Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu o co tu chodzi z tymi wskazaniami czasu :)

 

 

 

 

 

 

 

 

tak na marginesie ja jako przyzwyczajony do tarczy 12 godzinnej na pierwszy rzut oka nie wiem jaki wskazują czas - takie to dziwne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie ja jako przyzwyczajony do tarczy 12 godzinnej na pierwszy rzut oka nie wiem jaki wskazują czas - takie to dziwne :)

nom, ja już swego czasu niezłe zawiasy łapałem na 53LE, ale już jest ok

 

za to z SST robię sobie zawsze tak, że czerwona strzała dubluje mi wskazania podstawowe (małej wskazówki godzinowej, pracującej w "systemie" 12h), a pomarańczowy ring jest tak przesunięty, żebym sobie dodatkową strefę odczytywał z indeksów godzinowych (24h) na tarczy - na zdjęciu jest +6h

 

Taki trick, pozwala mi dość łatwo odczytać godzinę na tym zegarku - jak już wiadomo o co chodzi:P normalnie ta mała wskazówka gdzieś "gubi mi się" na tarczy, w dodatku miesza mi się w głowie jak jednego dnia noszę 53, drugiego jakiś zwykły, 12to godzinny czasomierz, a trzeciego SST chrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, ja już swego czasu niezłe zawiasy łapałem na 53LE, ale już jest ok

 

za to z SST robię sobie zawsze tak, że czerwona strzała dubluje mi wskazania podstawowe (małej wskazówki godzinowej, pracującej w "systemie" 12h), a pomarańczowy ring jest tak przesunięty, żebym sobie dodatkową strefę odczytywał z indeksów godzinowych (24h) na tarczy - na zdjęciu jest +6h

 

Taki trick, pozwala mi dość łatwo odczytać godzinę na tym zegarku - jak już wiadomo o co chodzi:P normalnie ta mała wskazówka gdzieś "gubi mi się" na tarczy, w dodatku miesza mi się w głowie jak jednego dnia noszę 53, drugiego jakiś zwykły, 12to godzinny czasomierz, a trzeciego SST chrono

czyli na pierwszym zdjęciu na sst jest 20 pare minut po 22 a tarcza zewnętrzna wskazuje na 20 pare minut po 16

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, ja już swego czasu niezłe zawiasy łapałem na 53LE, ale już jest ok

 

za to z SST robię sobie zawsze tak, że czerwona strzała dubluje mi wskazania podstawowe (małej wskazówki godzinowej, pracującej w "systemie" 12h), a pomarańczowy ring jest tak przesunięty, żebym sobie dodatkową strefę odczytywał z indeksów godzinowych (24h) na tarczy - na zdjęciu jest +6h

 

Taki trick, pozwala mi dość łatwo odczytać godzinę na tym zegarku - jak już wiadomo o co chodzi:P normalnie ta mała wskazówka gdzieś "gubi mi się" na tarczy, w dodatku miesza mi się w głowie jak jednego dnia noszę 53, drugiego jakiś zwykły, 12to godzinny czasomierz, a trzeciego SST chrono

Właśnie dlatego wolę wersje purist. Na początku ciężko się przestawić, ale ostatecznie chaos jest mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siadaj pała!

 

jest 11:21 (lub 22, bo zdjęcie z kąta), a w drugiej strefie jest +6h czyli 17:21/22


Właśnie dlatego wolę wersje purist. Na początku ciężko się przestawić, ale ostatecznie chaos jest mniejszy.

w ssy chrono purist jest przebrzydła strzała z grotem, a niema przepięknej czerwonej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja GMT wcale nie jest chaotyczna, wprost przeciwnie. Rzucasz okiem i wiesz która godzina bez zastanowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja GMT wcale nie jest chaotyczna, wprost przeciwnie. Rzucasz okiem i wiesz która godzina bez zastanowienia :)

Brzmi jak opis purist gdzie odczytuje bezpośrednio wskazania na tarczy 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak opis purist gdzie odczytuje bezpośrednio wskazania na tarczy 24h

Wersja GMT wydaje mi się bardzo czytelna - odczyt godziny rzutem oka z układu wskazówek na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja GMT wydaje mi się bardzo czytelna - odczyt godziny rzutem oka z układu wskazówek na tarczy.

Nonjak widac rafio nie miał problemów z purist, a namieszał trochę przy GMT. No chyba, że ja coś namieszałem wcześniej w opisie i się źle zasugerował.

 

Na przykładzie tego SST chrono można się pomylić. Indeksy są z góry opisane w 24h, a na dole minutowe. Nic nie daje przeświadczenia, że wskazująca na nie wskazówka działa w 12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na propozycje sprzedaży lub zamiany !!!

Jest na bazarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sst12

 

No i ta wskazowka GMT jest czerwona jak w moim chrono? Czy leci w bordowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przyjmujemy z otwartymi ramionami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i proszę o przyjęcie do Klubu ;)

attachicon.gifGlycine_20180320_171238.jpg

Za chwilkę dostaniesz na PW numer konta, na które wpłacisz składkę członkowską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i proszę o przyjęcie do Klubu ;)

 

Richard Calisch? Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilkę dostaniesz na PW numer konta, na które wpłacisz składkę członkowską.

Liczyłem się z tym, ale mam nadzieję że zostanie coś na kolejny zegarek.

Richard Calisch?

Mniej znany; Michael.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie przyzwyczaję się raczej do wersji 24H ;) Dla mnie to nie jest intuicyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonjak widac rafio nie miał problemów z purist, a namieszał trochę przy GMT. No chyba, że ja coś namieszałem wcześniej w opisie i się źle zasugerował.

Na przykładzie tego SST chrono można się pomylić. Indeksy są z góry opisane w 24h, a na dole minutowe. Nic nie daje przeświadczenia, że wskazująca na nie wskazówka działa w 12h

A No właśnie sądziłem ze cyfry przy indeksach wskazują w czasie 24h a nie 12h wiec po cholerę jest podziałka 24 godzinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A No właśnie sądziłem ze cyfry przy indeksach wskazują w czasie 24h a nie 12h wiec po cholerę jest podziałka 24 godzinna

Bo ta czerwona strzała ma druga strefę pokazywać na małych indeksach na tarczy, a pomarańczowym pierścieniem wyznacza się 3 strefę :) ja sobie dubluję czerwoną strzałą wskazania lokalne, a ring przesunięty jest tak by druga strefa była na tych małych indeksach - rzadko kiedy z niej korzystam więc może być tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT ale obawiam się wrzucać to info gdzie indziej więc wrzucam w Glycine.

Wszak to właśnie tu z całego forum najwięcej z nas wie co to dobra okazja zegarka na MD.

 

A zatem...

 

PIEKŁO ZAMARZŁO, A. Lange & Söhne Lange 1 pojawił się na MD. za jedyne 20500$ wzwyż, zależnie od opcji.

Roczna gwarancja MD gratis :rolleyes:

 

EDIT: Za 16k wzwyż jest też Saxonia i inne. Szybko bo już się jeden sprzedał...

Edytowane przez paman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

O kurka, Invicta ich wchlonela? Ciekawe kiedy beda w Empiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurka, Invicta ich wchlonela? Ciekawe kiedy beda w Empiku?

Merytorycznie to Amerykę odkryłeś  :P jakieś 526 lat po czasie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.