Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy, zgadza się, ciekawe jak by koledze położyli na stole i dali do wyboru Monstera z 7S26 i nowego z 6R15 z szafirem i lepiej dopraStary Monster za 500 zetacowanego, to którego by Kolega wybrał? :)

Stary Monster 500 zeta a nowy z szafirem i 6R?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym „lepiej dopracowanym” w nowych wersjach to tak sobie. Koperta z 2 jest staranniej wykonana niż w 3.

dd55ec0ce45f428032c953a1680e86c2.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego bym nie podejrzewał ze w 3-jce koperta odbiega jakością od 2-jki, na zdjęciach nie za bardzo widać różnice, ale Ci wierze, masz oba na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat zatem ze specjalną dedykacją do kolegi Doriana. 1-sza edycja nie jest słuszną i właściwą. Ma gorszy mechanizm, mniej dopracowaną kopertę i mniej dopracowaną tarczę od każdej kolejnej wersji. Proszę nie wypisywać bzdur. Wiele ludzi czyta to forum i dzięki takim nietrafionym opiniom ktoś może kwestionować fachowość i ekspertyzę jego członków. Jak wiemy jest tutaj wielu takich, którym wiedzy mogą pozazdrościć wielu.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego, wyluzuj trochę bo po prostu nie zrozumiałeś drugiego kolegi.

Pisząc o "jedynej słusznej wersji" pierwszej generacji miał na myśli klimat zegarka, jego surowość i pierwowzór Monstera od czego wszystko się zaczęło.

Wszystko dalej to jazda na udanym projekcie i tyle.

Nikt nie napisał że ma lepszy mechanizm, chociaż koperta i tarcza imo nie jest w żadnym stopniu gorsza, ja tego nie zauważyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odważne stwierdzenie. Czy masz kolego jakieś sensowne uzasadnienie "jedynej słuszności" tegoż modelu?

Widzę, że Brat mua wręczył.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilkanaście Monsterów różnej generacji w wersji K i J. Różnice w obróbce stali były i są co głównie było widać po szlifie na bezelu, jego krawędzi, ale również samej kopercie. Osobiście obstaję przy tym, że pewnie zależy to z jakiej azjatyckiej fabryki wyszedł, albo jak naostrzone były obrabiarki. Obecnie najlepszy jaki posiadam to kupiony z Singapuru  wersja V2 K pomarańczowy wyprodukowany w sierpniu 2013, a kupiony jako nowy przed zakończeniem produkcji jakoś (nie pamiętam dokładnie ) 2016/17 gdy już dawno przez moje ręce przewijały się nowe i nowsze po 2015. Niewielu pewnie pamięta, ale u schyłku produkcji były również V2 z sławnym X na tarczy. Także trafił mi się niezły leżak magazynowy. Z tego co widziałem jeszcze kilka osób dostało takie zleżałe przez 3 lata. To oczywiście na nic nie wpłynęło bo już po zakupie bdb trzymał czas i nadal trzyma... 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego, wyluzuj trochę bo po prostu nie zrozumiałeś drugiego kolegi.

Pisząc o "jedynej słusznej wersji" pierwszej generacji miał na myśli klimat zegarka, jego surowość i pierwowzór Monstera od czego wszystko się zaczęło.

Wszystko dalej to jazda na udanym projekcie i tyle.

Nikt nie napisał że ma lepszy mechanizm, chociaż koperta i tarcza imo nie jest w żadnym stopniu gorsza, ja tego nie zauważyłem ;)

Dokładnie.

Szkło, koperta identyczna.

Mechanizm podobno (zobaczymy za kilka lat) lepszy w II.

Indeksy i koronka w II to porażka (wizualnie).

W związku z powyższym śmiem twierdzić, że jedynie słuszna wersja Monstera to I.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spokojnie kolego, wyluzuj trochę bo po prostu nie zrozumiałeś drugiego kolegi.

Pisząc o "jedynej słusznej wersji" pierwszej generacji miał na myśli klimat zegarka, jego surowość i pierwowzór

Jestem bardzo spokojny i bardzo wyluzowany i w dalszym ciągu będę uważał że używanie stwierdzeń "jedyna słuszna wersja" bazując na osobistym, subiektywnym wglądzie na sprawę jest niczym więcej jak pisaniem bzdur. Peace.

Monster to świetny zegarek tak czy inaczej.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Bambino w rodzinie! Tym razem dziewczynka.  :P 
 
Zamówienie żony na pierwszy automat. 
 
Prosto z pudełka wg WildSpectra robi około +6s/d. Nie jest źle. A na żywo wygląda naprawdę fajnie.
 

 

13191390_IMGP3871-2.jpg

 

I dla porównania ze starszym bratem.

 

13191391_IMGP3873-2.jpg

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FDB0A005W

 

Ciekawe bo stara nie przepada za skórzanymi paskami (nie mówiąc już o krokodylach), a na widok rzymskich indeksów prawie konwulsji dostaje, ale jak zobaczyła tego Orienta w necie – miłość od pierwszego wejrzenia.  :)

 

Bałem się, że będzie taki sobie, jednak na żywca zdecydowanie zyskuje. Tarcza ze szlifem słonecznym, pasek z grafitowego niby-krokodyla z takim metalicznym połyskiem (coś w stylu ołówkowego rysika) i nie jest taki grubaśny, jak wydaje się na zdjęciach. Tylko, jak to u Orienta, pasek 17 mm.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratki Orienta i raz jeszcze, dzięki za mega pasek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Oglądałem i macałem te bauhausy, ale wolę swoją v4. Gdyby tylko nieco mniejsza była... :)

 

Swoją drogą, stworzyłem potwora. Orient tak się hrabiance spodobał, że już chce kolejne oglądać.  :ph34r:

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO ten bauhaus to najfajniejsze Bambino ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Do mnie także dołączył nowy kolega :D Cierpiałem na tą wersję pewnie z rok i jest :)

 

Bardzo ładny, super tarcza.

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.