Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji jest napisane, że pomiędzy 9 a 3, rozumiem, że chodzi o wskazówkę godziny? Czy ma znaczenie pora dnia/nocy, czy po prostu nie zmieniać jak godzina będzie pomiędzy 9/21 a 15/3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 21 a 3. Wówczas mechanizm zmienia datę.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Chodzi o godziny nocne - aby nie zmieniać ręcznie daty w momencie kiedy mechanizm sam ją przerzuca. Mimo iż przeskakuje o 12 w nocy to jednak cały proces rozciąga się na kilka godzin stąd ten margines  :D

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że on ma rezerwę chodu 38 godzin, czyli jak będzie leżał nie ruchomo, to po tym czasie sprężyna się rozkręci? Co wtedy? Mam go nakręcić (jak dokładnie to zrobić?), czy po prostu skorygować datę i zacząć nosić na ręku? Przez jaki czas powinien być w ruchu do pełnego nakręcenia sprężyny?

38h rezerwy to wartość maksymalna, nie wiadomo na ile sprężyna została nakręcona przez noszenie zegarka.

 

Automaty mają sprzęgło, więc koronką można kręcić w nieskończoność, co nie znaczy, że tak powinno się robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady, pasek już przycięty (trochę trzeba go było wykastrować...) i leży idealnie. Kupiłem właśnie w Czasowni 3 paski zulu (gratis wpadł trzpienik). Czy jest gdzieś jakaś klarowna instrukcja jak powinno się je zakładać?

post-83794-0-93277500-1565713232_thumb.jpg

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Jest parę sposobów :) 

 

wstaw zdjęcia zegarka w nowych gaciach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się nosił :)

post-33253-0-59659400-1565983486_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że przemierzam te paski Zulu i do końca nie jestem zadowolony. Nie wiem, czy to wina mojej dłoni (niestety mam raczej wąski nadgarstek), czy pasków, które kupiłem (okolice 40 zł.), a może techniki ich zakładania, ale wygląda to średnio. To znaczy, patrząc z góry jest ok, ale od dołu tragedia, bo zapięcie paska jest bardzo przesunięte i zamiast być po środku dłoni, jest na boku. Jakieś porady? 

post-83794-0-13966000-1566036295_thumb.jpg

post-83794-0-01222400-1566036450_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Przesuń zegarekbod strony 6stej na maxa do podwójnego ringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nato/zulu często są tak szyte, że część z zapięciem jest za krótka.

Z tych co miałem, tylko nato omegi było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu dzisiaj

dff99ce6c6f8d3b86f470c5c5b827883.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Powiem Wam, że przemierzam te paski Zulu i do końca nie jestem zadowolony. Nie wiem, czy to wina mojej dłoni (niestety mam raczej wąski nadgarstek), czy pasków, które kupiłem (okolice 40 zł.), a może techniki ich zakładania, ale wygląda to średnio. To znaczy, patrząc z góry jest ok, ale od dołu tragedia, bo zapięcie paska jest bardzo przesunięte i zamiast być po środku dłoni, jest na boku. Jakieś porady? 

 

Albo spróbuj nosić zulu tak:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7JE8UmxYp0c&t=4m0s

 

nosze tak mojego tuńczyka, świetny sposób :) i pod zegarkiem masz jedną warstwę paska wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo pasków. Gdzie mogę kupić paski lepszej jakości? Zarówno nato/zulu jak i np. skórzane? W przypadku nato chodzi mi o paski 22mm. ale zdecydowanie grubsze od tych, które kupiłem, a jeśli chodzi o skórę, to np. krokodyl lub coś w tym stylu. Jaki sklep byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnych pasków nie kupisz w sklepach stacjonarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

W przypadku nato chodzi mi o paski 22mm.

Toxicnatos, haveston, moose straps. Z polskich fajne grube zulu maja na watchtime24 (szukaj nato strong).

 

Skorzane to najlepiej brac od ludzi z forum

 

.

Dziwaczna metoda, po co tak kombinować, skoro można kupić paski nie wymagające mniej problematyczne.

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dziwaczna metoda, po co tak kombinować, skoro można kupić paski nie wymagające mniej problematyczne.

 

Niby tak, bo są  zulu single pasy jednak w przypadku mojego nurasa dopiero tak założony zulu sprawia, że nie jeździ mi po ręce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, bo są zulu single pasy jednak w przypadku mojego nurasa dopiero tak założony zulu sprawia, że nie jeździ mi po ręce.

Ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Oho będzie ban za to ogłoszenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ban to raczej nie. Jakaś reprymenda i żółty kartonik... ^_^


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo pasków. Gdzie mogę kupić paski lepszej jakości? Zarówno nato/zulu jak i np. skórzane? W przypadku nato chodzi mi o paski 22mm. ale zdecydowanie grubsze od tych, które kupiłem, a jeśli chodzi o skórę, to np. krokodyl lub coś w tym stylu. Jaki sklep byście polecili?

 

https://www.bartonwatchbands.com/collections/jetson-nato-style-watch-straps-seatbelt-weave-nylon-watch-bands

 

https://www.geckota.com/watch-straps/leather-watch-straps

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forumowiczów będzie zainteresowany zakupem: Airman Chrono 09, biała tarcza.

 

https://allegro.pl/oferta/glycine-airman-chrono-09-biala-tarcza-8054967676

Jako ze to nie dział sprzedaży i można komentować ogłoszenie to powiem ci ze w takiej kasie ten zegarek jest nie do sprzedania. W niebieskiej kolorystyce ( duzoooooo ładniejszej) chodziły sztuki koło 7k. A po tyle za ile chcesz sprzedać to można znaleźć limitke 3876 która jest królem Glycine ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Jako ze to nie dział sprzedaży i można komentować ogłoszenie to powiem ci ze w takiej kasie ten zegarek jest nie do sprzedania. W niebieskiej kolorystyce ( duzoooooo ładniejszej) chodziły sztuki koło 7k. A po tyle za ile chcesz sprzedać to można znaleźć limitke 3876 która jest królem Glycine ;) ;) ;)

 

Wow nie znalem tego modelu :D tylko troche dziwne, ze chronometr i nie ma podzialek minutowych i ma 2 zawory helowe :) ktos wie czemu tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.