Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijam tu kwestie gwarancji i odpowiedzialnosci bo jednak jest tu różnica.

Dokładnie.

Czasami pojawiają się głosy, że jakość montażu spadła, bo z Globala zdarzają się babole (np. źle obsadzone wskazówki).

Trudno powiedzieć jak z tym jest, ale nieraz Piotr mówił, że odsiewał to co dostawał, aby na dystrybucję szły egz bez wpadek.

Jest możliwe, że jakość montażu jest na podobnym poziomie, tyle tylko, że sztuk z MD już nikt niezależnie nie odsiewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Teraz czekam na biały F104 dla żony.

Aż mi się na wspomnienia zebrało  :) Fajny sikor  :wub: Rozumiem, że chodzi o wersję 40 mm?  ;)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się na wspomnienia zebrało :) Fajny sikor :wub: Rozumiem, że chodzi o wersję 40 mm? ;)

Tak, tą mniejszą, całkiem fajnie na damskiej ręce wygląda.

Kojarzy ktoś po ile bywały na MD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

F104 ma te fajne przegubowe uszka, więc faktycznie leży spoko  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Czasami pojawiają się głosy, że jakość montażu spadła, bo z Globala zdarzają się babole (np. źle obsadzone wskazówki).

Trudno powiedzieć jak z tym jest, ale nieraz Piotr mówił, że odsiewał to co dostawał, aby na dystrybucję szły egz bez wpadek.

Jest możliwe, że jakość montażu jest na podobnym poziomie, tyle tylko, że sztuk z MD już nikt niezależnie nie odsiewa.

 

Babole zdarzają się wszędzie nawet w takiej marce jak  Breitling  Zdażały się zegarki w których bezel nie centrował, na tarczy była rozjechana podziałka a w indeksach ubytki lumy. Spadek jakości dotknął nie tylko Glycine. 

Moim zdaniem przy obecnych cenach są warte każdej wydanej złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Combata 6 Vintage, bardzo go lubię, jest bardzo dokładny (+1 s), ale z Glycine już raczej skończyłem zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza wkleic jakies zdjecie dla urozmaiceniatongue.png

aquarius_or1.jpg

Lumy nie ma, ale i tak sie polubilismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Kopertę też ma czarną? Chyba jeden z pierwszych wypustów? Gdzieś mi takie na forach migały ale w oficjalnych materiałach i do kupienia były tylko z polerowaną

 

acdd748f04bd74add1d2a89e2a20083e.jpg

 

A od czego bransa dołożona..?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta indentyczna do Twojej, wyszla ciemna chyba ze w zgledu na ostre bezposrednio padajace swiatlo. Bransoleta to jakis prototyp z Watchgecko. Wygodna po spilowaniu nieco krawedzi z podspodu..

https://www.watchgecko.com/solid-5-link-geckota-watch-strap.php

 

Diver powinien miec mocna lume. Akuratnie ten rozowo-pomaranczowy Aquarius ma slabiutka lume na indeksach i zadnej na wskazowkach. Ale za dnia wyglada calkiem ok.

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla odmiany moja F104 48

post-107076-0-29438000-1543414374_thumb.jpg

F 104 wg mnie należy rozpatrywać w kontekście historii samolotu F104, która jest bardzo ciekawa. I polecam każdemu kto interesuje się lotnictwem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Samolot był jedną z gorszych konstrukcji. W Luftwaffe doczekał się m.in. przydomku "Owdawiacz". Na szczęście zegarek to już inna historia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samolot był jedną z gorszych konstrukcji. W Luftwaffe doczekał się m.in. przydomku "Owdawiacz". Na szczęście zegarek to już inna historia ;-)

OT: Prawda o przydomku, z resztą nie mogę się zgodzić, konstrukcja jak na lata projektu ( 50te ubiegłego wieku) nowatorska, 

prędkości ponad standardowe, z resztą wyprodukowano ich ponad 2500 egzemplarzy a następcą F104 był F-16. koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No niby tak, ale chyba oczywiste jest, że przydomki takie jak "Owdawiacz" czy "śledź od namiotu", bo tak go też nazywali, nie wzięły się znikąd. Jak na tak nowatorską konstrukcję, to IMO trochę słabo ;-) Ale zegarek super :-) Koniec OT :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dyskusji na temat zmiany w polityce Glycine, wtrącę swoje trzy grosze. Najpierw zobaczyłem Combata 6 w granacie. Spodobał się. Później postudiowałem ten wątek a jest co czytać i oglądać.

Kilka zdjęć Combata, jeszcze ze starym logo, wywarło spore wrażenie. Poczytałem, pooglądałem. Zapytałem. Kup mówili:) Kupiłem skuszony promocją na Joma. Z perspektywy klienta, porównując polskie ceny z tymi ze Stanów, okazało się, że bardzo przyzwoity zegarek, na pewno zdecydowanie rzadziej występujący niż chociażby Certina/Tissot nabyłem w kwocie przynajmniej o kilka stówek niższej niż wspomniane, a równając do Glycine, kwota wychodziła w 1000zł +. W międzyczasie dalej czytałem to forum, narzekania na zmianę polityki, o tym, że marka się już skończyła a nowe modele są coraz gorsze i w ogóle robionę pod masowego klienta, nie dla wybrańców.

Ja wybrańcem się nie czułem, budżet jedynie mam wybrakowany...ale coś mnie chwyciło. Logo mocno zbliżone do jednej z marek modowych zaczęło przeszkadzać, a to brak nakładanych indeksów. Mimo dużego sentymentu do tego zegarka, był na nadgarstku gdy rodziła się córka, zdecydowałem się go sprzedać. Mam nadzieję, że dobrze służy, wiem, że trafił do jednego z czytelników forum.

Wątek obserwuję, czytam, ale wśród pojawiających się zdjęć nie widzę nic, co zrobiłoby nam nie wielkie WOW. Ładne zegarki ale nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej miałeś, spróbowałeś, nie wyszło, będzie inny

Ja swojego niebieskiego combata tak nie puszczę, bo on jest teraz taki do wszystkiego

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja co jakis czas myślę o tym, żeby puscić swojego Airmana. Ale z reguły bardzo szybko mi przechodzi. Mam do niego jakis wielki sentyment :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest ładunek emocjonalny. Przy każdym zakupie jakiś powstaje, pytanie czy na tyle silny, żeby został

 

Przy Moonie to pewnie musi być bardao mocny, żeby nie poleciał na bazar

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W przypadku tego Airmana też są i to spore :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nam rozmowa przycichła, zdjęć nie ma, to wrzucam

 

393396fba10f8e15bc9def580e294835.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba... i kot też... ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem mu na chwilę, żeby popilnował

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie znów wysyp Combatów sub na bazarku. Z 1600 wychodzą z opłatami na Massdrop a na bazarku 2000+ ;)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi te co obecnie są na bazarku za 2000+ były kupowane za 360 plus ship. Czyli wyszło z opłatami coś około 1800zł. Jeżeli płatne z przewalutowaniem to jeszcze drożej.

Jak ktoś chętny to mojego puszczę poniżej 2000.

 

post-89160-0-70458500-1543777608_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi te co obecnie są na bazarku za 2000+ były kupowane za 360 plus ship. Czyli wyszło z opłatami coś około 1800zł. Jeżeli płatne z przewalutowaniem to jeszcze drożej.

Jak ktoś chętny to mojego puszczę poniżej 2000.

1500? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.