No super był i podobno jedyny w Polsce w tej konfiguracji z oficjalnej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak dobrze to wspominasz 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Base 22. 

Fajny zegar. Super leżał na ręce. Dobrze zrobiony. WR 200. Trochę słabo świecił.  :( Ale większość pilotów tak ma.  :(

20170606_182929.jpg 

 

 

Niebieskiego przytuliłbym. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze i ja do wspomnień :) Glicerynek u mnie było sporo...przerobiłem wiele wersji Combat Subów, przynajmniej kilka Airmanów (w tym także Base 22) i SST. Został mi tylko SST GMT i to odkupiony niedawno. Coraz trudniej go kupić, a chętnie bym zamienił na niebieskiego Purista lub z czarną tarczą :) Nowe SST to porażka, Combat Suby także (Rolek look 😟). Jedynie Airmany się bronią (jak brąziak kornela91) ale niewiele już ich zostało niestety.   

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KRZYSIO napisał(-a):

To już nie te wskazówki co dawniej.

20191105_144748.jpg

Dokładnie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzywają się marudy co  nie mają tych zegarków ale było coś i dawno nie ma :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak było. Kiedyś glicyny kosztowały kilka tysięcy i więcej ale były pięknie dopracowane, drewniane pudełka, dodatkowe paski, sprzęt do zmiany, fajna jakość wykonania i przede wszystkim linia stylistyczną, przemyślane projekty. 

Dziś może i cena retail jest kilka tysięcy.. tak samo jak zegarkach marek wirtualnych a sam zegarek to taki z wykonania i designu (imo) średni chińczyk) microbrand z półki kilkaset euro bo po tyle mają być sprzedawane "na wyprzedaży".. prosto od producenta. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylecial taki oto Combat GMT:

spacer.png

Wybieralem pomiedzy zielonym i czarnym i padlo na bardziej uniwersalny kolor.

Coz mozna powiedziec jesli chodzi o pierwsze wrazenia.

Jak kazdy SUB jest szczuplutki (ma nieco ponizej 11,5 mm grubosci z przeszklonym deklem) i wygodnie uklada sie na nadgarstku. Bransoleta wydaje sie ma miec nieco ostrzejsze krawedzie niz bransolety poprzednich edycji subow bez funkcji gmt. Pomimo tego raczej nie zauwazylem dyskomfortu odnosnie noszenia zegarka na nadgarstku.

Tarcza wydaje sie miec malowane indeksy z nieco wyzszymi obramowaniami wokolo co ma sprawic wrazenie nakladanych indeksow ale tak do konca nie jest.

Czerwona data na czarnym tle pod cyklopem jest praktycznie zupelnie nieczytelna inaczej niz pod mocnym swiatlem (w polmroku zupelnie nieczytelna).

Bezel ma 48 "klikow" i kreci sie w obie strony.

Luma jest raczej slaba ale mozna sobie poradzic z odczytem czasu w nocy.

Wlasciwie zegarek sie podoba oprocz doboru koloru daty. Byloby o wiele lepiej gdyby producent sie zdecydowal na biala date na czarnym tle. No ale jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to tych Glycinek tyle już przerobiłeś, że szok. Masz ich dzisiaj całe wiadro czy zmieniałeś w czasie z jednego na drugi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Odzywają się marudy co  nie mają tych zegarków ale było coś i dawno nie ma :) 

 

O przepraszam, u mnie niebieskie SST GMT w pudełku jest :) Ale chcę poniższego :) Ma ktoś od oddania :)

 

IMG_0100.thumb.JPG.c700db63e7460819822b05ff270d64d5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krygo napisał(-a):

Ty to tych Glycinek tyle już przerobiłeś, że szok. Masz ich dzisiaj całe wiadro czy zmieniałeś w czasie z jednego na drugi? :)

Trzymam i nosze🤙 😊

Cztery z pieciu zegarkow noszonych na codzien to zwykle jakas Glycynka. Najczesciej wlasnie jakis Sub, Combat 6 albo 7. Seikacze, Stowy, Laco, Hamiltony i co tam sie jeszcze przypaletalo leza zwykle w pudelkach.

Co do jakosci wykonania nowych modeli to wydaje sie, ze jakosc dzisiejszych modeli jest jedynie nieco nizsza lub porownywalna wzgledem starszych. Starsze potrafily byc ladne ale prawie, ze wadliwie zaprojektowane jak np Lagunare z koronka ktora znajdowywala sie pare mm ponizej poziomu dekla zegarka i strasznie kaleczyla nadgarstek juz po paru godzinach uzytkowania. Byly tez problemy z pomietolonymi wskazowkami i innymi niedociagnieciami, wiec wczesniej nie bylo wcale rozowiej.

Chociaz trzeba przyznac, ze bylo mniej pomyslow wtornych, i wiecej modeli do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Ale tak było. Kiedyś glicyny kosztowały kilka tysięcy i więcej ale były pięknie dopracowane, drewniane pudełka, dodatkowe paski, sprzęt do zmiany, fajna jakość wykonania i przede wszystkim linia stylistyczną, przemyślane projekty. 

Dziś może i cena retail jest kilka tysięcy.. tak samo jak zegarkach marek wirtualnych a sam zegarek to taki z wykonania i designu (imo) średni chińczyk) microbrand z półki kilkaset euro bo po tyle mają być sprzedawane "na wyprzedaży".. prosto od producenta. 

Pewnie masz rację. Pewnie w rękach nie miałem tyłu zegarków jak Ty ale IMO ten Glycine niczym nie ustępuje dla Orisa czy Hamiltona nawet do Balla. 

Pudełko i tak lepsze niż w niektórych zegarkach chociaż jakieś drewniane lakierowane było kiedyś na pewno dużo ciekawsze i przyjemniej się taki zegarek otwierało 😀

@rmickey fajnie, że masz te starsze wypusty. 

@jlw  gratuluję fajnie się prezentuje. 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Pewnie masz rację. Pewnie w rękach nie miałem tyłu zegarków jak Ty ale IMO ten Glycine niczym nie ustępuje dla Orisa czy Hamiltona nawet do Balla. 

Pudełko i tak lepsze niż w niektórych zegarkach chociaż jakieś drewniane lakierowane było kiedyś na pewno dużo ciekawsze i przyjemniej się taki zegarek otwierało 😀

@rmickey fajnie, że masz te starsze wypusty. 

@jlw  gratuluję fajnie się prezentuje. 

 

 

Pisanie że obecny glycine niczym nie odstępuje  od orisa i hamiltona czy balla dosadnie  pokazuje ze referencje z lat 2000/2011 jakościowo przebijały konkurencje w tym przedziale cenowym… nie chce prawidź kaznodziejstwa, ale w pewnym okresie cena do jakości była Top of the Top… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Scaut napisał(-a):

Pisanie że obecny glycine niczym nie odstępuje  od orisa i hamiltona czy balla dosadnie  pokazuje ze referencje z lat 2000/2011 jakościowo przebijały konkurencje w tym przedziale cenowym… nie chce prawidź kaznodziejstwa, ale w pewnym okresie cena do jakości była Top of the Top… 

A ja nie chcę udawać znawcy bo zegarków trochę przerobiłem ale dopiero po 2013 roku. 

Pewnie zatem masz rację, że ta jakość była dużo wyższa. Ja uważam, że teraz ta półka cenowa do kilku tysięcy jest zrobiona bardzo dobrze.  A z ciekawości co było oprócz oprawy paski, pudełka lepiej wykonane? 

Koperta z lepszymi szlifami, mechanizmy w lepszych wersjach?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

A ja nie chcę udawać znawcy bo zegarków trochę przerobiłem ale dopiero po 2013 roku. 

Pewnie zatem masz rację, że ta jakość była dużo wyższa. Ja uważam, że teraz ta półka cenowa do kilku tysięcy jest zrobiona bardzo dobrze.  A z ciekawości co było oprócz oprawy paski, pudełka lepiej wykonane? 

Koperta z lepszymi szlifami, mechanizmy w lepszych wersjach?? 

To ze koperty były lepiej wykonane to jedno. Mechanizmy pakowane do zegarków często były w elabore. No i same projekty zegarków były wyjątkowe… spójrz choćby na 3829, 3840, 3830, 3853( zwłaszcza na bransoletę), 3856🥰🥰🥰, 3990, 3902 czy choćby na króla wszystkich glycinek 3876. 
dla tych co nie wiedza lub nie pamiętają to przypomnę ze glycine wykonała zegarek klubowy dla naszego forum w limitacji 50szt. Był to combat sub. Wyróżniała go tarcza oraz piękny grawer na deklu. Kiedyś miałem 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie  Glyciny z aktualnego wypustu do Balli to grube nadużycie i poświadczanie nieprawdy . To dwa różne światy i kompletnie nie ta półka cenowa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KRZYSIO napisał(-a):

Porównanie  Glyciny z aktualnego wypustu do Balli to grube nadużycie i poświadczanie nieprawdy . To dwa różne światy i kompletnie nie ta półka cenowa.

 

To są moje spostrzeżenia mam Ball i jest świetny ale nie widzę tutaj przepaści mimo dużej różnicy w cenie. Ball ma fajniejsze smaczki bezel szafirowy super bransoletę i zapięcie tryt, fajny patent koronki. Ten zegar mi się mega podoba. 

Co do różnicy w cenie to my to wiemy u mnie w pracy tylko ja jestem pasjonatem i mało kogo obchodzi za ile noszę zegarek nawet tego nie mówię bo po co. 

 

Jakbym położył obok siebie te dwa zegarki to myślę że większość wybrałaby Glycine. 

 

I każdy może mieć swoje zdanie 😀

 

@Scaut

Dzięki 3876 kozak szkoda, że nie widać go na forum. 

3853 też bardzo fajny 

 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nośmy je i miejmy z tego frajdę 🙂

 

 

20220212_123339.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

To są moje spostrzeżenia mam Ball i jest świetny ale nie widzę tutaj przepaści mimo dużej różnicy w cenie. Ball ma fajniejsze smaczki bezel szafirowy super bransoletę i zapięcie tryt, fajny patent koronki. Ten zegar mi się mega podoba. 

Co do różnicy w cenie to my to wiemy u mnie w pracy tylko ja jestem pasjonatem i mało kogo obchodzi za ile noszę zegarek nawet tego nie mówię bo po co. 

 

Jakbym położył obok siebie te dwa zegarki to myślę że większość wybrałaby Glycine. 

 

I każdy może mieć swoje zdanie 😀

 

@Scaut

Dzięki 3876 kozak szkoda, że nie widać go na forum. 

3853 też bardzo fajny 

 

E tam :)

 

20201031_142254.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.