Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Junghans

Z którego roku może być Gustav Becker??

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym go nie chciał za dopłatą.

Werki z serii Silesia produkowano pomiędzy 1906 a 1925 rokiem, w znakomitej większości bez numerów seryjnych. Soczewka wahadła miała numer katalogowy 170 w roku 1912. Tarcza jest osobliwa, wygląda na półamatorski wyrób.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest nic nie wart i nie warto go trzymać celem sprzedaży w przyszłości? Mogę go sobie amatorsko odmalować i trzymać jako ozdobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale plusem jest to że amatorsko go malując nie obniżysz jego wartości. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym (chce już od dawna) odmalować go i zrobić z niego ozdobę salonu natomiast mąż uważa że kiedyś dorobi się na nim nie wiadomo ile i nie da mi go ruszyć, liczę na to że jak przeczyta że kokosów nie zarobi to pozwoli mi przejąc swój skarb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka kokosów oczywiście za niego kupisz :) maluj do woli i pokaż fotki po :)

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat orientacyjnie według waszych wskazówek wiem który to rok ale jeśli ktoś może dokładniej coś napisać o tym mechanizmie więcej będę wdzięczny (rok powstania i cokolwiek więcej) z góry dzięki !

aade845f6699f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku 1925. Niektóre miały wybity na przedniej płycie kod daty produkcji.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jak zawsze :) Dzięki ! jest tam a28 wnioskuję pierwsza połowa 1928r :)

Dzięki za wskazówki !

e20df884398ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie z którego roku może być ten zegar ( odziedziczony po babci ) i za ile mógłbym go ewentualnie sprzedać tak mniej więcej.

7366413_20170211_103112.jpg

7366415_20170129_104310.jpg

7366414_20170129_105520.jpg

Edytowane przez MAJK100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stówe...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol, za który zegar chcesz zapłacić stówkę? 

Chyba mi się laptop zepsuł, bo u mnie ten zegar odziedziczony po babci w ogóle się nie wyświetla. :(


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet premium hiper plus i mi się wyświetla :P To jest ciekawostka, zegar z produkcji wojennej, z mechanizmem wykonanym w większości z szajsmetalu. Mod.1915 informuje o roku produkcji, zaprzestano ją w 1916. Skończyły się wtedy dla potrzeb cywilnych nawet materiały zastępcze.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten lepszy materiał poleciał wtedy na różna miasta i sioła w postaci pocisków... Zegary robiono wtedy z krowiego g... zwanego Kriegsmetal...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum nie jest długi, warto przeczytać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś źle zrobiłam? Mam założyć nowy wątek? Tutaj padały już takie zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno padały ale jakie ?? Forum jest nie po to aby robić wyceny zegarów Regulamin pani czytała ?? Pewnie że nie bo i po co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że czytałam zanim dodałam zapytanie i nie ma w regulaminie nic o tym, że nie można się o to spytać. Nie jestem handlarzem, otrzymałam taki zegar i pytam z ciekawości. Obraziłam tym kogoś? Wystarczyło napisać " nie wiem". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w Konstytucji też nie ma nic na temat zadawania pytań - znaczy można .

Ale jest  taki temat podpięty :

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48800-identyfikacja-zegar%C3%B3w-jak-zada%C4%87-pytanie-aby-otrzyma%C4%87-odpowiedzi/

Polecam ostatni akapit w szczególności.

 

Natomiast tym :

Obraziłam tym kogoś? Wystarczyło napisać " nie wiem" 

Już ktoś mógł się poczuć urażony. Słabe wejście z tego  wyszło.

Teraz drogi są dwie - nawrzucać  wszystkim :D - to taki prostacki standard netowy - anonimowość górą ...

...albo jakoś wyjść z  niezręcznej sytuacji używając normalnych  ludzkich zachowań.

Aha  - jeszcze można uciec nie robiąc nic.

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się nie zrozumielismy. Nie oczekiwałam wyceny, a raczej chciałam zorientować się, czy jest wartościowy. Czytałam forum i znalazłam, że aby oznaczyć datę produkcji nabijany był szereg cyfr, na moim jest 0, tylko. No ale nic, jeśli kogoś uraziłam, przepraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.