Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra... kupiłem SE. będzie jutro.

dam znać co i jak, no chyba że go szybciej unicestwię :twisted: i nie będzie o czym pisać :lol:


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Dzisiaj rano dotarła do mnie paczka z SonyEricssonem P990i. Wg jednych zabytkowa cegłą z fatalnym OS'em, wielbiona przez innych za możliwości jakie ma, w wielu wypadkach zgodna opinia o zbyt częstych resetach ze względu na małą pamięć wewnętrzną.

 

Od jakiegoś czasu szukałem czegoś więcej niż słuchawki :) i kiedy zacząłem zgłębiać temat, wybór mógłbyć tylko jeden. Jeden, ponieważ dość mocno ograniczają mnie ostatnio fundusze :oops:

 

Krótki ( :) ) rekonesans po polskich i zachodnich forach, dzięsiątki testów, video z youtuba, etc... wiecie jak to jest :twisted: na końcu allegro, wybór odpowiedniego sprzedawcy - nie jest to takie oczywiste 8)

zakup i już... telefonik w moich łapkach!

 

Co do allegro - generalnie zagłębiem P990i wydaje się być Kraków. Cała masa sprzedawców, często używających różnych nicków, ale spod tego samego adresu, z bardzo różnym stosunkiem komentarzy do sprzedaży.

Jedni nie odpowiadali na mejle - skreślani, drudzy odpowiadai na kilka pytań - potwierdzam sprzedaż (bez sensu), inni jasno mówili, że telefony będą za tydzień i jeśli wylicytuję, muszę poczekać... :roll: (nie do przyjęcia). W końcu trafiłem na sprzedawcę, który w rozmowie tel. potwierdził, że ma na stanie aparaty, kompletne, nowe, etc.

Później, potwierdził e-mailem.

 

Krótka piłka - zaliczka na konto i ... za chwilę mejl z nr nadania :shock:

Super sprawa.

 

Tak oto się przezentuje moja nowa zabawka. Jak ją trochę pomęczę (Symbian jest dla mnie zupełnie nową platformą) to skrobnę coś więcej - co i jak z tym zawieszaniem, brakiem pamięci, etc...

 

post-895-0-57347000-1330693523.jpg

 

sep990i003cj2.jpg

 

post-895-0-31888000-1330693529.jpg

 

post-895-0-88539400-1330693530.jpg

 

post-895-0-53332300-1330693532.jpg

 

sep990i011kz4.jpg

 

:) strasznie się cieszę !

W zestawie jest wszystko, ze smyczą włącznie. Żadnego adapteru na zasilacz, jak w przypadku telefonów ściaganych masowo z Anglii.

Żadnego softu operatora, który to sprawiał użytkownikom najwięcej problemów - oryginalny soft SE w języku polskim.

 

Obsługa telefonu jest bardzo fajna. Duży dotykowy ekran, obsługiwany rysikiem. Dość intuicyjne menu. Mi pasuje, choć chwilkę będę się przestawiał z Nokii.

Kapitalne dzwonki domyślne, zarówno dla połączeń jak i smsów.

Wiem, wiem.. grzeję się jak gówniarz :lol: ale mi się podoba!

 

Jakby ktoś chciał, mogę zapodać fotki porównujące do Nokii 6288.

 

No... to teraz zgłębić tajniki softu i jazda! Ciekawy jestem jaki będzie w użytkowaniu. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne!

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

p.s.

jak nie ten dział/temat - MOD MODE please :)


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie lepiej bylo dolozyc troche do P1i ? :twisted:

Rozważałem tą opcję, ale... chcę jeszcze nabyć zegarek :twisted: i w mojej obecnej sytuacji, każdy grosz się liczy :oops: a po drugie jakoś klawiatura mnie nie przekonuje. Poza tym ekran nieco mniejszy, OS ten sam, fakt - więcej ramu... ale ja chyba nie jestem jakimś power userem i nie wyciskam siódmych potów ze sprzętu :wink:

Myślę, że muszę oswoić się z tym cudem, a co będzie później... zobaczymy.

Dzisiaj kupiłem kartę 2GB San diska, bo w komplecie jest tylko 64MB.

Zobaczymy jak robi fotki... posiada autofocus i całkiem ładnie rozmywa tło...szkoda, że nie mogę go zestawić z jakimś lotnikiem :lol:

 

Wszędzie narzekali wszyscy, że po starcie tel. mają około 13-14mb wolnego ramu. u mnie jest 19mb :) wnioskuję, że to dobrze :)

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat ale jakoś tak podobne:Szanowni forumowicze czy ktoś z Was miał styczność kiedykolwiek z palmtopem Palm M515? http://www.allegro.pl/item249190503_palm_m...aly_zestaw.html tutaj link do przykładowej aukcji-zależy mi na przeglądaniu zdjęć i co najważniejsze na czytaniu ebook'ów.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zwróciłbym uwagę raczej na coś z Windows Mobile na pokładzie.

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:jestem ograniczony finansowo a zakup palmtopa motywuję taką potrzebą-udaję się do szpitala na okres około 3-4 tygodni,zależy mi bardzo na tych ebok'ach a reszta jest właściwie nieistotna.Niezbyt praktyczne wydaje mi się targanie laptopa ze sobą-wiadomo jak to w szpitalu :evil:


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorus

co sadzicie o noki 6600? planuje ją zakupic. czy użytkowaliście taką? jakie macie dośwaidczenia z nią związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to Symbian a więc dla mnie to +....albo lubisz ten system albo nie.Według mnie lepiej dołożyć te kilka złotych i kupić 6630 którą posiadałem przez jakiś czas i gorąco polecam.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-1039-0-92455600-1330701219.jpg

 

:lol::D:D

 

Jestem zachwycony, najlepsza przeglądarka internetowa w urządzeniach mobilnych + multitouch dają niesamowity komfort w dostępie do ulubionych zasobów sieci 8)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz - co to za wynalazek - pytam oczywiście o "telefon "


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny gadżet, zastanawiałem sie nad kupnem, ale brak takiej funkcji jak przesyłanie danych przez Bluetooth (mimo posiadania Bluetootha) czy brak możliwości używania go jako modemu spowodowały, że kupiłem co innego. A szkoda, bo Macbooka sobie chwale. :evil: Niemniej jednak gratulacje i miłego użytkowania życze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klaudiusz - co to za wynalazek - pytam oczywiście o "telefon "

iPhone, 399$ w USA


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klaudiusz - co to za wynalazek - pytam oczywiście o "telefon "

 

to Iphone - nowy telefon Apple.

 

tutaj jak korzysta się z internetu: http://pl.youtube.com/watch?v=jIhf0jpROwc

 

@ray174 - po co przesyłać dane przez sinozębnego, skoro masz WiFi i ftp - z macu masz drag&drop.

 

A co do modemu - można łączyć się przez modem w iphone - poszukaj w sieci.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale jak chcesz przeslac zdjecie pomiedzy iPhone a dajmy na to Nokia Nfajnynumerek to nie da rady :lol: i to mnie boli ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz

 

Wszystkie funkcje Iphone'a sa juz dostępne w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iphone to oczywiście obiekt pożądania dla wszelkiej maści szpanerów.

 

ja gdybym miał fundusze skusiłbym się na n90 albo HTC TyTN II, któe mają większe możliwości od tego lanserskiego gadżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPod to też lanserski gadżet?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lanserski to nie wiem, ale gadżet na pewno(dla mnie, chociaż sam mam dwa iPody). Zależy co kto rozumie przez "gadżet". Dla mnie to np. rzecz która fajnie mieć ale bez niej też sie obejde ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iphone to oczywiście obiekt pożądania dla wszelkiej maści szpanerów.

 

ja gdybym miał fundusze skusiłbym się na n90 albo HTC TyTN II, któe mają większe możliwości od tego lanserskiego gadżetu.

 

Cóż, z Twojego punktu widzenia pewnie tak jest. Miałem HTC, bawiłem się wszystkimi N-kami a ostatnio po tygodniu rozstałem się z E90. Jedynie Blackberry robi dobre terminale, ale na razie w Polsce cieniutko to działa, no i moja firma w to nie wchodzi, pomimo 4000 komórek w grupie :cry:

 

Interface Apple, współpraca z .Mac i komputerem, multitouch, wyświetlacz zostawiają wszystko, co jest obecnie na rynku daleko z tyłu pod kątem komfortu użytkowania, intuicyjności, szybkości i multimediów.

Apple tym urządzeniem pokazał kierunek rozwoju branży - już za kilaka miesięcy pokaże się sporo klonów z pod znaku Nokii i innych - i o to chodzi.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Apple tym urządzeniem pokazał kierunek rozwoju branży - już za kilaka miesięcy pokaże się sporo klonów z pod znaku Nokii i innych - i o to chodzi.

Hm, nie jestem znawcą komórek, ale ciekawi mnie czy Nokia kiedyś kopiowała wprost rozwiązania z telefonów innych marek? Zawsze wydawało mi się, że to Nokia wyznaczała standardy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Nokia juz dawno zostala w tyle.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPod jest tak samo lanserski, jak telefon komórkowy w polowie lat '90. Jedni używają z powodu potrzeby, inni dla szpanu. Jak ich rozróżnić, nie wiem, ale bzdurą byłoby unikac tego typu przedmiotów tylko z tego powodu, aby nie zostać posądzonym o snobizm :roll:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Apple tym urządzeniem pokazał kierunek rozwoju branży - już za kilaka miesięcy pokaże się sporo klonów z pod znaku Nokii i innych - i o to chodzi.

Hm, nie jestem znawcą komórek, ale ciekawi mnie czy Nokia kiedyś kopiowała wprost rozwiązania z telefonów innych marek? Zawsze wydawało mi się, że to Nokia wyznaczała standardy. :-)

 

Oczywiście masz rację - tak było, jednak już jakiś czas temu osiadła na laurach i straciła całą innowacyjność na rzecz masówki - ostatnio tylko udoskonalają swoje rozwiązania. Zresztą już zapowiedzieli klona iphone - ma zadziwiająco podobny interface. W biznesie i na wojnie na innowacyjność nie ma obrony - i tak potężna nokia, mająca większościowy udział w światowym rynku komórek zadrżała w posadach z chwilą wypuszczenia iphone - który zawsze będzie niszowy. Oczywiście, pewnie zaadaptują pomysły Apple i pewnie je udoskonalą ale dzięki temu skończy się serwowanie na ciągle odgrzewanych Symbianów i Windows mobile.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.