Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Co jest znowu z BB, bo nie śledzę?

Ostatnie smartfony BlackBerry nie odniosły rynkowego sukcesu jakiego oczekiwał producent. Pod koniec września pojawiła się oficjalna i potwierdzona informacja, że kanadyjska firma zamyka dział zajmujący się projektowaniem urządzeń mobilnych. Dogadali się co prawda z Alcatelem i na smartfonach Alcatela ma pojawić się Android z zabezpieczeniami BlackBerry, ale to już nie będzie to samo. Natomiast licencję na użytkowanie Androida w wersji BlackBerry kupił PT BB Merah Putih, który ma zająć się produkcją, promocją i dystrybucją własnych smartfonów jednakże urządzenia będą sprzedawane w Indonezji. Tak się kończy historia BlackBerry. Teraz to już jest właściwie dogorywanie.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale smartfony BB dalej będą powstawać pod szyldem BB, z tym, że będzie je robić podwykonawca. W tym wypadku właściciel Alcatela. Już kilka stron wcześniej o tym pisaliśmy. Blackberry skupi się na oprogramowaniu. Czy ich historia się kończy? Nie sądzę. Muszą przetrwać to robią zmiany i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale smartfony BB dalej będą powstawać pod szyldem BB, z tym, że będzie je robić podwykonawca. W tym wypadku właściciel Alcatela. Już kilka stron wcześniej o tym pisaliśmy. Blackberry skupi się na oprogramowaniu. Czy ich historia się kończy? Nie sądzę. Muszą przetrwać to robią zmiany i tyle.

W tym przypadku chodzi nie tylko o wykonanie, ale i projekt, a to wiele zmienia. Może warto byłoby odnieść się do komunikatu BlackBerry.

 

Our new Mobility Solutions strategy is showing signs of momentum, including our first major device software licensing agreement with a telecom joint venture in Indonesia. Under this strategy, we are focusing on software development, including security and applications. The company plans to end all internal hardware development and will outsource that function to partners.

 

Tak więc podtrzymuję to, co wyżej napisałem. A pisałem o końcu BlackBerry jako producenta urządzeń mobilnych. BlackBerry w rzeczywistości zajmie się bezpieczeństwem i wytwórstwem aplikacji, bo przecież system biorą od Google. Czas przestać się oszukiwać, takie są fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czyli BlackBerry stanie się dokładnie taką samą marką jak Alcatel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon obecnie ma najlepszy stosunek jakości do ceny?

Myślę nad Meizu pro 6, tylko ma małą pojemność baterii.

 

Co do wymagań, pamięć 32 GB, bardzo dobry aparat, android lub iOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z Letv? Telefony tańsze niż części ktorych użyto w produkcji.

Edytowane przez ss1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry ma super, jednak po namyśle doszedłem do wniosku, że gwarancja jest niezbędna.

Obecnie mam Meizu M1 i będę musiał oddać go na gwarancję ze względu na jaśniejsze punkty na ekranie.

HTC M9 całkiem fajnie się prezentuje, wersja PRIME CAMERA.

 

Używki jak najbardziej wchodzą w grę, więc jeśli któryś z Kolegów miałby coś na sprzedaż, to zapraszam na PW ;)

Edytowane przez selphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo my tu tylko o hardwerze a można by poruszyć temat software'owy:

 

10 aplikacji które musisz mieć zainstalowane na swoim smartphonie

 

Poniżej moi faworyci:

1. Here maps - mapy świata offline (działa nawet w paryskim metrze itp.)

2. Yanosik - bez niego nawet nie wyjeżdżam na dalsze trasy

3. WhatsApp - świetny komunikator w szczególności że ma możliwość wyszukiwania danego słowa w korespondencji i wersję na windowsa

4. Bussines Calendar 2 - świetny kalendarz z przypomnieniami i zadaniami. Co ważne możesz ustawić powiadomienie jako ciągły dzwonek który będzie napier...lał dopóki go nie wyłączysz

5. myMail - klient poczty prywatnej bardzo stabilny i bezproblemowy

6. Fotor - retusz zdjęć

7. Flickr - chmura do zdjęć. Fotki są w 100% jak na urządzeniu, 0% kompresji. Szkoda że z automatu nie archiwizuje też filmów.

8. QuickPic - najlepsza przeglądarka zdjęć (jak dotąd)

9. ES Eksplorator plików

10. Evernote - rozbudowany notatnik

 

A jakie są Wasze najpotrzebniejsze appki?

Edytowane przez b_easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie bo my tu tylko o hardwerze a można by poruszyć temat software'owy:

 

10 aplikacji które musisz mieć zainstalowane na swoim smartphonie

 

Poniżej moi faworyci:

1. Here maps - mapy świata offline (działa nawet w paryskim metrze itp.)

2. Yanosik - bez niego nawet nie wyjeżdżam na dalsze trasy

3. WhatsApp - świetny komunikator w szczególności że ma możliwość wyszukiwania danego słowa w korespondencji i wersję na windowsa

4. Bussines Calendar 2 - świetny kalendarz z przypomnieniami i zadaniami. Co ważne możesz ustawić powiadomienie jako ciągły dzwonek który będzie napier...lał dopóki go nie wyłączysz

5. myMail - klient poczty prywatnej bardzo stabilny i bezproblemowy

6. Fotor - retusz zdjęć

7. Flickr - chmura do zdjęć. Fotki są w 100% jak na urządzeniu, 0% kompresji. Szkoda że z automatu nie archiwizuje też filmów.

8. QuickPic - najlepsza przeglądarka zdjęć (jak dotąd)

9. ES Eksplorator plików

10. Evernote - rozbudowany notatnik

 

A jakie są Wasze najpotrzebniejsze appki?

Był już taki temat :)https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fzegarkiclub%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F61795-Klub-AA-czyli--Aplikacje-Androia&share_tid=61795&share_fid=19044&share_type=t

Klub AA czyli- Aplikacje Androia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, tylko zmarł 3 lata temu więc nie ma sensu go reaktywować. Poza tym jak ktoś ma na IOSa ciekawe aplikacje to tam już nie mógł się pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, tylko zmarł 3 lata temu więc nie ma sensu go reaktywować. Poza tym jak ktoś ma na IOSa ciekawe aplikacje to tam już nie mógł się pochwalić.

MOIM zdaniem większość aplikacji więcej szkodzi niz pomaga, raz ze "odmóżdza' i tak niezbyt lotne społeczenstwo, dwa ze często przekłamuje rzeczywistosć...

post-48316-0-35251900-1477316369.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienie 10 aplikacji, które zawsze instaluje na telefonie

 

1) Shazam- Aplikacja do rozpoznawania muzyki

2) Evernote- Notatnik na sterydach

3) Dropbox- Dysk internetowy

4) Google Sky Map- Obowiązkowa aplikacja dla miłośników astronomii (Działa tylko z żyroskopem)

5) Toolbox- Zestaw aplikacji typu poziomica, kompas itd.

6) Nawigacja Orange- Kiedyś przy przedłużeniu umowy dali mi wersje PRO, więc korzystam. Moim zdaniem najlepsza.

7) Facebook + messanger- Facebooka bez messangera nie da się zainstalować, więc zwarłem te dwie apki w jednym punkcie. Mi tam się podobają.

8) Instagram- Ma fajne filtry na zdjęcia i własny serwis społecznościowy

9) AVG Antywirus- Testowałem też inne antywiry, ale ten pasuje mi najberdziej

10) Aplikacja bankowa- Chyba każdy bank ma swoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ma beznadziejne wyznaczanie tras, polna droga jest dla niej tak samo dobra jak autostrada, można się naciąć, Google Maps dużo lepiej daje radę.Jakie np.? Mnie aplikacje oszczędzają sporo czasu i zmniejszają liczbę odmóżdżających czynności które i tak musiałbym zrobić mniej efektywnie przy użyciu innego narzędzia.

Wyrazilem tylko swoją opinię, nie chce mi się wdawać w dyskusję :)

Bez ( aplikacji) telefonu, tabletu itd spoleczenstwo ślepnie i staje się nieporadne jak dziecko we mgle, jeszcze jedno pokolenie i bez aplikacji na sedes nie trafią....

 

I jak wspomnialem wczesniej, często przeklamuja rzeczywistosć, ale co kto lubi...'e-pokolenie' nie dziala bez pradu :)

Tyle.

 

P.S Ostatnio w pociagu ic dziewczyna byla oburzona ze musi zaplacić kare za przejazd bez waznego biletu ( cos okolo 700 zl) bo 'neta nie miala i biletu nie mogla kupić'-karta tez nie działala by kupic w pociagu-wielce byla 'zdziwiona' ze są kasy biletowe.....oszczedzila :)

Dobrze ze miala dokumenty bo by ja SOK wyprowadzila na najblizszej stacji.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, aplikacje ułatwiają życie, a to co ma w głowie młode pokolenie w dużej mierze zależy od rodziców. Moje dziecko ma dopiero 10 miesięcy, ale do 3 roku życia żadnej bajki oglądać w telewizji nie będzie, a tableta na oczy zobaczy może za 6 lat. Będę czytał mu bajki, grał z nim w gry planszowe. Na elektronikę ma czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że coś konkretnego napiszesz, bo ja jeszcze nie spotkałem osoby która nie potrafiłaby załatwić sprawy offline jak z jakiegoś powodu nie mogła skorzystać z telefonu. Natomiast często spotykam się z nieporadnością osób z pokolenia "analogowego", które odstają pół życia w kolejkach po bilet albo na poczcie bo nie potrafią zrobić przelewu przez internet. Przyjeżdżają do obcego miasta i muszą zapytać 10 osób zanim dotrą na miejsce bo nie potrafią skorzystać z nawigacji i aplikacji z rozkładem komunikacji. Każdy większy zakup przepłacony i zrobiony gdzie bliżej, bo nie potrafią porównać i kupić korzystniej w sieci itp. itd. Tak się pewnie tłumaczyła i robiła z siebie specjalnie idiotkę jak większość gapowiczów, ile ja się nasłuchałem historii dziwnych dlaczego ktoś biletu nie ma to bym nie zliczył...

Zle oceniasz pokolenie 'anologowe' :), 'my' potrafimy funkcjonować w 'obu światach' :), wy bez elektroniki już nie bardzo....

Pisalem też w pierwszym poscie ze 'wiekszość', nie wszystkie...

 

Przeceniasz też 'udogdnienia' jakie dają aplikacje, oczywiscie podasz logiczne kontrargumenty z ktorymi bede musial sie zgodzić, ale jako dobry obserwator otaczajacego swiata,trudno Ci bedzie zaprzeczyć ze 'to' uzaleznia i 'uposledza', a spora część młodych ludzi nie potrafi ( nie umie) ŻYĆ bez aplikacji.

 

 

@Lestaf, tak trzymaj.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Huawei Mate 9....1300 usd :o

To w Polsce na półce pewnie z 5500zl :D

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Xiaomi wyznacza standardy nowych smartphone'ów-ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych wprowadzili jako pierwsi, teraz bezramkowy telefon staje się faktem. Wymiary zbliżone do lg v10, v20, s7 edge, iphone 7 plus a wpakowali ekran... 6,4''

Kamerka do wideo rozmów pod wyświetlaczem, czujnik zbliżeniowy, który wyłącza ekran podczas rozmowy jest również ultradźwiękowy i znajduje się za ekranem. Nie ma głośnika do rozmów-dźwięk jakoś przekazywany jest przez system akustyczny prosto do kosteczek słuchowych. Kosmos  :D

 

Specyfikacja:

  • 6,4-calowy wyświetlacz o proporcjach 17:9, rozdzielczości 2040×1080 pikseli (ppi=362) i jasności 500 nitów,
  • czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 2,35 GHz,
  • układ graficzny Adreno 530,
  • 4GB/6GB LPDDR4 RAM,
  • 128GB/256GB pamięci wewnętrznej UFS 2.0,
  • brak obsługi kart microSD,
  • aparat główny 16 Mpix z f/2.0, PDAF, możliwością nagrywania wideo w jakości 4K i podwójną diodą doświetlającą,
  • kamerka 5 Mpix na przodzie,
  • Blouetooth 4.2,
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac,
  • LTE,
  • GPS z A-GPS i GLONASS,
  • NFC,
  • żyroskop,
  • czytnik linii papilarnych,
  • Dual SIM (2 x nano SIM),
  • USB Typu C,
  • akumulator o pojemności 4400 mAh z funkcją szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0,
  • system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow z nakładką MIUI 8.0.
  • wymiary: 158,8×81,9×7,9 mm

CENY

  • 4GB RAM/128GB pamięci wewnętrznej – 3499 juanów (~ 2100 złotych),
  • 6GB RAM/256GB pamięci wewnętrznej – 3999 juanów (~ 2400 złotych).

Xiaomi-Mi-Mix.jpg

 

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Serio 362ppi?

 

Brzydki jest niemiłosiernie, brak ramek oszpeca.

 

 

 

Tymczasem LG ma mały problem z V20. Okazuje się, że szkło głównych obiektywów bardzo ciężko zarysować (rysik numer 7 dopiero dał radę). Niestety jest inny problem, bo okazuje się, że to szkiełko samo pęka. Sam z resztą widziałem to na jednym z testów, gdzie gość gada gada a tu nagle trach, szkło na pół :D

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Serio 362ppi?

 

Brzydki jest niemiłosiernie, brak ramek oszpeca.

Mnie się podoba bo dzięki temu będą mniejsze, poręczniejsze telefony produkować.

A co do ppi to jak wklepałem w kalkulator to wyskoczyło mi 360,6. Chcesz to sobie sprawdź :D , pierwiastek z sumy kwadratów rozdzielczości poziomej i pionowej dzielony na przekątną ekranu w calach. Niby powyżej 300 już oko ludzie nie rozróżnia pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niby powyżej 300 już oko ludzie nie rozróżnia pixeli.

 

To tylko teoria śp S.Jobsa. Ponoć już obalona. Z jakichś tam badań wynika, że granica dla ludzkiego oka to 990ppi. Ja w teorię nie wnikam, jestem praktykiem i praktycznie jak patrzę na 1920x1080 mojego Honora, a potem na 2560x1440 mojego LG to widzę różnicę. Ostrość, ostrość i jeszcze raz ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Galaxy S4. Od jakiegoś czasu też już nie ma ramek, więc wygląd ma jak widzę całkowicie PRO. Pojedynczych pixeli też nie mogę się na jego ekranie dopatrzeć, zresztą praktycznie nic już na nim nie widać. Warto zmieniać na nowy w 2016?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.