Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Biorąc pod uwagę że niektóre komputery nie były unowocześniane nawet 1000 dni a taki mac mini late 2014 był gorszy od late 2012 to niezły sukces.

Dla mnie panel dotykowy jest zbyt duży no i nie ma wersji 17 cali.

A wyświetlacz zamiast klawiszy funkcyjnych to mało znacząca funkcja.

Żeby stwierdzić, że to mało znacząca funkcja, musiałbym najpierw sprzęt przez jakiś czas użytkować. Na razie oceniam na podstawie zdjęć i mnie się nowy MacBook Pro podoba. Jak zacznę na nim pracować, wówczas będę mógł napisać coś więcej. Na tę chwilę użytkuję MacBooka Pro z 2013 roku i sprawuje się doskonale.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Ja w tym roku najbardziej  czekałem na nowego MacBooka Pro no i się doczekałem.

 

http://www.apple.com/pl/macbook-pro/

 

Apple dało radę. Już wiem jak będzie wyglądał mój trzeci Mac  :).

 

Średnio dali radę. Usunęli złącze magsafe dla mnie jedna z najlepszych rzeczy w tych komputerach. Pogubili się porządnie. Komputer posiada tylko złącza usb-c, do reszty ich produktów(iphone, ipad) natomiast dołączany jest kabel ze starszym usb. Panie kub pan sobie przejściówkę za 179zł. W iphonie usunęli złącze jack, w macbooku zostawili. Nie są konsekwentni. 

Pro to ten komputer jest tylko z nazwy, dla mnie to dopasiony macbook air ze zmienioną nazwą. 

Gdzie wejście na kartę pamięci? Nie ma. Jesteś fotografem-kup sobie czytnik kart pamięci pod usb typu c albo przejściówkę na usb 2.0 jeśli już posiadasz takie urządzenie. Cena od prawie 9000zł, kosmos. To jest wszystko fajne, ale to nie jest stary dobry macbook pro. 

 

Najbardziej rozwaliło mnie jednak na konferencji, gdy wchodzi na scenę gościu z Algoriddim(od aplikacji DJ for MAC) zaczyna skretch'ować na tym malutkim paseczku oled retina i gada amazing, amazing. Na sali biją brawa na stojąco, a komentator wydarzenia CNN kwituje "still better than Guetta"

 

To ma być pro, znam trochę osób z branży audio-video co do tej pory używały macbooka pro i wszystkie mają ubaw po pachy.

To jest świetny komputer, ale z pro to on ma niewiele wspólnego. Jednak dla zwykłego użytkownika, dziennikarz, programisty jest świetnym wyborem, ale nie dla wszystkich. Starszy model był o wiele wiele bardziej uniwersalny.

 

Ekran oled? Bardzo możliwe, że za*ebali pomysł od Polaka z 2014r, tym bardziej, że kontaktował się z firmą. 

 

http://mamstartup.pl/spolka/9141/polak-zaprezentowal-apple-koncepcje-dotykowego-panelu-oled-firma-nie-chce-z-nim-rozmawiac

 

 

Szkoda mi jeszcze tylko dwóch rzeczy, apple cienema display RIP, podświetlane logo jabłko RIP. Jobs to się tak w grobie przewraca, obraca że gdyby go do prądnicy podłączyli to by całą siedzibę apple w Cupertino na rok w prąd zaopatrzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że G3 w wersji 32 GB jest na alledrogo juz za 750pln.

To możliwe aby tyle kosztował, czy to jakaś ściema?

Myślę, że tak. 1.5 temu wyrwałem swój za 1000pln, co prawda używany ale 6 tygodni tylko, z kompletem papierków i gwarancją producenta.

Widzę że G3 w wersji 32 GB jest na alledrogo juz za 750pln.

To możliwe aby tyle kosztował, czy to jakaś ściema?

Myślę, że tak. Ponad 1.5 temu wyrwałem swój za 1000pln, co prawda używany ale 6 tygodni tylko, z kompletem papierków i gwarancją producenta.

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że G3 w wersji 32 GB jest na alledrogo juz za 750pln.

To możliwe aby tyle kosztował, czy to jakaś ściema?

LG G3 to nie wypał jak LG G5

miałem to dałem żonie sam wolałem LG G2 

teraz miałem wybór G5 lub G4 wybrałem G4 jest ładniejszy i praktycznie tak samo szybki

tu jest test tylko coś youtube znów szwankuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niewypal? Ile czasu uzywales G3 ? Mi oprocz zbyt skromnej bateri przy tym wyswietlaczu nic nie razi w sumie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna wada to grzał sie niemiłosiernie np w trakcie ładowania gdy ściągałem pliki , pocztę itp to potrafił się wyłączyć

gorszy wg mnie ekran mimo większej rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G3 w porównaniu do G4 to ostoja stabilności i jakości :)

G4 też się grzeje, bateria dramat, bootloop. Tyle że serwis to załatwia sprawnie

 

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj taki plastikowy jak G3 nie jest 

a jak sie ten bootloop objawia bo ja po 3 tyg nic nie zauważyłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bart8

Polak nie opatentował - cena patentu zgłaszanego przez internet to bodaj $100, to inni wykorzystali.

Patent na Europę zgłaszany to bodaj 10tys.zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

@Bart8

Polak nie opatentował - cena patentu zgłaszanego przez internet to bodaj $100, to inni wykorzystali.

Patent na Europę zgłaszany to bodaj 10tys.zł.

Nie znam się na prawie patentowym, ale jeśli to prawda co ten gość gadał to nieźle wykorzystali jego pomysł. Ciekawe jest też to czy w tym czasie gdy im go przedstawił już nad czymś takim nie pracowali, bo pewnie swoje produkty apple planuje z dużym wyprzedzeniem.

 

 

Jeszcze odnośnie jeszcze nowego macbooka pro.

 

Żeby podłączyć iphone 7, którego cena zaczyna się od ponad 3000zł do komputera, którego cena zaczyna się od prawie 9000zł potrzebujemy przejściówki. W Apple Online Store znajdziemy dwa przewody USB C – Lightning, różniące się od siebie długością i ceną. Metrowy kosztuje 129 złotych, natomiast dwukrotnie dłuższy – 179 złotych.

To jest jakiś żart i paradoks, że standardowo można podłączyć najnowszego iPhone'a do typowego peceta, a nie można do ich własnego najnowszego, najdroższego produktu.

 

Kolejna sprawa, jeśli chcemy podłączyć inne urządzenia do nowego maca to potrzebujemy kolejne przejściówki. 

 

-z USB C na pełne USB: 99 złotych,

-czytnik kart SanDisk z USB C: 230 złotych,

-z USB C na Ethernet: 160 złotych,

-z USB C na VGA: 160 złotych,

-z USB C na AV: 349 złotych,

 

 

Żeby uzyskać wszystkie złącza jak w macbooku pro np. z 2013 potrzebujemy dodatkowe około 1000zł.

Teraz można sobie zobaczyć dlaczego apple zarabia taki hajs. 

Zewnętrzni producenci przejściówek, które są sprzedawane w applestore muszą odpalić od każdej sprzedanej rzeczy apple pewną kwotę, co daje im kolejny zarobek. 

 

Np. można się zaopatrzyć w takiego Belkina all in one za 1099zł przy czym 99zł trafia do apple...

 

belkin-Thunderbolt3ExpressDockHD-850x377

 

Stary vs. nowy macbook pro

 

notebook_ports_mul.png?w=640&h=300

18817-18324-161027-MBP-l.jpg

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa cena postępu...

 

W sumie do czasu bo ktoś może podać Apple do sądu o to że analogicznie jak w ip7 nie daje przejściówek do swoich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To jest świetny komputer, ale z pro to on ma niewiele wspólnego. Jednak dla zwykłego użytkownika, dziennikarz, programisty jest świetnym wyborem, ale nie dla wszystkich.

Czyli dla mnie to świetny komputer :). Opinie na temat przejściówek to jakaś groteska. 15-calowy MacBook Pro kosztuje około 12000 zł, iPhone 7 w podstawowej wersji - około 3300 zł. Ktoś, kto wyda ponad 15000 zł na sprzęt, nie będzie zrzędził jaka to tragedia, że jeszcze 179 zł musi wydać na przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj sprawdziłem , ponoć te wyprodukowane po czerwcu tego nie maja

ale diabli wiedza kiedy mój był zrobiony , w  każdym razie w razie czego serwis LG załatwia to w tydzień /sami kuriera przysyłają/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji jest w numerze seryjnym. Początek 607 to lipiec 2016

Zdjęcia trzymaj na karcie i rób co jakiś czas backup. Może Twojemu się nie przytrafi :)

Tapatalk

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie początek to 508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie będę źle wróżył ale prawdopodobieństwo jest bardzo duże.

 

Tapatalk

 

Do tego jeszcze kwestia powidoku, poniżej zdjęcie v10 ale zasada ta sama. To akurat jest uzależnione od producenta wyświetlacza. Ale to już sam sobie poczytaj żeby nie wyszło że się czepiam

a2cfacaea5523d5c38a7594fde4d05d9.jpg

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że kabel zasilający jest w zestawie.

 

W następnym Macu ma nie być. Ale dla fanatyków to nie problem - dokupi się  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Czyli dla mnie to świetny komputer  :). Opinie na temat przejściówek to jakaś groteska. 15-calowy MacBook Pro kosztuje około 12000 zł, iPhone 7 w podstawowej wersji - około 3300 zł. Ktoś, kto wyda ponad 15000 zł na sprzęt, nie będzie zrzędził jaka to tragedia, że jeszcze 179 zł musi wydać na przejściówkę.

Dobra, tylko płacąc takie pieniądze oczekiwałbym, żeby wszystko było w komplecie. Groteską jest to, że dwa ich najnowsze urządzenia nie są w pełni kompatybilne. Te 179zł to mówimy tylko o podłączeniu tel do mac'a. Pomyśl teraz, że ktoś posiada rzutnik ekranu, karty pamięci od lustrzanki, dyski przenośnie... 
 
Kolejna sprawa wszystkie nowe modele  pro posiadają DDR3, oczywiście musieli zaoszczędzić, DDR4 za drogie były... Procesory czterordzeniowe dostępne tylko w większych modelach 15''. 
W tej chwili chcą 7500zł za podstawowy model ze słabszymi podzespołami, który jeszcze dwa lata temu kosztował 5500zł, a przypominam, że ceny pamięci flash do SSD spadły od 2012 roku...
Sam jestem użytkownikiem retiny late 2013 i ip 6s'a. Coraz bardziej nie podoba mi się to co wyprawia ta firma, design to nie wszystko.
Na dzień dzisiejszy to wolałbym już chyba takiego Razer'a Blade Stealth.
 

Dobrze, że kabel zasilający jest w zestawie.

O widzisz, dobrze, że mi przypomniałeś bo zapomniałbym o tym napisać :D

Kabel zasilający jest w zestawie, ale bez przedłużki, która była dodawana w zestawie do poprzednich generacji laptopów. 

Teraz przedłużkę można sobie dokupić za dodatkowe 99zł. :D

 

http://www.apple.com/pl/shop/product/MK122Z/A/przed%C5%82u%C5%BCacz-do-zasilacza?fnode=8b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

http://www.spidersweb.pl/2016/10/macbook-pro-2016-adaptery-lol.html

 

Nazwał bym te przejściówki w większości potrzebnymi a nie niezbędnymi, ale coś w tym jest. Ja od zawsze lubiłem serię MacBook Pro, ale poprzedni model będzie moim ostatnim, bo dla mnie wykluczającym jest brak fizycznego klawisza Esc i klawiszy funkcyjnych. Jako profesjonalista piszę bezwzrokowo i często używam skrótów z Fx, a takie rozwiązanie mocno utrudnia pracę, jest to nadal świetny komputer, ale coraz mniej Pro. Ceny jestem w stanie przełknąć, ale beznadziejnych rozwiązań nie. 

 

Calm dawn,

 

Przejściówka stare usb-klawisz esc 279zł + usb 2.0-usbC- 179zł i po problemie :D

 

WpiFBA7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

I nagle z ładnego, poręcznego laptopa robi się ośmiornica z kabli, bo inaczej nic nie zrobisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Malkontenci .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio dali radę. Usunęli złącze magsafe dla mnie jedna z najlepszych rzeczy w tych komputerach. Pogubili się porządnie. Komputer posiada tylko złącza usb-c, do reszty ich produktów(iphone, ipad) natomiast dołączany jest kabel ze starszym usb. Panie kub pan sobie przejściówkę za 179zł. W iphonie usunęli złącze jack, w macbooku zostawili. Nie są konsekwentni.

Pro to ten komputer jest tylko z nazwy, dla mnie to dopasiony macbook air ze zmienioną nazwą.

Gdzie wejście na kartę pamięci? Nie ma. Jesteś fotografem-kup sobie czytnik kart pamięci pod usb typu c albo przejściówkę na usb 2.0 jeśli już posiadasz takie urządzenie. Cena od prawie 9000zł, kosmos. To jest wszystko fajne, ale to nie jest stary dobry macbook pro.

 

Najbardziej rozwaliło mnie jednak na konferencji, gdy wchodzi na scenę gościu z Algoriddim(od aplikacji DJ for MAC) zaczyna skretch'ować na tym malutkim paseczku oled retina i gada amazing, amazing. Na sali biją brawa na stojąco, a komentator wydarzenia CNN kwituje "still better than Guetta"

 

To ma być pro, znam trochę osób z branży audio-video co do tej pory używały macbooka pro i wszystkie mają ubaw po pachy.

To jest świetny komputer, ale z pro to on ma niewiele wspólnego. Jednak dla zwykłego użytkownika, dziennikarz, programisty jest świetnym wyborem, ale nie dla wszystkich. Starszy model był o wiele wiele bardziej uniwersalny.

 

Ekran oled? Bardzo możliwe, że za*ebali pomysł od Polaka z 2014r, tym bardziej, że kontaktował się z firmą.

 

http://mamstartup.pl/spolka/9141/polak-zaprezentowal-apple-koncepcje-dotykowego-panelu-oled-firma-nie-chce-z-nim-rozmawiac

 

https://www.youtube.com/watch?v=rWDSZO1f4sw

 

Szkoda mi jeszcze tylko dwóch rzeczy, apple cienema display RIP, podświetlane logo jabłko RIP. Jobs to się tak w grobie przewraca, obraca że gdyby go do prądnicy podłączyli to by całą siedzibę apple w Cupertino na rok w prąd zaopatrzył.

Dokładnie moje przemyślenia. Do tego w '13 tylko 2 na 4 złącza wspierają pełne prędkości thunderbolt3. Do tego "stary" ram, no i max 16gb ram (wg. Apple... dla oszczędności bateri haha). Jobs to już się tyle razy w grobie obracał, że już chyba sam nie wie, jak leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Narzekacie na "stary" RAM, a domagacie się gównianych portów USB starego typu, które w obecnej postaci już dawno powinny zniknąć z komputerów. Myślę, że to Apple ma rację. To, co dziś krytykujecie, za jakiś czas będzie standardem. Pozostali producenci powielą dotychczasowy schemat działania - skopiują rozwiązania zastosowane przez Apple.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.